Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='TuathaDea']Podstawą takiego twierdzenia jest odpowiedż Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na interpelację posła Aszkiełowicza (fragmenty):

[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]"Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji"[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]


[CENTER][SIZE=3][COLOR=red]"ust. 2 tego (27) artykułu zezwala na wykonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych i zootechnicznych lub innych zabiegów wynikających z technologii produkcji wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje do ich wykonywania, nakładając na te osoby obowiązek zachowania koniecznej ostrożności oraz przeprowadzania tych zabiegów w sposób zapewniający ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia. Nie wprowadza on jednak zakazu wykonywania takich zabiegów"[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff0000]"nie istnieją podstawy prawne do podejmowania przez organa Inspekcji Weterynaryjnej w stosunku do organizatorów wystaw działań polegających na uniemożliwianiu wystawiania psów rasowych, u których przeprowadzono zabieg obcięcia uszu lub ogona"[/COLOR][/SIZE][/CENTER]



[LEFT][COLOR=black]PS. Czcigodny Jaśnie Moderatorze zanim ponownie oskarżysz mnie o łamanie prawa poprzez zatytułowanie topiku w ten sposób, najpierw udowodnij mi winę.[/COLOR]
[SIZE=1]Możesz oczywiście wyrzucić ten post jako wielokrotny, ale wierzę że trochę klasy jednak masz.[/SIZE][/LEFT]
[/QUOTE]
TuathaDea, jeżeli za mentora wybierze się zwyczajnego palanta, to może okazać się, że samemu wyjdzie się na zwyczajnego, żołędnego doopka..........
[URL]http://stooq.pl/n/?f=490812[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Kolejny krok do ustawy o ochronie zwierząt[/B]

[url]http://www.rp.pl/artykul/15,692664-Podkomisja-zakonczyla-prace-nad-ustawa-o-ochronie-zwierzat.html[/url]

[quote] W projekcie zakazano także tzw. kopiowania, czyli przycinania ogonów i uszu dla celów estetycznych.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']TuathaDea, okazałeś się zwyczajnym żołędnym doopkiem..........
[URL]http://stooq.pl/n/?f=490812[/URL][/QUOTE]

[B][SIZE=3]"W projekcie zakazano także tzw. kopiowania, czyli przycinania ogonów i uszu dla celów estetycznych.":multi::multi::multi::multi::multi:[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']a to jest dopiero projekt , więc nadal kopiowanie jest legalne :diabloti:
zakaz BYĆ MOŻE wejdzie w życie , na razie go nie ma[/QUOTE]
Nie umiesz czytać albo nie korzystasz z tej umiejętności.

Kopiowanie JEST nielegalne. Tak twierdzą wszyscy poza członkami Związku Kynologicznego - do niedawna, bo w ostatnich dniach stanowisko ZKwP też uległo zmianie.
Na przykład poseł Paweł Suski (autor projektu nowelizacji i prominentny członek ZKwP) w niedzielnej audycji w TOK FM wyraźnie stwierdził:

[B][B][B]"W obecnym stanie prawnym takie zabiegi są zabronione (...) i kwalifikują się jako znęcanie. (...) Od 1997 r. obowiązuje ustawa, która zakazuje tego rodzaju zabiegów."

[/B][/B][/B]To, co w nowelizacji pojawia się jako zmiana to wyraźne doprecyzowanie, że kopiowanie psom uszu i ogonów jest PRZESTĘPSTWEM ZNĘCANIA SIĘ i podlega karze z art. 35 uoz.
W ten sposób już nikt nie będzie miał żadnej wątpliwości, że jak obetnie swojemu psu uszy, to może za to nawet iść do paki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Nie umiesz czytać albo nie korzystasz z tej umiejętności.

Kopiowanie JEST nielegalne. Tak twierdzą wszyscy poza członkami Związku Kynologicznego - [/QUOTE]

Czy jako uzytkowniczka internetu,mam pomyslec ,ze jestes jakims zbokiem schowanym za nick`em,czychajacym na male dziewczynki,bo tacy tez korzystaja z tej formy komunikacji?! Tez naleze do zwiazku,i jestem przeciwna kopiowaniu,znam setke innych czlonkow i oni tez sa przeciw.Nie wsadzaj wiec prosze wszystkich do jednego wora.tych co w dalszym ciagu optuja za,jest garstka w porownaniu z caloscia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu'][B]Czy jako uzytkowniczka internetu,mam pomyslec ,ze jestes jakims zbokiem schowanym za nick`em,czychajacym na male dziewczynki,bo tacy tez korzystaja z tej formy komunikacji?! [/B]Tez naleze do zwiazku,i jestem przeciwna kopiowaniu,znam setke innych czlonkow i oni tez sa przeciw.Nie wsadzaj wiec prosze wszystkich do jednego wora.tych co w dalszym ciagu optuja za,jest garstka w porownaniu z caloscia.[/QUOTE]
No, no... Ale wyobraźnia!
"Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach..."

