Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania z Petitką']Czy ktoś by mół mi podać parę takich wystaw, które odbędą się jeszcze w tym roku...
Weim, że powinnam sprawdzić na stronie związku, ale kompletnie nie moge się w tym połapać... Najbardziej interesują mnie te raczej mniejsze i jak najbliżej Szczecina.
Z góry dziękuję i pozdrawiam:)[/quote]

2007
[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/int_ausstellungen_inland.php?jahr=2007[/URL]

2008

[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/int_ausstellungen_inland.php?jahr=2008[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze:
[B]w 2007:[/B]
wystawy [U]krajowe[/U]:
[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/nationalen_zuchtschauen.php[/URL]

i [U]specjalne[/U] - tych jest najwięcej:

[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/spezial_zuchtschauen_suche.php[/URL]

[B]2008[/B]

[U]Krajowe[/U]

[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/nationalen_zuchtschauen.php?jahr=2008[/URL]

[U]specjalne[/U] - 2008 zaczynają się od ostatniej na stronie:
[URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/spezial_zuchtschauen_suche.php?b=10&ab=60[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Blaira, dobrze wiedziec. Ale prawde mówiąc nie zastanawiaam się nad tym, dla mnie w ogole te wystawy niemieckie sa dziwne (chociaż gdyby dokładnie się wczytac, to takie dziwne by nie były:) :) :))

Poza tym złozycielka wątku pytała tylko o terminy, nic nie napisała, w jakim "celu" sa jej potrzebne. Rozumiem, ze chciała wystawic psa i ...... nie wiem rozpocząc championat ?? wybrac sie na zakupy?? ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w Niemczech i jestem prawie na kazdej wystawie tutaj. Jesli macie jakiekolwiek pytania o wystawy itp. przetlumacze, z mila checia ;)
Duzo Polakow nie jezdzi tu wystawiac psiury, a szkoda, bo jezdzac do Polski widze, ze warto byloby :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Jak poszlo? Dortmund to zwykle ciezka wystawa dla niektorych ras, bo przyjezdzaja z holandii, belgii itp. gdzie maja lepsze psy, nawet od niemieckich. Trzeba tez patrzec na sedziow, bo Niemieccy sedziowie tak szybko nie dadza wygrac polskim psom. Uwazaja Polakow za gorszych...:angryy: mimo ze czasem Polacy maja lepsze psy !!!

Link to comment
Share on other sites

Z Dogami Niemeickimi jest tak, ze zawsze w Niemczech sedziuja je niemieccy sedziowie:cool3: Do Dortmund wiec jedzie sie z dogiem raczej nie po wygrana :evil_lol:
Bylo bardzo milo
Wystawa robi ogromne wrazenie :crazyeye: swoim ogromem i iloscia ludzi i jeszcze te konie. Czlowiek chce sie rozdwoic, dostaje oczoplasu .......

