Jump to content
Dogomania

Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!


Ewkaa

Recommended Posts

xxxx52, to nie jest ale zadna odpowiedz na moje pytania. Ja prosilam, bez zlosliwosci o konkretne odpowiedzi. Przeciez Niufek napisala. ze domy tymczasowe musza miec § 11. Ty je tez zabierasz do siebie, na dom tymczasowy. Sama napisalas, ze masz u siebie teraz psa z grzybica. Przeciez wciaz to piszesz, wiec aby je brac na dom tymczasowy, musisz miec § 11. Wiec napisz mi prosze, jak to jest z tym § 11, jak go robilas i gdzie? Czy mialas jakiekolwiek problemy?
Przeciez jesli 6 psow przywozisz, z tego 2 ida do innej organizacji, to 4 zostaja u Ciebie na DT, a jestes prywatna osoba. Pisalas wielokrotnie, ze wydajesz je potem na umowe adopcyjna.

[QUOTE]Ostatnio wyadoptowalam pieska kudndelka dostalam nie tylko oplate (oczywiscie z umowa adopcyjna)ale i 2 tysiace euro)na pomoc zwierzetom ,i to nie pierwszy raz.[/QUOTE]

Ale aby je wydawac z umowa adopcyjna, musisz miec tez § 11. Wiec jak to jest u Ciebie?
Zaznaczam, ze ja bym chciala to po prostu wiedziec, aby samemu bledow nie zrobic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']xxxx52, to nie jest ale zadna odpowiedz na moje pytania. Ja prosilam, bez zlosliwosci o konkretne odpowiedzi. [B]Przeciez Niufek napisala. ze domy tymczasowe musza miec § 11[/B]. Ty je tez zabierasz do siebie, na dom tymczasowy. Sama napisalas, ze masz u siebie teraz psa z grzybica. [B]Przeciez wciaz to piszesz, wiec aby je brac na dom tymczasowy, musisz miec § 11.[/B] [B]Wiec napisz mi prosze, jak to jest z tym § 11, jak go robilas i gdzie? ......[/B]


[B]Ale aby je wydawac z umowa adopcyjna, musisz miec tez § 11. Wiec jak to jest u Ciebie?[/B]
[/quote]

[B]Pajuniu, Ty nigdy na te pytania nie odpowiedzialas, zadawane ze 100 razy, wiec jak to jest u Ciebie?[/B]

[B]I,...jaka jest przyczyna smierci Sali??[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']LALUNA, daruj sobie takie texty.TY rowniez mozesz sie wykazac,KAZDY,KAZDY!!
Przypadki znecanie sie nad zwierzetami do: policji, urzedow miast, powiatowego wet, KAZDY moze zglosic.

I ja naprawde nie musze wykazywac sie na forach, nie przykladaj swojej miary do mnie.

Nie musisz przypominac mi o moich obowiazkach,pamiec, jako taką jeszcze mam.[/quote]
No sorry ale raczej nie mogę to zrobic z drugiego końca Polski i powiedziec bo se przeczytałam na dogo u kogoś o nicku .... A jak zauwazyłas sprawa delikatna i olbrzymie pole dla fundacji ktora juz ma doswiadczenie jak się te sprawy zgłasza szczególnie aby nie właczac osoby która mieszka płot płot, coby nikt sie na nim nie mścił i trutki jego psom nie podłozył za donos.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewkaa']

[I]I jeszcze jedno- może mi wyjaśnisz czemu nie dowiedzieliśmy się w tym samym dniu że Perro ma problemy i musi zmienić dom!!!
Nie zadzwoniłaś żeby przekazać że pojawił się problem, pies musi szukać nowego domu!!!!!! A na taka informację chyba zasłużyłyśmy z Irmą:angryy:
[B] A nie dowiadywać się po fakcie że pies jest nie wiadomo gdzie i we wszystko wmieszana jest kancelaria[/B]:angryy:
Czy to jest ta troska o psy? o ich egzystencję w nowych domach?
Ukryłaś fakt że pies szuka domu ponownie- czy to było uczciwe?[/I]

[/quote]

Jak długo mam czekać na odpowiedź??? Nie masz nic w tej kwestii do powiedzenia pajuniu:angryy:

[quote name='brazowa1']Na watku rocznego,slicznego Pusia,zaproponowalam,ze pomoge go oglaszac w Polsce i znajde mu dom,bo pojawiły sie grozby,ze pies wroci z Zelgoszczy do schroniska.Okazało sie,ze nie ma potrzeby oglaszac i nikt mu w Polsce domu nie szuka i nie bedzie szukac.
Wobec tego wszelkie grozby "psy wroca przez ARKE do schronisk i na ulice" uwazam za bezzasadne.[/quote]

Groźby jak groźby (z jednej strony psy mają wrócić do schronisk i na ulice a z drugiej są propozycję tymczasów na ranczu:shake:) ale czemu nikt nie szuka domów w Polsce.....


[B]Ja także czekam na odpowiedź w sprawie kastracji:diabloti:[/B]
Czy ta panie wet w Niemczech ma problem z tymi ustawami - nadal czekamy na ustawę dotyczącą zakazu kastracji w Niemczech.

[quote]I,...jaka jest przyczyna smierci Sali??[/quote]I do Arki::diabloti:
wiesz jesteś już monotematyczna z tym pytaniem.
Chyba nie wierzysz że dowiesz się prawdy czemu ta suczka straciła życie.....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No sorry ale raczej nie mogę to zrobic z drugiego końca Polski i powiedziec [B]bo se przeczytałam na dogo[/B] [B]u kogoś o nicku ..[/B].. [/quote]

Oooo! A ja niby mam radary w oczach i napewno to miejsce zlokalizuje. Przecieniasz mnie:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Oooo! A ja niby mam radary w oczach i napewno to miejsce zlokalizuje. Przecieniasz mnie:oops:[/quote]
skoro Pajunie zlokalizowałas to dasz rade. Tym bardziej ze mysle ze osoba która przejeła tego psa bedzie chciała współpracowac z Toba jako fundacja bo sama nie sadze aby zalatwiła tej sprawy i kolejny pies bedzie umeirac u sąsiada. A jak już zauwazyłas pewnie nie był to retoryczny post abys se tylko poczytała, ale powazna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']skoro Pajunie zlokalizowałas to dasz rade. Tym bardziej ze mysle ze osoba która przejeła tego psa bedzie chciała współpracowac z Toba jako fundacja bo sama [B]nie sadze aby zalatwiła[/B] [B]tej sprawy[/B] i kolejny pies bedzie umeirac u sąsiada. A jak już zauwazyłas pewnie nie był to retoryczny post[B] abys se tylko poczytała[/B], ale [B]powazna sprawa[/B].[/quote]

Se, to czytasz Ty narazie, nic wiecej. I napisze grzecznie. LALUNA te osoby nie sa na dogo od dzis i wiedzą do kogo moga zwrocic sie o pomoc, tu na dogo. Dogomania to nie szkolenie..psow..., abys musiala tu "szkolic", ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No sorry ale raczej nie mogę to zrobic z drugiego końca Polski i powiedziec bo se przeczytałam na dogo u kogoś o nicku .... A jak zauwazyłas sprawa delikatna i olbrzymie pole dla fundacji ktora juz ma doswiadczenie jak się te sprawy zgłasza szczególnie aby nie właczac osoby która mieszka płot płot, coby nikt sie na nim nie mścił i trutki jego psom nie podłozył za donos.[/quote]

LALUNA, jest jednak jeszcze coś takiego, jak tzw.[B]odwaga cywilna[/B], rzadko już spotykana, ale jednak wciąż istnieje. Jak widzę na tamtym wątku, jednak jeszcze nie zginęła i oby tak dalej. Bo myśląc tylko o uniknięciu problemów możemy też (idąc takim tokiem rozumowania) odwrócić głowę od bitego na naszych oczach psa, dziecka czy staruszka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fusica']Naprawdę dziękujęmy wszystkim za zaintereowanie losem suni. Mam prośbę o nie wciąganie jej wątku w szaleństwo z tego wątku.[/quote]

Uwazalam tak od poczatku,zreszta..

Wiele razy rozne osoby "wrzucają' mi rozne link, do wątku, na gg czy tez na pw, abym ewentulanie cos im poradzila, czy w danej sprawie zadzialala.