Link to comment
Share on other sites

Pan poseł Paweł Suski z tego co mi wiadomo jest też zagorzałym przeciwnikiem kastracji jako zabiegu będącego dręczeniem zwierząt ;)
Nie pamiętam czy aby na pewno, ale chyba to on mówił o 'puszczaniu swojej suczki luzem w czasie cieczki' ;)
Dla mnie ktoś taki nie jest bynajmniej stuprocentowym członkiem ZKwP, bo członek Związku zgadza się w pełni z ideą R=R ;)

Także widać w Twoim myśleniu troszkę wybiórczości, nie sądzisz?
Kopiowanie absolutnie nie ale juz sprzeciw przeciwko kastracji tak?
Hmm, no nie wiem co jest lepsze ;)
Wiecie, tak na dobrą sprawę to ludzie będą jeździć kopiować za granicę albo...
No właśnie
Albo będą rżnąć ogony i uszy sami.
Więc nie wiem co było lepsze.
Naprawdę.
Czy umożliwienie wykonywania tego zabiegu przez wetów czy samodzielne rżnięcie owych części ciala przez hodowców i pseudohodowców.
Bo to się właśnie będzie działo.
I teraz psy naprawdę ucierpią. Bo o ile robił to specjalista, o tyle było to wykonywane w bardziej profesjonalny sposób.

Trzymanie psa na łańcuchu też ograniczyli.
Myślicie, że kogoś to obejdzie?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Pan poseł Paweł Suski z tego co mi wiadomo jest też zagorzałym przeciwnikiem kastracji jako zabiegu będącego dręczeniem zwierząt ;)
Nie pamiętam czy aby na pewno, ale chyba to on mówił o 'puszczaniu swojej suczki luzem w czasie cieczki' ;)
Dla mnie ktoś taki nie jest bynajmniej stuprocentowym członkiem ZKwP, bo członek Związku zgadza się w pełni z ideą R=R ;)

Także widać w Twoim myśleniu troszkę wybiórczości, nie sądzisz?
Kopiowanie absolutnie nie ale juz sprzeciw przeciwko kastracji tak?[/QUOTE]


Pomyliło Ci się z posłem Markiem Suskim z PiS. Paweł Suski - autor nowelizacji kastrował również swoje psy i nigdy publicznie nie wypowiadał się na ten temat jako przeciwnik. Wręcz przeciwnie - jest gorącym zwolennikiem sterylizacji i kastracji. I wszędzie o tym mówi.
Sprawdź zanim napiszesz bzdurę.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie przepraszam, nie znam się na polityce, skojarzyłam nazwisko.

Ale dalsza część mojej wypowiedzi pozostaje niecofnięta.

Żeby nie było - nie mam psów kopiowanych, nie zapowiada się, żebym miała to robić, jednak wizja niekopiowanych dobermanów do mnie przemawia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']W takim razie przepraszam, nie znam się na polityce, skojarzyłam nazwisko.[/quote]
nie tylko na polityce sie nie znasz i piszesz bzdury.

[quote]Żeby nie było - nie mam psów kopiowanych, nie zapowiada się, żebym miała to robić, jednak wizja niekopiowanych dobermanów do mnie przemawia.[/QUOTE]
A Azjatow przemawia ?nie zapowiada sie bys kopiowala ,ale namawiac do kopiowania to Cie usprawiedliwia ?
Zanim napiszesz ,zapoznaj sie z tym tematem,a potem pisz ze wizerunek psa jest dla ciebie wazniejszy !
post#596
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/70841-W-obronie-praw-zwierząt-STOP-dla-kopiowania/page24[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja na zaczepki takich fanatyków jak Ty nie będę już więcej odpowiadać ;)
Na polityce się nie znam, bo dla mnie każdy polityk to osoba która tylko potrafi gadać i wszystko robi pod publikę, a mnie jakakolwiek znajomość tak pustych ludzi nie interesuje ;).
Nie wiem po co się czepiasz, skoro nazwisko jest łudząco podobne (a nawet brzmi tak samo)? Chyba może się człowiek pomylić, co?
Tym bardziej że troszkę polityków w tym bagnie jest ;)
Mieszkasz daleko poza granicą naszego kraju, pojęcie co się tu dzieje masz zerowe, chyba, że Twoim źródłem informacji są portale informacyjne i nasza wspaniała Polska Telewizja, która baaardzo wypacza fakty (przykład - Białoruś). Ja na wystawach widuję mało psów kopiowanych, a trochę po nich jeżdżę.

