Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

[quote name='E.A.C']No niestety nie Dorotko, w goldenach z GRC ( bo jest jeszcze DRC) trzeba miec 5 I lokat z CAC, z tego 2 z klubowki, od przynajmniej 3 roznych sedziow, w odstepie 1 roku i 1 dnia.[/quote]

Nie zgodze sie z Toba,mam regulamin obydwu championatow przed soba i na klubowy potrzebuje 4 wnioskow,na VDH 5 (2 juz mamy,mamy tez jeden na klubowy).Na VDH potrzebuje 5 wnioskow (lub 4 jesli 1 pochodzi z Dortmundu) od 4 roznych sedziow.Jeden wniosek jest wspolny.
Na klubowy potrzebuje 4 wnioski,jeden moze pochodzic z cacibowych wystaw.Chyba,ze niedawno zmienil sie regulamin ??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mozesz wkleic regulamin bo ja mam ze strony VDH taki
[URL]http://www.vdh.de/media/pdf/vergabebestimmungen_deutscher_champion.pdf[/URL]
Titel:
Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für [B]fünf[/B] Anwartschaften auf den Titel „Deutscher Champion (VDH)“ vorgeschlagen wurden (davon müssen mindestens [B]drei[/B] Anwartschaften auf Internationalen oder Nationalen Zuchtschauen errungen worden sein; des Weiteren müssen die [B]fünf[/B] Anwartschaften bei mindestens [B]drei[/B] verschiedenen Zuchtrichtern erworben worden sein. Die Anwartschaften auf der [B]VDH-Bundessieger-Zuchtschau[/B] und auf der [B]VDH-Europasieger-Zuchtschau[/B] (sowie einmalig auf der VDH-Jahrhundert-Siegerschau 2006) zählen [B]doppelt[/B]. Zusätzlich werden dort errungene Reserve-Anwartschaften als einzelne normale Anwartschaften gewertet, auch wenn keine Umwandlung in eine Anwartschaft erfolgt - für den Fall, dass am Tage der Zuchtschau der Anwartschaftshund bereits im Besitz des Titels „Deutscher Champion (VDH)“ war). Zwischen der ersten und letzten Anwartschaft muss ein zeitlicher Mindestzwischenraum von 12 Monaten liegen. Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ kann nur einmal an einen Hund verliehen werden. Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ berechtigt zum Start in der Championklasse auf allen Zuchtschauen im In- und Ausland.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie zgodze sie z Toba,mam regulamin obydwu championatow przed soba i na klubowy potrzebuje 4 wnioskow,na VDH 5 (2 juz mamy,mamy tez jeden na klubowy).Na VDH potrzebuje 5 wnioskow (lub 4 jesli 1 pochodzi z Dortmundu) od 4 roznych sedziow.Jeden wniosek jest wspolny.
Na klubowy potrzebuje 4 wnioski,jeden moze pochodzic z cacibowych wystaw.Chyba,ze niedawno zmienil sie regulamin ??[/quote]

To jest regulamin VDH, jesli umiesz po niemiecku ( wazny od 1.09.2004 )
Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für fünf Anwartschaften auf den Titel „Deutscher Champion (VDH)“ vorgeschlagen wurden (davon müssen mindestens drei Anwartschaften auf Internationalen oder Nationalen Zuchtschauen errungen worden sein; des Weiteren müssen die fünf Anwartschaften bei mindestens drei verschiedenen Zuchtrichtern erworben worden sein. Die Anwartschaften auf der VDH-Bundessieger-Zuchtschau und auf der VDH-Europasieger-Zuchtschau (sowie einmalig auf der VDH-Jahrhundert-Siegerschau 2006) zählen doppelt. Zusätzlich werden dort errungene Reserve-Anwartschaften als einzelne normale Anwartschaften gewertet, auch wenn keine Umwandlung in eine Anwartschaft erfolgt - für den Fall, dass am Tage der Zuchtschau der Anwartschaftshund bereits im Besitz des Titels „Deutscher Champion (VDH)“ war). Zwischen der ersten und letzten Anwartschaft muss ein zeitlicher Mindestzwischenraum von 12 Monaten liegen. Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ kann nur einmal an einen Hund verliehen werden. Der Titel „Deutscher Champion (VDH)“ berechtigt zum Start in der Championklasse auf allen Zuchtschauen im In- und Ausland.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie zgodze sie z Toba,mam regulamin obydwu championatow przed soba i na klubowy potrzebuje 4 wnioskow,na VDH 5 (2 juz mamy,mamy tez jeden na klubowy).Na VDH potrzebuje 5 wnioskow (lub 4 jesli 1 pochodzi z Dortmundu) od 4 roznych sedziow.Jeden wniosek jest wspolny.
Na klubowy potrzebuje 4 wnioski,jeden moze pochodzic z cacibowych wystaw.Chyba,ze niedawno zmienil sie regulamin ??[/quote]

