Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Doginka'] i co, można bez wycinania jaj? MOŻNA!!![/QUOTE]
Pewnie, że można, czego też wszystkim życzę, oby nie było chorób, ucieczek i ciągłej kopulacji na nodze. Jeśli obejdzie się bez kastracji to jestem za.
A można bez kopiowania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Kwestia gustu;-) Ja wybieram kopiowanie;-)[/QUOTE]
Ale czasami w życiu trzeba się czymś więcej kierować niż gustem i zajrzeć trochę głębiej niż tylko na powierzchnię? Kierowanie sie tylko wyglądem psa jest po prostu.. płytkie.

Link to comment
Share on other sites

Od kilku lat czytam te dyskusje i argumentacja za bardzo się nie zmienia... za to w moim domu przez ten czas wychowały się z dobermanami dwa ludziki, dla których jest oczywiste, że pies ma ogon i uszy... i z właściwą dzieciom szczerościom potrafią na ulicy skomentować okaleczone zwierzęta i ich właścicieli ;) taki niby drobiazg, a cieszy 8-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Ale czasami w życiu trzeba się czymś więcej kierować niż gustem i zajrzeć trochę głębiej niż tylko na powierzchnię? Kierowanie sie tylko wyglądem psa jest po prostu.. płytkie.[/QUOTE]
to pisz to tym wszystkim , którzy biorą labki , goledeny , jorki , bigle - bo modne :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to pisz to tym wszystkim , którzy biorą labki , goledeny , jorki , bigle - bo modne :diabloti:[/QUOTE]
Tego też nie popieram, bo psa się powinno dobrać do siebie przede wszystkim pod względem charakteru psa i swoich możliwości. Ale te psy stały się modne właśnie z powodu przystępnego charakteru. Czy to złe, że ktoś wybiera łagodnego i łatwego do ułożenia psa? Ja się tym właśnie kierowałam, dopiero później się dowiedziałam, że przez tą właśnie cechę goldeny są popularne.
Poza tym, wybierając taką a nie inną rasę krzywdy się nikomu nie robi. nie zmieniaj więc tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Tego też nie popieram, bo psa się powinno dobrać do siebie przede wszystkim pod względem charakteru psa i swoich możliwości. Ale te psy stały się modne właśnie z powodu przystępnego charakteru. Czy to złe, że ktoś wybiera łagodnego i łatwego do ułożenia psa? Ja się tym właśnie kierowałam, dopiero później się dowiedziałam, że przez tą właśnie cechę goldeny są popularne.
Poza tym, wybierając taką a nie inną rasę krzywdy się nikomu nie robi. nie zmieniaj więc tematu.[/QUOTE]
krzywdy się nie robi , no to gratuluję , braku wiedzy na temat ras i mody :)
patrz schroniska

widzisz ja mam psy które są i piękne i doskonałe z charakteru .... posiadam rasy , o których chyba krąży najwięcej mitów na świecie ... a kopiowane pity czy asty - nie wyglądają groźniej , bo ta rasa GROŹNA nie jest .... dodaje im elegancji , szlachetnego wyrazu ... a że ludzie kupują te rasy , bo w TV tak fajnie mówią .. to już nie moja wina :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']krzywdy się nie robi , no to gratuluję , braku wiedzy na temat ras i mody :)
patrz schroniska

widzisz ja mam psy które są i piękne i doskonałe z charakteru .... posiadam rasy , o których chyba krąży najwięcej mitów na świecie ... a kopiowane pity czy asty - nie wyglądają groźniej , bo ta rasa GROŹNA nie jest .... dodaje im elegancji , szlachetnego wyrazu ... a że ludzie kupują te rasy , bo w TV tak fajnie mówią .. to już nie moja wina :)[/QUOTE]

