Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Saeta']
[CENTER][B][SIZE=6][COLOR=seagreen]Kopiowanie jest [U]niezgodne[/U] z prawem![/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


[/QUOTE]
wreszcie!!!!

co to oznacza ,jak to rozumiec?
jakie konsekwencje poniosa weterynarze kopiujacy ?jakie konsekwencje poniosa osoby dajace do kopiowania?
jak to wyglada z wyzlami u mysliwych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']kadencja może być najwyżej "następna"

mam dla Ciebie radę - nie chodź na marsze, nie rób nic, a najlepiej nie przeszkadzaj mądrzejszym, to wolny kraj a ten wątek nie służy dyskusji o stosunku do polityków - jest zgoła o czymś zupełnie innym[/QUOTE]
Nie masz się po co denerwować .Rada od asystenta posła to jest coś , bo też jesteś ważna figura prawie tak jak polityk a polityk musi mieć silne nerwy . Wiem bo w radiu tak mówili . Tak sobie myśle że jakby marsze pomagały na coś to ludzie nic by nie robili tylko maszerowali . Po mojemu w polityce zaczeło się już wiecowanie a przy okazji coś się psom skapło i ważne że się skapło bo wcale nie musiało .
Nie wiem o co chodzi z tą następną kadencją .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Nie masz się po co denerwować .Rada od asystenta posła to jest coś , bo też jesteś ważna figura prawie tak jak polityk a polityk musi mieć silne nerwy . Wiem bo w radiu tak mówili . Tak sobie myśle że jakby marsze pomagały na coś to ludzie nic by nie robili tylko maszerowali . Po mojemu w polityce zaczeło się już wiecowanie a przy okazji coś się psom skapło i ważne że się skapło bo wcale nie musiało .
Nie wiem o co chodzi z tą następną kadencją .[/QUOTE]

Szkoda, że nie śledziłes miesięcy ciężkiej pracy wielu ludzi. Najłatwiej jest klepać w klawiaturę. Żadna ze mnie figura, ale miałam zaszczyt pracowac przy tworzeniu nowelizacji. A z kadencją chodzi o to, że masz problemy z ortografią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']xxx - suuper! Wreszcie np. dogi niemieckie będą szczęśliwe, bo [B]oprócz ogonów będą sobie obijały do krwi uszy! Jeee![/B]
[/QUOTE]
To dlaczego nie uszczesliwilas swojego doga do konca i nie obcielas mu ogona ? :shake:

[quote name='bobroska.']Tu trzepnie o ścianę, tu o blat, krzesło, cokolwiek. W takiej sytuacji albo robi się krwiak który trzeba przecinać i spuszczać krew/ropę, albo ucho się paskudzi i nie chce zagoić [/QUOTE]

Masz jakies dane statystyczne na ten temat ? ja nie moge znalezc ,a szukam tam gdzie [B]zabronione jest kopiowanie uszu ponad 100 lat ![/B]

[I][COLOR=blue][B]Kennel Club, na życzenie ówczesnego księcia Walii, późniejszego króla Edwarda II zabronił kopiowania uszu. Po 31.III 1895 roku żaden pies angielski o przyciętych uszach nie mógł wygrać na wystawie.[/B][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajko']Nie masz się po co denerwować .Rada od asystenta posła to jest coś , bo też jesteś ważna figura prawie tak jak polityk a polityk musi mieć silne nerwy . Wiem bo w radiu tak mówili . Tak sobie myśle że jakby marsze pomagały na coś to ludzie nic by nie robili tylko maszerowali . Po mojemu w polityce zaczeło się już wiecowanie a przy okazji coś się psom skapło i ważne że się skapło bo wcale nie musiało .
Nie wiem o co chodzi z tą następną kadencją .[/QUOTE]
a zebys wiedzail ,ze dzieki wielu marszom protestacyjnym wiele mozna osiagnac ,szczegolnie jezeli chodzi o milosnikow zwierzat.
Politycy bardzo zwazaja na opinie spoleczna ,stad wiele owocnych jest protestow np.ostatnie protesty (Berlin) przeciwko klatkowej hodowli-milosnicy zwierzat osiagneli swoj cel.U naszych zachodnich sasiadow co pewien czas odbywaja sie protesty ,i to bardzo skutkuje.Dla osiagniecia celu protesty sie powtarza.Wczoraj odbyl sie tysieczny protest w magdeburgu .Ludzie poubierani byli w kostumy zwierzat futerkowych.Mial na celu przekazac ,ze zwierzata dzikie ,w zoo , nie sa tylko pluszowymi zwierzatkami tylko maja swoje wymagania i potrzeby.Cyrki sa pod presja ,zeby nie wykorzystywac zwierzat dzikich do wystepow z wyjatkiem koni,psow czy koz.odbywaja sie bojkoty wystepow z udzilaem zwierzat dzikich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']wreszcie!!!!

