Jump to content
Dogomania

Ukryc cieczke suki przed psem??


furciaczek

Recommended Posts

Normalnie nie zadawalbym takiego glupiego pytania ale jestem zdesperowana:shake: :placz::placz:
jestem obecnie w UK moje psy: pies Prezes (w typie) sznaucio olbrzym 2.4l i suka Furia Cc 16 miesiecy sa w PL w hotelu na kwarantannie.
Powoli zbliza sie ten upragniony dzien kiedy znowu bedziemy razem:loveu:
Niestety jak na zlosc Furcia dostala cieczki 8.10.:roll: Psy odbieram 23.10, a raczej planowalam:roll: wyjazd z PL mamy zaplanowany na 27.10 ale musze je z hotelu zabrac minimum 1 dzien wczesniej i teraz moje pytanie... [COLOR=black][B]czy istnieje jakis sposob zeby "ukryc" przez Prezesem cieczke Furcii?? [/B][/COLOR]
Bardzo bym chciala odebrac je z hotelu zgodnie z planem ale to jeszcze jestem w stanie przezyc...termin powrotu do Uk nie moze ulec zmianie. Bede jechala sama z 2 psami busem i nie wyobrazam sobie tego jesli Prezes bedzie chcial sie dobrac do mlodej:shake:

i uprzedzajac pytania;) Prezes idzie pod noz w najblizszym czasie:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ponoć są specjalne "dezodoranty". Ja niestety nie potwierdzę ich skuteczności ponieważ nie potrzebowaliśmy nigdy takich specyfików. Moja sunia miała dwa razy cieczkę i ani razu nawet przez chwilę nie zainteresował się nią żaden pies. Może dlatego że ma "odstające uszy":evil_lol:

A tak na serio to możliwe że tak działały tabletki Dezo-tabs, które dostawała na 'Nieświeży oddech'. Można je dostać w sklepach zoo. Może ludki z hoteliku by załatwiły wcześniej, bo lepiej żeby już jej podawali.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj podać suni witaminy z grup B-> B Complex, wtedy bedzie miała taki specyficzny "witaminowy" zapach, za którym psy podobno nie przepadają:evil_lol:. Chociaż nie gwarantuje, że pomoże bo jak pieski sa razem to zapach suni jest wszędzie, ale może się uda :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']

A tak na serio to możliwe że tak działały tabletki Dezo-tabs, które dostawała na 'Nieświeży oddech'. Można je dostać w sklepach zoo. Może ludki z hoteliku by załatwiły wcześniej, bo lepiej żeby już jej podawali.[/quote]

Zaraz poszukam czegos o tych tabletkach:loveu:
a ztymi odstajacymi uszami przesadzilas:evil_lol::evil_lol:

[quote name='Just-tea']Spróbuj podać suni witaminy z grup B-> B Complex, wtedy bedzie miała taki specyficzny "witaminowy" zapach, za którym psy podobno nie przepadają:evil_lol:. Chociaż nie gwarantuje, że pomoże bo jak pieski sa razem to zapach suni jest wszędzie, ale może się uda :p[/quote]

Furcia dostaje juz witaminki i boje sie zeby nie przedobrzyc:roll: Ale zadzwonie do weta i spytam sie co o tym mysli... moze on cos doradzi...

Denerwuje sie strasznie:shake: mam nadzieje ze jakos damy rade... szczytem marzen jest to ze jej sie skonczy ta cieczka:roll:
To moja pierwsza suka, do tej pory same psy mialam i nie wiem ile ta cieczka moze trwac. jedni mowia ze 2 tygodnie, inni ze 21 dni jeszcze inni ze 28...zgubilam sie:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek'] [COLOR=black][B]czy istnieje jakis sposob zeby "ukryc" przez Prezesem cieczke Furcii?? [/B][/COLOR]
[/QUOTE]
Są[B] tabletki chlorofilowe[/B] które maskuja zapach cieczki. Nie ma 100% pewnosci ze okażą sie skuteczne dla każdej suki, ale warto spróbowac. Szkopuł w tym, ze nalezy je podawac od pierwszego, najpóżniej drugiego dnia cieczki. Dawkowanie uzależnione jest od wagi ciała. Nie są szkodliwe i nie spowoduja "przewitaminizowania" bo są robione na bazie alg albo innej zieleniny. Cieczka książkowo wyglada tak, ze przez pierwszy tydzien suka przepedza zalotników. Sa takie psy, które w tym czasie nie są nawet zainteresowane a sa i takie które bedą się uganiac za suka nawet tydzien przed cieczka więc duzo tu zalezy od reakcji Twojego psa.
Po mniej wiecej 10 dniach konczy sie krwawienie i zaczyna sie płodny okres "chciejstwa" kiedy suka sama wyrywa sie na widok wszystkiego co ma 4 nogi i ochoczo przekrzywia ogonek na bok. Jak bedziesz musiała podróżowac w tych dniach to masz przechlapane.
"Chciejstwo" trwa 3-5 dni i później część suk znów zaczyna przepędzać amantów a i część z nich traci juz zainteresowanie.