Azjata niekopiowany to dla mnie nie azjata, bokser z ogonem to dla mnie kaleka, cane corso niekopiowane to przerośnięty labrador a doberman z ogonem wygląda jak kundelek.
Takie są kurczę fakty. Nie obcięłam uszu dogowi, bo uważam, ze tak wygląda ok, ale nie wyobrażam sobie wyżej wymienionych ras i wieeelu wieeelu innych niekopiowanych. Dla mnie to jest kaleczenie ras, koniec kropka. Po coś przez te parę tysięcy lat rżnęło się te uszy i ogony, w mniej sterylnych warunkach niż teraz.
Ty możesz mieć własne zdanie, ja mam własne i nie życzę sobie oczerniania mnie z tego powodu.
Jeśli będę chciała to kupię sobie kopiowanego dobermana z Rosji i tam zrobię hodowlankę, jaki to jest problem? ŻADEN.
Gorzej tylko, że znajdą się ludzie którzy zaczną rżnąć ogony sami, co rzeczywiście moze się skończyć tragicznie dla szczeniaków.
Uważam, że lepiej jest już dać przyzwolenie i 'wyznaczyć' wetów specjalistów niżeliby takich zabiegów mieli się podejmować ludzie z zerowym doświadczeniem.
Bo tak niestety będzie, tego nie zmienisz. Pseudo będą istnieć po wieki wieków a ich praktycznie żadne ograniczenia nie dotyczą.

Mów sobie co tak Ci się rzewnie podoba, tylko przestań naskakiwać na ludzi którzy mają zgoła inne zdanie niż Ty, bo jest to żałosne i na poziomie przedszkolaka, a nie dorosłego, wykształconego (chyba) człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Azjata niekopiowany to dla mnie nie azjata, bokser z ogonem to dla mnie kaleka, cane corso niekopiowane to przerośnięty labrador a doberman z ogonem wygląda jak kundelek.
Takie są kurczę fakty. Nie obcięłam uszu dogowi, bo uważam, ze tak wygląda ok, ale nie wyobrażam sobie wyżej wymienionych ras i wieeelu wieeelu innych niekopiowanych. Dla mnie to jest kaleczenie ras, koniec kropka. Po coś przez te parę tysięcy lat rżnęło się te uszy i ogony, w mniej sterylnych warunkach niż teraz.
[/QUOTE]

Rzadko się wypowiadam na temat kopiowania, bo jestem przeciw i nie widzę sensu się produkować w kółko o tym samym, ale po przeczytaniu takich tekstów autorstwa osoby znanej mi z innych wątków jako naprawdę ogarniętej i rozumnej, jestem w szoku...

Link to comment
Share on other sites

Martens, nie jestem za kopiowaniem wszystkiego co się rusza, ale miałam dobermany - psy piękne, mocne, silne.
Teraz gdy widzę takie niekopiowane egzemplarze to nic innego mi nie przychodzi na myśl jak kundelek - no przepraszam, ale taka jest prawda, bo do czego innego da się porównać dobermana z pozostawionym, zakręconym ogonem?
Z ras pięknych i silnych zrobi się w ten sposób pokraki.
Nie jestem idealistką, w tej kwestii jestem realistką.
Teraz zasypią nas pseudo z ciętymi ogonami, a rodowodowe dobermany czy azjaty w Polsce wyginą.
Taki będzie skutek zakazu.
On mnie personalnie zupełnie nie dotyczy i szczerze mówiąc powinnam mieć to gdzieś.
Tylko paradoksalnie - aparaty i inne środki upiększające, które nieraz przez rok czy dwa muszą codziennie 24/dobę męczyć psa są dozwolone, a kopiowanie uważa się za maksymalne i niedopuszczalne dręczenie i znęcanie sie nad psem.
Widziałam psy karmione papkami, bo zgryz był zły, więc psu został założony aparat, widziałam psy klejone do odparzeń, żeby ucho stało.
Niejedno widziałam, o niejednym słyszałam.
Nie bedzie kopiowania - zaczną się nowe problemy bo ludzie zaczną na potęgę kleić i w inny sposób, czasem bardziej drastyczny i bolesny od kopiowania poprawiać psią urodę.

