Jump to content
Dogomania

Uczulenie na kurczaka. Jagniecina ale jaka?


Ewelina22

Recommended Posts

[quote name='Ela38']Dziewczyny w końcu jesteśmy po testach pokarmowych :) Uczulona na wiele rzeczy.
Przestawic musimy na karmę rybną, już zamówiłam Acanę Pacifika i Orijen 6 fish.
Sprawdziłam Royala Hypoallergenica, nic z tego, drapania nosa tak samo jak po Eukanubie Dermatosis. Nie wiem co oni tam sypią :/
Nie drapała się po Acanie Lamb&Apple :)[/QUOTE]

Oj to super, że testy zrobione i wiadomo co mała może, a czego nie - ułatwia to życie, mmm? ;)
Mam nadzieję, że po Acanie i Ojrenie będzie wszystko w porządku.
Galina jadła RC Senstivity Control z rybą i było przez jakiś czas w porządku.

A na co uczulona?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najbardziej uczulona na: wołowinę, jagnięcinę, wieprzowinę, mleko krowie. W mniejszym stopniu na: kurczak, kaczka, soja, jęczmień, ryż, kukurydza.
Może jeśc ryby bo nie uczulona, no i ziemniaki.
Ale gdy jadła Acanę Lamb&Apple to też nie miała żadnych objawów alergi, więc o co tu chodzi?
A gdy jadła Eukanubę Dermatosis a ta na bazie ryb i ziemniaków to się drapała.
Tak myślę że może byc też uczulona na konserwanty sztuczne zawarte w karmach. Takie są właśnie w Dermatosis i Hypoallergenicu (też się po nim drapała).
Natomiast nie ma ich w karmie Acana, jest konserwowana naturalnie witaminą E i rozmarynem więc mogła dlatego się dobrze czuc po niej.
Czekam właśnie na dostawę karm z rybkami, zobaczymy :)
A i wynik wątrobowy ok, wynika z tego że wątroba doszła do siebie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38']Najbardziej uczulona na: wołowinę, jagnięcinę, wieprzowinę, mleko krowie. W mniejszym stopniu na: kurczak, kaczka, soja, jęczmień, ryż, kukurydza.
Może jeśc ryby bo nie uczulona, no i ziemniaki.
Ale gdy jadła Acanę Lamb&Apple to też nie miała żadnych objawów alergi, więc o co tu chodzi?
A gdy jadła Eukanubę Dermatosis a ta na bazie ryb i ziemniaków to się drapała.
Tak myślę że może byc też uczulona na konserwanty sztuczne zawarte w karmach. Takie są właśnie w Dermatosis i Hypoallergenicu (też się po nim drapała).
Natomiast nie ma ich w karmie Acana, jest konserwowana naturalnie witaminą E i rozmarynem więc mogła dlatego się dobrze czuc po niej.
Czekam właśnie na dostawę karm z rybkami, zobaczymy :)
A i wynik wątrobowy ok, wynika z tego że wątroba doszła do siebie :)[/QUOTE]

Albo konserwanty, alebo tyle w tym mięsie mięsa co kot napłakał :shake:
Najważniejsze, żeby było w porządku po karmie, żeby pies chętnie ją jadł i sie nie drapał.
O ile sie nie mylę Trovet ma drożdże w sobie, na które Galina jest uczulona, ale jak widać nie wywołują u niej reakcji - albo jest ich naprawdę śladowe ilości, albo są pod taka postacią jaka na uczula.
Dlatego oprócz testów na poszczególne składniki pokarmowe polecam zrobić również testy na dane karmy, bo jakby nie patrzec - karmy to sztucznie przetważana żywność i różnie to może wyglądać. Natomiast jeśli karmisz gotowanym, to już wiesz co możesz, a czego nie.
Sprawa jest jasna.

Galina uwielbia owoce i warzywa (w zasadzie ona wszystko uwielbia:p) ale nie możemy jej dawać marchewki na przykład. Je dużo jabłek, czasem pomidora, kawałek jakiegoś cytrusa.
Dostaje też surowe mięso wieprzowe, za które dałaby się pokroić.

