Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

CAC nie równa się Anw.Dt. Ch.VDH (jak to napisałaś, ale edytowałaś).

Anw.Dt. Ch.VDH - wniosek na Championa Niemiec
CAC - wniosek na Championa klubowego (przynajmniej tak mi tłumaczyła ostatnio moja hodowczyni - z Niemiec).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iwa-R']CAC nie równa się Anw.Dt. Ch.VDH (jak to napisałaś, ale edytowałaś).

Anw.Dt. Ch.VDH - wniosek na Championa Niemiec
CAC - wniosek na Championa klubowego (przynajmniej tak mi tłumaczyła ostatnio moja hodowczyni - z Niemiec).[/quote]


Kapelusz z glowy - oddaje honor.:oops:
Zmylily mnie ( i to tak na serio) wyniki na GRC [url]http://www.grc.de/[/url] - Ausstellungen - Schauergebnisse. Tam wszystkie psy z 1 lokata maja CAC!!!

CAC dostaja psiaki na krajowce i klubowce. Ale do Championa niemiec trza Anw.Dt. Ch.VDH nie CAC. No ale to juz wiecie.

Ale sie powymadrzalam, przez te GRC. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Nie gadam z Toba,:lmaa: jestes wstretna i sie znecasz:2gunfire:[/quote]

Ja po prostu chcę wiedzieć dokładnie jak to jest, wiedząc co mam i z jakich wystaw mam, i co dzięki temu mogę mieć. Nie byłam uświadomiona co do wniosków Res.VDH. Teraz już wiem co i jak.

Jeśli chodzi o CAC to słyszałam, że dwa Res.CACe dają jeden CAC, i nie musi być za championem. Ale co do tego też pewności nie mam, i jeśli w ogóle można tak zrobić, to ile razy. Tego nadal nie wiem.

Ale jeśli Cię uraziłam, przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

Zamieszam wam więcej :):)

Sa rasy - np moje Parsonki, które mogą zrobić jeszcze trzeciego championa :)
Na wystawach KLubu PRT w Niemczech mozna dostać CAC-a ( PRTCD =Parson Russell Terrier Club Deutschland), CAC-e te sa przyznawane jak nasze CWC - czyli po jednym na klasę.

Teraz dopiero sie połap co gdzie i na co zdobywasz :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']Też mi się tak wydaje, ale wolałam nie ryzykować ;)[/quote]

:eviltong: znecasz sie znecasz :evil_lol:

Tak serio: czasem tez nie lapie co i jak. W VDH i GRC (Golden Ret.Club), trza miec 5 Anw. a w DRC ( deutsche retriv. Club) tylko 4. Anomalia, anomalia i jeszcze raz anomalia.

Odbiegajac od tematu:
W Niemczech jest ''milion'' klubow - odpowiednikow Zwiazku Kynologicznego. I tak to jak cie wywala z VDH, otwierasz swoj klub, drukujesz papiery szczeniakom i masz psy z rodowodem :shake::shake::shake:. Makabra i uwaga, bo te kluby nazywaja sie w skrocie tak samo jak prawdziwe cluby. Np DRC ( Deutsche Retriever Club) i DRC ( Deutsche Rassehunde Club). Tak, ze trzeba uwazac jakiego psa sie tu kupuje... One najczesciej maja przodkow zarejestrowanych w FCI...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']:eviltong: znecasz sie znecasz :evil_lol:

Tak serio: czasem tez nie lapie co i jak. W VDH i GRC (Golden Ret.Club), trza miec 5 Anw. a w DRC ( deutsche retriv. Club) tylko 4. Anomalia, anomalia i jeszcze raz anomalia.

Odbiegajac od tematu:
W Niemczech jest ''milion'' klubow - odpowiednikow Zwiazku Kynologicznego. I tak to jak cie wywala z VDH, otwierasz swoj klub, drukujesz papiery szczeniakom i masz psy z rodowodem :shake::shake::shake:. Makabra i uwaga, bo te kluby nazywaja sie w skrocie tak samo jak prawdziwe cluby. Np DRC ( Deutsche Retriever Club) i DRC ( Deutsche Rassehunde Club). Tak, ze trzeba uwazac jakiego psa sie tu kupuje... One najczesciej maja przodkow zarejestrowanych w FCI...[/quote]

Jest też kolejny milion klubów uznanych przez VDH i FCI :):) i połap się w tym.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Jest też kolejny milion klubów uznanych przez VDH i FCI :):) i połap się w tym.....[/quote]

No VDH nalezy do FCI, tak jak Zwiaz.Kynol. w Polsce. Natomiast VDH wybral sobie z kazdej rasy kluby i te kluby maja swoje regulaminy ustalane przez czlonkow itd. i te kluby wydaja rodowody, robia hodowcom kontrole, odbiory miotow, organizuja wystawy itd.

