Jump to content
Dogomania

trymowanie


Russellka

Recommended Posts

Mam kilka pytań. Czy lepiej jest trymować psa w domu czy u fryzjera? Jaki trymer byłby najlepszy dla psa w typie szorstkowłosego Parson Russell Terriera? I ile taki zabieg by kosztował? Powiedzcie coś więcej o tym zabiegu... Czy przez trymowanie pies będzie czuł się lepiej, bez niepotrzebnej sierści? Gdzie powinno się trymować Parsona?

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na Parsonach, ale o trymowaniu co nieco wiem ;)
Trymowanie to usuwanie martwego włosa, żeby mógł rosnąć piękny nowy włos. Trymowanie nie boli. Jeśli nie masz doświadczenia idź do dobrego groomera, on u siebie w salonie zrobi to lepiej, a Ty możesz się go pytać do woli i obserwować, żebyś potem sama mogła go trymować. Trymowanie westa kosztuje 80zł, więc u parsonów powinno być podobnie, to zalezy od groomera, wielkości i stopnia zarośnięcia psa. Jeżeli parsony się trymuje to na pewno lepiej go będzie wytrymować niż ogolić i z wytrymowanym włosem będzie się lepiej czuł i lepiej wyglądał. A co i jak to już powinien wiedzić groomer i powiedzić Ci jakie partie się robi. Psi fryzjer ma też specjalny sprzęt, więc jak się zapytasz to Ci powie jakie trymery trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Dziękiuję bardzo za odpowiedź! ;) hmmm 80 zł to troche sporo... :nonono2: Może w moim mieście będzie troche taniej bo jest mi znany tylko jeden psi fryzjer w Białej Podlaskiej... :lol: Będę się musiała wybrać i popytać... :razz: Jeśli ktoś chce cos dodać to będę bardzo wdzięczna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz'] Jeśli nie masz doświadczenia idź do dobrego groomera, (...) a Ty możesz się go pytać do woli i obserwować, żebyś potem sama mogła go trymować. [/quote]

Na to bym nie liczyła.
Nie po to ludzie kształcą się latami żeby udzielać lekcji pokazowych i tracić przez to klientów albo co gorsza wychowywać konkurencję. Groomer doradzi, wytłumaczy ale na pewno nie bedzie uczył !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Na to bym nie liczyła.
Nie po to ludzie kształcą się latami żeby udzielać lekcji pokazowych i tracić przez to klientów albo co gorsza wychowywać konkurencję. Groomer doradzi, wytłumaczy ale na pewno nie bedzie uczył !!![/QUOTE]

jezeli groomer nie pozwoliby mi na przygladanie sie zabiegowi to bym od razu zrezygnowal.. jak nie ma nic do ukrycia to czego si boi?;) na sposob trymowania nie ma ani patentu ani praw autorskich. A poza tym zdazaja sie tacy ktorzy po prostu oszukuja.. nie pozwalaja zostac przy zabiegu i potem mowia laikowi, ze piesek wytrymowany, a tak na prawde ciachniety maszynka.. i klient placi za trymowanko, ktorego nie bylo:roll:
[SIZE="1"]sorry za maly off[/SIZE]

Co do tematu.. o trymowaniu juz bylo tak duzo na dogomanii-wystarczy poszukac:)
Ja bez zadnego doswiadczenia wytrymowalem swojego sznaucera, bez bolu i dokladnie - to na prawde nic trudnego, a 80zl w kieszeni:) wystraczy znac jedna zasade - wyrywac martwe wlosy - najlepiej pociagac za koncowki ale nie szarpac - powinny latwo wychodzic, a jesli nie to poczekac az dojrzeja. Nie wiem jak jest z PRT.. pewie podobnie.
powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']jezeli groomer nie pozwoliby mi na przygladanie sie zabiegowi to bym od razu zrezygnowal.. jak nie ma nic do ukrycia to czego si boi?;)[/quote]

Boi się tego o czym napisałam powyżej ;)

[quote=] na sposob trymowania nie ma ani patentu ani praw autorskich. A poza tym zdazaja sie tacy ktorzy po prostu oszukuja.. nie pozwalaja zostac przy zabiegu i potem mowia laikowi, ze piesek wytrymowany, a tak na prawde ciachniety maszynka.. i klient placi za trymowanko, ktorego nie bylo:roll:[/quote]