Natomiast z GRC:
[U][SIZE=2]Deutscher Champion (Club)[/SIZE][/U] [SIZE=2]Der Titel [U] Deutscher Champion[/U] wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für 5 Anwartschaften (CAC) auf den Titel vorgeschlagen wurden.

Die Anwartschaften werden in der Sieger-, Gebrauchshunde-, Zwischen- und Offenen Klasse in Wettbewerb gestellt.

Der Titel wird verliehen, wenn 5 Anwartschaften nachgewiesen werden. Davon müssen mindestens zwei auf vom VDH geschützten Spezialzuchtschauen vergeben worden sein.

Zwischen der ersten und der fünften Anwartschaft muss bei Rüden und bei Hündinnen ein zeitlicher Mindestabstand von einem Jahr und einem Tag vergangen sein.

Für den zweitbesten mit V bewerteten Hund jeder Klasse kann eine Reserveanwartschaft vergeben werden.

Die Vergabe liegt in jedem Fall im Ermessen des Richters.

Die Anwartschaften müssen von mindestens drei verschiedenen Richtern vergeben worden sein.

Hunde mit einer Arbeitsprüfung können den Titel [U]Deutscher Champion mit Arbeitsprüfung[/U] erhalten, wobei mindestens 75% der Anzahl der erreichbaren Punkte erlangt worden sein müssen.

Die Ausstellung des Titels ist bei dem/der Obmann/Obfrau für das Zuchtschauwesen des GRC e.V. zu beantragen.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie zgodze sie z Toba,mam regulamin obydwu championatow przed soba i na klubowy potrzebuje 4 wnioskow,na VDH 5 (2 juz mamy,mamy tez jeden na klubowy).Na VDH potrzebuje 5 wnioskow (lub 4 jesli 1 pochodzi z Dortmundu) od 4 roznych sedziow.Jeden wniosek jest wspolny.
Na klubowy potrzebuje 4 wnioski,jeden moze pochodzic z cacibowych wystaw.Chyba,ze niedawno zmienil sie regulamin ??[/quote]
Nie znam bardzo dobrze niemieckiego ale wydaje mi sie ze wystarczy miec do championatu VDH od 3 roznych sedziow. I jesli masz 2 wnioski z Dortmundu to wystarcza 3, bo wnioski z Dortmundu licza sie podwojnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie zgodze sie z Toba,mam regulamin obydwu championatow przed soba i na klubowy potrzebuje 4 wnioskow,na VDH 5 (2 juz mamy,mamy tez jeden na klubowy).Na VDH potrzebuje 5 wnioskow (lub 4 jesli 1 pochodzi z Dortmundu) od 4 roznych sedziow.Jeden wniosek jest wspolny.
Na klubowy potrzebuje 4 wnioski,jeden moze pochodzic z cacibowych wystaw.Chyba,ze niedawno zmienil sie regulamin ??[/quote]

Jesli natomiast chodzi o DRC Deutsche Retriever Club, regulamin jest taki:

Zum Erwerb des Titels sind 4 errungene Anwartschaften (CAC) unter drei verschiedenen Richtern
erforderlich. Die Voraussetzungen für die Zuerkennung des Titels sind erfüllt wenn:
a) 4 Anwartschaften auf einer Spezialzuchtschau erworben werden (3 davon auf DRC-Spezialzuchtschauen),
oder
b) 3 Anwartschaften auf einer Spezialzuchtschau des DRC und
1 Anwartschaft auf einer CACIB-Ausstellung (Sonderschau), GRC- oder LCD-Spezialzuchtschau
erworben werden.
Ein CAC-Deutscher Champion VDH (neutrales CAC) wird anerkannt, wenn dieses CAC analog dem
CACIB vergeben wurde (Nachweis ist beizubringen).
Zwischen der ersten und der letzten Anwartschaft muss ein zeitlicher Mindestzwischenraum von
12 Monaten und einem Tag liegen.
Die Zuerkennung des Titels „Deutscher Champion“ kann ohne Arbeitsprüfung erfolgen.
Bei Hunden mit Arbeitsprüfung wird der Zusatz „mit Arbeitsprüfung“ in der Urkunde vermerkt
(s. Anmerkung). Ein Hund kann nur einmal den Titel „Deutscher Champion (Klub)“
verliehen bekommen.

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem na 100 %, ale pewnie trza byc czlonkiem klubu, a niestety to czasem nie takie latwe.:shake:

Golden Retrievery sa tak lagodnymi psami, ale niestety nie ich wlasciciele. Wiem to z doswiadczenia. Znam hodowcow z Niemiec i wiekszosc dziala na zasadzie zniszczyc ''Konkurencje''. Niestety.
Ale po forum widze, ze nie tylko w Niemczech tak jest... Tu tez mozna o hodowcach Goldenow duzo powiedziec...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Tego nie wiem na 100 %, ale pewnie trza byc czlonkiem klubu, a niestety to czasem nie takie latwe.:shake:

Golden Retrievery sa tak lagodnymi psami, ale niestety nie ich wlasciciele. Wiem to z doswiadczenia. Znam hodowcow z Niemiec i wiekszosc dziala na zasadzie zniszczyc ''Konkurencje''. Niestety.
Ale po forum widze, ze nie tylko w Niemczech tak jest... Tu tez mozna o hodowcach Goldenow duzo powiedziec...:shake:[/quote]

Tzn. ? Bo ciekawa jestem co mozna powiedziec ?
No to teoretycznie wychodziloby,ze na klub 4 cace,ale jeden moze byc z cacibowki ? Czy zle rozumiem ?
Mam dwa Cace z miedzynarodowek i chcialabym skonczyc chanpionat,to ile w koncu potrzebuje ?
Juz sama sie sluchajcie zgubilam :-(

Link to comment
Share on other sites

znalazlam na kllubie grc,ze potzrebne jest 5 wnioskow od 3 roznych sedziow,ale nie bardzo rozumiem ile z nich musi pochodzic z wystaw specjalistycznych,a ile z wystaw vdh ? AQ na championat VDH tez z tego,co widze 5 wnioskow,z ktorych 4 maja byc z wystaw vdh od 3 roznych sedziow.Dobrze roumiem czy za bardzos ie pogubilam ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']znalazlam na kllubie grc,ze potzrebne jest 5 wnioskow od 3 roznych sedziow,ale nie bardzo rozumiem ile z nich musi pochodzic z wystaw specjalistycznych,a ile z wystaw vdh ? AQ na championat VDH tez z tego,co widze 5 wnioskow,z ktorych 4 maja byc z wystaw vdh od 3 roznych sedziow.Dobrze roumiem czy za bardzos ie pogubilam ?[/quote]

Tlumacze:
Zeby dostac klubowego Championa Niemiec musisz byc w Klubie GRC ( Golden Retriever Club ) lub DRC ( Deutsche Retriever Club - dla wszystkich retrieverow ). W GRC musisz miec 5 CACow z czego minimum 2 musza byc z Klubowek pod patronatem VDH ( czyli organizowanych przez GRC lub DRC ), CACe musza byc od minimum 3 roznych sedziow i miedzy 1 i ostatnim rok.