Do 'tego tanga' jakie by nie bylo, zawsze potrzeba dwojga, zainteresowanych. Inaczej sie nie da, najwyzej mozna "se" poczytac;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Napisał [B]pajunia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8735766#post8735766"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]xxxx52, to nie jest ale zadna odpowiedz na moje pytania. Ja prosilam, bez zlosliwosci o konkretne odpowiedzi. [B]Przeciez Niufek napisala. ze domy tymczasowe musza miec § 11[/B]. Ty je tez zabierasz do siebie, na dom tymczasowy. Sama napisalas, ze masz u siebie teraz psa z grzybica. [B]Przeciez wciaz to piszesz, wiec aby je brac na dom tymczasowy, musisz miec § 11.[/B] [B]Wiec napisz mi prosze, jak to jest z tym § 11, jak go robilas i gdzie? ......[/B]


[B]Ale aby je wydawac z umowa adopcyjna, musisz miec tez § 11. Wiec jak to jest u Ciebie?Napisał [B]pajunia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=8735766#post8735766"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]xxxx52, to nie jest ale zadna odpowiedz na moje pytania. Ja prosilam, bez zlosliwosci o konkretne odpowiedzi. [B]Przeciez Niufek napisala. ze domy tymczasowe musza miec § 11[/B]. Ty je tez zabierasz do siebie, na dom tymczasowy. Sama napisalas, ze masz u siebie teraz psa z grzybica. [B]Przeciez wciaz to piszesz, wiec aby je brac na dom tymczasowy, musisz miec § 11.[/B] [B]Wiec napisz mi prosze, jak to jest z tym § 11, jak go robilas i gdzie? ......[/B]


[B]Ale aby je wydawac z umowa adopcyjna, musisz miec tez § 11. Wiec jak to jest u Ciebie?[/QUOTE][/B][/I]
[/B][/I]

[quote name='ARKA'][B]Pajuniu, Ty nigdy na te pytania nie odpowiedzialas, zadawane ze 100 razy, wiec jak to jest u Ciebie?[/B]

[B]I,...jaka jest przyczyna smierci Sali??[/B][/quote]

Przypominam..

Link to comment
Share on other sites

przypominam post 134 ( dla osob majacych problemy z czytaniem, gruba czcionka)

[QUOTE][B]Czy myslisz, ze po twoim donosie, ja ci jeszcze kiedykolwiek jakas odpowiedz dam? Po to, abys jej uzyla, aby nasze psy zniszczyc?
Dla mnie przestalas istniec, podobnie, jak twoi " klakierzy". I na zadne informacje ode mnie nie licz. Nikomu nie bede juz zadnych informacji przekazywala[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']A słuchajcie, a jak to jest z tymi paszportami i chipami? Wystawia się je na czyjeś nazwisko, tzn. osoby "fizycznie" zabierającej psy z Polski, czy na organizację, czy zostawia się puste miejsce? A co z chipami? czy po adopcji dane w systemie komputerowym są zmieniane?[/quote]


W paszportach musza byc wpisane dane .Dla wydajacego psa jest zawsze lepiej gdy wpisze sie dane osoby przejmujacej opieki nad psem osoba fizyczna, przedstawiciel organizacji .Paszport bez danych sprawia problem na granicy.
Po adopcji my przypominamy kazdemu adoptujacemu psa od nas by zameldowal psa na siebie ,poniewaz ten pies w tym momencie staje sie psem prywatnym danej osoby-rodziny .Mamy to rowniez wpisane w umowie adopcyjnej .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1'].