[FONT=Arial][SIZE=3]Groomerzy z różnych powodów nie pozwalają zostać klientowi przy zabiegu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Nie musi być to oszustwo, brak wiedzy na temat zabiegu jaki wykonuje czy brak sprzętu.[/SIZE][/FONT]

[quote]Ja bez zadnego doswiadczenia wytrymowalem swojego sznaucera, bez bolu i dokladnie - to na prawde nic trudnego, a 80zl w kieszeni:) wystraczy znac jedna zasade - wyrywac martwe wlosy - najlepiej pociagac za koncowki ale nie szarpac - powinny latwo wychodzic, a jesli nie to poczekac az dojrzeja. Nie wiem jak jest z PRT.. pewie podobnie.
powodzenia;)[/quote]

Mogę pogratulować ;)
Ale gdyby to był taki "pikuś" to ludzie nie płacili by ciężkich pieniędzy za kursy ani nie próbowali podglądać groomerów ;)

Link to comment
Share on other sites

a w jakim wieku psiaki można zacząć trymować? Jak najwczęsniej? Czy może opóźnić ten zabieg aż pies bedziedzie starszy? Moja suńka ma pół roku ;)
Któregoś dnia pójde to gabinetu może popatrze i sama zaczne trymować psa, ale nie chce mu zrobić placków... :lol: A dla psa szorstkowłosego lepszy jest trymer:
[url]http://img505.imageshack.us/img505/9431/n4004ev8.jpg[/url]
Czy taki:
[url]http://img299.imageshack.us/img299/6438/n2680zt5.jpg[/url]
Dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Mogę pogratulować ;)
Ale gdyby to był taki "pikuś" to ludzie nie płacili by ciężkich pieniędzy za kursy ani nie próbowali podglądać groomerów ;)[/QUOTE]

Na pewno nie zrobilem tego tak jak profesjonalista by zrobil;) Jako nie-groomer pewnie inaczej patrze na trymowanie bo na pewno jest duzo roznych szczegolow, na ktore tacy jak ja nie zwracaja uwagi. Mojej sznaucerce w jej niewystawowym zyciu amatorskie trymowanie w zupelnosci wystarcza:)

Link to comment
Share on other sites

Ja trymowałam /gładkowłosy pies w typie prt/ od kiedy zmieniła szczeniacki puch na sierść. Wczesniej tylo czesałam, później zaczełam skubać- suka sobie leży obok albo u mnie na kolanach a ja delikatnie ciągne za włoski palcami, później odkurzam dywan i pies się mniej sypie.

Link to comment
Share on other sites

A nie mozesz iść do hodowli z której brałaś psa? Tam napewno hodowca zrobi to lepiej niz fryzjer ktory musi umiec robic wszystkie rasy ;)
80 zl? O rany ja marzę, żeby tyle płacić za trymowanie :lol: Ja daję 100 -150 ale wiadomo, tak to jest w Warszawie i okolicach :roll: No i poza tym jest naprawdę profesjonalnie bo robi to hodowczyni ktora zajmuje sie tylko westuchami i jest naprawdę dobra więc po prostu wiem za co placę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Russellka'] A dla psa szorstkowłosego lepszy jest trymer:
[URL]http://img505.imageshack.us/img505/9431/n4004ev8.jpg[/URL]
Czy taki:
[URL]http://img299.imageshack.us/img299/6438/n2680zt5.jpg[/URL]
Dziękuję za odpowiedzi.[/quote]

zaden z tych dwoch !!! ten drugi jest ostry i tnie wlos a nie go wyciaga a ten pierwszy ciezko nazwac trymerem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo :cool3: Niestety do hodowcy nie mogę pojść, ponieważ sunia jest tylko w typie parsonka i nie ma rodowodu ;) a poza tym mam za daleko, bo sunia jest z okolic warszawy a ja z białej podlaskiej, a przecież psi salon jest niedaleko, bo w moim mieście... A co do skubania - to duuuużo bym tego miała! :cool3:
Ona dosyć mocno linieje, szczególnie przy ogonku :razz:
No cuż w takim razie zostało mi chodzić do fryzjera! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

[quote name='Elitesse']zaden z tych dwoch !!! ten drugi jest ostry i tnie wlos a nie go wyciaga a ten pierwszy ciezko nazwac trymerem :roll:[/quote]
A czy trymowanie tym drugim może psa boleć? Bo ja właśnie identyczny trymer mam i jak mojego kundelka trymowałam to miał zaczerwienioną,a nawet i lekko sinawą skórę.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...