W DRC jest inaczej, wystarcza 4 CACe od 3 roznych sedziow i :
sa to 3 CACe z klubowek organizowanych przez DRC + 1 CAC z jakiejs CACIBowej wystawy lub CaC z wystawy organizowanej przez GRC.

VDH Champion to:
5 CACow z czego 3 z miedzynarodowki lub krajowki, od minimum 3 roznych sedziow. I jeszcze co tu wazne: na VDH-Bundessieger-Zuchtschau i VDH-Europasieger-Zuchtschau ( Dortmund ) CACe licza sie podwojnie, a u psa ktory dostal rezerwe liczy sie to jako 1 normalny CAC.

Uf, mam nadzieje, ze to zrozumiale..:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Dzieki,a gdzie moge znalezc informacje,ze musze byc czlonkiem klubu ?
Jesli mam wnioski GRC to wniosek DRC nie liczy mi sie do championatu klubowego ?[/quote]

GRC nic nie pisze, jakie wystawy maja to byc czy z GRC czy z DRC. Wazne, ze z minimum dwoch klubowek.
Nie rozumiem Twojego ostatniego zdania: masz w koncu 2 wnioski z GRC czy z DRC? :-?

Informacje, ze musisz byc czlonkiem klubu otrzymalam od znajomego hodowcy. Jesli to nie jest napisane, a Ty bedziesz chciala zeby Ci go uznali, to zrobia wszystko, zeby Ci go nie dac, uwierz mi. Oni sami walcza o zdobycie I lokat, a i tak holendrzy im odbieraja, dosc czesto. Juz nawet Francuzi tu niechetnie przyjezdzaja, bo nie uznaja im CACow ( znam przypadki osobiscie u 2 hodowcow ). Jak im sie cos nie podoba zawsze cos wymysla, zebys nie dostala.
My tez mielismy trudnosci z otrzymaniem mlodziezowego Championa, dyplomatycznie odmowili, ale potem musieli dac:diabloti:
Oj moglabym tu duzo pisac, lecz czasu i miejsca brak...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Ja mam 2 GRC,ale zastanawiam sie teraz nad wystawa DRC,dlatego zapytalam.
To podejrzewam,ze tym bardziej ja z Polski bede miala jeszcze wieksze problemy z uzyskaniem dyplomu.... O klubach w Niemczech slyszalam juz legendy,niestety nieszczegolnie pozytywne :-( A Ty jestes czlonkiem ktoregos z klubow ?[/quote]

Tak, jestem czlonkiem GRC, uwazam, ze jest lepszy od DRC, pod wieloma wzgledami.
Jesli masz 2 CACe z GRC to bedzie Ci lepiej zrobic Klubowego Championa Niemiec w GRC. Nie poddawaj sie, bo w najgorszym wypadku dostaniesz Championa Niemiec z VDH :cool3:. Tam nie robia problemow. A to tez przeciez wazne i sie liczy.
Napisz jak sie bedziesz wybierac na ktoras wystawe ( chcby na priv), bo do niektorych sedziow szczegolnie niemieckich nie ma po co... daremna droga:angryy: Sama sie juz przekonalam... Z reszta to tak jak wszedzie, w Polsce tez tak jest, ze wiadomo co u kogo wygra:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']a gdzie jest to bohum ?? bo ja znalazłam ale obok Dortmund ?? czy to te??

a jak ktos zamierza odebrac odemnie psy??

Bo ja do ciebie podjechac moge :) w sumie daleko nie zbaczam :)[/quote]
Ja niewiem o które Bochum chodzi, ale chyba pisze się je prze ''ch''...:oops:
A Zielona Góra to druga sprawa- trzeba przewieźć śr. psiaka z Warszawy do Zielonej Góry...
PS ja mieszkam w Warszawie
To mogłabyś przewieźć psiaka z Wawy do Zielonej G. ???:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...