Dieta alergika nie musi być wcale nudna.
Karm coprawda zmieniać jak rękawiczek nie wolno (ale mysle, że w wywpadku zdrowego psa to też jest nieskazane) - także baza żywieniowa powinna byc stała, ale dodatków - o ile nie uczulają - jest wbród ;)

Wątroba szybko się regeneruje.
Przy większym uszkodzeniu (w naszym przypadku kilka razy przekroczona norma wyniku) brała hepatil przez miesiąc i wszystko wróciło do normy.

Trzymam kciuki za Was, pisz jak ta nowa karma sie sprawuje, jak drapańsko i jak się mała czuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Justa [/B]a właśnie miałam się ciebie pytac, jakie kupy robi twoja w związku z alergią i chorą wątrobą, bo moja cały czas jakieś zielonkawe, nie robi takich ładnych brązowych. Nie wiem czy to spowodowane jest alergią czy zakłóceniem pracy wątroby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38'][B]Justa [/B]a właśnie miałam się ciebie pytac, jakie kupy robi twoja w związku z alergią i chorą wątrobą, bo moja cały czas jakieś zielonkawe, nie robi takich ładnych brązowych. Nie wiem czy to spowodowane jest alergią czy zakłóceniem pracy wątroby?[/QUOTE]

Ale moje małe nie ma chorej wątroby, to uszkodzenie już dawno poszło w niepamięć - wyniki są w porządku.
Co do jakże pieknego tematu K - robi normalne, ponieważ karmę przyswaja, to wszystko jest ładnie przetrwaione, normalnego koloru.
Ale trzeba cczasu, żeby pies przestawił się na nowe jedzenie, więc nie ma co na razie panikować - miała ostatnio trochę problemów z układem pokarmowym, także odczekaj ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']badania były robione biorezonansem?
bo jeśli tak, to trzeba było zrobić od razu testy na określone rodzaje karm.
czasem jest tak, że niby na czynnik pies jest uczulony, a jednak karmę z danym składnikiem może jeść.
u nas tak było w przypadku drożdży.[/quote]
Badania były robione z krwi i wysyłane do laboratorium do Niemiec, narazie podaje jej karme Royala Sensitivity ale szukam jakiejs innej karmy, czy ktos z was mógłby polecic jakąś inną karme :-(. Ostatnio siedze non stop na necie i czytam składy karm i jak wydaje mi sie ze juz cos znalazlam to sie okazuje ze jednak nic z tego :comp26: :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

Nie chce nic mówic dziewczyny, ale Rosa drapie się po wszystkich rybnych karmach :( A niby nie uczulona na rybę, zero uczulenia wyszło w testach. Nie drapała się natomiast po jagnięcej Acanie z jabłkiem, co dziwne bo na jagnięcinę wyszło że uczulona najbardziej :-/
O co tutaj chodzi?! Nic nie kleje :(
Wracamy do jagnięciny, jeśli się nie uspokoi to zaczynam gotowac. Ma już znowu ranki pod oczami od drapania :(

Link to comment
Share on other sites

I to jest właśnie wyższość biorezonansu nad testami skrónymi czy z krwi..
Badasz uczulenie na konkretne próbki karm. Może być uczulona na konserwanty, albo cokolwiek innego co jest do karmy dodawane..

My dziś znów po testach.
Mała dostała nową karmę - Hills'a z/d ultra (wycofali Troveta)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38'][B]Justa [/B]wy macie dobrze... blisko biorezonans. Ja bym musiała jechac sporo km żeby biorezonans zrobic..... Niestety mieszkam na zadupiu :shake:
Napisz jak Hills z/d się sprawuje?[/QUOTE]

To prawda - ale cóż, plusy mieszkania w dużym mieście.. :roll: Ale może jak nie bedziesz miała już pomysłu, to warto pojechać i mieć święty spokój?

