Jump to content
Dogomania

Pomeraniany (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


NNikka

Recommended Posts

[quote name='smoczepole']Witaj Magi! Robi nam sie międzynarodowe towarzystwo szpicowe! Cudownie cię u nas gościć! Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na której z wystaw w Polsce. Zapraszamy! czasem miewamy szamapana:loveu:[/quote]

Szampan będzie obowiązkowo w Łodzi:lol: ,bo jeszcze sukcesu Honorka i mojego białego wypierdasa Niuniesława nie opiliśmy:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hallo,

to sa typowe male szpice,w Niemczech nie przepisuje sie duzych Pomeranianow na male Szpice i dlatego male szpice nie maja nic z Pomerkow.
Jak przyjerzdzaja zagraniczni Wystawcy z przepisanymi Pomerkami na male Szpice,to nie maja z tymi pieskami wlasciwie zadnych Szans.Niemieccy Sedziowie chca typowe male Szpice.
jak mi sie uda w Dortmundzie pare Zdjec zrobic,to pokaze je tutaj.

Magi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']hallo,

to sa typowe male szpice,w Niemczech nie przepisuje sie duzych Pomeranianow na male Szpice i dlatego male szpice nie maja nic z Pomerkow.
Jak przyjerzdzaja zagraniczni Wystawcy z przepisanymi Pomerkami na male Szpice,to nie maja z tymi pieskami wlasciwie zadnych Szans.Niemieccy Sedziowie chca typowe male Szpice.
jak mi sie uda w Dortmundzie pare Zdjec zrobic,to pokaze je tutaj.

Magi[/QUOTE]
jasne. też tak myślałam kierując się wyborem bo brąz mój ma większe szanse na międzynarodowych arenach niż tu. po prostu w polsce dostałam pomieszania z poplątaniem i potwierdzą tu panie że któregoś dnia aż zwątpiłam w swoje zapędy. nie nadaję się do pomerków, jak już wzięłam się za małe to niech tak zostanie. jeśli już oferujesz się robić fotki to się cieszę bo sama to mało co w niemczech jako państwie zobaczę. jako kierowca,świat oglądam zawsze przejazdem. albo po przez barierki dźwiękochłonne.

Link to comment
Share on other sites

[B]witaj Magi:)))[/B]
[B]smoczepole[/B] dzieki za mila opinie o naszych rudych wirtualnych blizniakach:))))

a my juz prawie wyszykowani na jutrzejszy podboj ringow.. postaram sie napstrykac troche fotek;).. mam tylko nadzieje ze Pimpek nie bedzie oceniany rownoczesnie z moim malamutem bo bedzie klopot z fotkami:roll:
jezeli uda mi sie jutro kogos poznac z forum to bedzie mi baaaaaardzo milo:)
pa do jutra

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anyia'][B]witaj Magi:)))[/B]
[B]smoczepole[/B] dzieki za mila opinie o naszych rudych wirtualnych blizniakach:))))

a my juz prawie wyszykowani na jutrzejszy podboj ringow.. postaram sie napstrykac troche fotek;).. mam tylko nadzieje ze Pimpek nie bedzie oceniany rownoczesnie z moim malamutem bo bedzie klopot z fotkami:roll:
jezeli uda mi sie jutro kogos poznac z forum to bedzie mi baaaaaardzo milo:)
pa do jutra[/QUOTE]
jeśli ktoś byłby tak dobry i uchwyciłby mojego FOXA mumuru w opolu. nie jest on ci mój ale to nasz czarny mały półbrat. sytuacja nie pozwala mi na dłużej wyrwać się z domu dopóki auto się namyśla-[B]będzie jeździć czy nie?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Witaj Małgosiu oficjalnie na polskim forum:lol::Rose:
Cieszę się,że będziesz naszym gościem i mam nadzieję,że zbierzesz sie w sobie i częsciej będziesz odwiedzać polskie ringi wystawowe-moje zdanie o twoich psiakach znasz od dawna.
Zyczę Ci z całego serca - więcej tak spektakularnych sukcesów na ringach wystawowych jakie osiągnęłaś z twoimi pieknymi psami dotychczas.
Pamiętaj,że dalej będę Cię wspierała emocjonalnie w tym co robisz:multi::loveu:
Małgosiu-trzymaj tak dalej:loveu:
Twoja przyjaciółka-Wiolka:loveu::klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']hallo,

to sa typowe male szpice,w Niemczech nie przepisuje sie duzych Pomeranianow na male Szpice i dlatego male szpice nie maja nic z Pomerkow.
Jak przyjerzdzaja zagraniczni Wystawcy z przepisanymi Pomerkami na male Szpice,to nie maja z tymi pieskami wlasciwie zadnych Szans.Niemieccy Sedziowie chca typowe male Szpice.
jak mi sie uda w Dortmundzie pare Zdjec zrobic,to pokaze je tutaj.