W schroniskach jest najwięcej kundli, mimo, że wcale nie są modne.
Cięcie dodaje elegancji mówisz? Hmm, to rzecz gustu. Ale gust to trochę za błahy powód, żeby poddawać psa operacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']W schroniskach jest najwięcej kundli, mimo, że wcale nie są modne.
Cięcie dodaje elegancji mówisz? Hmm, to rzecz gustu. Ale gust to trochę za błahy powód, żeby poddawać psa operacji.[/QUOTE]
o gustach to się nie dyskutuje , to co Tobie podoba , mi nie musi i na odwrót
ja widzisz , najpierw badam guza , potem jeśli jest potrzeba go wycinam - Ty odwrotnie , ale każdy postępuje wg swoich zasad i pora to uszanować :)
ja jeśli pies nie jest mi potrzebny na wystawy czy do rozrodu , go kastruję - Ty nie musisz , Twój wybór i mi nic do tego i na odwrót
Mi się podobają kopiowane psy , Tobie nie muszę - dla mnie taki zabieg jest jak każdy inny , dla Ciebie niepotrzebny i ja sznuje Twoje podejście - nie chcesz , bo tak uważasz - nie rób - ja uważam że mam potrzebę , kastruję , kopiuje
I mam świadomość ryzyka , podczas każdej narkozy :)
dlatego kastruje na zaś , kopiuje na zaś - bo zdrowy organizm , narkozę znosi dobrze ... w przypadku powikłań , czy to usznych , czy prostaty , ropomacicza etc etc - może być duży problem :) wiem co mówię , mój doberman miał przerost prostaty , w czasie kastracji ustala akcja serca - ogon miał kopiowany jak był oseskiem , wtedy nic mu nie groziło :)
to są różnice :) dla Ciebie pewnie mało zrozumiałe , ale ja rozumiem , że możesz nie rozumieć - nie kastrowałaś , nie kopiowałaś - nie mozesz mieć na ten temat zdania - jedynie fantazje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Od kilku lat czytam te dyskusje i argumentacja za bardzo się nie zmienia... za to w moim domu przez ten czas wychowały się z dobermanami dwa ludziki, dla których jest oczywiste, że pies ma ogon i uszy... i z właściwą dzieciom szczerościom potrafią na ulicy skomentować okaleczone zwierzęta i ich właścicieli ;) taki niby drobiazg, a cieszy 8-)[/QUOTE]

No ja bym byla mniej radosna jakby moje dzieci komentowaly kogos na ulicy.Zalozmy idzie sobie starszy pan z kopiowanym psem ze schronu,a tu slyszy nagle jak berbec za nim wola killer!!!! (oczywiscie killer to przenosnia).

Cala ta dyskusja na temat wyzszosci sterylizacji/kastracji nad kopiowaniem w odniesieniu do odczuc psa jest jednym wielkim emocjonalnym belkotem

Sterylizacja bo nam wtedy wygodniej,kopiujemy bo nam sie lepiej pies podoba.
Sterylizujemy bo suka moze dostac ropomacicze,kopiujemy bo pies dostanie na uszach grzybow,zapalenia etc.
Kastrujemy bo pies moze dostac prostaty (swoja droga dlaczego faceci sie nie kastruja by zapobiec tej chorobie),kopiujemy bo pies moze sobie np.zlamac ogon przy polowaniu.

itd,itd,itd
Nie widzicie podobnej argumentacji,ktora jest z obu stron ? Wciaz mielony frazez ,dla dobra psa i zmniejszenia populacji.Banaly nie majace pokrycie w tym co jest tu najwazniejsze PIES.Kotow sie nie kopiuje,ale nagminnie sterylizuje,kastruje,nie chrzancie mi ,ze to jest wybawienie dla zwierzat! Podajecie tu przyklady jak ze scen jakis tanich horrorow.Obciety palec,obcieta reka,ucho...Idac tym samym tokiem myslenia.Jak by sie czula kobieta w pelni wieku w rozkwicie swojej femininity z wycieta macica,albo facet pelen sil witalnych odciazony od klejnotow.Jestem ostatnia ktora uczlowieczalaby psa,ale emocje niektorych i stawianie pod jednym mianownikiem pies i czlowiek ,zmusila mnie do podobnych analiz..
W przypadku sterylizacji,pies nie moze odpowiadac ,za bezmyslnosc ludzka.Rozumiem,zwolennikow kopiowania do wysuwanych przeciwko temu swoich argumentow.Jezeli ma byc psu dobrze to na wszystkich polach,a nie wybiorczo.Mowiono tu o rzekomym zarobku veterynarzy,przeprowadzajacych zabiegi kopiowania.Moze wlasnie veterynarze lobbuja w kierunku sterylizacji,kastracji,bo sa to zabiegi powszechnie uznawane za "uszczesliwiajace" i psa i jego wygodnego wlasciciela.Procentowo,zabiegi kopiowania wypadaja bardzo mizernie.Sprawdzal ktos te liczby ile kasy jest za sterylke ,a ile moze byc za kopiowanie.?!