Jedno co mi sie nie podobalo i jest to spory problem. W sobote gdy bylo juz tak duzo ludzi znalezienie parkingu bylo makabra. Wystawcy byli kierowani na bardzo odlegle parkingi, niektore znajdowaly sie po drugiej stronie trasy szybkiego ruchu w odleglosci 500m i wiecej od hall. Przejscie z psami, klatka i reszta dobytku zajelo nam prawie pol godziny, a potem przez zapchane hale na drugi koniec i do windy!!!!!! koleje minuty w efekcie spoznilam sie na ring z jednym psem w sobote.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Trochen tego nie rozumiem... To po jaka chol... taki kawal drogi sie tluc jak nie po wygrana, lub lokate co najgorzej?
Trza zobaczyc na plan sedziowania wczesniej, bo nie zawsze sedziuja Niemcy. A jesli chodzi o wystawy to jest duzo tych miedzynarodowych fajnych. Fakt, ze Dortmund jest najwiekszy, bo przyjezdza najwiecej osob, jest razem z koniami i w Dortmundzie jest siedziba VDH. Ale w Kassel tez jest super, w Hannover, Nürnberg, Stuttgart itp. Dodam, ze prawie wszystkie miedzynarodowki sa w Halach.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez wrocilam z Dortmundu. Bylam oceniana przez niemiecka sedzine i byly niemieckie kingi a moje wyniki w kingach
Bursztyn Rubinowy Skarb - CAC VDH, res. CACIB :lol:
Arsene de la Bascka - CAC VDH, CACIB, Bundessieger :lol::lol:
Felicita z Cerekvicke Strane - CAC VDH, CACIB, Bundessieger, BOB :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Trochen tego nie rozumiem... To po jaka chol... taki kawal drogi sie tluc jak nie po wygrana, lub lokate co najgorzej?
Trza zobaczyc na plan sedziowania wczesniej, bo nie zawsze sedziuja Niemcy. A jesli chodzi o wystawy to jest duzo tych miedzynarodowych fajnych. Fakt, ze Dortmund jest najwiekszy, bo przyjezdza najwiecej osob, jest razem z koniami i w Dortmundzie jest siedziba VDH. Ale w Kassel tez jest super, w Hannover, Nürnberg, Stuttgart itp. Dodam, ze prawie wszystkie miedzynarodowki sa w Halach.[/quote]
Hodujesz jakas rase?? Domyslam sie, ze nie.
Ja uwazam i wielu hodowcow tak wlasnie mysli, ze na wystawe nie jedzie sie tylko po wygrana. Wygrana, lokata lub jej brak to decyzja sedziego czyli jednej osoby. A na tak duzej wystawie jaka jest Dortmund jest duzo hodowcow, oni maja wlasne oczy i patrza. Nie zawsze zgadzaja sie z decyzja sedziego. Czesto przyjezdzaja szukac reproduktorow dla swoich suk
Czy juz rozumiesz...... Wystawa to okazja do reklamy, dosc skutecznej ;)
Jesli sie wygra, to jest taki dodatkowy bonus
To byla moja 5 czy 6 wystawa w Niemczech w tym sezonie i uwierz mi Dogi Niemieckie sedziuja Niemcy. Z jednym wyjatkiem
W Niemczech sa 2 pelnoprawne Kluby Doga. Oba te kluby organizuja wystawy ( zapraszaja i wybieraja sedziow ) Na wystawach DDC sedziuja tylko sedziowie DDC czyli niemieccy hodowcy dogow, a na wystawach organizowanych przez KyDD oceniaja czasem sedziowie z innych krajow. Wystaw KyDowskich jest zaledwie kilka i sa to tylko krajowki.
KyDowki Lipski udalo sie nam wygrac :cool3: zreszta pierwszy CACIB mojego psa jest z Berlina :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Hodujesz jakas rase?? Domyslam sie, ze nie.

Hoduje Goldeny i to od dawna:eviltong:

Ja uwazam i wielu hodowcow tak wlasnie mysli, ze na wystawe nie jedzie sie tylko po wygrana. Wygrana, lokata lub jej brak to decyzja sedziego czyli jednej osoby. A na tak duzej wystawie jaka jest Dortmund jest duzo hodowcow, oni maja wlasne oczy i patrza. Nie zawsze zgadzaja sie z decyzja sedziego. Czesto przyjezdzaja szukac reproduktorow dla swoich suk
Czy juz rozumiesz...... Wystawa to okazja do reklamy, dosc skutecznej ;)
Jesli sie wygra, to jest taki dodatkowy bonus

Z tym sie troszke zgadzam, tzn. ze to reklama dla Twojego psa. Ale.. jesli masz kiepskiego psa to antyreklama i utwierdzenie Niemcow w przekonaniu, ze Polacy maja kiepskie psy !!

