Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='kavala']
Vectra, jeśli zaś chodzi o to co cytuję, to jest to co mnie interesuje, nie będę cytować reszty bełkotu o tym kto co pije i o zwierzętach w schronisku, bo to się ma nijak do tematu.[/QUOTE]
widać mój bełkot , jest zbyt skomplikowany w formię , by Twój umysł go zrozumiał - dlatego dla Ciebie będzie bełkotem , dla innych moimi przemyśleniami na dany temat :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']lepiej późno niż wcale - potwierdzają swoje aktualne stanowisko[/QUOTE]
Niby tak ale trudno uwierzyć, że w związku kynologicznym który liczy ponad dwadzieścia pięć tysięcy członków przez tyle lat nie znalazła się żadna grupa normalnych ludzi, która z własnej inicjatywy i z serca, bez czekania na ustawę sama zaproponowałaby zakazanie kopiowania.
Bo tak to powinno wyglądać!

Przecież gdyby posłowie rzutem na taśmę nie zrobili co trzeba, pod płaszczykiem doskonalenia ras psów i ogólnej miłości do zwierząt w związku kynologicznym ciemnogród kwitłby w najlepsze. Nie uwierzę że wszystkim ludziom było to obojętne. Nie uwierzę że wszyscy członkowie tego związku są niedobrzy albo że nie znali tego problemu. Przecież co tydzień spotykają się na wystawach, dyskutują. Dlaczego zatem trwała zmowa milczenia? Dlaczego pozwalali na takie okrucieństwo? Zastanawiam się co mogło być przyczyną, że przez długie lata panowała taka bezduszność i nie znajduje odpowiedzi.

To że w sytuacji bez wyjścia, przymuszeni zmienili stanowisko na prawomyślne i nagle zaczęli popierać zmiany, to jak dla mnie jest żałosne i zdania nie zmienię!
A tym, bonzom z kierownictwa związku kynologicznego, którzy odpowiadają za taki stan rzeczy i którzy zapewne pójdą w Waszym marszu, wcale nie życzę źle, bo natura pokarała ich już dostatecznie pokraczną duszą pajaca. Pójdą do piekła, a tam ja już będę na nich czekała. :mad:
Do zobaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Niby tak ale trudno uwierzyć, że w związku kynologicznym który liczy ponad dwadzieścia pięć tysięcy członków przez tyle lat nie znalazła się żadna grupa normalnych ludzi, która z własnej inicjatywy i z serca, bez czekania na ustawę sama zaproponowałaby zakazanie kopiowania.
Bo tak to powinno wyglądać!

Przecież gdyby posłowie rzutem na taśmę nie zrobili co trzeba, pod płaszczykiem doskonalenia ras psów i ogólnej miłości do zwierząt w związku kynologicznym ciemnogród kwitłby w najlepsze. Nie uwierzę że wszystkim ludziom było to obojętne. Nie uwierzę że wszyscy członkowie tego związku są niedobrzy albo że nie znali tego problemu. Przecież co tydzień spotykają się na wystawach, dyskutują. Dlaczego zatem trwała zmowa milczenia? Dlaczego pozwalali na takie okrucieństwo? Zastanawiam się co mogło być przyczyną, że przez długie lata panowała taka bezduszność i nie znajduje odpowiedzi.

To że w sytuacji bez wyjścia, przymuszeni zmienili stanowisko na prawomyślne i nagle zaczęli popierać zmiany, to jak dla mnie jest żałosne i zdania nie zmienię!
A tym, bonzom z kierownictwa związku kynologicznego, którzy odpowiadają za taki stan rzeczy i którzy zapewne pójdą w Waszym marszu, wcale nie życzę źle, bo natura pokarała ich już dostatecznie pokraczną duszą pajaca. Pójdą do piekła, a tam ja już będę na nich czekała. :mad:
Do zobaczenia.[/QUOTE]
dać Ci łańcuch ? :evil_lol: to się pod ZG przykujesz - na przeciw ZG , jest biuro Samoobrony , oni lubią pikietować
a ty pójdziesz do nieba , z butami Cię przyjmą , za ten chory fanatyzm , który tu uprawiasz

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam i czytam i się dziwię w sumie, że są jeszcze osoby, które są za. Przecież psia rasa to nie jest TYLKO wygląd, a zwolennicy tak się właśnie zachowują (takie wrażenie odniosłam).