Magi[/quote]
Uważam,że piętno rasy powinno być zaznaczone.
Ja osobiście również wolę typowe szpice małe,a nie szpice małe z głowami pomeranianów.
Pamietam dawno temu/2003/ -jak sędzia z Niemiec na wystawie miedzynarodowej w Niemczech w Saarbrucken oceniając w klasie 2 szpice małe-jeden w typie -pomka tzn z typowa głową pomeczka- tylko wielki-2 o eksterierze typowego szpicka małego i ten własnie wygrał u Pana Hardtmana-który ewidentnie sprzyjał typowi - ujmę to tak pierwotnemu typowi szpica małego.
W Czechach chyba również u szpiców małych bardziej preferowany jest chyba wśród sędziów-rodem z Czech ten typ 2.
U nas sędziowie jednak obserwując oceny w ringach preferują typ z głowami pomków-jeżeli dochodzi do prównania w klasie tych 2 różnych typów.

Link to comment
Share on other sites

Hallo Wioletto,

dziekuje za serdeczne powitanie.

co do Szpicow malych,to niestety co kraj to obaczaj i nie kazdy sie trzymie standartu. A moim zdaniem Szpic maly to typowy Szpic ,a nie wyrosniety Pomeranian.W Niemczech nie mamy z tym zadnych klopotow,ale tylko dlatego ,ze Pomerki nie sa przepisywane na male Szpice ,sa za to tolerowane i dopuszczane do Hodowli,chociaz troche wieksze jak 22 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']hallo,

to sa typowe male szpice,w Niemczech nie przepisuje sie duzych Pomeranianow na male Szpice i dlatego male szpice nie maja nic z Pomerkow.
Jak przyjerzdzaja zagraniczni Wystawcy z przepisanymi Pomerkami na male Szpice,to nie maja z tymi pieskami wlasciwie zadnych Szans.Niemieccy Sedziowie chca typowe male Szpice.
jak mi sie uda w Dortmundzie pare Zdjec zrobic,to pokaze je tutaj.

Magi[/quote]

nie zgadzam sie Magi,że szpice małe "trącone" pomkiem tak jak moje nie mają żadnych szans w Niemczech.Ile razy moje szpice były sędziowane za granicą również w Niemczech ,Austrii czy Czechach np.Dortmund ,Lipsk,czy Tulln przez sędziów niemieckich zawsze wracały z CAC,CACIB i BOB.Na wystawie Swiatowej w Poznaniu 2006 moje szpice małe sędziowała pani Martha Heine z Niemiec i moje dwa szpice małe-czarny i kolorowy dostały Zwycięstwo Swiata a w klasie championów Fantazy Alden był drugi a Conti był trzeci choć w konkurencji były szpice niemieckie,czeskie,węgierskie,francuskie często w klasycznym starym stylu.Mało tego,na tej samej wystawie wyboru grup hodowlanych dokonywał inny niemiecki sędzia i zakwalifikował moje psy do finałowej piątki.Więc nie jest to zupełnie prawda,że szanse na wygraną mają tylko szpice małe w starym stylu.A tak naprawdę przepisywanie przerośniętych pomków do szpiców małych zabronione jest w Niemczech dopiero od dwóch lat.Całe lata 90-te były jednak przepisywane i nawet znowelizowano standard szpica-dotyczy to proporcji głowy u szpiców
małych i miniaturowych oraz kolorów.

Link to comment
Share on other sites

to co ja napisalam,to jest to co obserwuje na wystawach i chodzi tylko o Niemieckie Wystawy,sedziowane przez niemieckich sedziow specialnych.
Wymienieni sedziowie przez ciebie to sa Sedziowie ogolni.
Ale to jest tylko moja opinia i obserwacja.Ja nie mam Kontaktu z Hodowcami malych Szpicow i dlatego nie moge na ten Temat dyskutowac.