To byla moja 5 czy 6 wystawa w Niemczech w tym sezonie i uwierz mi Dogi Niemieckie sedziuja Niemcy. Z jednym wyjatkiem
W Niemczech sa 2 pelnoprawne Kluby Doga. Oba te kluby organizuja wystawy ( zapraszaja i wybieraja sedziow ) Na wystawach DDC sedziuja tylko sedziowie DDC czyli niemieccy hodowcy dogow, a na wystawach organizowanych przez KyDD oceniaja czasem sedziowie z innych krajow. Wystaw KyDowskich jest zaledwie kilka i sa to tylko krajowki.
KyDowki Lipski udalo sie nam wygrac :cool3: zreszta pierwszy CACIB mojego psa jest z Berlina :eviltong:

Jestes kolezanko widze kiepsko poinformowana ! Nie siedze w Dogach, to nie moja rasa, ale wystarczy dokladnie przeczytac co i jak z tymi wystawami w obu klubach...:diabloti:
Wystaw i tych Cacibowych i krajowych i klubuwek dogow bylo w tym roku do tego weekendu 46 !!! I kochana sa rozni sedziowie !
Tak samo jak w Polsce sedzuja z przewaga Polacy tak i w niemczech. Ale sedziuja moze 50% wszystkich wystaw w Niemczech Niemcy!! Reszta to sedziowie innych krajow!!! Na przyklad tydzien temu w Ohorn sedziowala te Twoje Dogi na klubowce Malgorzata Sowinska z POLSKI !!!:crazyeye:

Za Caciba gratuluje !!!
I na drugi raz trza tylko spytac, po to te forum.

Link to comment
Share on other sites

hmm:) jak to dobrze ze jest ktos kto moze jezyk niemiecki przetlumaczyc!!!
E.A.C, czy bylabys w stanie udzielic mi informacji na temat wystawiania wyzlow niemieckich w Niemczech na wystawach? zaznaczam ze nasze psy maja ogony skracane. czy drogie sa wystawy w Niemczech? czy w pierwszej polowie 2008 roku sa jakies przyjemne wystawy blisko granicy? jacy sa tam sedziowie? ja nie znam wogole niemieckiego....

BARDZO bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

My tez wrocilismy z Dortmundu
w piatek na krajowej - Winterfrost´s Pegaso
Anw.Dt.Ch.VDH, CAC, Best Male, BOB i BOG :multi::multi::multi:
w niedziele na Bundessiger
Winterfrost´s Pegaso
Anw.Dt.Ch.VDH, CAC, CACIB, Bundessiger, Best Male, BOB :multi::multi:

O samej wystawie juz sie nie bede wypowiadac, bo dla mnie to byla jedna z najgorszych wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']hmm:) jak to dobrze ze jest ktos kto moze jezyk niemiecki przetlumaczyc!!!
E.A.C, czy bylabys w stanie udzielic mi informacji na temat wystawiania wyzlow niemieckich w Niemczech na wystawach? zaznaczam ze nasze psy maja ogony skracane. czy drogie sa wystawy w Niemczech? czy w pierwszej polowie 2008 roku sa jakies przyjemne wystawy blisko granicy? jacy sa tam sedziowie? ja nie znam wogole niemieckiego....

BARDZO bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje.

pozdrawiam[/quote]

Przykro mi, ale nigdy nawet nie obserwowalam wyzlow na ringach:oops:. Nie wiem jak to jest z tymi ogonami, ale mysle, ze jak w Polsce pozwalaja i jest to zgodne z regulaminem Zwiazku Kynologicznego w Polsce to powinni to w innych krajach zaakceptowac.
Jesli chodzi o wyzly w Niemczech to mozna wejsc sobie na stronke [URL="http://www.deutsch-kurzhaar.de"]www.deutsch-kurzhaar.de[/URL] i tak posznupac :lol:. Przynajmniej zdjecia poogladac... Wystawy w Niemczech kosztuja: Miedzynarodowe okolo 40-55 € Krajowe okolo 35 - 40 €, a klubowki okolo 30€.
Klubowek na 2008 rok nie znalazlam na szybkiego tej stronie, ale juz mowie jakie sa pokoleji dla VII gr.
20.01 Nürnberg CACIB
16.02 Rheinberg CAC
01.03 München CACIB
15.03 Offenburg CACIB