Któraś z Pań pisała o "silnym, mocnym, pięknym psie" mając na myśli bodajże dobermana. Przecież ta siła i piękno nie wynikają z braku ogona, a ogólnie z sylwetki i charakteru psa - tak przynajmniej zawsze myślałam, że pies to coś więcej niż kawał mięsa okrytego sierścią przystrzyżoną w odpowiedni sposób (ogonem i uszami)?

Któryś użytkownik pisał również, że błędem jest kupowanie psiaka z już skopiowanym ogonem czy uszami, i że skoro jest popyt to jest i podaż. Wcieliłam się więc w rolę miłośniczki wspomnianych już dobremanów i zaczęłam szperać po hodowlach, które się ogłaszają w internecie. Hodowle były oczywiście przypadkowe. Szukałam piesków/suk, które są "full natural", nie omieszkałam także zajrzeć na allegro, jako że wiele osób przygarnia (nie lubię określenia kupuje) pieski właśnie stamtąd. Nie trafiłam na ani jednego przedstawiciela tej rasy w wersji, której szukałam. Może hodowle oferujące psy rasowe, na życzenie klienta pozostawią ogon oraz uszy w stanie nienaruszonym? Bo w tej kwestii się akurat nie orientuję. Wydaje mi się jednak, że jeżeli nie jest to niemożliwe to raczej trudne do uzyskania. Tak więc nie do końca sprawdza się to, że popyt rodzi podaż. Coś jak w PRL-u: chciało się mieć pralkę, to jak już się uzbierało kasę to brało się to, co jest (może niezbyt trafne porównanie, ale chyba wystarczająco obrazuje mój tok myślenia:) ).

No i w końcu oklepany już argument, czy to, że kopiowanie to zwykłe wyrządzanie psu krzywdy. Często słyszę słowa krytyki pod adresem rodziców, którzy fundują swoim dzieciom operację korekcji odstających uszu. Wyobraźcie sobie, że każde dziecko, które się rodzi byłoby oceniane pod względem estetycznym, byłoby mierzone i wedle schematu miałoby za długie uszy, zbyt krzywy nos itd. i byłoby dostosowywane do norm? Ciężko to sobie wyobrazić prawda? Może uczłowieczanie psa nie jest zdrowym podejściem, ale w kwestii bólu i wszelkich zabiegów na nim przeprowadzanych wydaje mi się całkiem właściwe. Bo pies może i człowiekiem nie jest, ale ból odczuwa tak samo. Nie mówiąc już o stresie wynikającym z tego, że tak na prawdę nie ma pojęcia czego ten wielki dwunożny od niego chce :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleshua'] Wcieliłam się więc w rolę miłośniczki wspomnianych już dobremanów i zaczęłam szperać po hodowlach, które się ogłaszają w internecie. Hodowle były oczywiście przypadkowe. Szukałam piesków/suk, które są "full natural", nie omieszkałam także zajrzeć na allegro, jako że wiele osób przygarnia (nie lubię określenia kupuje) pieski właśnie stamtąd. Nie trafiłam na ani jednego przedstawiciela tej rasy w wersji, której szukałam. Może hodowle oferujące psy rasowe, na życzenie klienta pozostawią ogon oraz uszy w stanie nienaruszonym? Bo w tej kwestii się akurat nie orientuję. Wydaje mi się jednak, że jeżeli nie jest to niemożliwe to raczej trudne do uzyskania. Tak więc nie do końca sprawdza się to, że popyt rodzi podaż. [/QUOTE]

Może faktycznie póki co jest taki popyt? Wydaje mi się, że to jednak kwestia czasu, ludzie się ogarną, będzie coraz więcej niekopiowanych psów, krótkie uszy wyjdą z mody i nieliczni posiadający kopiowanego psa będą się czuli wyalienowani. Już teraz się widzi, że u niektórych ras coraz mniej kopiowania. Nie wiem czy mi się wydaje, ale dawniej chyba więcej dogów niemieckich miało krótkie uszy?
Niestety jest jeszcze spora grupa ludzi, którzy przy wyborze psa kierują się głównie wyglądem i dla ni8ch pozornie dobek po obcięciu uszu traci siłę, która im głównie imponuje. Gdy świadomość społeczeństwa przy wyborze rasy się trochę zmieni, kopiowanie będzie mniej, taka mam nadzieję. Dawnie ludzie mogli bezkarnie zabijać swoje spy, przecież nie od zawsze są ustawy chroniące prawa zwięrząt. Wrótce doczekamy się czasów kiedu kaleczenie dla poprawienia wyglądu przejdzie do historii, spokojnie :).