[B]Kavala[/B]
[QUOTE]Dla mnie sama konieczność ryzykownej narkozy jest argumentem przeciw, o innych fajnych rzeczach jak antybiotyk, ryzyko infekcji, opatrunki i wizyty u weta nie wspomnę.[/QUOTE]Tak wiec trzeba zrezygnowac z psa wogole.Pies przez cale swoje zycie bedzie sie narazal na mniejsze czy wieksze urazy

[B]Fauka[/B]
[QUOTE]W dodatku udowodnione jest to, że inne psy źle reagują na kaleki i psy chore bo tak nakazuje im instynkt, pies słabszy, inny, nie taki jak trzeba jest przez inne psy postrzegany jako to słabe ogniwo. Miałam psa kopiowanego ale bardzo dawno temu, byłam za mała by zobaczyć i zrozumieć i nie miałam okazji zaobserwować kontaktów z innymi psami oraz jak stara się przekazać intencje, jestem tego ciekawa. Mimo to jestem przekonana że to dla tych psów jest utrudnione bo widzę jak komunikują się moje psy z ogonami i nie wyobrażam sobie tego, jak sobie radziłyby bez nich.[/QUOTE][QUOTE]To nie fanatyzm, ja po prostu nie pozwalam na robienie krzywdy psom, z takim samym "fanatyzmem" reauję na wieści o topieniu szczeniąt czy psach na łańcuchach, wsadzam to do jednego wora z kopiowaniem.[/QUOTE] Jestes niekonsekwentna ze swoim jak okreslilas fanatyzmem,czyt.wyzej sterylizacja.
Mam wsrod swoich przyjaciol ,hodowcow ktorzy w swoim stadzie maja psy kopiowane.Bardzo czesto to one sa psami alfa.Brak ogona czy ucha w niczym im nie przeszkodzil na zdominowanie innych.
[B]Symbel[/B]
[QUOTE]Ja pamiętam taką sytuację, jak moją kundlicę (długowłosą, z ogonem) adorował bokser w pełni kopiowany. Cały czas biegał za nią i łapał za ogon, a właścicielka mówiła, ze pies sprawia wrażenie zakompleksionego na tym tle - na psy bez ogonów, w tym nawet suki, które miał by pokryć, reaguje agresją, a na widok ogoniastych dostaje fioła.
Zresztą jak kiedyś znalazłam kopiowaną dobermankę, to moja suka chodziła za nią i gapiła jej się w zad, bo nie mogła chyba skumac, gdzie koleżanka podziała ogon. To samo, jak moje chłopaki (niekopiowane) poznały Tyfusa mojej siostry (znaleziony już bez ogona).
Naprawdę widać, ze szczególnie psy, które niezbyt często mają kontakt z kopiowanymi, mają problem ze zrozumieniem braku nad zadkiem u kopiowanych.[/QUOTE] Pani od tych kompleksowych stwierdzen ,albo mowila do psa synku,albo jej wiedza o kynologii zatrzymala sie na zapamietaniu nazwy rasy ktora posiadala.Suka twoja gapila sie w zad,bo psie dupska mowia sabie najczesciej dzien dobry przy pierwszym momencie wzajemnego ich kontaktu.Dziwie sie ,ze podczas mojej nieobecnosci ,moje psy nie korzystaja jeszcze z kompa.
[B]Fauka[/B]
[QUOTE]Kastracja i sterlizacja jest dobra dla psów które nie powinny być rozmnażane, dla ludzi którzy nie chcą tego pilnować, dla osobników mocno terytorialnych i agresywnych których warunki mieszkaniowe nie pozwalają im na to.
Mój pies jest wykastrowany choć nie chciałam tego, otrzymywał niezłe noty na wystawach, zaraz miał mieć już reproduktora ale, no właśnie. Stał się nadpobudliwy, w okresie cieczek który jest u nas non stop bo jedna suka za drugą dotaje chciał z całą resztą towarzystwa siedzieć na ulicy, piszczał mi do drzwi, na spacerach wdawał się w bójki "na swoim terytorium" a na spacerach aż strach było go puścić ze smyczy.
[/QUOTE]Tu sobie sama odpowiedzialas.Lenistwo wlascicieli,brak warunkow dla psa,nieumiejetnosc postepowania z psem etc.zmusza psy do poddawania ich zabiegom hirurgicznym,wycinania macicy ,badz pozbawiania jader.Nie uwazasz ,ze traca tu jumbo hipokryzja?
BTW.suki nie maja przez caly rok cieczek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Od kilku lat czytam te dyskusje i argumentacja za bardzo się nie zmienia... za to w moim domu przez ten czas wychowały się z dobermanami dwa ludziki, dla których jest oczywiste, że pies ma ogon i uszy... i z właściwą dzieciom szczerościom potrafią na ulicy skomentować okaleczone zwierzęta i ich właścicieli ;) taki niby drobiazg, a cieszy 8-)[/QUOTE]