Uważam po prostu, że wartoby popracować jeszcze nad pewnymi rasami w celu uzyskania np. szczątkowego ogona a dopiero później zakazywać ich kopiowania.
Tak aby taki doberman nadal pozostał psem o charakterystycznym wyglądzie, a nie kundelkiem...

Tyle ode mnie.
Nie chcę nikogo nawracać czy namawiać.
Tylko fanatyzm i wszelkie skrajności nie są dobre.
W żadnej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Uważam, że lepiej jest już dać przyzwolenie i 'wyznaczyć' wetów specjalistów niżeliby takich zabiegów mieli się podejmować ludzie z zerowym doświadczeniem.
Bo tak niestety będzie, tego nie zmienisz. Pseudo będą istnieć po wieki wieków a ich praktycznie żadne ograniczenia nie dotyczą.[/QUOTE]

Akurat z pseudohodowlami nie masz racji - jeśli uda się przegłosowac nowelizację UoZ 19.08 b.r. problem pseudo zacznie się rozwiązywać już od 1 stycznia następnego roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Azjata niekopiowany to dla mnie nie azjata, bokser z ogonem to dla mnie kaleka, cane corso niekopiowane to przerośnięty labrador a doberman z ogonem wygląda jak kundelek.
Takie są kurczę fakty. Nie obcięłam uszu dogowi, bo uważam, ze tak wygląda ok, ale [SIZE=4][B]nie wyobrażam sobie[/B][/SIZE] wyżej wymienionych ras i wieeelu wieeelu innych niekopiowanych. Dla mnie to jest kaleczenie ras, koniec kropka. [B]Po coś przez te parę tysięcy lat rżnęło się te uszy i ogony, w mniej sterylnych warunkach niż teraz.[/B]
Ty możesz mieć własne zdanie, ja mam własne i nie życzę sobie oczerniania mnie z tego powodu.
[/QUOTE]
[FONT=Verdana]To może oznaczać karygodny brak wyobraźni i wiedzy.[/FONT]
[quote name='Aysel']To znaczy?
[B]W jaki sposób zacznie się rozwiązywać?[/B]
Pesymistka ze mnie, ale pseudo będzie zawsze ;)[/QUOTE]
[FONT=Verdana]W mocno skuteczny sposób. Zanim zaczniesz pitolić bez sensu zapoznaj się z projektem zmiany ustawy przyjętym przez komisje w sejmie. Chociaż raz rusz mózgownicą. Zapewniam Cie, to nie boli.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno, czy Ty umiesz w ogóle odzywać się do ludzi inaczej niż w sposób im uwłaczający?
Zachowujesz sie jak dziecko z podstawówki, któremu zabrano zabaweczkę więc ruga wszystko i wszystkich co się rusza.

Mam mózgownicę znacznie lepiej pracującą od Twojej ;)
Nie bój się, naprawdę.

Liczę na normalną, konkretną odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Dziewczyno, czy Ty umiesz w ogóle odzywać się do ludzi inaczej niż w sposób im uwłaczający?
[/QUOTE]
Ja Ci odpowiem za nią :) jej forma wypowiedzi , to brak argumentów :) brak kultury osobistej , wychowania , szacunku do samej siebie ... pomijam fanatyzm

Aysel , a do Twoich postów to :klacz: zgadzam się z każdym słowem :)
a fanatycy , będą tu nas za to napadać i argumentować , że pieska boli - ojej :)
IWONA&CAR - to ja omijam posty z daleka , od kilku lat klepie to samo w klawisze , wkleja te same słowa - szkoda czasu.
straciła u mnie cały szacunek , po tym jak SAMA kupiła kopiowanego psa i nazywa go kaleką - to jest dopiero hipokryzja !!! i to powinno być karalne ....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]fanatycy , będą tu nas za to napadać i argumentować , że pieska boli - ojej [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [/QUOTE]
Miłośnicy zwierząt, psa mać! :D

[QUOTE] SAMA kupiła kopiowanego psa i nazywa go kaleką - to jest dopiero hipokryzja !!! i to powinno być karalne .... [/QUOTE]
Co innego już takiego wziąć, co innego samemu mu to zrobić. (lub zlecić wykonanie zabiegu- dla scisłosci)

A czy Wy w ogóle wiecie skąd się wzięło kopiowanie? Obcinano uszy i/lub ogony psom które walczyły lub którymi szczuto zwierza żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania ran które groziły zakażeniem. Jaki jest sens kopiowania w wypadku psów na wystawy? Żaden.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Mam mózgownicę znacznie lepiej pracującą od Twojej ;)
Nie bój się, naprawdę.