[quote name='aleshua'] Wyobraźcie sobie, że każde dziecko, które się rodzi byłoby oceniane pod względem estetycznym, byłoby mierzone i wedle schematu miałoby za długie uszy, zbyt krzywy nos itd. i byłoby dostosowywane do norm? Ciężko to sobie wyobrazić prawda? [/QUOTE]
Niestety w niektórych społeczeństwach to funkcjonuje. Np w krajach północnej Afryki stosuje się makabryczne obrzezanie dziewcząt, bo inaczej nie maja szans na zamążpójście. na szczęście prawie wszędzie jest to zakazane już i zwyczaj powoli wymiera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Dawnie ludzie mogli bezkarnie zabijać swoje spy, przecież nie od zawsze są ustawy chroniące prawa zwięrząt. Wrótce doczekamy się czasów kiedu kaleczenie dla poprawienia wyglądu przejdzie do historii, spokojnie.[/QUOTE]

Nie da się ukryć, że idzie ku lepszemu i oby taka tendencja się utrzymała :-)

[quote name='kavala']Niestety w niektórych społeczeństwach to funkcjonuje. Np w krajach północnej Afryki stosuje się makabryczne obrzezanie dziewcząt, bo inaczej nie maja szans na zamążpójście. na szczęście prawie wszędzie jest to zakazane już i zwyczaj powoli wymiera.[/QUOTE]

Miałam na myśli raczej Europę i kraje wysoko rozwinięte :) No ale jak sama piszesz, zwyczaj ten wymiera również tam, więc można chyba uznać że zaczyna to być traktowane jako barbarzyństwo. No i na sobie tego barbarzyństwa praktykować ludzie nie chcą :)

W temacie jeszcze ze swojej strony mogę powiedzieć, że nigdy w życiu psa kopiowanego nie kupię (co innego schronisko, lub inna droga nabycia takiego psa) i sama absolutnie się nie przyczynię do okaleczenia ani jednego :-)
A dobermany z długimi ogonami są urocze :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']dać Ci łańcuch ? :evil_lol: to się pod ZG przykujesz - na przeciw ZG , jest biuro Samoobrony , oni lubią pikietować
a ty pójdziesz do nieba , z butami Cię przyjmą , za ten chory fanatyzm , który tu uprawiasz[/QUOTE]
Widzę że łańcuchów u Ciebie dostatek, a i chomąta też pewnie się znajdą. Kochanieńka, pomimo tego że jesteś niespełniona jako doradca, trzymajmy się zasad. Podstawowa zasada jest taka, że doradca musi być bardziej rozwinięty i sprytny od tego któremu udziela rad i dlatego żadnych rad od Ciebie nie mogę przyjąć. No sorki. Pisz na Berdyczów. Może tam znajdziesz odpowiednich kandydatów.

[quote name='aleshua']
A dobermany z długimi ogonami są urocze :cool1:[/QUOTE]
Też tak uważam. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']No i ??? Nie skladaj rebusow tylko mow jasniej o co ci chodzi [B]kobieto co chciala psa kopiowanego[/B].Nie jestem ani dr Hausem,ani tymbardziej Freud`em by odgadywac ,jaka masz teraz wizje :)[/QUOTE]
Klamiesz nie tylko w tym poscie o mnie, ale w kazdym innym [b]wybielajac osoby ,ukrywajac prawde.[/b]
Po co mam pisac , ty wiesz gdzie klamiesz , kto chce sie dowiedziec znajdzie droge do poznania twoich klamstw.
Daleko klamstwem nie zajdziesz :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Widzę że łańcuchów u Ciebie dostatek, a i chomąta też pewnie się znajdą. Kochanieńka, pomimo tego że jesteś niespełniona jako doradca, trzymajmy się zasad. Podstawowa zasada jest taka, że doradca musi być bardziej rozwinięty i sprytny od tego któremu udziela rad i dlatego żadnych rad od Ciebie nie mogę przyjąć. No sorki. Pisz na Berdyczów. Może tam znajdziesz odpowiednich kandydatów.


