Jump to content
Dogomania

Darmowe chipowanie??Gdzie


blaira

Recommended Posts

No tak, ale czy lekarz wszczepiający chip nie będzie kierował się prawem rynku? Równie dobrze moze powiedzieć, że każdy czytnik przeczyta jego chip, byleby klient u niego psa zachipował.
Przepraszam, jesli kogoś urażę, ale staram sie brać pod uwagę każda ewentualnośc. Jak znaleźć w necie firmy, które produkują chipy na nasz rynek krajowy? Bo może na ich str www są specyfikacje towaru?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Alex78']W Mińsku Mazowieckim uchwałą Rady Miasta zniesiono całkowicie podatek od posiadania psów. Właściciele mieszkający w blokach pąłcili 50 zł/psa, a domkach chyba mniej.
Moim zdaniem ten podatek powinien istnieć, a korzyści powinny być nastepujace:
- za okazaniem dowodu wpłaty - darmowe chipowanie u weta
- ---------//---------------- - darmowe szczepienie p/wścielkiźnie
- ---------//---------------- - ekipa sprzątająca miasto z psich odchodów
- ---------//---------------- - w UM przy wniesieniu opłaty, dawaliby gratis zestaw do sprzątania po psie.

Widuje na mieście pewnego Pana, który wychodząc na spacery z malamutem, zawsze ma reklamówkę i gazetę. Gdy piesek zaczyna robic kupke, Pan podkłada mu gazetkę, potem "prezencik" z tą gazetką wrzuca do reklamówki i gdzieś wyrzuca. Zachowanie kulturalne i na poziomie.[/quote]
Właściele psiaków mieszkający w domach płacili 15 zł ;). Jestem bardzo ciekawa na co szły pieniądze z tego podatku, bo burmistrz i rada miasta nie robią kompletnie nic w psim temacie. Jako mieszkanka Mińska śmiem twierdzić, że to miasto jest totalnie zacofane jeśli chodzi o rozwiązywanie problemu bezdomości psów itp. i nie spełnia jakichkolwiek zadań nadanych przez ustawę. W Mińsku nie ma koszy na psie odchody i ten temat w ogóle nie istnieje, miasto nie finansuje sterylek bezdomnych suk, nie finansuje czipowania itp- czyli nie robi naprawdę nic w tym temacie. Ponadto w Mińsku nie ma schroniska dla bezdomnych zwierząt i każde nawet wspomnienie na ten temat to jak rzucanie grochem o ścianę. Mińsk ( prawie 40 tys. miasto) nie ma nawet podpisanej umowy z żadnym schroniskiem, czym łamie oczywiście ustawę. Mińsk i "szanowny" burmistrz i jego świta postanowili rozwiązać problem bezdomności podpisując umowę z firmą hycla. I od tej pory tajemnicą poliszynela jest do jakiego schroniska psy są odwożone, gdzie przetrzymywane przez "wywózką" do schronu ani nawet gdzie odbywa się obserwacja weterynaryjna psów. Żenada po prostu. Miasto podpisując umowę z hyclem (który nota bene był podejrzewany o handel psimi skórami itp co opisywała lokalna prasa) umyło od wszystkiego ręce a on jest panem i władcą i robi bezkarnie co chce. O jego wyczynach możnaby napisać całą epopeję.
Dlatego z zazdrością czytam o miastach gdzie sa schroniska i gdzie władzom naprawdę zależy na losie zwierząt.
P.S. W sprawie czipowanie- w Mińsku psa można zaczipować (odpłatnie oczywiście) u dr nauk wet. Ewy Miernik- Degórskiej. Wydaje ona tez psie paszporty- jeśli ktoś byłby tym zainteresowany ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast mam mieszane uczucia w sprawie pracy hycla. Z jednej strony słyszę pomówienia, z drugiej jednak wiem, ze pomógł w wielu przypadkach. Wiem, że jedna z lecznic ma podpisaną umowę z nim na leczenie psów z interwencji, które wymagają oględzin lekarskich.
Co do handlowania skórami, to czy został złapany za rękę?
Wiem, że unika wyłapywania duzej ilosci psów, bo ma za małą działkę, aby trzymać w kojcach dużą ilość. Przewożone są chyba do Celestynowa.
W sprawach miejskich, to jeszcze długo nie doczekamy się ureguilowań, które nas usatysfakcjonuja. Co z tego, że burmistrz lubi przyrodę (pszczelarz), skoro jest do tyłu 30 lat w swojej mentalności. Pozatym ciężko będzie ludzi przekonać do wydania kilku tys na chipowanie, albo sterylki, skoro bieda panuje wśród ludzi, trzeba im pomóc dając zasiłki socjalne itp. Domyślam się, że część mińszczan zjadłaby nas za to, że poruszylibyśmy temat bezdomnych psów, skoro jest tyle biedy wśród ludzi w mieście.
Jednym słowem, temat ciężki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='aneczka0106']Właśnie szukałam takiego tematu....podnoszę więc wątek: czy ktoś coś wie o najbliższym czipowaniu psów w Łodzi????? Gdzieś widziałam plakat, że 15 i 22.XI miało byc bezpłatne czipowanie...tylko gdzie???:cool1:[/QUOTE]

