Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

[quote name='E.A.C']Mieszkam w Niemczech i jestem prawie na kazdej wystawie tutaj. Jesli macie jakiekolwiek pytania o wystawy itp. przetlumacze, z mila checia ;)
Duzo Polakow nie jezdzi tu wystawiac psiury, a szkoda, bo jezdzac do Polski widze, ze warto byloby :evil_lol:.[/QUOTE]

Zaczyna sie w mym zyciu czas podrózy do Niemiec. Może "przy okazji" wystawię mojego stafika? Prosze o informacje, czy staffordshire bull teriery sa w Niemczech wystawiane? Gdzies przeczytałam że posiadanie stafików w tym kraju nie jest dozwolone

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Neumunster parking kosztował 3 euro

A ja bym chciała konkretnie wiedzieć czy Res.VDH po championie się liczy? Coś obiło mi się o uszy, że w przypadku Res.CACów, muszą być dwa (nie muszą być po championie) i one dają jeden CAC. Ale jak to jest z tym wszystkim dokładnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']W Neumunster parking kosztował 3 euro

A ja bym chciała konkretnie wiedzieć czy Res.VDH po championie się liczy? Coś obiło mi się o uszy, że w przypadku Res.CACów, muszą być dwa (nie muszą być po championie) i one dają jeden CAC. Ale jak to jest z tym wszystkim dokładnie?[/quote]

Sorki, ale nie rozumiem co to znaczy Res.VDH po championie ?:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech po wygranej w klasie uzyskuje się Anw.Dt.Ch.VDH (wniosek na Championa Niemiec). Później wszystkie "dorosłe" klasy idą na porównanie o CAC (wniosek na Championa klubowego).

Chodzi mi o to, czy jeśli dostaję 2 lokatę i Res. Anw.Dt.Ch.VDH po psie który jest Championem VDH, czy ten wniosek przechodzi na mnie, czy jak to w końcu jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']W Niemczech po wygranej w klasie uzyskuje się Anw.Dt.Ch.VDH (wniosek na Championa Niemiec). Później wszystkie "dorosłe" klasy idą na porównanie o CAC (wniosek na Championa klubowego).

Chodzi mi o to, czy jeśli dostaję 2 lokatę i Res. Anw.Dt.Ch.VDH po psie który jest Championem VDH, czy ten wniosek przechodzi na mnie, czy jak to w końcu jest?[/quote]

:huh: Matko nie wiem czy dobrze cie zrozumialam, ale mysle ze wiem o co ci chodzilo...( jesli nie to mnie popraw). To wszystko nie tak. Na wystawie CAC i Anw.Dt. Ch. VDH dostaje kazdy pies z pierwsza lokata w danej klasie. Tzn. Jesli sedzia taki tytul przyzna, bo pierwsza lokata to nie rowna sie CAC i Anw.Dt. Ch. VDH. A Championa klubowego dostaje sie na wystawach klubowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']:huh: Matko nie wiem czy dobrze cie zrozumialam, ale mysle ze wiem o co ci chodzilo...( jesli nie to mnie popraw). To wszystko nie tak. Na wystawie CAC i Anw.Dt. Ch. VDH dostaje kazdy pies z pierwsza lokata w danej klasie. Tzn. Jesli sedzia taki tytul przyzna, bo pierwsza lokata to nie rowna sie CAC i Anw.Dt. Ch. VDH. A Championa klubowego dostaje sie na wystawach klubowych.[/quote]

Z tego co ja wiem to tak nie jest. CAC jest jeden na rasę, a wniosek VDH dostaje każdy pies który wygra w klasie.

