Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

[quote name='simbik']Czy ktoś mi może pomóc wyjaśnić dwa terminy w języku niemieckim?
Pierwszy już rozszyfrowałam: [B]Altersklasse[/B] to chyba inna nazwa dla klasy weteranów :razz:?
a o co chodzi z tymi ocenami w klasie weteranów, co oznacza [B]besprochen[/B]? Czy CAC przyznany w klasie weteranów to taki CAC liczący się tylko do tytyłu Championa Weteranów?[/quote]

Alterklasse-tu chodzi o wiek psa,doslownie - Wiek klasowy

CAC w Weteranach liczy sie tylko do Tytulu Ch.Weteranow.

besprochen- omowione.
napisz najlepiej cale zdanie
Magi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magi']Alterklasse-tu chodzi o wiek psa,doslownie - Wiek klasowy

CAC w Weteranach liczy sie tylko do Tytulu Ch.Weteranow.

besprochen- omowione.
napisz najlepiej cale zdanie
Magi[/QUOTE]

Może najłatwiej będzie jak dam link do wyników, których nie mogę rozszyfrować:
[url=http://hrweb.homeip.net/DDC/ergebnisdd.php?aus=1232230178]Ergebnisse CACIB N

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Alterklasse-tu chodzi o wiek psa,doslownie - Wiek klasowy

CAC w Weteranach liczy sie tylko do Tytulu Ch.Weteranow.

besprochen- omowione.
napisz najlepiej cale zdanie
Magi[/QUOTE]

Może najłatwiej będzie jak dam link do wyników, których nie mogę rozszyfrować:
[url=http://hrweb.homeip.net/DDC/ergebnisdd.php?aus=1232230178]Ergebnisse CACIB N�rnberg, am 18.01.2009 in N�rnberg[/url]
Pojawia się tam klasa: [B]Alterklasse[/B], że jest to klasa weteranów doszłam po wieku psów. Pojawia się dwukrotnie i za każdym razem pies zamiast zwykłej oceny (doskonała, bardzo dobra itp.) ma wpisane [B]besprochen[/B]. Właśnie w słowniku wcześniej sprawdzałam, że znaczy to omówione.. ale jakie znaczenie ma w kontekście oceny tych psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Przegladam ta Strone z gory na dol,ale zadnych Weteranow nie widze.
Moze to nie ten link ?
Tam tylko w klasie Szczeniat jest ocena " vielversprechend " -wybitnie obiecujaca[/QUOTE]

[B]Gefleckt - Altersklasse[/B] tam jest jedna sunia
i [B]Blau - Altersklasse[/B] i też jedna sunia
Jeżeli to nie klasa weteranów to jaka i co oznaczają te oceny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik'][B]Gefleckt - Altersklasse[/B] tam jest jedna sunia
i [B]Blau - Altersklasse[/B] i też jedna sunia
Jeżeli to nie klasa weteranów to jaka i co oznaczają te oceny?[/quote]

napisalam do Klubu o wyjasnienie i mam nadzieje ,ze szybko dostane odpowiedz;)

magi

Link to comment
Share on other sites

Witam 1 jestem nowym w tym wątku o Niemieckich wystawach. Chciałem zapytac Tych ktorzy jeżdżą do Niemiec czy warto pojechać z "ozdóbkami" a konkretnie z Shih Tzu. I drugie moje pytanie czy znajdę gdzieś harmonogram wystaw w niemczech bo ten ze ZKwP jest mało obszerny. Wydaje mi sie że tam są podane tylko międzynarodowe wystawy a oni chyba krajówki też mają? Jestem bardzo zielony w wystawach bo az tak duzo ich nie zaliczyłem (więcej jako widz) ale po to jest forum zeby pytać . Jestem kilka razy w roku w Niemczech i chciałbym w końcu spróbować w Niemczech wystawiac ale nawet nie wiem od czego zacząć. Czy oprócz Dortmundu jest jakś wystawa jeszcze w tych okolicach? Mieszkam zawsze w Dusseldorfie i dlatego te okolice mnie interesują.Przestrudiowałem wszystkie stronki tutaj i nie znalazłem nic w tym temacie dlatego pytam .Moze coś pominąłem to przepraszam i dziekuje za ewentualna odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Kilkaktotnie probowalam wpisac linki ale sie nie dalo do krajowek i specialek w Niemczech
Podaje link do ogolnego [URL]http://www.vdh.de/ausstellungen/index.php[/URL]
Tam musisz wybrac nationale nie ma ich za dużo albo speziale organizowane przez kluby ras wpisz w wyszukiwanie oczywiście twoja rase

