Jump to content
Dogomania

Jaką podłogę przy psach?


PALATINA

Recommended Posts

może malutkie dywaniki z antypoślizgiem? chodniczki z Leroy albo Ikei? :razz:

w naszym mieszkanku są panele, ja wychowywałam się na wykładzinach, też były psy, jakoś przeszło, choć przy szczeniakach było ekhm ciężko, tony preparatów itd.

za moich panelach, zupełnie zwykłych, Aidi zakrętu nie wyrabia, i łubuduje pazurami.
ale prawie wszędzie - na salonie kilka, przy biurku, przy łóżku - mam właśnie takie chodniczki. mięciutkie i milutkie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam drewnianą podłogę, tylko, że nie są to panele, a takie małe kwadraciki poukładane z 5 drewnianych szczebelków. Pies nie stuka pazurami jak w panelach, nie wygryza, choć lakier się zdziera. Dywanu u mnie w pokoju nie ma, bo ich nie nawidze :diabloti: Jak jestem z psem u znajomej to po panelach tak stuka, że choćby nie wiem jak mi się podobały, nie szłoby wytrzymać z tym stukotem. Podobają mi się też takie grube, ciemne drewniane dechy na podłodze, miał ktoś może z nimi i z psem doczynienia?

Link to comment
Share on other sites

Małe dywaniki odpadają - trzeba by je ciągle prać itd. Moje PONy wnoszą strasznie dużo błota. Wykładziny odpadają ze względu na szczury, które sikają mi wzdłuż ścian na podłogę, tak że muszę raz w tygodniu się z mopem przelecieć.

Nie myślałam, że wybór podłogi okaże sie dla mnie tak trudny. Niby mi się nie spieszy, ale w przyszłym roku to już bym chciała się za tą podłogę zabrać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Moje psy nie niszczą, więc zjedzenie paneli chyba odpada...[/quote]
te nie niszczą ,ale myśl przyszłościowo ;)
[quote name='PALATINA'] Mam 27 lat i nigdy w życiu nie miałam w mieszkaniu innej podłogi, jak z drewna.
nie potrafię sobie wyobrazić, że miałabym życ z taka podłogą wokół łóżka itd... Strasznie mi to nie pasuje.[/quote]
ja mam lat kilka więcej i też żyłam w "luksusowych" podłogach , jednak bardzo doceniam terakoty które mam od niecałych dwóch lat :p

[QUOTE]Wykładziny odpadają ze względu na szczury, które sikają mi wzdłuż ścian na podłogę, tak że muszę raz w tygodniu się z mopem przelecieć.[/QUOTE]
panele i mocz nie jest to najlepszy duet ;)

a nie możesz np zrobić terakot w większej części mieszkania ,a tam gdzie sypiasz panele ? :cool3:

wybierz się do kilku marketów budowlanych czy też podobnych sklepów i obejrzyj jakie są teraz płytki :razz: bajka niekótre :loveu: panele się chowają

Link to comment
Share on other sites

[B]Vectra[/B], ja sypiam w największej części mieszkania ;)
Mam małe mieszkanko. 3 pokoje, ale malutkie. 2 pokoje wynajmuję, a w 3cim (największym) mieszkam razem z 2 psami i stadkiem szczurów.
Co do nie niszczenia - PONy (nawet małe) raczej nie niszczą. A bardziej niszczących ras nie przewiduję. Poza tym remont też nie jest na zawsze, tzn trzeba będzie powtórzyć za ileś tam lat. Nowych psów póki co też nie przewiduję, choć tu akurat różnie bywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Polecam parkiet przemysłowy ;) Ja mam merbau lakierowany. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, niską ścieralnością. Można go olejować lub lakierować. Ja mam lakierowany, bo jest trwalszy, na lakierze matowym lub półmacie nie widać zarysowań i aż tak kłębów sierści. Olejowanie trzeba powtarzać co jakiś czas. Pies się trochę ślizga, ale tylko przy szaleńczej zabawie. Jego atutem jest też dość niska cena w porównaniu do zwykłego parkietu czy tych najlepszych paneli. Inna rzecz, że parkiet jest zdrowszy i bardziej trwały od najtrwalszych paneli. W 4 pokojach mam parkiet, a w przedpokoju, łazience i wc płytki. Kuchnia jeszcze przed remontem i jest linoleum, ale z czasem też będą płytki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Moje psy nie niszczą, więc zjedzenie paneli chyba odpada...
Kurcze, straszycie mnie tymi panelami.
Wiem, że terakota praktyczniejsza, tylko że ja tak okropnie nie lubię takiego rodzaju podłogi w przytulnym pokoiku... :(
Może to rzecz przyzwyczajenia.
Mam 27 lat i nigdy w życiu nie miałam w mieszkaniu innej podłogi, jak z drewna.
nie potrafię sobie wyobrazić, że miałabym życ z taka podłogą wokół łóżka itd... Strasznie mi to nie pasuje.[/quote]