[/QUOTE]
raczej tak blisko nie jesteśmy , abyś używała do mnie zwrotów pieszczotliwych :) Kultura wymaga , szacunku do innych.
O tych radach , no każdy mierzy innych swoją miarą ... a łańcuchów i chomąt i szczypczyków do kastrowania knurów , słomy i czego sobie życzysz - u mnie dostatek , a trzeba dzielić się z bliźnimi naddatkiem , stąd moja propozycja .. u mnie łańcuchy się marnują , a dla Ciebie jak znalazł
I jakichkolwiek argumentów , jeszcze użyjesz przeciw mnie -możesz się bawić w ośmieszanie , dyskredytowanie czy tam inne zabawy jakie uskuteczniasz - jedyne co osiągniesz , to dużo piany na pysiu i podwyższone ciśnienie :)
Twoje argumenty są żadne .... ja mało kiedy zniżam się do poziomu kurzu na podłodze - ale dla Ciebie robię to z wielką frajdą :)

Iwono , sama kłamiesz i w sposób bezczelny się wybielasz , tym śmiesznym miłosierdziem ... weź swojego psa i idź pikietuj przeciw kopiowaniu - zrobisz furorę :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Klamiesz nie tylko w tym poscie o mnie, ale w kazdym innym [B]wybielajac osoby ,ukrywajac prawde.[/B]
Po co mam pisac , ty wiesz gdzie klamiesz , kto chce sie dowiedziec znajdzie droge do poznania twoich klamstw.
Daleko klamstwem nie zajdziesz :mad:[/QUOTE]
[B]
Czytaj powoli nie miszajac w miedzyczasie w zupie.Przeczytaj najlepiej kilka razy.[/B]
Wlasciwie nie wiem co ja mam ci znowu odpowiedziec,[B]wlascicielko skopiowanego psa na wlasne zyczenie[/B]? Chcesz po raz kolejny uslyszec ,ze masz pokretna moralnosc?! Bredzisz cos o jakis klamstwach ,zaslaniajac sie,frazesem- kto chce niech sobie poszuka.Albo kogos o cos oskarzasz na jakiejs podstawie,czajac sie za rogiem czy chwycilo,albo siedzisz cicho, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia,!
Nie zauwazylas jakie sa metody dzialania fanatycznych pieniaczy w dowolnej sprawie takich jak ty? Rzucanie jakis polslowek,pomowien,budowanie swoich akcji na oszczerstwach skierowanych ku innym,robienie ogolnego szumu o nic.Aby duzo,aby glosno.
Co do wybielania kogokolwiek,to w nosie mam posla x czy y.(z tego co sie zorientowalam,ty jestes jedna z tych ktora upartyjnia ta kwestje).Nie lubie jednak,jak ktos wykorzystuje jakiekolwiek nazwisko,schowany za wlasnym nickiem do robienia sobie z niego koziolka na ktorym mozna sie windowac.Cytujecie jakies smieszne apele,wnioski od organizacji,ktore miast pomagac zwierzetom ,zalatwiaja swoje wlasne interesy i staraja sie zaistniec wykorzystujac tanie i chwytliwe tematy z dokopaniem kolesiowi ktory ,moze im przeszkadzac wlacznie.Dzialania takie sa tak plytkie,ze smrod po nich niesie w sina dal.
Tak wiec ,[B]ta co psa skopiowala bo jej sie taki podoba[/B],masz konkretna info o moich klamstwach -to wio do klawiaturki i wpukaj co cie boli,jak nie ,to oszczedz tej zenady!Nie wiem ile masz lat,ale strzelam,ze jestes gdzies pokoleniem moich rodzicow,ktorzy do tej pory z obrzydzeniem wspominaja metody dzialanie partyjnych kacykow-daleko nie odbiegajace od tych w tym temacie.Buzki nie bedzie bo sie strasznie pienisz w tej swojej zlosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']jedyne co osiągniesz , to dużo piany na pysiu i podwyższone ciśnienie :)
Twoje argumenty są żadne .... ja mało kiedy zniżam się do poziomu kurzu na podłodze - ale dla Ciebie robię to z wielką frajdą :)

Iwono , sama kłamiesz i w sposób bezczelny się wybielasz , tym śmiesznym miłosierdziem ... weź swojego psa i idź pikietuj przeciw kopiowaniu - zrobisz furorę :diabloti:[/QUOTE]
Ot i to moderator jeszcze bez bana , skad tyle jadu w Tobie ? opamietaj sie ,powinnas chyba swiecic przykladem !
Zobacz jaki z Ciebie milosnik psow ,caly czas popierasz kopiowanie i do tego jestes zdziwiona ze odrwotnie do Ciebie,mi nie przeszkadza wyglad psa.