Napiszę za jakiś tydzień, bo w tej chwili niewiele mogę powiedzieć - godzine temu zjadła pierwszą porcję ;)
Może tylko tyle, że jak zwykle - pochłonęła w czasie kilkudziesięciu sekund :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mój maks jest od miesiąca na hillsie z/d drapanie oraz wygryzanie ustąpiło zupelnie ale ma brzydkie kupy po tej karmie ,jakby rozwolnione :-( wet mi mówi że do dwóch miesięcy trwa przystosowanie ,nie wiem co robić.I niechetnie ją wcina,gdyby nie puszki to chyba wogóle by jej nie jadł .Dotychczas gotowałam mu ryż z warzywami i rybą.Kupy ładne ale alergia straszna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja ostatnio była na Hillsie d/d jajko z ryżem, na początku było ok ale z czasem zaczęła się drapac.
[B]Justa [/B]a jak u was sprawuje się Hills ?
[B]Makulka [/B]moja ma też lekko rozluźnione stolce po Hillsie, nie wiem jak inne karmy z tej firmy ale jajko z ryżem smakowało jej bardzo.

Link to comment
Share on other sites

U nas niby też ok, bynajmniej z przewodem pokarmowym, ale nos ciągle drapie, raz więcej raz mniej. Wet stwierdził że musi uczulac coś jeszcze oprócz jedzenia, prawdopodobnie jest to kurz. Tego niestety nie da się ominąc.
Na wiosnę będziemy chyba robic testy na alergeny wziewne.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Ela38']Nie chce nic mówic dziewczyny, ale Rosa drapie się po wszystkich rybnych karmach :( A niby nie uczulona na rybę, zero uczulenia wyszło w testach. Nie drapała się natomiast po jagnięcej Acanie z jabłkiem, co dziwne bo na jagnięcinę wyszło że uczulona najbardziej :-/
O co tutaj chodzi?! Nic nie kleje :(
Wracamy do jagnięciny, jeśli się nie uspokoi to zaczynam gotowac. Ma już znowu ranki pod oczami od drapania :([/QUOTE]
Miałam podobną sytuację, jedyną karmą która była akceptowalna 'żołądkowo' przez dłuższy czas były te sojowe trociny RC (hypoallergenic), aż w końcu udało nam się zmienić karmę na acanę lamb&apple. Zero drapanka, kupale małe i twarde, a sierść pięknie odrasta :loveu:

Kwestię rybną można wytłumaczyć w takim przypadku nie alergią, a nietolerancją pokarmową. Ryby są bogate w histaminę, jeśli brakuje enzymu, który ją rozkłada, to efekty są jakie są - świąd, biegunki etc. Moja suka miała nawet krwawienia z pp i potężne duszności po rybach i oleju rybim. Różnica jest taka, że z alergią można walczyć tylko unikając alergenu (wszelkie odczulania pomijam, bo się nie znam), a przy nietolerancji szukać przyczyny i próbować ją wyeliminować. Niedobór tego enzymu (oksydazy diaminowej) to czasem skutek podawania niektórych leków - NLPZ, aspiryna, leki p.alergiczne typu cymetydyna, wybrane antybiotyki i inne. Tutaj więcej:
[URL="http://www.pecherz.pl/dieta.html#Dieta-niskohistaminowa"]pecherz.pl - Dieta[/URL]
Także niedobór wit.B6 czy selenu spowoduje, że histamina będzie szalała. Obecnie u wetów można nabyć oksydazę diaminową w postaci leku Daovet i stosować przy jej niedoborach (oczywiście po konsultacji).

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kensy Melody,
Moja mała tez jest od kilku dni na RC Hypoallergenic DR21 i jest to pierwsza karma na którą zareagowła rozwolnieniem :shake:.
Na razie są sterydy i w/w karma i czekamy na rezultaty.
Też znalazłam info o Acanie lamb&apple i myślałam o docelowym przejściu na Acanę, ale trochę się boję, bo wcześniej mała dostawała Orijena rybnego i w tym czasie zaczęły się problemy (choć po zmianie karmy nadal były).
Bez problemu przeszłaś na Acanę i jak długo podawałaś RC? Jakoś nie mogę się przekonać do tych "sojowych trocin" RC (też tak myślę ;))
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...