Blisko granicy
06.04. Berlin CACIB
26-27.04 Dresden CAC
14-15.06 Erfurt w jeden CACIB a w drugi CAC

Sedziow jeszcze nie ma

W tym roku jeszcze mozna do 2.11 zglaszac sie do Kassel na 8.12 CACIB
Jesli chodzi o wystawy na ktore najwiecej Polakow przyjezdza, to nie wiem czemu sa to Dortmund i Berlin. Jest tyle fajniejszych wystaw. A na tych dwoch jest najwiecej naroda...

[quote name='Nitor-Nivalis']My tez wrocilismy z Dortmundu
w piatek na krajowej - Winterfrost´s Pegaso
Anw.Dt.Ch.VDH, CAC, Best Male, BOB i BOG :multi::multi::multi:
w niedziele na Bundessiger
Winterfrost´s Pegaso
Anw.Dt.Ch.VDH, CAC, CACIB, Bundessiger, Best Male, BOB :multi::multi:

O samej wystawie juz sie nie bede wypowiadac, bo dla mnie to byla jedna z najgorszych wystaw.[/quote]

No to szczere gratulacje !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Chciałam prosić stawkę basenji z Dortmundu, bo - jak się dowiedziałam z nasluchu, piesek z mojej hodowli [SIZE=4][COLOR=Red][B]JUST FOR YOU AsiaczekFCI otrzymał CAC, VDH, CACIB, BOB Bundessigierer 2007!!!

[/B][SIZE=2][COLOR=Black]Chciałabym równiez znac stawkę.
Pzdr.[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Nie wiem jak to jest z tymi ogonami, ale mysle, ze jak w Polsce pozwalaja i jest to zgodne z regulaminem Zwiazku Kynologicznego w Polsce to powinni to w innych krajach zaakceptowac.[/quote]

Niestety, to nie takie proste.....
W Niemczech, wystawianie psów kopiowanych jest uregulowane przez tamtejsze prawo.
I tak, zakaz wystawiania obowiązuje psy, które:
- mają uszy cięte po 01.01.1987
- mają ogony cięte po 01.06.1998 (za wyjątkiem psów myśliwskich, zgodnie z przepisami prawa niemieckiego- cokolwiek by to nie oznaczało :roll:)
Zakaz może być zniesiony w wyjątkowych przypadkach, jeśli kopiowanie było efektem uzasadnionej interwencji chirurgicznej (do zgłoszenia należy dołączyć zaświadczenie lekarskie)
Taka informacja jest niemal na kazdym formularzu zgłoszeniowym.

[quote name='E.A.C']
Jesli chodzi o wystawy na ktore najwiecej Polakow przyjezdza, to nie wiem czemu sa to Dortmund i Berlin. Jest tyle fajniejszych wystaw. A na tych dwoch jest najwiecej naroda...[/quote]

Zgaduję:
- Dortmund, bo zdobyty tu CAC liczy się podwójnie, a res. CAC zamienia się w CAC
- Berlin- bo jest najbliżej ;)

A teraz coś dla Asiaczka :loveu:

[B]Dortmund- wystawa krajowa, 12.X.2007[/B]
[B]Sędzia: Ole Staunskjaer (Dania)[/B]

PSY
Kl. pośrednia
Mutabaruga’s GREGORY ISAAC

Kl. championów
JUST FOR YOU Asiaczek

Kl. Otwarta
C-Quest’s ECHO OF ELDORADO

SUKI
Kl. Championów
Jashiri Sukari POP MUSIC
Old Legend’s AVA TAR


[B]Dortmund- wystawa międzynarodowa, 14.X.2007[/B]
[B]Sędzia: Josef Pohling (Niemcy)[/B]

