Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PARSONRK']Mam pytanko odnośnie rJCAC- ów :)
Jak to ugryźć ? mamy już dużego JCAC i małego res JCAC .
Muszę jeszcze zdobyć dwa całe JCAC-e, czy jednego JCAC-a ???[/quote]

Na mlodziezowego championa potrzeba 3 CACe. Res CAC liczy sie dopiero wtedy gdy pies ktory w dniu otrzymania CACa mial juz uznany tytul Jugend Championa. Tak wiec potrzebujesz jeszcze 2,...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, niedawno skończyłam rozmowę z zaprzyjaźnionymi Niemcami. Przestrzegają przed bezkarnymi mafiami kradnącymi psy. Przyznam, że włos mi się na głowie zjeżył po paru opowieściach z wystaw. Bądźcie wyczuleni i nie ufajcie nikomu. Miejcie "oczy na około głowy". Podobno kradną w każdej chwili nieuwagi i są agresywni w działaniu. Przekazuję te wieści ku przestrodze. Bądźcie czujni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Słuchajcie, niedawno skończyłam rozmowę z zaprzyjaźnionymi Niemcami. Przestrzegają przed bezkarnymi mafiami kradnącymi psy. Przyznam, że włos mi się na głowie zjeżył po paru opowieściach z wystaw. Bądźcie wyczuleni i nie ufajcie nikomu. Miejcie "oczy na około głowy". Podobno kradną w każdej chwili nieuwagi i są agresywni w działaniu. Przekazuję te wieści ku przestrodze. Bądźcie czujni.[/quote]

Gdzie kradna te psiaki? Na wystawach? I kto?

Link to comment
Share on other sites

Gdyby było wiadomo kto, to zapewne byłoby po sprawie :razz:, gdyż zajęłaby się tym Policja.
Kradną ludzie /mafia/ zorganizowani w grupy przestępcze. Kradną na ulicy, na wystawach, z samochodów zostawionych z psami w środku. Nie wiem w jakiej części Niemiec i na jakich wystawach oraz do jakich konkretnie metod się uciekają. Podobno psy idą na handel, na podstawki w hodowlach (gdy swoje psy mają słabe to kradzione wtedy są używane na papierach tamtych psów, przynajmniej tak zrozumiałam) a nawet podobno do barów chińskich.
Przyjaciele mówili mi, żeby uważać i nikomu nie ufać.

Link to comment
Share on other sites

Mnie też nie chce się wierzyć, ale chyba lepiej być przezornym, nieprawdaż? U nas też nagminnie kradną, a wcale mniej "cywilizowani" od Niemców nie jesteśmy.
O tym, że w Niemczech kradną na "odbudowę" swoich hodowli psy ras, które kilka lat temu kazano wytępić słyszałam jakiś czas temu, ale wtedy puściłam to mimo uszu. Lepiej zbyt uważać, niż mieć pecha i płakać. No chyba, że niektórzy nie płaczą;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Mieszkam w Niemczech i jestem prawie na kazdej wystawie tutaj. Jesli macie jakiekolwiek pytania o wystawy itp. przetlumacze, z mila checia ;)
Duzo Polakow nie jezdzi tu wystawiac psiury, a szkoda, bo jezdzac do Polski widze, ze warto byloby :evil_lol:.[/quote]
Wybieram sie do Norymbergi byłoby nie jestem pewna czy mam wszystkie potrzebne zaswiadczenia i dokumenty?. Czy ktoś sprawdza nr. chipa , bo mojemu Szwajcarowi troche sie zatarł?, czy w zwiazku z tym powinnam mu wszczepic elektroniczny?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magat']Wybieram sie do Norymbergi byłoby nie jestem pewna czy mam wszystkie potrzebne zaswiadczenia i dokumenty?. Czy ktoś sprawdza nr. chipa , bo mojemu Szwajcarowi troche sie zatarł?, czy w zwiazku z tym powinnam mu wszczepic elektroniczny?[/quote]

MI zawsze odczytywali nr chipa lub tatuażu na wystawkach :)
Znaczy nie mi, tylko mojemu psu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magat']Wybieram sie do Norymbergi byłoby nie jestem pewna czy mam wszystkie potrzebne zaswiadczenia i dokumenty?. Czy ktoś sprawdza nr. chipa , bo mojemu Szwajcarowi troche sie zatarł?, czy w zwiazku z tym powinnam mu wszczepic elektroniczny?[/quote]

Witam Magat,
nie na kazdej wystawie maja skaner do chipow. Wrecz baaardzo rzadko. A jesli sa psy z zagranicy, i tam obowiazuje tatuaz jak w Polsce, to to wystarczy. Mozesz dac psiakowi chipa nie zaszkodzi. Duzo razy slyszalam, ze przez chipa pies szybko zostal odnaleziony - przydaje sie. Ale na wystawach nie ma jeszcze takiego wymogu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E.A.C']Witam Magat,
nie na kazdej wystawie maja skaner do chipow. Wrecz baaardzo rzadko. A jesli sa psy z zagranicy, i tam obowiazuje tatuaz jak w Polsce, to to wystarczy. Mozesz dac psiakowi chipa nie zaszkodzi. Duzo razy slyszalam, ze przez chipa pies szybko zostal odnaleziony - przydaje sie. Ale na wystawach nie ma jeszcze takiego wymogu.[/quote]