Drewniana mozaika przemysłowa w pokoju z łóżkiem i lakier półmat? Ktoś już to pisał chyba - ja też tak mam, nieźle daje radę, jednak drewno to drewno, można wziąć coś twardego np dąb. A na resztę mieszkania terakota we wzór drewniany (są nawet takie z fakturą , nie gładkie albo "układane" w całe elementy, jak parkiet) i koniecznie fuga epoksydowa na dwa kudłacze.

Panele dla psów od średnich wzwyż moim zdaniem nie - stukot pazurów zawsze inny niż na parkiecie, no nie ma siły, no i poślizgi

P.S. o,to nawet jeden post wyżej tej mozaice przemysłowej było :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Moje psy nie niszczą, więc zjedzenie paneli chyba odpada...
Kurcze, straszycie mnie tymi panelami.[/QUOTE]Panele sa paskudne.

Psom rozjeżdżaja sie łapy, zdarzaja sie zwichniecia, uszkodzenia stawów itd.
[QUOTE]Wiem, że terakota praktyczniejsza, tylko że ja tak okropnie nie lubię takiego rodzaju podłogi w przytulnym pokoiku... :(
Może to rzecz przyzwyczajenia.
Mam 27 lat i nigdy w życiu nie miałam w mieszkaniu innej podłogi, jak z drewna.
nie potrafię sobie wyobrazić, że miałabym życ z taka podłogą wokół łóżka itd... Strasznie mi to nie pasuje.
[/QUOTE]Mam dokładnie to samo.
Mimo to własnie zdejmuje w moim pokoju stary parkiet i zamierzam połozyc terakote.
Z tym przyzwyczajeniem to prawda.
Naogladałam sie mnóstwo róznistych pięknych, eleganckich, salonowych płytek podłogowych i prawie juz sie zdecydowałam ale.....
Pomyślalam ze będe miała duzy dyskomfort patrzac zima na śnieg za oknem i kamien na podłodze. Mimo bardzo cieplego mieszkania robiłoby mi sie zimno na sam widok kamienia bo lata przyzwyczajenia robia swoje.
Dlatego wybrałam terakote imitujacą starą, zdarta podłogę, taka którą przez wiele lat szorowano mydlinami z ługiem. Nie nalezy do najelegantszych ale jest "ciepła" wizualnie, nie bedzie na niej widoczny kazdy przyniesiony na futrze smieć, no i najwazniejsze - ma taka fakture ze psy nie beda sie slizgać.
Kupie burkom i sobie kilka niewielkich, łatwych do prania dywaników zeby było na czym nogi po wyjściu z łóżka postawic i żeby sie psom obgryzane gnaty nie slizgały ;)
Moze podgumowane dry bedy albo takiego kota?
[url=http://www.quelle.pl/pl/q4r/neu_aktuelles/navi_16/navi_6//m-169197/index.html#]quelle.pl : Katalogi online : Katalog Baw się : Małe gospodarstwo : : Dzieci�cy dywanik[/url]

Link to comment
Share on other sites

wcale terakota nie jest zimna ;) ja normalnie łaże na boso .... i jest oki ....
Szczerze , to wolę tą terakotę , na której psy mogą sobie bez uszczerbku na jej urodzie , narzygać , nasikać , narozlewać , żuć kości , wywalać z misek , drapać pazurami , ganiać , skakać , rzucać zabawkami .... niż drżeć o drewienko ;)

Tak jak napisała Puli , teraz jest tyle przepięknych wzorów/kolorów/faktur płytek , że ciężko wybrać ... a jakie są imitujące drewno boskie ....
Ja mam akurat takie zwykłe ;) bo nie było jeszcze takiego wyboru ... znaczy był , ale cena była za kosmiczna ;) teraz są dużo tańsze .
Moi znajmomi mają w salonie terakotę imitującą parkiet - 9 na 10 pyta co to za drzewo i czym to lakierowane :evil_lol: i szok , że to płytki :)
Już się wychodzi z układnania płytek w karo czy na prosto (płytka w płytkę) plus fuga ..
teraz płytki niczym panele są dopasowane ....

Cuda .... jak będę za jakiś czas dobudowywać pięterko , to mimo iż planowaliśmy że położymy tam parkiet ... i psy nie będą miały wstępu ;) to położymy takie "wypasione" płytki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...