Liczę na normalną, konkretną odpowiedź.[/QUOTE]
Nolmarnie, kurtularnie potwarzam :evil_lol:

[quote name='Syllepsis'][FONT=Verdana]Zanim zaczniesz pitolić bez sensu [B]zapoznaj się z ostatnim projektem zmiany ustawy przyjętym przez komisje w sejmie. [/B]
[/FONT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Ja Ci odpowiem za nią :) jej forma wypowiedzi , to brak argumentów :) [/QUOTE]
[quote]IWONA&CAR - to ja omijam posty z daleka , od kilku lat klepie to samo w klawisze , wkleja te same słowa - szkoda czasu.[/quote]
OD KILKU LAT to Ty klepiesz to samo !
[quote]straciła u mnie cały szacunek , po tym jak SAMA kupiła kopiowanego psa i nazywa go kaleką - to jest dopiero hipokryzja !!! i to powinno być karalne ....[/quote]
Dokladnie wlasnie to klepiesz wkolko :evil_lol: tobie widac brak argumentow skoro sie powtarzasz i piszesz o mnie to samo przez kilka lat !
Mysle ze kazdy sobie wnioski z Twojej wypowiedzi wyciagnie.
Dla niewtajemniczonych, nie zyczylam sobie takiego psa , a jak juz takiego mi hodowca przyslal, moglam tymbardziej sie przekonac majac poprzednio psa z ogonem, jakim barbarzynstwem jest pozbawienie psa ogona.
Vectra Ty niby z ta Aysel to milosnicy psow :angryy: ktorzy lubia zadawac cierpienie psom dla ich wygladu ?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
będą rżnąć ogony i uszy sami.
Więc nie wiem co było lepsze.
Naprawdę.
Czy umożliwienie wykonywania tego zabiegu przez wetów czy samodzielne rżnięcie owych części ciala przez hodowców i pseudohodowców.
Bo to się właśnie będzie działo.
I teraz psy naprawdę ucierpią. Bo o ile robił to specjalista, o tyle było to wykonywane w bardziej profesjonalny sposób.[/QUOTE]

[quote]Mam mózgownicę znacznie lepiej pracującą od Twojej ;)
Nie bój się, naprawdę.

Liczę na normalną, konkretną odpowiedź.[/quote]

I Ty sie chwalisz ze masz mozgownice .
Jakos w krajach gdzie jest zakaz i to juz 10-tki lat nie maja takich problemow ,tego nie zauwazasz ?
Ja nie widze zadnych psow od 10-tek lat z uszami pocietymi lub bez uszu.Tak tez sie dzieje z ogonami.
Mnie jest wstyd chodzic moim psem bez ogona,niektorzy wprost mnie sie pytaja ile ma lat moj pies ,by obliczyc czy nielegalnie mial obciety.Nie widze zadnego CTR bez ogona po 1 kwietnia 2004 rok , o dziwo jakos nikt nie robi tak jak Ty uwazasz ze zacznie sie dziac :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dyskusja ma schodzić na poziom 'nie masz mózgownicy' to nie mam zamiaru w niej uczestniczyć.
Bo to są przepychanki słowne na poziomie dziecka z przedszkola, a nie dorosłego, wykształconego człowieka.
Zapytałam się jak człowieka, na czym polegać miałaby owa 'neutralizacja pseudo' - nie dowiedziałam się.
Zapytałam tu, na miejscu, skoro zostało o tym napomknięte to liczyłam na odpowiedź.
Zostałam za zwykłe pytanie potraktowana jak głupek, ale w sumie nic dziwnego...
Myślałam, że mam do czynienia z inteligentnymi ludźmi którzy potrafią podzielić się informacją bez rzucania mięsem w człowieka.
Jak widać się przeliczyłam.

Powiedziałam już chyba wszystko co miałam do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...