:multi::multi::multi: cieszy i to bardzo.Nie wiem jak rodzice swoim dzieciom tlumacza ,kiedy ich pies mial uszy a za chwile ich nie ma i to jeszcze widza jak temu psu goja sie rany-tragedia,ladne wychowanie,a dziecko chlonie szybko nauki :angryy:
Trzyletnie dziecko podeszlo do mojego psa i zapytalo co stalo sie z jego ogonem ?
Co mialam powiedziec ? ze czlowiek mu ucial ogon ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']
[B]Kavala[/B]
Tak wiec trzeba zrezygnowac z psa wogole.Pies przez cale swoje zycie bedzie sie narazal na mniejsze czy wieksze urazy

[/QUOTE]
Cóż za absurdalne myślenie. Wcale nie trzeba rezygnować z psa, ale oszczędzić mu [B]zbędnego[/B] ryzyka.

[quote name='Vectra']
ja widzisz , najpierw badam guza , potem jeśli jest potrzeba go wycinam - Ty odwrotnie , ale każdy postępuje wg swoich zasad i pora to uszanować :)
[/QUOTE]
Wiesz, uczepiłaś się, że usunęłam psu nowotwór, który rósł w tempie 1cm na tydzień. Zbadałam i się okazało, że nie był złośliwy. Gdybym najpierw zbadała to co? po takiej diagnozie miałabym nie operować i czekać aż zajmie całą klatkę piersiową? Operowany był ze wskazania weterynarza, nie z powodu mojego widzimisię i to nie była jego zdrowa część ciała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']No ja bym byla mniej radosna jakby moje dzieci komentowaly kogos na ulicy.Zalozmy idzie sobie starszy pan z kopiowanym psem ze schronu,a tu slyszy nagle jak berbec za nim wola killer!!!! (oczywiscie killer to przenosnia).

