Jump to content
Dogomania

Pomoc schronisku w Celestynowie


iza_szumielewicz

Recommended Posts

No to po Józefowie mamy kolejny problem - Celestynów (stan obecny: 1560 psów i 300 kotów).

Przed chwilą rozmawiałam z dyr. Izą Działak. I tak:

najważniejsze są pieniądze, adopcje idą dobrze (8-9 psów tygodniowo dzięki temu, że Iza Działak występuje co tydizeń w TVP 2 o 11.20 w progrmaie "Pytanie na sniadanie' i przychodiz tam z psami, które od razu po programie idą do nowych domów).

długi:

- 9000 zł za karmę
- 2000 zł za leki (potrzebne szczepionki dla szczeniąt, te na nosówkę, a nawet na wściekliznę, nie ma tez pieniędzy na sterylizacje)
- 5000 zl za prąd
- 2500 zł za wywóz śmieci
- no i pensje pracowników

Poprosiłam dyrektorkę o NATYCHMIASTOWĄ aktualizacxję strony internetowej i umieszczenie na niej psów do adopcji. obiecała, że to zrobi.

Kochani, tak się zastanawiam, może by tak nadmiar tej slomy, którą macie dla Józefowa zawieźć do Celestynowa, co?


No i jeśli możecie, to potrzebne są wpłaty na konto (sprawdźcie numer na:schroniska)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o słomę to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Co do pomocy, to jest mi naprawde bardzo żal tych zwierzaków z Celestynowa, ale nie wiem czy się uda pomagać kilku schroniskom na raz. Dobrze ze chociaż adopcje im dobrze idą.... Chyba ze karmę pozbierać i im przekazać - psy w Józefowie są dobrze odżywiane.

Link to comment
Share on other sites

Iza
weszłam na stronę schroniska i z tego co zauważyłam nie ma tam tzw. wirtualnych adopcji (chyba że nie zauważyłam tego). Może powinni stworzyć taką możliwość (w taki sposób można adoptować psa w Korabiewicach-co ja tez zrobiłam). Wydaje mi się , że jak ktoś zobowiąze sie płacić na konkretnego psa (chociaż kasa idzie na wszystkie) to czuje się za niego w jakiś sposób odpowiedzialny. W korabiewicach dosc sporo psów ma swoich wirtualnych opiekunów. Może ta Pani dyr. W odróżnieniu od tej z Józefowa nie będzie miała nic przeciwko temu pomysłowi. Nie wiem jak wygląda to kosztowo i technicznie ale stworzenie takiej podstrony może trochę zwiększyłoby wpływy?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie słoma to tak niewielki wydatek (wystarczy niech każdy z nas 10-20 zł da) wiec mozna pomoc temu i temu. Tylko obawiam się ze transport może być problemem. To jest kawałek drogi z Warszawy.


1500 psów pomim tego ze 9 wychodzi tygodniowo!!?? :o
Nie do wiary! :(

Link to comment
Share on other sites

W sprawie slomy dla Celestynowa, sprawa wyglada tak bo rozmawialam z Iza Dzialak troche wczesniej niz Iza Szumilewicz :roll: , sugerujac sie waszymi sugestiami ze jesli nie Jozefow to inne Schronisko! Owszem sloma potrzebna, ale maja siano i sie nie pali z dostawa!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Kasiek']1500 psów pomim tego ze 9 wychodzi tygodniowo!!?? :o
Nie do wiary! :([/quote]
nic dziwnego - oni po prostu "obsługują" bardzo duży teren (mają umowy z wieloma gminami na wschód od W-wy)

Asiaf1- z tymi adopcjami wirtualnymi to nie jest takie proste - tak duże schronisko musiałoby mieć chyba na etacie osobę, która zajmowała by się tylko aktualizajcą strony i współpracą z wirtualnymi-adopterami - to jest dużo roboty księgowo-finansowej i prowadzenia na bieżąco kontaktu z wpłacającymi (ludzie, którzy płacą na konkretnego psiaka zwykle chcą też na bieżąco mieć o nim nowe informacje, zdjęcia, itp. - to kupa roboty jest).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moi drodzy,

Zbliża się zima, okres trudny dla zwierząt. Zwracamy się więc z apelem
o wsparcie schroniska w Celestynowie. Schronisko to istnieje tylko
dzięki darom ludzi tych, którym los bezdomnych zwierząt nie jest
obojętny. Większość z nich, to zwierzęta porzucone, zabłąkane,
dlatego w imieniu „psiej społeczności” prosimy, jeśli państwo chcą
i mogą, poprzeć nasze działania. Z wdzięcznością przyjmiemy każdy dar.
Oprócz szczytnego celu, mają Państwo okazję do zrobienia jesiennych porządków w szafach i szafkach.

Potrzebne sa:
• koce, kołdry, pościel (poszewki), ręczniki, poduszki, bawełniane obrusy, stare ubrania,
• kosze, leżanki, legowiska,
• kołnierze pooperacyjne (wszystkie rozmiary),
• garnki, miski, kuwety,
• smycze, obroże, kagańce, szczotki do czesania,
• jedzenie (sucha karma, ryż, kasza, makaron...).

Osoby o wielkich sercach, bardzo prosimy o przyniesienie darów
w dniu 8.10.2007 o godz. 19.00
na podwórko między ul. Polną 10/14 a Marszałkowską 9/15 w Warszawie.
Wszystkie dary zostaną przekazane bezpośrednio do schroniska.
Więcej informacji pod nr tel. 0608 129 727 lub 0501 534 737

Serdecznie dziekujemy za pomoc.
Kamila

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Kochani, jest tam wiele rasowców.. pozwolę sobie wkleić fotki autorstwa [B]gregory23[/B] z portalu labradory.info będzie więcej fotek, ale za kilka dni, bo jeszcze był jeden dziennikarz i pstrykał fotki i będzie "wymiana" fotami :p

[IMG]http://i56.tinypic.com/fnft5h.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.tinypic.com/6oofx5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/15cn85d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...