[quote name='Vectra']mogłaś psa odesłać , jeśli nie spełniał Twoich oczekiwań :)[/QUOTE]
Jakich oczekiwan ? nie chcialam by mi ktos skrzywdzil psa, wyglad mi nie przeszkadza.Czy zasluzyl sobie by go z domu wyrzucic ze ludzka reka zadala mu bol,pozbawila go potrzebnej czesci ciala i zrobila z niego kaleke na cale zycie ? narazic go na jeszcze jeden stres ? Chyba w tej zlosci nie potrafisz myslec.
Dla Ciebie pies to rzecz ,dla mnie nie , moj pies jest najpiekniejszy , nie wazne jak wyglada.
Przeczytaj jaki stek BZDUR napisalas, z jaka fantazja :crazyeye:
[quote]ja rozumiem , tylko nie rozumiem Twojego tłumaczenia
jeśli klientowi , a klientem hodowcy byłaś - masz prawo odmowy zakupu psa - bo nie spełniał Twoich oczekiwań
jeśli jasno i wyraźnie , podkreślałaś - że życzysz sobie psa naturalnego , a psa dostałaś kopiowanego , mogłaś wystąpić na drogę sądową - dużo rzeczy mogłaś , ale wolisz tu biadolić i oczerniać hodowcę ... i bawić się w ciocię poszkodowaną
To że masz psa kopiowanego , to nie jest wina hodowcy :) tylko Twoja , że takiego nabyłaś - skoro odebrałaś , wzięłaś - to popierasz kopiowanie , bo psa kopiowanego posiadasz ...
czy Ty to rozumiesz ? już podałam przykład złodzieja i pasera
dam ci na przykładzie .. idąc Twoim tokiem rozumowania
hodowca = złodziej , bo psa skopiował
ty nabyłaś psa skopiowanego , wg Ciebie , niezgodnego z prawem - jesteś paserem :)
porównanie maltretowanego dziecka do kopiowanego psa , :hmmmm: Iwono , maltretujesz psa , a to podchodzi pod ustawę o ochronie zwierząt - masz psa , który ma obcięte zdrowe części ciała . No i musisz z tym żyć i klepać tu od nowa , wypowiedzi wetów :)

Teraz wymyśl ciekawszą argumentacje , dlaczego jesteś hipokrytką ... pierwszy kopiowany , idealny wg wzorca czarnysz , w Sidney - wow , jesteś królową wsi i okolic , cóż za szpan , ale jak to brzmi , WOW mrrrrr PIERWSZY :diabloti:

przeczytaj swój podpis - zobacz jak sama hańbisz zawód weterynarzy , mając kopiowanego psa i krzycząc jaka to zbrodnia :)
i jeszcze masz czelność ich cytować , posiadając kopiowanego psa ... [/quote]
[B]To ze temu hodowcy brakuje etyki hodowlanej to nie znaczy ze jest zlodziejem, na jakiej podstawie piszesz o nim zlodziej, a o mnie paser ???[/B]
Skoro tylko zauwazylas porownanie ,rozumie ze zgadzasz sie z wypowiedzia weta Lutumska ? :
[I]"i jeszcze jedno-ja nie probuje argumentowac za kopiowaniem-bo uwazam ze jest to prywatna sprawa nabywcy psa i hodowcy-ktory bierze za szczenieta calkowita odpowiedzialnosc-i moze od tego trzeba bylo zaczac..."[/I]
Niestety mylicie sie ,maltretowanie psa nie jest niczyja prywatna sprawa w krajach cywilizowanych.
Wstyd mi paradowac z moim psem z amputowanym ogonem w Sydney,narazam sie na roznego rodzaje komentarze, hodowca tez nie osiagnal celu, nikomu amputowany ogon sie nie podobal :angryy:
Wyobraz sobie ze Ci weci co Cie gryza w oczy najpierw mieli/kopiowali psy by moc sie podzielic swoimi doswiadczeniami.Tylko dzieki nim weszla ustawa zabraniajaca kopiowania ogonow z dniem 1.04.2004 ,moj pies jest starszy.DOTARLO? sama widzisz ile bzdur napisalas :mad:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Niestety mylicie sie ,maltretowanie psa nie jest niczyja prywatna sprawa w krajach cywilizowanych.[/B][/QUOTE]Do jakich krajow zaliczasz USA?,tak z czystej ciekawosci.