Cala ta dyskusja na temat wyzszosci sterylizacji/kastracji nad kopiowaniem w odniesieniu do odczuc psa jest jednym wielkim emocjonalnym belkotem

Sterylizacja bo nam wtedy wygodniej,kopiujemy bo nam sie lepiej pies podoba.
Sterylizujemy bo suka moze dostac ropomacicze,kopiujemy bo pies dostanie na uszach grzybow,zapalenia etc.
Kastrujemy bo pies moze dostac prostaty (swoja droga dlaczego faceci sie nie kastruja by zapobiec tej chorobie),kopiujemy bo pies moze sobie np.zlamac ogon przy polowaniu.

itd,itd,itd
Nie widzicie podobnej argumentacji,ktora jest z obu stron ? Wciaz mielony frazez ,dla dobra psa i zmniejszenia populacji.Banaly nie majace pokrycie w tym co jest tu najwazniejsze PIES.Kotow sie nie kopiuje,ale nagminnie sterylizuje,kastruje,nie chrzancie mi ,ze to jest wybawienie dla zwierzat! Podajecie tu przyklady jak ze scen jakis tanich horrorow.Obciety palec,obcieta reka,ucho...Idac tym samym tokiem myslenia.Jak by sie czula kobieta w pelni wieku w rozkwicie swojej femininity z wycieta macica,albo facet pelen sil witalnych odciazony od klejnotow.Jestem ostatnia ktora uczlowieczalaby psa,ale emocje niektorych i stawianie pod jednym mianownikiem pies i czlowiek ,zmusila mnie do podobnych analiz..
W przypadku sterylizacji,pies nie moze odpowiadac ,za bezmyslnosc ludzka.Rozumiem,zwolennikow kopiowania do wysuwanych przeciwko temu swoich argumentow.Jezeli ma byc psu dobrze to na wszystkich polach,a nie wybiorczo.Mowiono tu o rzekomym zarobku veterynarzy,przeprowadzajacych zabiegi kopiowania.Moze wlasnie veterynarze lobbuja w kierunku sterylizacji,kastracji,bo sa to zabiegi powszechnie uznawane za "uszczesliwiajace" i psa i jego wygodnego wlasciciela.Procentowo,zabiegi kopiowania wypadaja bardzo mizernie.Sprawdzal ktos te liczby ile kasy jest za sterylke ,a ile moze byc za kopiowanie.?!

[B]Kavala[/B]
Tak wiec trzeba zrezygnowac z psa wogole.Pies przez cale swoje zycie bedzie sie narazal na mniejsze czy wieksze urazy

[B]Fauka[/B]
Jestes niekonsekwentna ze swoim jak okreslilas fanatyzmem,czyt.wyzej sterylizacja.
Mam wsrod swoich przyjaciol ,hodowcow ktorzy w swoim stadzie maja psy kopiowane.Bardzo czesto to one sa psami alfa.Brak ogona czy ucha w niczym im nie przeszkodzil na zdominowanie innych.
[B]Symbel[/B]
Pani od tych kompleksowych stwierdzen ,albo mowila do psa synku,albo jej wiedza o kynologii zatrzymala sie na zapamietaniu nazwy rasy ktora posiadala.Suka twoja gapila sie w zad,bo psie dupska mowia sabie najczesciej dzien dobry przy pierwszym momencie wzajemnego ich kontaktu.Dziwie sie ,ze podczas mojej nieobecnosci ,moje psy nie korzystaja jeszcze z kompa.
[B]Fauka[/B]
Tu sobie sama odpowiedzialas.Lenistwo wlascicieli,brak warunkow dla psa,nieumiejetnosc postepowania z psem etc.zmusza psy do poddawania ich zabiegom hirurgicznym,wycinania macicy ,badz pozbawiania jader.Nie uwazasz ,ze traca tu jumbo hipokryzja?
BTW.suki nie maja przez caly rok cieczek.[/QUOTE]