Mozesz tylko podawać suce tabletki chlorofilowe, zaopatrzyc sie w psi dezodorant likwidujący zapachy. Mozesz tez przemyć suke woda z octem - to tezpomoze zniwelowac zapach. Jezeli masz wypróbowany juz na psie jakis srodek uspokajajacy to mozesz mu podać. Niekoniecznie tyle zeby spał całą droge ale tyle, zeby czuł sie przymulony i nie próbował molestowac suki.

Link to comment
Share on other sites

Te tabletki o których pisałam są zielone - więc chyba z chlorofilem właśnie.

Aaa o wodzie z octem zapomniałam - do brze zmywa i maskuje zapachy np jak pies się wytarza w padlinie jakiejś - to i na zapachy cieczkowe pomaga ;)



O tu są te tablety :

[URL]http://animalia.pl/produkt.php?id=5345[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Jak spotkasz się z psiurami to sprawdzisz jak się zachowują. Może będzie tak że twojego psa w ogóle cieczka suni nie będzie rajcować. Rzadko ale jednak tak się zdarza że suka nie wydziela "kuszącego" zapaszku:cool3:[/quote]

Nio wlasnie w tym problem ze go rajcuje az za bardzo:shake: Psy sa teraz rozdzielone, dzieli je spora przestrzen i sciana a czarnuch cale noce wyje i dziury probuje wygryzac w siatce:roll:

Furcia dostaje juz te tabletki od 2 dni, zobaczymy co z tego bedzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maziak i negra']a właśnie o cieczce mowa to w jakim wieku wsze psy dostały pierwszą cieczke bo moja ma 11 miesięcy i ani śladu cieczki[/quote]

Moja dostala w wieku 15-16 miesiecy:p


Furcia ma zabuzenia hormonalne i pochwa jej sie wysunela, mialo sie wchlaniac a jest coraz gorzej:shake: bedziemy operowac... tak wiec wyjazd chyba znowu przesuniemy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Może się to komuś przyda

Od razu zaznaczam że nie jest to reklama i że sklepu zoologicznego nie mam i w sklepie nie pracuje.


Preparat +smycz powinny pomóc. Oczywiście te preparaty nie zwalniają nas od pilnowania suczki.
Są takie preparaty zabezpieczające :

[B][COLOR=red]Dr Seidla Flawitol DEO[/COLOR][/B]

Preparat neutralizujący nieprzyjemne zapachy wydzielane przez zwierzęta: nieprzyjemny oddech, zapach ciała oraz zapach odchodów. Neutralizuje też zapach wydzielany przez sukę w czasie cieczki.
Chlorofil - naturalny, zielony barwnik roślin dzięki swym właściwościom dezodorujący ogranicza nieprzyjemne zapachy ciała zwierzęcia i jego oddechu. Włókna Yucci Schidigera wiążą amoniak, a co za tym idzie zmniejszają nieprzyjemne zapachy odchodów zwierzęcych. Aktywne drożdże wspomagają procesy trawienne i regulują pH przewodu pokarmowego wzmacniając działanie Yucci i chlorofilu. Trzy substancje zawarte we Flawitolu Deo wszechstronnie redukują nieprzyjemne zapachy wydzielane przez zwierzęta.

Dawkowanie dzienne:
koty i małe psy 1 tabl.
średnie psy 2-3 tabl.
duże psy 4-6 tabl.

Aby uzyskać najlepsze efekty preparat podawać rano. Psom dużym dawkę dzienną można podzielić i podawać 2 lub 3 razy w ciągu dnia. W okresie cieczki dawkę można zwiększyć nawet 4-krotnie.


[B][COLOR=red]MIKITA Dezo Tabs [/COLOR][/B]
Właściwości, działanie, wskazania:
Chlorofil – naturalny barwnik, składnik roślin zielonych ma właściwości neutralizujące zapachy wydzielane przez psy: „zapach cieczki”, zapach z pyska, zapach ze skóry tzw „zapach wiatru”, Extract Yucca Schidigera - zawiera steroidowe saponiny. Obniżają one aktywność bakteryjnej ureazy, dzięki czemu hamują powstawanie amoniaku z mocznika zarówno w treści jelit, jak i w odchodach. W efekcie preparat przeciwdziała powstawaniu wzdęć i blokuje przykry zapach odchodów. Kompozycja Chlorofilu i Extractu Yucca Schidigera tworzy swoisty biologiczny, naturalny dezodorant dla psów. Podawanie regularne preparatu pozwala przezwyciężyć uciążliwości zapachowe związane z naturalnymi czynnościami organizmu. Podawanie w czasie cieczki neutralizuje jej zapach, ogranicza możliwości przypadkowego pokrycia, wałęsania się psów.

