Jump to content
Dogomania

Dogue de bordeaux


Guest dożka de bordożka

Recommended Posts

Guest dożka de bordożka

Witam wszystkich.

Chciałabym się dowiedzieć czy znajdują się tu fanatycy tak wspaniałej rasy psów jak Dogue de bordeaux.

Chciałabym wymienić się doświadczeniami i spytać o kilka rzeczy.

Czekam z moim rudaskiem na odpowiedzzzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

hey. ja również mam bordoga. Jeszcze nie ukończył 3 lat a ukończył championat polski i rozpoczął championat czeski. Obecnie jest w bardzo dobrej formie i cieszy sie każdą chwilą spędzoną na wystawie.Najwyraźniej polubił ten sport.A jak wam idzie na wystawach, albo czy w ogóle interesuje was ten sposób spędzania wolnego czasu?

ps. napiszcie cos o swoich psach ( gdzie kupiliście , po jakich są rodzicach etc. )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem właścicielką suczki tej rasy. Moja księżniczka skończyła już 6 lat. Jest w doskonałej formie, i ogólnie ma się bardzo dobrze. Nie mam z nią kłopotów zdrowotnych, odpukać. Ale na tyle na ile będę mogła służę radą i pomocą. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim miłośnikom doga de bordeaux.

Napiszcie coś więcej o swoich pieskach, bo ja chyba się w nich zakochałam. Chciałabym kupić sobie szczeniaczka, ale szczerze mówiąc do tej pory rozważałam raczej bullmastiffa, jednak trochę trudno mi go zdobyć, a jak już gdzieś znajdę, to kosztuje tyle, że mogę sobie o nim tylko pomarzyć. Podejrzewam, że bordog nie będzie kosztował mniej, ale przynajmniej będę miała kolejne marzenie. :lol:

Czy jest prawdą, że bordogi się tak strasznie ślinią? Moi znajomi mają nowofunlanda, który ślini się nieziemsko i nie wyobrażam sobie, że mogą być jeszcze większe "śliniaki".

Słyszałam, że dogi de bordeaux częściej niż inne molosy zapadają na różne choroby, czy nie zależy to wyłącznie od hodowli, z której się kupiło szczeniaka?

Podobno można kupić czasami u hodowcy szczeniaka z jakąś wadą niezdrowotną eliminującą go z wystaw np. błędne umaszczenie. Czy bordogi mogą mieć błędne umaszczenie?

Ale wam pytań nazadawałam, nie?

A to dopiero początek.......... :D

Link to comment
Share on other sites

Witam. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania. Ceny Bordogów z papierami są bardzo zróżnicowane. Można kupić od 1500 zł do 3000 tys.zł. Zależy z jakiej hodowli psiak pochodzi, i w jakim jest wieku. Jak hodowca ma podrośnięte szczenięta i kiepsko się sprzedają , bywa że obniża cenę żeby nie mieć już ich na swiom utrzymaniu. Bywa, że w miocie są szczeniaki o " różnej " urodzie , i wtedy ceny są zależne od "urody " , grubości kości i umaszczenia. Najbardziej " hodliwy "kolor u Bordoga to tzw. czerwony ( bardzo ciemno rudy wpadający w brąz ) i rudy. Najmniej pożądany kolor płowy , czyli bardzo, bardzo jasno rudy. W chwiki obecnej mało dyskryminowane są Bordogi rude z brązową lub czarną maską ( jak u Bullmastifa ). Natomiast jeżeli już taki się trafi na ringu , to po to żeby był lepszy od rudych , czerwonych , bardzo często jego wygląd musi być dużo ładniejszy od tych pozostałych . A bywją z ciemnymi maskami naprawdę ładne egzemplarze, które mnie osobiście też się bardzo podobają. Jeżeli chodzi o ślinienie. Ślini się tak samo jak Bullmastif, tylko wtedy kiedy napiję się wody, jest po jedzeniu, lub jak się zmęczy. Nie chodzi natomiast ciągle zapluty jak niektórzy sobie tego psa wyobrażają. Każdy pies z przodozgryzem ma takie tendencję. Wystarczy w razie potrzeby mieć przy sobie np. ręcznik papierowy. Napewno mając takiego psiaka w domu przy odrobinie wyobraźni nie będą jego śliną zamazane meble , czy ubrania, jak i nie będzie jej na ścianach kiedy to piesio akurat się wytrzepie. Bywa , że mają tendencję do alergii , jak większość psów w obecnych czasach. Nie nadają się do mieszkania na dworze , ponieważ nie posiadają podszerstka. Bardzo tęsknią i kochają swoich opiekunów, aż do bólu. Czasami z pieszczotami są troszeczkę aż męczące . Są to psy o bardzo zrównoważonej psychice. Absolutnie stworzone do kochania.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, wszystko zależy od tego jak się piecha wychowa. Suczki chyba jednak są bardziej " milusińskie " od piesków. W każdym razie można je sobie wychować na super przyjaciela . Jak się zdecydujesz na kupno , daj znać może będę mogła coś doradzić

Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Czy na zdjęciu ma pól roku ?. Jeżeli tak , to całkiem dorodny "chłopak" Ja mam jedną Bordożkę kupioną prawie 7 lat temu z hodowli "Jasny Grom ". Były to jeszcze czasy świetności tej hodowli , i za szczenię Doga de Bordeaux płaciło się w innej walucie . Ceny Bordogów z hodowli , tych bardziej znanych to 1000 $ - do 1300 $. Psy były w cenie , i na wystawach też nie było ich za wiele . Mam drugą sunie 6 letnią , mieszanka Baseta z Amstafem . Po prostu mieszanka " wybuchowa ".Zresztą ma na imię Demolka . Samo jej imię o już o czymś świadczy. Teraz Ty napisz o swoim pupilu .

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

witam:) przepraszam że odpisuje tak późno ale tak bywa! co do pieska na zdjęciu to jest tatuś mojego pieska.. podobno jego niski wzrost spowodowany jest przechodzoną w młodości chorobą... ale niby dzieci po nim rosną większe! Wkleił bym zdjecie swojgo pieska ale musiałbym trosze pokombinowac...:)! A właśnie mam pytanie...czy wada zdgryzu dyskfalifikuje psa z mozliwosci brania udzialu w wystawach?

Link to comment
Share on other sites

nie ma takiej wady która dyskwalifikowałą by cię z możliwości braku udziału w wystawach :) co najwyżej to może być zawsze dyskwalifikowany;)

musisz zorientować się jak to jest w twojej rasie bo w wielu rasach sedziowie mimo wad dyskwalifikujących (opisane tak są we wzorcu) psa ocenaiją normalnie a nawet dają im pierwsze miejsca!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...