Owszem, masz rację, lenistwo właścicieli albo ich kompletny brak odpowiedzialności i ignorancja. I mamy wybór, albo pozwalać by schronisko cały czas było obdarowywane skutkami takiej ignorancji albo sterlizacja zwierząt. Co wybrałabyś? wysterlizowanie psa czy kilkaset nowych nieszczęśliwych mordek w schronisku dla których nie ma miejsca u ludzi? Są sytuacje w których trzeba podjąć męską decyzję.
Suki mają okres cieczki wystarczająco długo by mój pies zapomniał co to spacer bez smyczy. I jest dobrze wychowany, pięknie wykonuje wszystkie moje polecenia lecz z sukami w czasie cieczki był ogromny problem. Ćwiczymy posłuszeństwo do obi.
Dodatkowo okazało się że moje oba psy mają z tym duży problem, zaczęły walczyć. Bardzo poważnie bo krew się lała, szanowany behawiorysta zalecił kastrację, pomogła.
Labradora kupiłam nie kierując się modą, 12 lat temu kiedy zadecydowałam że labrador to moja rasa nie widziałam ich zbyt wielu a jak spotkałam takiego na ulicy to nie mogłam od niego odciągnąć oczu. Kupiła labradora ze wględu na temperament, chęć współpracy i możliwość wykorzystania ich zdolności myśliwskich na dummy gdyż nie popieram również zabijania kaczek.
I nie wykastrowałam psa dla własnej wygody tylko jak wcześniej wspomniałam - dla niego. Gdybym miała wybór nie zrobiłabym tego, wolałabym pełnojajecznego psa z tytułem reproduktora pracującego. Wyszło tak a nie inaczej. I o ile kastracja ma jakiś głębszy sens - utemperowanie temperamentu, ochronienie psa przez zaginięciem (nie oszukujmy się, czasem choćby bardzo się chcialo ciężko upilnować) i wyeliminowanie ryzyka powołania na świat niechcianych szczeniąt to kopiowanie nie niesie za sobą żadnych korzysci. To tylko zamydlanie oczu i odwracanie uwagi od tematu tego wątku. Moja weterynarz polecila mi również kastrację, mam pewnosć że nie zrobiła mi tego by zarobić ponieważ jest najbardziej szlachetną osobą jaką znam i zawsze proponuje najlepsze rozwiązanie, nie najdroższe.
Mam kastrowanego kocura, ma już 7 lat i jest okazem zdrowia, dosłownie na nic nigdy nie chorował, nie ma nadwagi, czuje się świetnie.
Jakby ktoś naprawdę chciał wysilić się i pomyśleć to zauważyłby że tak naprawdę kastrację a kopiowanie dzieli przepaść bo kopiowanie nie niesie za sobą ŻADNYCH pozytywnych skutków.

Podsumuję:

Zalety sterlizacji -
- brak niechcianych szczeniąt
- zmniejszenie pobudzenia i agresji u psów
- wyeliminowanie ucieczek za cieczkami (najczęstrza przyczyna ucieczek psów)
- wyeliminowanie uciecze suk w celu szukania sobie adoratorów

Zalety kopiowania -
No właśnie? jakie? bo udowodnione zostało że to sprzyja agresji ale to nie zaleta, że psa to boli bo wykonuje się na żywca co też nie jest zaletą. Hm, ponoć poprawia wygląd psa. Czy naprawdę trzeba poświęcić dla wyglądu? czy naprawdę psy nie są wystarczająco ładne? To puste i płytkie tak samo jak argumenty osób za kopiowaniem.
TTB obcinało się uszy bo było to pożyteczne podczas walk, ale to wszyscy wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']No ja bym byla mniej radosna jakby moje dzieci komentowaly kogos na ulicy.Zalozmy idzie sobie starszy pan z kopiowanym psem ze schronu,a tu slyszy nagle jak berbec za nim wola killer!!!! (oczywiscie killer to przenosnia).
[/QUOTE]

Wybacz, to, że moje dzieci nie przechodzą obojętnie obok skrzywdzonego zwierzęcia, nie oznacza, że latają z krzykiem za ludźmi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Cala ta dyskusja na temat wyzszosci sterylizacji/kastracji nad kopiowaniem w odniesieniu do odczuc psa jest jednym wielkim emocjonalnym belkotem[/QUOTE]
A nie intelektualną impotencją tych, co stawiają znak równości pomiędzy jednym a drugim rodzajem zabiegu?