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc. Chyba skorzystam jednak z tej wystawy w Dortmundzie ale jak poczytałem u was ile ludzi tam jedzie i pól km. z parkingu do obiektu a ja mam tachać te akcesoria to mi się odechciewa. Dusseldorf to "kraina deszczowców" więc podejrzewam ze Dortmund pewnie także. Jak jeszcze trzeba parasole tachac to marnie to widzę. Ale za pomoc bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W tym roku parking byl pod sama wystawa, w dodatku organizatorzy przyslali maila, z wskazowkami, na ktorym trzeba sie zaparkowac, zeby bylo blisko. Oczywiscie im kto pozniej przyjechal, to stal dalej. My bylismy o 9tej i bylo w miare blisko (ze 150m). Wystawa swietnie zorganizowana, spore ringi wylozone wykladzina, naokolo krzesla, duzo miejsca dla psow. Kluby ras mialy swoje stoiska, duzo stoisk komercjalnych. W stoisku pedigree mozna bylo wypic kawe za 1€, zagryzajac darmowymi Marsami (to ta sama firma). Nie wiem jak inni, ale ja mam doskonale wrazenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='E.A.C']Mieszkam w Niemczech i jestem prawie na kazdej wystawie tutaj. Jesli macie jakiekolwiek pytania o wystawy itp. przetlumacze, z mila checia ;)
Duzo Polakow nie jezdzi tu wystawiac psiury, a szkoda, bo jezdzac do Polski widze, ze warto byloby :evil_lol:.[/quote]

Witam oj jak bym chętnie skorzystała z pomocy,chętnie choć jednego piesia wystawiłabym w Niemczech ale nie znam języka i niewiem od czego zacząć. pozdrawiam Gorcorgi:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie na ktore napewno jest tu juz gdzies odpowiedz, ja jednak coagle nie wiem :roll:
Jakie sa wymogi na niemiecki championat VDH??
Licza sie CACe czy wnioski VDH?? Bo w mojej rasie ( dog niemiecki ) przyznawany jest i taki i taki....
No i wystawy tej rasy sa pod patronatami dwoch klubow raz DDC a inne KyDD czy to ma jakies znaczenie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Na championat Niemiec VDH licza sie wnioski VDH. Masz ich miec 5, z czego max 2 z wystaw organizowanych przez kluby(klubowe, specjalne).
CAC-e sa na championaty klubowe.[/quote]

a odstep czasu i sedziowie??
Mam 3 VDH ( Cac zreszta tez ) i jeden sedzia mi sie powtarza

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam wszystkich.
Wlasnie zostalam szczesliwym posiadaczem rasowego pieska.
Piesek zostal przywieziony z Polski i posiada rodowod eksportowy.
Czy jest ktos na forum,kto orientuje sie jakie nastepne kroki powinnam zrobic,aby zaczac psiaka wystawiac tu w Niemczech.
Gdzie sie zarejestrowac.Jest to Alaskan Malamute.Poza tym,ze jest juz tu ubezpieczony i zameldowany to kompletnie nie wiem jak to wyglada z wystawami.Zwiazek Kynologiczny to VDH.Ale gdzie znajde oddzialy?Czy trzeba sie tam zarejestrowac online???Noz kurczeee nie wiem kompletnie w ktora strone sie ruszyc.Pomocy :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...