Najgorsze jest w tym to, ze niby podlegaja VDH ( FCI),a karzy klub- rasa maja inny regulamin :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']CAC nie równa się Anw.Dt. Ch.VDH (jak to napisałaś, ale edytowałaś).

Anw.Dt. Ch.VDH - wniosek na Championa Niemiec
CAC - wniosek na Championa klubowego (przynajmniej tak mi tłumaczyła ostatnio moja hodowczyni - z Niemiec).[/quote]

Chcialam powiedziec, ze nie wiem jak w innych rasach, ale prawie na kazdej wystawie czy to klubowej, krajowej czy miedzynarodowce, za kazde 1 miejsce w kazdej klasie przyznawany jest CAC razem z Anw.Dt. Ch.. Tak wiec sie nie mylilam.:diabloti: Prawie zawsze [B][U]CAC = Anw.Dt. Ch[/U][/B]... Nie pytajcie dlaczego... To zalezy od wystawy i kto ja organizowal, czy klub czy VDH. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach międzynarodowych i nacjonalnych i organizowanych przez kluby ras I lokata w klasach dorosłych dostaje wniosek VDH, Najlepszy pies/suka w rasie dostaje po CAC

Jedyne zamieszanie jest przy Młodziezowych championatach - na wystawach międzynarodowych i nacjonalnych dostaje się za I lokatę wniosem na Mł Ch VDH i Klubu, a na wystawie organizowanej przez klub ras dostaje sie tylko wniosek na Mł Ch Klubu.
:)


Dodatkowo przyznawane są res VDH (II lok w klasie) i res CAC (II naj pies/suka w rasie) , cały wniosek może przejść na psa z res-em gdy pies, który dostał VDH jest championem VDH, a pies który dostał CAC jest championem klubowym :)

Jest też res JVDH, i res JCAC - za II lokate w młodzieży - może przejść na res-a cały wniosek na tej samej zasadzie co dorocłe wnioski :)

Zamieszane, ale chyba do zrozumienia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Na wystawach międzynarodowych i nacjonalnych i organizowanych przez kluby ras I lokata w klasach dorosłych dostaje wniosek VDH, Najlepszy pies/suka w rasie dostaje po CAC

Zamieszane, ale chyba do zrozumienia :)[/quote]

No niestety nie jest tak. Na niektorych wystawach CAC dostaje kazdy pies z 1 lokata w danej klasie, jesli oczywiscie sedzia przyzna, razem z Anw.Dt. Ch.

W goldenach jest tak na stuweczke. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']No niestety nie jest tak. Na niektorych wystawach CAC dostaje kazdy pies z 1 lokata w danej klasie, jesli oczywiscie sedzia przyzna, razem z Anw.Dt. Ch.

W goldenach jest tak na stuweczke. ;)[/quote]

U prt też tak jest, ale na wystawach specjalistycznych - wtedy jest to CAC PRTCD :) i jest dawany w każdej dorosłej klasie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']U prt też tak jest, ale na wystawach specjalistycznych - wtedy jest to CAC PRTCD :) i jest dawany w każdej dorosłej klasie[/quote]

A Junior nie dostaje J.CAC ? Goldeny dostaja i junior i juniorka :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Rozumiem że res Anw. liczy sie tylko po Ch.Niemiec VDH ??
Moja suka dostała res. po Ch.Luxemburga i nie wiem co zrobić z tym fantem:lol:[/quote]

W tym wypadku chyba nic.
Bo nie jest przypadkiem tak, że ten resCAC po championie może byc zamieniowy na CAC ale tylko wtedy gdy ten champion jest juz Ch. Niemiec VDH??
Bo jesli pies z CAC jest Ch. LUX tgo przeciez ten niemiecki CAC "wykorzysta" do swojego Ch. VDH i wtedy nie bedzie mógł przejsc na psa z resCAC. ??

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna i trzeba to jeszcze sprawdzic.