Stosowanie i dawkowanie:
psy małe - 1 tabl. 2 razy dziennie,
psy średnie - 2 tabl. 2 razy dziennie,
psy duże 3 tabl. 2 razy dziennie,
psy bardzo duże 4 tabl. 2 razy dziennie.

W czasie cieczki preparat podawać w powyższych dawkach 4 razy dziennie.


[B][COLOR=red]Beaphar DOG-STOP [/COLOR][/B]
Tabletki neutralizujące zapach cieczki, rui oraz z pyska 30tabl.
Tabletki z chlorofilem neutralizujące zapach cieczki. Dodatek do pożywienia dla psów i kotów. Chlorofil, zielony pigment komórek roślinnych, w sposób naturalny likwiduje między innymi charakterystyczny zapach suk w okresie cieczki i kotek podczas rui oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z pyska. Dawkowanie. Male psy i koty 1 tabl. dziennie, średnie i duże psy - 2-3 tabl. dziennie.

[COLOR=red][B]BITCH [/B][/COLOR]150ML
Spray maskujący zapach cieczki, nie plamiący, nie podrażniający skóry, doskonale neutralizuje charakterystyczny zapach wydzielany przez suczki w czasie cieczki.



[COLOR=red][B]BOGENA NO SMELL [/B][/COLOR]Tabletki neutralizujące zapach 120szt.

Środek do zwalczania nieprzyjemnych zapachów z pyska lub odbytu oraz neutralizujący zapach cieczki w postaci bezwonnych i bezsmakowych tabletek do podawania z karmą lub wodą.



[COLOR=red][B]dr SEIDEL - VIVISOL atomizer[/B][/COLOR], płyn dla suk w okresie cieczki 100 ml.

Zapobiega niepożądanemu pokryciu suki. Maskuje zapachy wydzielane przez suki w okresie cieczki oraz działa odstraszająco na psy.



[B][COLOR=red]BEAPHAR No Love Spray[/COLOR][/B] - preparat neutralizujący zapach suki podczas cieczki 50ml

Preparat neutralizujący zapachy suki podczas cieczki.
Ograniczając zainteresowanie chroni ją w ten sposób przed nieplanowanym pokryciem. Nie wpływa na organizm suki, nie zakłóca jej gospodarki hormonalnej.
Sposób użycia:
od pierwszego dnia rui spryskać codziennie okolice pochwy.



[COLOR=red][B]BEAPHAR Ruden Abwehr [/B][/COLOR]preparat do stosowania u suk podczas cieczki 100ml

Preparat do stosowania u suk podczas cieczki. Neutralizuje wabiący psa zapach. Preparat nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.
Sposób użycia:
2 lub 3 razy dziennie spryskujemy okolice sromu i ogona.
Czynność najlepiej powtarzać przed wyjściem na spacer.

O tylu preparatach wiem. Mam nadzieje że komuś pomogą nie ma nic gorszego niż zakochane wałęsające się psy które nie pozwolą się suczce spokojnie załatwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Które są bardzo szkodliwe i powodują różne choroby. Stanowczo odradzam.[/QUOTE]
Ja również, zdecydowanie. Moja Zuzia przez zastrzyki antykoncepcyjne miała bezobjawowe zapalenie macicy i gdyby nie to, że zdecydowaliśmy się w porę na sterylizację /nie wiedzieliśmy, że jest chora/, dzisiaj już by jej z nami nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 years later...

Zgadzam się, te wszystkie preparaty to ściema, szkoda kasy. Ale są suki, które są "mało aromatyczne" i póki pies nie powącha bezpośrednio to nie wyczuje cieczki, a są takie, które wabią psy z dalekiej odległości.
Krótkie spacerki i tyle. Absolutnie nie zostawiaj suczki na podwórku, wiejskie myszoskoczki dostaną się przez każdą szczelinę i oczko w płocie ;)

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie mam nadzieję, że Cleo jest "mało aromatyczna" :razz:
Nie mam zamiaru jej zostawiać nawet na chwilkę, wiem jak to jest czasami na wsi, tam psy biegają samopas więc zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa.
To moja pierwsza suczka i pierwsza cieczka, czuję się jakbym miała 13letnią córkę która właśnie dostała okres ;)

Link to comment
Share on other sites

Aż tak bym nie celebrowała ;)

Ja zawsze podcinam trochę żarcie podczas cieczki, trudniej o urojoną ciążę. Unikaj podrażniania sutków.
Podmywaj ją, zapach będzie mniej intensywny.
Obserwuj, zachowanie może się troszkę zmienić i przede wszystkim uważaj na nią. Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...