Przykład.... my mamy 3 Anw.Dt. Ch.VDH i 1 Res. Anw.Dt. Ch.VDH
natomiast CACe mamy tylko 2.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']CAC jest jeden na rasę, a wniosek VDH dostaje każdy pies który wygra w klasie.[/quote]
Oj fajnie by było,fajnie-ale nie zawsze jest tak lekko- 1 miejsce to nie zawsze Anw.-Ch.Niemiec to poważany championat, więc wygrać klasę to nie to samo co dostać wniosek.:lol::lol:
W mojej rasie na zwykłych Cacibówkach czy Nationale ogaszanych na stronce VDH nie spotkałam się z CAC-być może to domena tylko klubowych .
Zawsze tylko Anw. i res. Anw.
Chociaż w Erfurcie best junior dostał KSA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']W Neumunster parking kosztował 3 euro

A ja bym chciała konkretnie wiedzieć czy Res.VDH po championie się liczy? Coś obiło mi się o uszy, że w przypadku Res.CACów, muszą być dwa (nie muszą być po championie) i one dają jeden CAC. Ale jak to jest z tym wszystkim dokładnie?[/quote]
Res VDH po championie sie liczy ale za kazdego tak wyrobionego Anw VDH trzeba placic 10 Euro + oczywiscie 35 euro za championat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']Z tego co ja wiem to tak nie jest. CAC jest jeden na rasę, a wniosek VDH dostaje każdy pies który wygra w klasie.

Przykład.... my mamy 3 i 1 Res. Anw.Dt. Ch.VDH
natomiast CACe mamy tylko 2.[/quote]

Pomylilas CAC z CACIBem. CAC jest przyznawany kazdemu psu za 1 miejsce razem z Anw.Dt. Ch.VDH ( chyba ze sedzia nie przyzna oczywiscie). Natomiast to co ty masz na mysli to CACIB. Przyznawany jest najlepszemu psu i najlepszej suce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Pomylilas CAC z CACIBem. CAC jest przyznawany kazdemu psu za 1 miejsce razem z Anw.Dt. Ch.VDH ( chyba ze sedzia nie przyzna oczywiscie). Natomiast to co ty masz na mysli to CACIB. Przyznawany jest najlepszemu psu i najlepszej suce.[/quote]

[quote name='Dream']CAC jest jeden na rasę dla psa i jeden dla suki[/quote]

Jak widać, nie tylko ja mam takie zdanie. Byłam już na kilku niemieckich wystawach, i mam na myśli CAC a nie CACIB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']Jak widać, nie tylko ja mam takie zdanie. Byłam już na kilku niemieckich wystawach, i mam na myśli CAC a nie CACIB.[/quote]

LUDU ja tu mieszkam i od lat na wystawy chodzic ;)
Wy lepiej przeczytac regulamin VDH...:razz:

''[SIZE=2] ... Der Titel [U] Deutscher Champion[/U] wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für 5 Anwartschaften (CAC) auf den Titel vorgeschlagen wurden.'' [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']LUDU ja tu mieszkam i od lat na wystawy chodzic ;)
Wy lepiej przeczytac regulamin VDH...:razz:

''[SIZE=2] ... Der Titel [U] Deutscher Champion[/U] wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für 5 Anwartschaften (CAC) auf den Titel vorgeschlagen wurden.'' [/SIZE][/quote]


Owszem, znalazłam ten fragment. W oryginale on brzmi nieco inaczej:
[quote]
[SIZE=2]Der Titel Deutscher Champion wird an Rassehunde verliehen, wenn diese für [/SIZE][SIZE=2]fünf[/SIZE][SIZE=2] auf den Titel "Deutscher Champion (VDH)" vorgeschlagen wurden...[/SIZE][/quote][SIZE=2]
[URL]http://www.vdh.de/media/pdf/vergabebestimmungen_deutscher_champion.pdf[/URL]
[/SIZE]
Tu chodzi o Championa Niemiec, do którego potrzebne są wnioski VDH, a nie wnioski CAC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwa-R']Owszem, znalazłam ten fragment. W oryginale on brzmi nieco inaczej:
[SIZE=2]
[URL]http://www.vdh.de/media/pdf/vergabebestimmungen_deutscher_champion.pdf[/URL]
[/SIZE]
Tu chodzi o Championa Niemiec, do którego potrzebne są wnioski VDH, a nie wnioski CAC.[/quote]

Przytoczylam celowo cytat z Golden Retriever Clubu, bo na VDH stronie doslownie co to CAC nie znalazlam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...