[QUOTE][B]Wstyd mi paradowac z moim psem z amputowanym ogonem w Sydney,narazam sie na roznego rodzaje komentarze, hodowca tez nie osiagnal celu, nikomu amputowany ogon sie nie podobal :angryy:[/B][/QUOTE]Nie jestes sama.Ten min kopiowany piekny bretonczyk byl na Purina Sydney Royal Dog Show,chyba w zeszlym roku ;)[IMG]http://www.google.pl/imgres?q=purina+sydney+royal+dog+show&um=1&hl=pl&safe=active&biw=1346&bih=536&tbm=isch&tbnid=KGyoqHukihhweM:&imgrefurl=http://www.traffordphotos.com/SydRoyal2010/Day%2525209%252520Fri%2525209th%252520April/slides/BRITTANY%252520DOG%252520CC%2525209Y759D-152.html&docid=LFuq8tavTzceMM&w=382&h=512&ei=33w7TvmIOeKNmQXF7sHsAg&zoom=1&iact=hc&vpx=1145&vpy=65&dur=1266&hovh=162&hovw=120&tx=109&ty=95&page=2&tbnh=117&tbnw=85&start=21&ndsp=25&ved=1t:429,r:16,s:21[/IMG]

[URL]http://www.traffordphotos.com/SydRoyal2010/Day%209%20Fri%209th%20April/slides/BRITTANY%20DOG%20CC%209Y759D-152.html[/URL]

Sydney Dogs Show 2011

[URL]http://genjiozeki.com/dogshow/slideshow/110415/111.html[/URL]

[url]http://genjiozeki.com/dogshow/slideshow/110415/41.html[/url]

dalej nie chce mi sie wklejac,pogadamy jeszcze o cywilizacji?
[IMG]http://www.google.pl/imgres?q=purina+sydney+royal+dog+show&um=1&hl=pl&safe=active&biw=1346&bih=536&tbm=isch&tbnid=KGyoqHukihhweM:&imgrefurl=http://www.traffordphotos.com/SydRoyal2010/Day%2525209%252520Fri%2525209th%252520April/slides/BRITTANY%252520DOG%252520CC%2525209Y759D-152.html&docid=LFuq8tavTzceMM&w=382&h=512&ei=33w7TvmIOeKNmQXF7sHsAg&zoom=1&iact=hc&vpx=1145&vpy=65&dur=1266&hovh=162&hovw=120&tx=109&ty=95&page=2&tbnh=117&tbnw=85&start=21&ndsp=25&ved=1t:429,r:16,s:21[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Do jakich krajow zaliczasz USA?,tak z czystej ciekawosci.

Nie jestes sama.
dalej nie chce mi sie wklejac,pogadamy jeszcze o cywilizacji?[/QUOTE]
Jestem sama z kopiowanym psem ! po wystawach nie chodze,uwazam ze te psy co widzisz albo import albo zgodnie z prawem kopiowane ,ale wklejaj dalej poogladam ......
Chcesz wiedziec moja opinie o US ? ten kraj to ani cywilizowany ani demokratyszny,najbardziej policyjny,zaklamany,obludny,brak wolnosci slowa i .....US nie jest zadnym dla mnie przykladem :p dobrze ze pytasz sie o kraj a nie o obywateli,bo tez bym ci napisala co mysle o Yankee.
Co do kopiowania powoli sie tez tam zmienia!Mysle ze Polska wyprzedzi :p

A tak by byc na czasie z tematem ktory niektorych w oczy koli i spychaja go :
[quote name='"kahoon"']


[CENTER][SIZE=5][B][U][FONT=&quot]Do miłośników zwierząt w całym kraju![/FONT][/U][/B][/SIZE]


[/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nadszedł moment, gdy polskie psy razem ze swoimi opiekunami pójdą pod Sejm RP, aby wspomóc Posłów w walce o zmianę Ustawy o ochronie zwierząt.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nasz wyjątkowy marsz pod hasłem:[/FONT][/B][/SIZE]


[/CENTER]


[CENTER][SIZE=5][SIZE=7][COLOR=red][B][FONT=&quot]„Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK”[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]odbędzie się [/FONT][/B][B][FONT=&quot]18.08.2011 r.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]18 sierpnia w Sejmie odbywać się będzie debata nad naszą nowelizacją, [/FONT][/B][/SIZE]
[CENTER][B][SIZE=4][FONT=&quot]na 19 sierpnia przewidziane jest głosowanie nad projektem.[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]
[/CENTER]