Lecznica Cztery Łapy na Ciołkowskiego 14 ;) (okolice Paderewskiego).
Dziś czipowaliśmy naszą rudą. Szybko, sprawnie, bezboleśnie..polecam :lol:. Akcja rzeczywiście przewidziana na 15 i 22go, ale zostało jeszcze sporo darmowych chipów także jeszcze można ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy w tej lecznicy Cztery Łapy są jeszcze chipy? I czy trzeba się telefonicznie umawiać? Mam dwóch chłopaków i się biję z myślami, czy jechac czy nie (jeden jest strasznym dzikusem i każda taka wyprawa z nim to prawdziwa mordęga... Jak lód jest, to już w ogóle trauma)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='vikiii']Super akcja!
A może w Lesznie lub Poznaniu też jest taka?
Jeśli ktoś coś wie - proszę o info.[/quote]
Tak,super akcja,ale nie w Poznaniu.Mamy najwyżwszy w Polsce podatek za psa ok.60 zł.i diabli wiedzą na co te pieniądze idą bo napewno nie na sprzątanie ani schronisko.A ostatnio radni wpadli na supre pomysł,obowiązkowe czipowanie psów przy szczepieniu na wściekliznę.Czip ma kosztować kilkanaście złotych.I wszystko było by OK gdyby to miało służyć temu aby odnaleźć właściciela gdy pies zginie,ale nie o to chodzi radnym :angryy:chodzi im o to,że po zaczipowaniu pieska będą mieli dane wszystkich właścicieli aby ściągać podatek,bo połowa posiadaczy psów niepłaci.Ciekawe co jeszcze durnego wymyślą.Acha były jeszcze ogrodzone toalety dla psów na podwórkach kamienic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Tak,super akcja,ale nie w Poznaniu.Mamy najwyżwszy w Polsce podatek za psa ok.60 zł.i diabli wiedzą na co te pieniądze idą bo napewno nie na sprzątanie ani schronisko.A ostatnio radni wpadli na supre pomysł,obowiązkowe czipowanie psów przy szczepieniu na wściekliznę.Czip ma kosztować kilkanaście złotych.I wszystko było by OK gdyby to miało służyć temu aby odnaleźć właściciela gdy pies zginie,ale nie o to chodzi radnym :angryy:chodzi im o to,że po zaczipowaniu pieska będą mieli dane wszystkich właścicieli aby ściągać podatek,bo połowa posiadaczy psów niepłaci.Ciekawe co jeszcze durnego wymyślą.Acha były jeszcze ogrodzone toalety dla psów na podwórkach kamienic.[/quote]

HEH no rozumiem Cie ale moze niewszedzie tak jest dlamnie to piorytet teraz bez tego boje sie puszczac swobodnie swojego okolo10-11 miesiecznego lobuziaka wabi sie Milka...jak ja zaczipuje bede sie czuc spokojniejsza o nia jak i ona sama o troche wiecej ruchu ...boje sie ja puszczac bo jak zobaczy kolege to leci hen.daleko niemam a ja zania lece wtedy:pdlatego jestem ciekawa czy jeszcze bedzie moze taka akcja w wawie albo odplatna ale gdzie ?