Dzięki, a co gdy zwykły tatuaż nie bardzo daje sie odczytać , mieliśmy już ten kłopot ta testach psychicznych, ale jakoś ostatnią cyfrę zidentyfikowali i przeszło , czy sprawdzaja tatuaże? jeśli tak pzostaje albo szybka poprawka albo chip. Jakie dokumenty należy mieć przy wejściu na wystawę(to nasz pierwszy wyjazd).Wybieramy sie do Norymbergi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magat']Dzięki, a co gdy zwykły tatuaż nie bardzo daje sie odczytać , mieliśmy już ten kłopot ta testach psychicznych, ale jakoś ostatnią cyfrę zidentyfikowali i przeszło , czy sprawdzaja tatuaże? jeśli tak pzostaje albo szybka poprawka albo chip. Jakie dokumenty należy mieć przy wejściu na wystawę(to nasz pierwszy wyjazd).Wybieramy sie do Norymbergi[/quote]

Wystarczy miec zgloszenie ( czyli ta kartke ktora napewno dawno Ci juz przyslali z potwierdzeniem zgloszenia psiaka) i ksiazeczke zdrowia z waznym szczepieniem ( na to to na kazdej wystawie zwracaja bardzo duza uwage!!!), ta ksiazeczka najlepiej ta niebieska EU paszport.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki .paszport mamy szczepienia też , ale potwierdzenia zgłoszenia jeszcze nie nadeszło termin był do 18.12 a potem wiadomo same Świeta. mamy tylko numer z odpowiedzi mailowej ( jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, jest to miłe, gdy pytanie nie pozostaje z odpowiedzi)EK:multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

To nie sa takie potwierdzenia jak u nas.
Zaraz po zgłoszeniu psa (przez formularz zgłoszeniowy czy poczta) jest wysyłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia psa. Jest wysyłany po zgłoszeniu psa czyli dłuuugo przed wystawą. Jest na nim numer zgłoszenia (nie jest to numer katalogowy) i później i na podstawie tego potwierdzenia jest sprawdzany / ustalany numer katalogowy i mozna odebrac numerek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magat']Dzięki .paszport mamy szczepienia też , ale potwierdzenia zgłoszenia jeszcze nie nadeszło termin był do 18.12 a potem wiadomo same Świeta. mamy tylko numer z odpowiedzi mailowej ( jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, jest to miłe, gdy pytanie nie pozostaje z odpowiedzi)EK:multi::multi:[/quote]

Potwierdzenie zgloszenia powinno przyjsc lada dzien poczta. Pewnie, ze przez te swieta poczta nie chodzi jak powinna, ale mysl ze nie ma sie co martwic, szczegolnie, ze jak co masz potwierdzenie mailowe.

ZYCZE WSZYSTKIM SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU
I DUUUUZO SUKCESOW WASZYM MILUSINSKIM !!!!!:laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']To nie sa takie potwierdzenia jak u nas.
Zaraz po zgłoszeniu psa (przez formularz zgłoszeniowy czy poczta) jest wysyłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia psa. Jest wysyłany po zgłoszeniu psa czyli dłuuugo przed wystawą. Jest na nim numer zgłoszenia (nie jest to numer katalogowy) i później i na podstawie tego potwierdzenia jest sprawdzany / ustalany numer katalogowy i mozna odebrac numerek.[/quote]
Dziękujemy, wiemy co mamy i co musimy załatwć. Zawsze kiedyś jest ten pierwszy raz. Życzymy wszystkim samych sukcesów i dużo radości z posiadania czteronożnych przyjaciół w 2008r i do końca świata:multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']To nie sa takie potwierdzenia jak u nas.
Zaraz po zgłoszeniu psa (przez formularz zgłoszeniowy czy poczta) jest wysyłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia psa. Jest wysyłany po zgłoszeniu psa czyli dłuuugo przed wystawą. Jest na nim numer zgłoszenia (nie jest to numer katalogowy) i później i na podstawie tego potwierdzenia jest sprawdzany / ustalany numer katalogowy i mozna odebrac numerek.[/quote]
Czyli wiem co już mam i co muszę załatwic.Zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wszystkim ( właścicielom i czworonogom) pomyślności i sukcesów w 2008 :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']a czy ktoś ma jakiś plan sędziowanie na ten kwietniowy Berlin?
gdzie tego szukać?
interesuje mnie grupa IX chihuahua długowłose i krótkowłose[/quote]

sędziów chyba jeszcze nie ma
info tutaj
[URL]http://www.vdh-bb.de/html/cacib_2008.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='QISSI']Sędziów na Berlin można znaleźć na [URL="http://www.vdh-bb.de/cacib/aussteller.html"]www.vdh-bb.de/cacib/aussteller.html[/URL] ,
trzeba otworzyć Meldeschein Rassehunde. pdf[/quote]

Nawet nie pomyslałam, żeby sędziów szukać na zgłoszeniu....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...