[quote name='kamila_vu']Sterylizacja bo nam wtedy wygodniej,kopiujemy bo nam sie lepiej pies podoba.
Sterylizujemy bo suka moze dostac ropomacicze,kopiujemy bo pies dostanie na uszach grzybow,zapalenia etc.
Kastrujemy bo pies moze dostac prostaty (swoja droga dlaczego faceci sie nie kastruja by zapobiec tej chorobie),kopiujemy bo pies moze sobie np.zlamac ogon przy polowaniu.[/QUOTE]
Wiesz co, kamilo_vu? Twoja logika przypomina tory myślenia pewnego milicjanta - bohatera dowcipu z epoki słusznie minionej:
Masz akwarium, to znaczy, że lubisz rybki. Lubisz rybki, czyli lubisz zwierzątka. Lubisz zwierzątka, czyli lubisz ludzi. Lubisz ludzi, czyli lubisz kobitki. Lubisz kobitki, czyli nie jesteś pedałem. Wniosek? Jeżeli nie masz akwarium, to jesteś pedałem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']...
Podsumuję:

Zalety sterlizacji -
- brak niechcianych szczeniąt
- zmniejszenie pobudzenia i agresji u psów
- wyeliminowanie ucieczek za cieczkami (najczęstrza przyczyna ucieczek psów)
- wyeliminowanie uciecze suk w celu szukania sobie adoratorów
...[/QUOTE]
tak piszecie o kopiowaniu, czy ktoś pytał psa? - przenośnia, a czy pytałaś sukę czy ona nie chce mieć tych szczeniąt? to tylko wy nie chcecie:roflt:
Tak jak ja nie chce mieć uszastego sznupa - mam jednego, ale gdybym miała taką możliwość, to bym go chlastała. niestety ucho psa też tnie się w określonym wieku, zeby stanęło po kopiowaniu:razz:

Link to comment
Share on other sites

Doginka, obetnij mu ogonek, na żywca, kiedyś zapomni :)
Zapobieganie bezdomności a ucinanie zdrowych cześci ciała to dwie zupełnie różne sprawy. Jesteś taka mało mądra czy tylko udajesz? chyba ze to miała być nieudana próba zastosowania w twojej wypowiedzi ironi. Swoją drogą cite sznaucery wyglądają paskudnie.
Wiesz, jeżeli nie trafiają do ciebie wcześniejsze argumenty podparte wiedzą wykwalifikowanych ludzi to znaczy że jesteś wyjątkowo odpornym na wiedzę osobnikiem nie zdolnym do rozwijania się, to bardzo przykre. Zastanów się nad sobą i popracuj bo pewnie potrzebujesz wiecej pracy nad sobą niż twoje pieski.

Intelektualna impotencja, bardzo trafne określenie w stosunku do pewnych osób, palcem nie będę pokazywać bo nieładnie! ]:->

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, [B]Vectra[/B] jesteś lekko opryskliwa.

Powiedzcie mi proszę, co ma na celu kopiowanie uszu i ogonów poza względami estetycznymi? Pomijając aspekt historyczny i argument "bo tak się robi od setek lat".

Sterylizacja/kastracja ma na celu ograniczenie niekontrolowanego rozrodu psów, które w komfortowych warunkach nie są, a chyba takie chcielibyśmy im zapewnić? Jeżeli chodzi o względy zdrowotne, to i w przypadku suk i w przypadku psów ma to uzasadnienie. Nie wiem na ile mam rację, ale wydaje mi się, że mówić o kopiowaniu jako zapobieganiu grzybicy czy innej infekcji uszu to gruba przesada. Rozumiem, że niektóre rasy, czy też osobniki mają szczególne skłonności do takich przypadłości ale w przypadku odpowiedniej dbałości o te miejsca, problemu nie powinno być a przynajmniej powinny to być przypadki jednostkowe.