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Modliszko,ja jestem za czipowaniem.Dla mnie to powinno być obowiązkowe tak jak szczepienie na wściekliznę.Może nie byłoby tyle psów w schronach.Ale czipowanie dla ściągnięcia podatku?kretynizm,a jak taki pies zginie to trudno,bo nie ma czytników?Ludzie którzy mają władzę i wymyślają ustawy to debile:angryy:Zamiast robić wszystko aby schrony nie były zpełnione a miasto na nie nie ma kasy,to myślą tylko o kasie dla siebie.Bo gdyby te wszystkie pieniądze z podatków trafiały do schroniska to napewno warunki tam panujące nie byłyby takie tragiczne:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Masz rację Modliszko,ja jestem za czipowaniem.Dla mnie to powinno być obowiązkowe tak jak szczepienie na wściekliznę.Może nie byłoby tyle psów w schronach.Ale czipowanie dla ściągnięcia podatku?kretynizm,a jak taki pies zginie to trudno,bo nie ma czytników?Ludzie którzy mają władzę i wymyślają ustawy to debile:angryy:Zamiast robić wszystko aby schrony nie były zpełnione a miasto na nie nie ma kasy,to myślą tylko o kasie dla siebie.Bo gdyby te wszystkie pieniądze z podatków trafiały do schroniska to napewno warunki tam panujące nie byłyby takie tragiczne:placz:[/quote]
Zgadza sie powiem szczeze ze nierozumiem czemu nieczipoja kotow to tez zwierzaki ktorych tez pelno w schroniskach niewiem czy podatek pobieraja za nie mysle ze nie niezrozumiem jak mozna za to kase tez sciagac ale co zrobic ja niewyobrazam sobie jakby moja sunia zaginela dlatego chce ja zabezpieczyc a miec pewnosc ze wrazie co sie znajdzie a przyokazji ze zaplace podatek no cuz.....;)

Link to comment
Share on other sites

Gdyby we wszystkich schroniskach były czytniki czipów,gdyby te czytniki miała policja i straż miejska to czipowanie odnosiłoby jakiś skutek.Ale policja nie ma czytników i jak odstawią psa do schronu w którym jest czytnik to OK znajdą właściciela,a jeśli nie będą mieli?Więc myślę,że skuteczniejsza będzie w takiej sytuacji adresówka z danymi właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Gdyby we wszystkich schroniskach były czytniki czipów,gdyby te czytniki miała policja i straż miejska to czipowanie odnosiłoby jakiś skutek.Ale policja nie ma czytników i jak odstawią psa do schronu w którym jest czytnik to OK znajdą właściciela,a jeśli nie będą mieli?Więc myślę,że skuteczniejsza będzie w takiej sytuacji adresówka z danymi właściciela.[/quote]
Tak moja sunia ma adresowke ale wiesz jak pies ucieknie albo z innego powodu zaginie to co ci po adresowce?niemasz gwarancji ze ktos uczciwi odda psine albo cos sie jej niestanie .....adresowka jest dobra ale jak zerwie sie ze smyczy juz nieraz w zabawie na spacerze mialam taka sytuacje..........no niewiem:shake:

Link to comment
Share on other sites

Pozatym tak jak mysle adresowka niechroni do konca psa .....moja ma bardzo duzo energi ale jak zobaczy w oddali psa leci i niepatrzy za siebie ....z czipem az tak bardzo bym sie onia niebala i dala jej troche swobody by nauczyla sie przychodzic spowrotem do mnie :pa nie martwila czy jak ja puszcze by sobie polatala to niepoleci tam skad niebedzie wiedziala jak wrocic a ja zania nienadaze bo co wtedy??????czekanie na ludzi dobrej woli?........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...