PSY
Kl. młodzieży
African Mystery’s DIBO KINYAGO
Mutabaruga’s HAILE SELASSIE

Kl. pośrednia
Mutabaruga’s GREGORY ISAAC
Ritach Mountain’s ATILLA

Kl. championów
JUST FOR YOU Asiaczek
Abotere’s ZAWADI

Kl. Otwarta
African Mystery’s CHIGANI CERAN
C-Quest’s ECHO OF ELDORADO
African Magic Moment’s DIEGO KING

SUKI
Kl. Młodzieży
Sternhimmels INTERLUDIUM
BAMBOU of Swala Pala
SKARDUS JADE ANASTASIA

Kl. championów
Jashiri Sukari POP MUSIC
HASCHWANI HIMEJI TI-N ABOU TEKA
Jashiri Sukari VERMILLION
Old Legend’s AVA TAR

Kl. otwarta
African’s Mystery CLEOPATRA
Askari-Ajuna NKOSI YAMA KOSI
WHITE WIND ANPU’S Lil Secret

Pozdrawiamy,
Szczęśliwe po wystawach dortmundzkich, niczym Nitor-Nivalis, NigdyNigdziaki :painting:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Zgaduję:
- Dortmund, bo zdobyty tu CAC liczy się podwójnie, a res. CAC zamienia się w CAC
- Berlin- bo jest najbliżej ;)
[/quote]
No takie przedstawienie sprawy to rozumiem. Wyjazd po wygrana. Bo niektorzy jada z byle czym, pod pretekstem reklamowania swoich reproduktorow :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
A teraz coś dla Asiaczka :loveu:

[B]Dortmund- wystawa krajowa, 12.X.2007[/B]
[B]Sędzia: Ole Staunskjaer (Dania)[/B]

PSY
Kl. pośrednia
Mutabaruga’s GREGORY ISAAC

Kl. championów
JUST FOR YOU Asiaczek

Kl. Otwarta
C-Quest’s ECHO OF ELDORADO

SUKI
Kl. Championów
Jashiri Sukari POP MUSIC
Old Legend’s AVA TAR


[B]Dortmund- wystawa międzynarodowa, 14.X.2007[/B]
[B]Sędzia: Josef Pohling (Niemcy)[/B]

PSY
Kl. młodzieży
African Mystery’s DIBO KINYAGO
Mutabaruga’s HAILE SELASSIE

Kl. pośrednia
Mutabaruga’s GREGORY ISAAC
Ritach Mountain’s ATILLA

Kl. championów
JUST FOR YOU Asiaczek
Abotere’s ZAWADI

Kl. Otwarta
African Mystery’s CHIGANI CERAN
C-Quest’s ECHO OF ELDORADO
African Magic Moment’s DIEGO KING

SUKI
Kl. Młodzieży
Sternhimmels INTERLUDIUM
BAMBOU of Swala Pala
SKARDUS JADE ANASTASIA

Kl. championów
Jashiri Sukari POP MUSIC
HASCHWANI HIMEJI TI-N ABOU TEKA
Jashiri Sukari VERMILLION
Old Legend’s AVA TAR

Kl. otwarta
African’s Mystery CLEOPATRA
Askari-Ajuna NKOSI YAMA KOSI
WHITE WIND ANPU’S Lil Secret

Pozdrawiamy,
Szczęśliwe po wystawach dortmundzkich, niczym Nitor-Nivalis, NigdyNigdziaki :painting:[/quote]
Ja tez dołączam do grona szczęśliwych wygranych w Dortmundzie!!! Dżastik zrobił nam wszystkim taka piękną niespodziankę!!! Zdobył pierwszy w mojej hodowli tytul [SIZE=4][COLOR=Red][B]Bundessieger Dortmund 2007!!!

[/B][SIZE=2][COLOR=Black]NigdyNigdy - dzięki za stawkę![/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...