co to oznacza ,jak to rozumiec?
jakie konsekwencje poniosa weterynarze kopiujacy ?jakie konsekwencje poniosa osoby dajace do kopiowania?
jak to wyglada z wyzlami u mysliwych?[/QUOTE]
[B]Nie "wreszcie!!!", bo zakaz kopiowania istnieje od 1997 r.![/B] Było to oczywiste dla wszystkich - władz weterynaryjnych, prawników i wszystkich obywateli, którzy nabyli w szkołach umiejętność czytania ze zrozumieniem! Niestety, z przyczyn czysto komercyjnych kierownictwo ZKwP upierało się, że przepisy są dla nich "niejasne" i przy współudziale urzędasów z ministerstwa rolnictwa tworzyli kolejne głupawe uzasadnienia, jak np. to, że obcinanie psom uszu i ogonów jest "zabiegiem wyn ikającym z technologii produkcji" psa rasowego! Dzięki czemu miłośnicy poprawiania psiej urody skalpelem czuli się bezkarni.

[B]Jak to rozumieć?[/B] Rozumieć tak, że z chwilą wejścia w życie nowelizacji, nikt już nie będzie miał żadnych wątpliwości, że KOPIOWANIE JEST NIEZGODNE Z PRAWEM. Nawet najmniej rozgarnięte rzesze kopistów ze Związku Kynologicznego. W nowelizacji wskazano wyraźnie, że kopiowanie jest zakazane i stanowi ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM (art. 6 ust. 2 pkt 1 po nowelizacji ustawy).

[B]Kary za znęcanie się [/B]określa art. 35 ustawy - po nowelizacji:
- z ust. 1 do dwóch lat więzienia
- z ust. 2 do trzech lat więzienia
- kara grzywny do 100 tys. zł
- [U]obligatoryjny[/U] przepadek zwierzęcia
- zakaz posiadania zwierząt do lat 10
- zakaz wykonywania określonego zawodu lub działalności związanej ze zwierzętami

[B]Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego zarówno sprawca (weterynarz), jak i każda osoba, która mogła, a nie przeciwstawiła się takiemu czynowi (właściciel) podlega takiej samej karze!
[/B]
Ustawa nie różnicuje ras psów w odniesieniu do zabiegów weterynaryjnych i aktów znęcania się. Kopiowanie jest ZAKAZANE u wszystkich ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta'][B]Nie "wreszcie!!!", bo zakaz kopiowania istnieje od 1997 r.![/B] Było to oczywiste dla wszystkich - władz weterynaryjnych, prawników i wszystkich obywateli, którzy nabyli w szkołach umiejętność czytania ze zrozumieniem! Niestety, z przyczyn czysto komercyjnych kierownictwo ZKwP upierało się, że przepisy są dla nich "niejasne" i przy współudziale urzędasów z ministerstwa rolnictwa tworzyli kolejne głupawe uzasadnienia, jak np. to, że obcinanie psom uszu i ogonów jest "zabiegiem wyn ikającym z technologii produkcji" psa rasowego! Dzięki czemu miłośnicy poprawiania psiej urody skalpelem czuli się bezkarni.

[B]Jak to rozumieć?[/B] Rozumieć tak, że z chwilą wejścia w życie nowelizacji, nikt już nie będzie miał żadnych wątpliwości, że KOPIOWANIE JEST NIEZGODNE Z PRAWEM. Nawet najmniej rozgarnięte rzesze kopistów ze Związku Kynologicznego. W nowelizacji wskazano wyraźnie, że kopiowanie jest zakazane i stanowi ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM (art. 6 ust. 2 pkt 1 po nowelizacji ustawy).

