Jump to content
Dogomania

"Pies jednego pana"


Nicka*

Recommended Posts

Moje psy są "psami tego, kto ma jedzenie" :cool3: Choć tak naprawdę, to starsza doczepia się do tej osoby, która się nią zajmuje. Jeśli brat przez dwa dni wychodzi z nią - ona będzie leżeć u niego i łazić za nim. Młodsza jest do mnie bardziej przywiązana i nie chce beze mnie raczej na spacer wychodzić, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia - rzadko wychodzi z psami ktoś oprócz mnie :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem wszystko zależy od osobnika. Ja mam wielu znajomych, którzy mają husky (m.in. hodowczynię) i wszyscy uważają, że husky kochają wszystkich, bez wyjątku, dlatego nie mogą być psami obronnymi. Ale mam sąsiadkę, która także ma husky'ego i on raczej bez niej na spacer nie pójdzie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pies jednego pana,może słuchać się innych domowników,tu bardziej chodzi o to,że ma swojego przewodnika którego słucha a do obcych ludzi,albo znajomych pies podchodzi z dystansem,nie tak jak psy z ras które kochają wszystkich, np [B]King Charles Spaniel [/B]rasa psów,które podchodzą z dystansem do obcych,mają swojego pana,zresztą jak np Owczarek Niemiecki,który za przewodnika zrobi wszystko i potrafi go bronić gdy jest jakieś zagrożenie, a np [B]Cavalier King Charles Spaniel [/B]mimo,że słucha się przewodnika,to kocha cały świat i odpowiednio socjalizowany jest psem bardzo towarzyskim i witającym nawet obcych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nera-']Mam wlasnie problem z tym- mam szczeniaka, wyglada na mix pekinczyka- chcialabym zeby byl moim psem jednak weidentnie widac ze woli moja mame bo mu czasami cos da do jedzenia :roll: Czy da sie to zmienic? Mama wiadomo da jej czasem cos dobrego ale wiekszosc posilkow podaje ja a i tak ona za nia chodzi...[/quote]
Musisz nie tylko karmić psa ale pracować z nim. Szkolenie przez zabawę to najlepszy sposób na głęboką więź z psem.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko co sprawia psu radość. Bez przymusu. Poczynając od zwykłego siad. Możesz też poprosić mamę, żeby psiaka nie dokarmiała, Ale powiem Ci, że moja suńka jak widzi moją mamę też szaleje, szczególnie, że ta pozwala jej wyjadać sobie z ręki. Jak będziesz spędzała ze szczeniakiem czas w atrakcyjny dla niego sposób to będziesz najważniejsza i najukochańsza. Chociaż nie każdy pies to pies jednego pana, dużo zależy od charakteru. Ale czy to źle, że psiak kocha całą rodzinę? Najważniejsze, że on jest szczęśliwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...