[CENTER]

[U][B][SIZE=4][FONT=&quot][COLOR=red][SIZE=5]To decydujący dzień.[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/U][/CENTER]


[CENTER]

[B][SIZE=4][FONT=&quot]Jeśli wygramy [/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]– to od 1 stycznia 2012 roku los zwierząt w Polsce znacznie się poprawi.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zwierzęta nie mogą przemówić, aby upomnieć o swoje prawa![/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]My, ludzie – mamy obowiązek przemówić za nie i w ich imieniu.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Nasz głos musi być słyszalny na Sali Plenarnej Sejmu RP i w mediach. [/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zademonstrujmy, naszą jedność, gdy chodzi o sprawę tak wielkie wagi.[/FONT][/B][/SIZE]


[/CENTER]


[CENTER][FONT=&quot][SIZE=4]Zapraszamy wszystkich tych, którzy dostrzegają cierpienie zwierząt i nie są obojętni.[/SIZE][/FONT][/CENTER]


[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]Przybądźmy z naszymi czworonogami, ubierzmy je w błękitne chustki na znak pokoju i jedności.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]


[CENTER]

[U][B][SIZE=4][FONT=&quot][COLOR=red][SIZE=5]Przyłączcie się [/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/U][/CENTER]



[CENTER][SIZE=4][B][FONT=&quot]– zapraszamy Wszystkich - organizacje pro zwierzęce z całego kraju, z bannerami i transparentami oraz osoby prywatne z ukochanymi czworonogami.[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]



[U][B][FONT=&quot][SIZE=4]Projekt nowelizacji zakłada:[/SIZE][/FONT][/B][/U]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]1. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]2. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zwiększenie odpowiedzialności gmin za los bezdomnych zwierząt[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]3. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Polepszenie bytu psów łańcuchowych[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]4. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Polepszenie bytu zwierząt gospodarskich[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]5. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zakaz handlu psami i kotami na targowiskach i w sklepach[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]6. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Likwidacja pseudohodowli psów i kotów[/FONT][/B][/SIZE]
[SIZE=4][B][FONT=&quot]7. [/FONT][/B][/SIZE][SIZE=4][B][FONT=&quot]Zakaz sprzedaży ryb bez odpowiedniej ilości wody[/FONT][/B][/SIZE]
[B][SIZE=4][FONT=&quot]8. Zakaz obcinania psom uszu i ogonów - kopiowania[/FONT][/SIZE][/B]



[FONT=&quot][SIZE=4]1[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4].[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Zbiórka o godz. 10.00-10.30 na parkingu przed Giełdą Papierów Wartościowych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]2.[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Przemarsz Alejami Ujazdowskimi , ul. Piękną, ul. Wiejską, pod gmach Sejmu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]3. [/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]Spotkanie z Posłami z Parlamentarnego Koła Przyjaciół Zwierząt najbardziej zaangażowanymi w prace nad nowelizacją UoZ.[/SIZE][/FONT]

[SIZE=4][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][U]Do tej chwili swój udział potwierdzili:[/U] [/SIZE][/FONT][/SIZE]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]1.[SIZE=4] [B][B]Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt[/B][/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]- [B]OTOZ ANIMALS[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]2. Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych [B]EMIR [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]3. [B]Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt [/B][B]VIVA![/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]4. [B]BERNARDYN[/B] Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]5. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt [B]ARKA[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]6. Fundacja [B]GŁOSEM ZWIERZĄT[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]7. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt [B]HELP ANIMALS[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]8. [B][B]Fundacja[/B][/B][B] PRO ANIMALS – [/B][B][B]Na Pomoc Zwierzętom[/B][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]9. Komitet Pomocy dla Zwierząt [B]PRZYSTAŃ OCALENIE[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]10. [/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]Bydgoskie Stowarzyszenie [B]ANIMALI LEX[/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]11. Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]12. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]13. Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom [B]AMICUS[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]14.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]15.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][SIZE=3] [SIZE=4]SOZ Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]16. [SIZE=4]Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt [B]IUS ANIMALIA[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]17. Miesięcznik "Mój Pies" - Fundacja [B]ZWIERZOFANI[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=4][B][SIZE=5][COLOR=red]18. Związek Kynologiczny w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE][/FONT][SIZE=4]