[U][B]Znalazłam jeszcze fragment przepisów odnosnie CAC:[/B][/U]

[LEFT][B][FONT=Syntax-Bold][SIZE=2][COLOR=#231f20]§ 53 Neutrales CAC[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Syntax-Roman][SIZE=2][COLOR=#231f20]Auf allen Internationalen und Nationalen Zuchtschauen wird für die Rassen, die nicht durch eine Sonderschau [/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]eines Rassehunde-Zuchtvereins betreut werden, ein „neutrales CAC“ in Wettbewerb gestellt.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20][B]Dieses wird analog den Bestimmungen für die Vergabe des CACIB vergeben[/B] und kann – sofern die betreffende [/COLOR][/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]Rasse von eimem VDH-Mitgliedsverein betreut wird – von diesem als Anwartschaft auf den Titel „Deutscher Champion (Klub)“ anerkannt werden.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][COLOR=#231f20]Przyznawany jest na takich samych zasadach jak CACIB - czyli 1 na płec (ale zarówno na wystawach krajowych jak i miedzynarodowych).[/COLOR][/LEFT]


[LEFT][COLOR=#231f20][B][COLOR=purple][U]Zasady przyznania Klubowego Ch. Niemiec[/U][/COLOR][/B]:[/COLOR][/LEFT]
[B][FONT=Syntax-Bold][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Syntax-Bold][SIZE=2][COLOR=#231f20]§ 59 Deutscher Champion (Klub)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[LEFT][FONT=Syntax-Roman][SIZE=2][COLOR=#231f20]Der von den Rassehunde-Zuchtvereinen vergebene Titel „Deutscher Champion (Klub)“ kann nur durch mindestens vier Anwartschaften unter drei verschiedenen Zuchtrichtern errungen werden, wobei zwischen der ersten und der letzten Anwartschaft mindestens zwölf Monate und ein Tag liegen müssen. Die Anwartschaften können nur in der Zwischenklasse, Offenen Klasse sowie Champion- und Gebrauchshundklasse auf termingeschützten Zuchtschauen vergeben werden, wobei der Hund mit „Vorzüglich 1“ bewertet worden sein muß.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]Die Vergabe der Reserve-Anwartschaften muß analog zur Vergabe des Res.-CACIB vorgenommen werden.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]Anwartschaften auf den Titel „Deutscher Champion (Klub)“ dürfen von einem Rassehunde-Zuchtverein am gleichen Tag und Ort in den jeweiligen Klassen nur einmal vergeben werden. Ein Hund kann den Titel „Deutscher Champion (Klub)“ nur einmal und nur von einem – die jeweilige Rasse betreuenden – Verein verliehen bekommen.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]


[LEFT][SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20][B][I]4 x CAC od minimum 3 róznych sędziow, odstęp 12 miesięcy i jeden dzień.[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']
[LEFT][COLOR=#231f20][B][COLOR=purple][U]Zasady przyznania Klubowego Ch. Niemiec[/U][/COLOR][/B]:[/COLOR][/LEFT]

[B][FONT=Syntax-Bold][SIZE=2][COLOR=#231f20]§ 59 Deutscher Champion (Klub)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[LEFT][FONT=Syntax-Roman][SIZE=2][COLOR=#231f20]Der von den Rassehunde-Zuchtvereinen vergebene Titel „Deutscher Champion (Klub)“ kann nur durch mindestens vier Anwartschaften unter drei verschiedenen Zuchtrichtern errungen werden, wobei zwischen der ersten und der letzten Anwartschaft mindestens zwölf Monate und ein Tag liegen müssen. Die Anwartschaften können nur in der Zwischenklasse, Offenen Klasse sowie Champion- und Gebrauchshundklasse auf termingeschützten Zuchtschauen vergeben werden, wobei der Hund mit „Vorzüglich 1“ bewertet worden sein muß.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]Die Vergabe der Reserve-Anwartschaften muß analog zur Vergabe des Res.-CACIB vorgenommen werden.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20]Anwartschaften auf den Titel „Deutscher Champion (Klub)“ dürfen von einem Rassehunde-Zuchtverein am gleichen Tag und Ort in den jeweiligen Klassen nur einmal vergeben werden. Ein Hund kann den Titel „Deutscher Champion (Klub)“ nur einmal und nur von einem – die jeweilige Rasse betreuenden – Verein verliehen bekommen.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]


[LEFT][SIZE=2][FONT=Syntax-Roman][COLOR=#231f20][B][I]4 x CAC od minimum 3 róznych sędziow, odstęp 12 miesięcy i jeden dzień.[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/quote]

Agnieszka z tym to bym sie informowala wylacznie w klubach danej rasy. Tak jak juz pisalam, np. w DRC( Niemiecjim klubie retrievera) trza 4 Anw.Dt.Ch, a w GRC ( Golden Retriever Clubie) juz 5. Pozatym nie otrzymasz tego tytulu z klubu jesli nie jestes jego czlonkiem...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...