[B]W dniach,kiedy Pynia miala jechac,w Zelgoszczy pojawilo sie parwo[/B].Zbiorka na psiaki,na surowice na Dogo,dramatyczny apel na Dogo i jednoczesne parcie pajuni,zeby Pynia pojechala,niewazne,ze zaraza,niewazne.Przeciez skompromituję pajunie przed ludzmi,ktorzy czekaja na suczke.[B]A wszystko wydezynfekowane,lampy chodza non-stop,samochod ,ktorym miala jechac do Niemiec odkazony[/B].Tylko,ze wtedy juz zdawalam sobie sprawe,ze to kolejna opowiesc pajuni...bo jej na ranczo po prostu fizycznie nie ma.
[B]I wiedzialam,ze NIE MA takiej mozliwosci,aby w ciagu 2-3 dni przeprowadzic uwolnienie od zarazy[/B].
Przeprosilam pajunie za zamieszanie z nowym domem,ale Pynia nie pojedzie.
Nie podobalo mi sie,ze osoba,ktora deklaruje milosc do zwierzat,tak bardzo napiera na przyjazd suczki w centrum zarazy.Na pewno nie o milosc do zwierzecia tu chodziło.
A co bylo dalej? ja sie nie zgodzilam,wobec tego nazajutrz pajunia zadzwonila do schroniska (pogadac "z gora") w sprawie adopcji Pyni,powołujac sie na...wolontariuszke Wiole.Nie poznała mojego glosu,a telefon odebralam...ja.
Czy naprawde o milosc do Pyni i o chęc znalezienia nowego domu tu chodziło?
Pynie adoptowala Akucha :)

Nie dziw sie wiec Ewelin,ze nie wierze w czystosc intencji pajuni.

Rozumiem wolontariuszy,ktorzy zrobia wszystko,zeby pies wyszedl ze schroniska.Ale....czy naprawde nie mozna nawiazac wspołpracy z legalnie dzialajaca organizacja i miec wszystkie formalne sprawy w porzadku?Pajunia nie ma monopolu na adopcje zagraniczne.
Ale ma cos :) Zdolnosci krasomówcze :)[/quote]


Milosc do zwierzat ma rozne oblicza .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']A ja bym sie chciala dowiedziec, czy wszystkie osoby wywozace tyle psow do Niemiec,maja wszystkie ten § 11. Np xxxx52, Niufek, Tundra, Cooly Diana i inne?
I czy wywozac psiaki, stosujecie sie do tych przepisow EU z tym TRACE ?
Wyglada na to, ze tak, wiec moze mi ktos udzieli informacji, jak Wy to to robicie? Jak poznanski woj, wet wydaje Ci xxxx52 te psiaki? Jak to u Ciebie wyglada z tymi papierami wywozowymi, o ktorych pisala Arka, z licencja pojazdu na wywoz psow, dezynfekcja samochodu itd. Np. Sebastian, gdy jeszcze na ranchu pracowal, musial zrobic kurs konwojenta zwierzat w Kielcach., aby zwierzeta mogl w ogole wywozic. Mial taki kurs. Jak to u Ciebie wyglada z tym kursem?
Np xxxx52, lub Niufek, napiszcie prosze ( zaznaczam, ze jest to, pytanie bez zlosliwosci), czy w wypadku § 11, musialyscie zrobic ten kurs w Monachium, i potem od waszego woj. weta, czy wystarczylo bezposrednio u waszego woj. weta?

Czy gdy te psiaki przywozicie , to Wasz woj, wet osobiscie je odbiera i kontroluje, czy nie ( gdyz wg tego TRACE - musi osobiscie)? Jak to wyglada, gdy np. przyjezdzacie w nocy? Czy wtedy tez wet przychodzi, lub czy psiaki musza w samochodzie do rana , na niego czekac?
xxxx52, napisalas, ze psiaki nie moga byc wydawane prywatnym osobom, wiec jak to jest, gdy Ty je przywozisz i bierzesz do siebie ?. Przewozisz wieksza ilosc psow. Niemozliwoscia jest, aby one wszystkie u Ciebie potem byly. Przeciez jestes tez prywatna osoba. Na jakiej zasadzie, to u ciebie funkcjonuje?

Zaznaczam jeszcze raz, nie pytam ze zlosliwosci, ale powaznie mnie te pytania interesuja.[/quote]