[FONT=Book Antiqua]19. [B]Związek Artystów Scen Polskich [/B]Oddział Warszawski[/FONT]
[FONT=Book Antiqua]20. Fundacja [B]KARUNA[/B] - Ludzie dla Zwierząt[/FONT][/SIZE]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=4]21.[/SIZE][SIZE=4] [SIZE=4]Organizacja do Spraw Ochrony Zwierząt [B]SOS[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]22. Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt[B] NICZYJE[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]23.[/FONT][/SIZE][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Pomorska Fundacja[B][B] ROTTKA[/B][/B][/SIZE][/FONT][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]24.[B][B] NESTA [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Magdalena Pakuła[B][B] -[/B][/B] Grodzisk Maz.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]25.[B][B] APWET [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Przemysław Albin - Milanówek[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]26.[B][B] Dorota Sumińska[/B][/B] z ekipą [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Book Antiqua]27. [B][B]POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA [/B][/B]Waldemar "Major" Frydrych28.[B][B] Marzena Trybała [/B][/B][/FONT][/SIZE][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]29. Centrum Edukacji Kynologicznej[B][B] ZUZIK[/B][/B][/FONT][/SIZE][B]
[/B][SIZE=4][FONT=Book Antiqua]30. [COLOR=#2a2a2a][B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce[/B] - Zarząd Główny[/COLOR][/FONT][/SIZE]


[SIZE=4][U][FONT=&quot]Informacja porządkowa :[/FONT][/U] [/SIZE][FONT=&quot][SIZE=4]psy muszą być prowadzone na smyczach i mieć kagańce[/SIZE][/FONT]

[SIZE=4][U][FONT=&quot]Kontakt do organizatorów:[/FONT][/U] [/SIZE]

[SIZE=4][FONT=&quot]Fundacja EMIR[/FONT][/SIZE]
[FONT=&quot][SIZE=4][COLOR=#4444ff][B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot][SIZE=4]Tel. 609 036 046[/SIZE][/FONT]

[FONT=&quot][SIZE=4]OTOZ Animals[/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][B][FONT=&quot][COLOR=#4444ff][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR][/FONT][/B] [/SIZE]
[FONT=&quot][SIZE=4]Tel.[/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=4]58 550 43 73[/SIZE][/FONT][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Ta dyskusja to dowód, że nie ma szans na to aby w każdej sprawie wszystkich, bez wyjątku, przekonać do tego co słuszne. Zawsze zostanie paru pseudouczonych, którzy są odporni na rzeczowe argumenty i wiedzę. Ofiary uwięzione w rezerwatach własnej pokręconej wyobraźni mają prawo do autokompromitacji.

Oto dowód, że wszystko co można było zrobić w tej sprawie, zostało zrobione.
Wielki wysiłek posłów, wetów, masmediów i ludzi dobrej woli nie może być zmarnowany.
Posłuchajcie tej audycji.
Naprawdę. warto.

[quote name='Jurek2050']

[B][FONT=Calibri][SIZE=4][URL]http://bi.gazeta.pl/im/1/10034/m10034271.mp3[/URL][/SIZE][/FONT][/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Ot i to moderator jeszcze bez bana , skad tyle jadu w Tobie ? opamietaj sie ,powinnas chyba swiecic przykladem !
Zobacz jaki z Ciebie milosnik psow ,caly czas popierasz kopiowanie i do tego jestes zdziwiona ze odrwotnie do Ciebie,mi nie przeszkadza wyglad psa.
[/QUOTE]
Niestety, Vectra sama przyznała, że ona tutaj jest nie od dawania dobrego przykładu tylko od sprzątania na forum.

Link to comment
Share on other sites

Niestety moderator oprócz sprzątania forum ma obowiązek dawania dobrego przykładu i jeżeli jest odwrotnie to administracja powinna być o tym zawiodomiona. Nie raz pełniłam funkcję administratora na dużych forach i nie tolerowałabym chamstwa wśród moderatorów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']na pewno, gdyby komus cos ciachneli 14 dni po narodzinach, to mialby bardzo zywe wspomnienienia z tym zwiazane.[/QUOTE]
Gdybyśmy wychodzili z założenia, że małe dziecko nic nie pamięta, to wszystkie zabiegi na niemowlętach byłyby robione bez znieczulenia, a jednak tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...