[B]Kary za znęcanie się [/B]określa art. 35 ustawy - po nowelizacji:
- z ust. 1 do dwóch lat więzienia
- z ust. 2 do trzech lat więzienia
- kara grzywny do 100 tys. zł
- [U]obligatoryjny[/U] przepadek zwierzęcia
- zakaz posiadania zwierząt do lat 10
- zakaz wykonywania określonego zawodu lub działalności związanej ze zwierzętami

[B]Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego zarówno sprawca (weterynarz), jak i każda osoba, która mogła, a nie przeciwstawiła się takiemu czynowi (właściciel) podlega takiej samej karze!
[/B]
Ustawa nie różnicuje ras psów w odniesieniu do zabiegów weterynaryjnych i aktów znęcania się. Kopiowanie jest ZAKAZANE u wszystkich ras.[/QUOTE]

dziekuje za wyjasnienie ,zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']


[B]Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego zarówno sprawca (weterynarz), jak i każda osoba, która mogła, a nie przeciwstawiła się takiemu czynowi (właściciel) podlega takiej samej karze!
[/B]
[/QUOTE]
Poproszę o [B]dokładniejsze[/B] informacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']dziekuje za wyjasnienie ,zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce?[/QUOTE]
[B]Mój kolejny pies będzie kopiowany!!![/B] - wyjadę z nim do kraju, gdzie nie ma zakazu - niedaleko - Litwa, Rosja i wiele innych;-)A jak będzie trzeba to i do Stanów pojadę;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka'][B]Mój kolejny pies będzie kopiowany!!![/B] - wyjadę z nim do kraju, gdzie nie ma zakazu - niedaleko - Litwa, Rosja i wiele innych;-)A jak będzie trzeba to i do Stanów pojadę;-)[/QUOTE]

Nie jestes pierwsza ,co tak bardzo chce siebie uszczesliwic kosztem psa :
[URL]http://www.boksery.pun.pl/viewtopic.php?id=400&p=49[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Nie jestes pierwsza ,co tak bardzo chce siebie uszczesliwic kosztem psa :
[URL]http://www.boksery.pun.pl/viewtopic.php?id=400&p=49[/URL][/QUOTE]
Dla chcącego nic trudnego, a dla chcącego mającego odpowiednie kontakty jeszcze prościej;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Mój kolejny pies będzie kopiowany!!! - wyjadę z nim do kraju, gdzie nie ma zakazu - niedaleko - Litwa, Rosja i wiele innych;-)A jak będzie trzeba to i do Stanów pojadę;-)[/QUOTE]
Tylko kup sobie bilet w jedną stronę!
Nie będziemy za Tobą tęsknić:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam ! Panie. Nie warto tak się denerwować . Doginka wie czego chce i na pewno swoim sznupom krzywdy nie robi .Te z uszami ciętymi mają doskonałe warunki . Ja miałem normalnego i ciętego i cięty doskonale się czuł . U pierwszego z uszami były częste problemy . Bez bólu życia nie przeżyjemy , a są ważniejsze problemy .
U każdego kto się spotka z psem to z czasem zmienia się świadomość i staje się bardziej wrażliwy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
U pierwszego z uszami były częste problemy .[/QUOTE]

Coooo, biedaczek uszami o meble obijał? Częste zapalenia miał? Miej jaja, jak na prawdziwego faceta przystało, i przyznaj po prostu, że podobają Ci się bardziej z ciętymi uszami, a nie głupoty zasuwasz o problemach zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie psa to nie co mnie się podoba , a co jest dobre . Znam psy ,które miały operacje na uszach w różnym wieku i mają się dobrze . Odnośnie sznaucera ,wolałbym mieć z uszami ciętymi ( wygląd 30% , zdrowotne 70% ) , ogon naturalny nie można obcinać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
U każdego kto się spotka z psem to z czasem zmienia się świadomość i staje się bardziej wrażliwy .[/QUOTE]
U niektórych najwyraźniej świadomość ciągle pozostaje ta sama z epoki kamienia łupanego i mimo, że jest i był zakaz, chcą ciąć.

[quote name='Grey']Odnośnie psa to nie co mnie się podoba , a co jest dobre . Znam psy ,które miały operacje na uszach w różnym wieku i mają się dobrze . Odnośnie sznaucera ,wolałbym mieć z uszami ciętymi ( wygląd 30% , zdrowotne 70% ) , ogon naturalny nie można obcinać .[/QUOTE]
A to niby dlaczego ogona nie można obcinać? Przecież może obijać nim o meble i sobie uszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...