Obardzo proste i chetnie ci odpowiem jesli otrzymam na me pytania zwrocone do ciebie odpowiedzi , chociaz wcale nie musze ,to odpowiem .
Czekam :[B] dlaczego zostawilas rodzine tego psa ze Swarzedzu na lodzie mimo zapewnien w umowie adopcyjnej ,ze w razie problemow ,to zabierzesz psa do siebie ?[/B]
[B]I niech mi nikt nie pisze ze sie tego akurat czepilam .Adopcje ,to powazna sprawa , to jest wielka odpowiedzialnosc .[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']xxxx52, to nie jest ale zadna odpowiedz na moje pytania. Ja prosilam, bez zlosliwosci o konkretne odpowiedzi. Przeciez Niufek napisala. ze domy tymczasowe musza miec § 11. Ty je tez zabierasz do siebie, na dom tymczasowy. Sama napisalas, ze masz u siebie teraz psa z grzybica. Przeciez wciaz to piszesz, wiec aby je brac na dom tymczasowy, musisz miec § 11. Wiec napisz mi prosze, jak to jest z tym § 11, jak go robilas i gdzie? Czy mialas jakiekolwiek problemy?
Przeciez jesli 6 psow przywozisz, z tego 2 ida do innej organizacji, to 4 zostaja u Ciebie na DT, a jestes prywatna osoba. Pisalas wielokrotnie, ze wydajesz je potem na umowe adopcyjna.



Ale aby je wydawac z umowa adopcyjna, musisz miec tez § 11. Wiec jak to jest u Ciebie?
Zaznaczam, ze ja bym chciala to po prostu wiedziec, aby samemu bledow nie zrobic.[/quote]


Po tylu latach adopcji , majac kontakt z wieloma organizacjami chcesz powiedziec ,ze nie wiesz??Ja osobiscie nie jestem w tym tak dlugo , na poczatku pomagalam tylko finansowo ,bo tylko takie mozliwosci mialam .
Mimo to pytalam organizacje , nie klepalam postow na dogomani ,tylko czytalam o prawie zwiazanym z adopcjami ,z domami tymcczasowymi ,jesli cos bylo mi nie jasne ,dwonilam nawet do prawnikow i sie dowiedzialam ,potem zajelam sie adopcjami .
Gwarantuje ci ,ze xxxx52 nie lamie zadnego prawa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']przypominam post 134 ( dla osob majacych problemy z czytaniem, gruba czcionka)[/quote]

Moje pytanie nie dotyczy psow ,ktore aktualnie sa w adopcji itp.
Moje pytanie dotyczy psa i rodziny ,ktorym zapewnilas swa umowa adopcyjna pomoc w razie problemow ,ale jej nie dalas .Nic to nie ma wspolnego z twymi aktualnymi psami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='neverend']i znowu wywiązuje się niepotrzebna dyskusja...
znowu burza...
AFN nie ma obowiązku wypisywać nazwisk i kontaktów ludzi, do których trafiają psy...najważniejsze,że im tam dobrze jest bądź było...[B]i nie wiem po co ten wątek, po co dyskusja...[/B]Ja nie pytam fundacji, gdzie wyadoptowywuje "swoje" psy...[/quote]


Proponuje przeczytac tytul watku , mozliwe ,ze sa osoby zainteresowane informacjami jak wydac prawidlowo psa za granice .Jesli ktos tymi informacjami nie jest zainteresowany ,nie powinien tu pisac ,bo to szkoda czasu ,lepiej pohopac watki psiakow w potrzebie w tym czasie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='neverend']Arko - a powiedz mi,czy te osoby, którym tak bardzo zależy na przyczynach jej śmierci, zależało wcześniej na jakości jej życia?[/quote]

Smutne co tu piszesz .Wedlog ciebie osoby ,ktorym brakowalo mozliwosci pomocy danemi psu , automatycznie los tego psa byl obojetny ?
Czyli wszyscy jestesmy w pewnym sensie podli ,bo nikt z nas nie pomogl kazdemu psu ?? Wiec nie mamy prawa po fakcie o niego pytac ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel']W poscie arki stoi wyraznie:[B][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=red]nie wolno przekazywac osobom prywatnym[/COLOR].[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2][COLOR=blue][COLOR=black]Czyli wszystkie psy zabierane przez organizacje trafiaja na tymczasy (z §11) lub czesciej do schronisk, poniewaz taka procedura jest przewidziana przez przepisy. [B]Wiec nie rozumiem dlaczego wszyscy tak strasza tym, ze jesli ktorys z warunkow nie bedzie spelniony, psy moga zostac zabrane i znajda sie w schronach. Przeciez i tak do schronow jada[/B]![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/quot


Jesli organizacje z gory ustalily przekazanie psow do schronisk ,to ustalily rowniez warunki i do jakich schronisk .Malenka roznica ,a jak wiele znaczaca .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...