[B]Fauka[/B] wg mnie impotenci intelektualni to osoby, które nie potrafią wyrazić swego zdania w kulturalny, nie ubliżający nikomu sposób :-)

Link to comment
Share on other sites

Jak widac co niektorzy mysla ze jak obraza kogos w innym watku to to zostanie nie zauwazone.... :roll:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w?p=17392224&viewfull=1#post17392224"]http://www.dogomania.pl/threads/76571-Szata%C5%84ska-galeria-czyli-popaprane-championy-z-przekl%C4%99tych-rewir%C3%B3w?p=17392224&viewfull=1#post17392224[/URL]
A tutaj cytat zanim Doginka czy ktos inny zmieni post
[quote name='Doginka']Ufffff, Vectra, ale mi się ciśnienie podnosi, jak czytam te hipokryzje na wątku kopiowania i chachania jaj:razz::roflt:[B]Ależ tam matoły piszą[/B]:roll:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka'] a czy pytałaś sukę czy ona nie chce mieć tych szczeniąt? to tylko wy nie chcecie:roflt:
[/QUOTE]
Ale za szczeniaki jest odpowiedzialny człowiek, to on je karmi, nie suka, to on znajduje im domy, nie suka, to on je później wychowuje, nie suka. Tymczasem obcięte uszy przez całe życie ma pies, nie człowiek. Skoro już lubisz takie porównania.

[B]Doginka[/B], a tak na marginesie, po co się udzielasz w tym wątku, skoro tu same matoły piszą (jak twierdzisz)? Nie stać cię na znalezienie wątku gdzie podyskutujesz z takimi inteligentami jak ty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleshua']Rozumiem, że [B]niektóre rasy, czy też osobniki mają szczególne skłonności do takich przypadłości [/B]ale w przypadku odpowiedniej dbałości o te miejsca, problemu nie powinno być a przynajmniej powinny to być przypadki jednostkowe.
[/QUOTE]
Szczególnie, że wśród ras szczególnie podatnych na zapalenie uszu na pierwszych miejscach są owczarki niemieckie, które mają uszy stojące i labradory, którym nikt uszu nie obcina!
Argument, że kopiowanie uszu wykonuje się z powodu podatności ras "kłapciatych" na stany zapalne uszu ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością, co dawny przesąd, że obcięcie psu ogona zapobiega jego zachorowaniu na wściekliznę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']A nie intelektualną impotencją tych, co stawiają znak równości pomiędzy jednym a drugim rodzajem zabiegu?
[/QUOTE]

Nie wiem na jakim ty jestes etapie tej impotencji,skoro ciezko ci zrozumiec kilka wyrazow.Nie stawiam znakow rownosci,ale zwracam uwage,ze oba zabiegi sa pod wzgledem odczowania bolu zwierzecia dyskomfortem.Sterylizacja/kastracja bardziej traumatycznym.Skoro milosc to bezwzgledna,nie wybiorcza ! Pojela?

[QUOTE]Wiesz co, kamilo_vu? Twoja logika przypomina tory myślenia pewnego milicjanta - bohatera dowcipu z epoki słusznie minionej:
Masz akwarium, to znaczy, że lubisz rybki. Lubisz rybki, czyli lubisz zwierzątka. Lubisz zwierzątka, czyli lubisz ludzi. Lubisz ludzi, czyli lubisz kobitki. Lubisz kobitki, czyli nie jesteś pedałem. Wniosek? Jeżeli nie masz akwarium, to jesteś pedałem![/QUOTE]

Moja logika jest dostosowana do tego tematu,Brak logiki to pisanie od kilku lat tych samych farmazonow i bicie piany w temacie ktory ze wzgledu na zmiany w swiatopogladzie ludzi jest marginesalny. Przeciwnicy kopiowania to w czystej postaci populisci (od wczoraj zaczeli wymierac) !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']mistrz raportów , warto dodać , który miał nie zaglądać do mojej galerii :diabloti:[/QUOTE]
[quote name='NightQueen']forumowy szpieg nr. 1 wkracza do akcji :roflt:[/QUOTE]
Kazdy moze sobie zajrzec do jakiej galeri tylko mu sie podoba :diabloti: Lepiej niech inni sie pilnuja i nie obrazaja nikogo bo nie tylko ja znam i uzywam opcji raportowania postow ktore lamia regulamin. To tylke z mojej strony na ten offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...