Link to comment
Share on other sites

WYNIKI z OPOLA

jesli jest cos nie tak - poprawcie mnie :)

pies, szczeniąt -
1903 CHOCOLATE CHOCO NEUDECK Celebration >WO.I
1904 CHOCOLATE TOFFI Neudeck Celebration >WO.II
pies, młodzieży
1905 POWERPOM BORN TO SUCCESS >nb
1906 EASY von little dragon heart >DOSK.II
1907 IVANHOE POM TOY z MalebnehoPovltavi >DOSK.III
1908 Jan-Shar's ONE MAN SHOW >DOSK.I
pies.pośrednia
1909 ATHOS YMEI ARAMGAD >DOSK.I.CWC


pies, otwarta -
1910 CHESTER Aplauz >DOSK.II
1911 GHARIO Lvi domov >DOSK.III
1912 SOFFIES SNOOP DOG >DOSK.I.CACIB
suka,szczeniąt
1913 CHOCOLATE COCO Neudeck Celebration >WO.I

suka, młodzieży
1914 CASSA-BLANCA Złote Gwiazdy Szkocji >DOSK.II
1915 COCO CHANEL Little King's >DOSK.I.NJ
1916 VANDA z Krasnych koutu >

suka, pośrednia
1917 COCO FANTAZJA SZPIC-MOLL >nb
1918 FANTAZJA Włochaty > DOSK.II
1919 TAŃCZĄCA Z WILKAMI Aplauz >DOSK.I.CACIB
1920 ZEOLA von little dragon heart >DOSK.III
suka, otwarta
1921 CHICHOTKA Aplauz >DOSK.I
1922 ZUZIA Bobrolandia >DOSK.II

Link to comment
Share on other sites

ja mam kilka fotek z Opola.. wrzuce pozniej...
Pimpek Zwyc Mlodz.:multi:.. ale sedzina dopatrzyla sie braku futra i tym uargumentowala wygrana Papajki w rywalizacji o Najlepszego Juniora:)) my jednak sie cieszymy bo zwyciestwo zostalo w koncu w rodzinie
bardzo kibicowalysmy [B]pokoikowi;) [/B]i jej pupilce , ktore mialysmy przyjemnosc poznac.. nikogo wiecej nie udalo nam sie ,,namierzyc''.. no ale moze innym razem:)
przyjaciel Pimpka Watsonek na 5 championow CWC, CACIB NDPwR i BOB :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']to co ja napisalam,to jest to co obserwuje na wystawach i chodzi tylko o Niemieckie Wystawy,sedziowane przez niemieckich sedziow specialnych.
Wymienieni sedziowie przez ciebie to sa Sedziowie ogolni.
Ale to jest tylko moja opinia i obserwacja.Ja nie mam Kontaktu z Hodowcami malych Szpicow i dlatego nie moge na ten Temat dyskutowac.[/quote]
Magi,proszę wyjaśnij co to znaczy sędzia niemiecki specjalny i sędzia niemiecki ogólny ale sędziujący obydwaj tą samą grupę 5.To znaczy ,że jeden jest ważniejszy od drugiego,że Cacib otrzymany od jednego jest więcej wart niż Cacib otrzymany od drugiego :hmmmm:.Czy to znaczy ,że wybierając się do Niemiec na wystawę międzynarodową mam dodatkowo sprawdzać czy sędziować mnie będzie sędzia specjalny czy ogólny.O co tu chodzi ?
:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anyia']
Pimpek Zwyc Mlodz.:multi:.. ale sedzina dopatrzyla sie braku futra i tym uargumentowala wygrana Papajki w rywalizacji o Najlepszego Juniora:)) my jednak sie cieszymy bo zwyciestwo zostalo w koncu w rodzinie

przyjaciel Pimpka Watsonek na 5 championow CWC, CACIB NDPwR i BOB :loveu:[/quote]

Gratulujemy Pimpkowi Zw MŁ:sweetCyb::B-fly::drink1::laola:Watsonowi też gratulujemy:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Imparato']Magi,proszę wyjaśnij co to znaczy sędzia niemiecki specjalny i sędzia niemiecki ogólny ale sędziujący obydwaj tą samą grupę 5.To znaczy ,że jeden jest ważniejszy od drugiego,że Cacib otrzymany od jednego jest więcej wart niż Cacib otrzymany od drugiego :hmmmm:.Czy to znaczy ,że wybierając się do Niemiec na wystawę międzynarodową mam dodatkowo sprawdzać czy sędziować mnie będzie sędzia specjalny czy ogólny.O co tu chodzi ?
:niewiem:[/quote]

Wszystko jest tak samo uznawane,Sedzia secialny,to Sedzia ,ktory dopuszcza w Niemczech ,w niemieckim Klubie Szpice do Hodowli.Ocena Sedziego ogolnego nie ma wplywu da dopuszczenie do Hodowli,to jest jedyna roznica,dlatego sedziowie specialni chca typowe Szpice,bo chodzi o Typ ,ktory jest chetnie widziany w [U]niemieckiej Hodowli .[/U]
Dla Hodowcow z zagranicy to nie zadnego znaczenia,u jakiego sedziego wystawiaja-CACIB jest CACIB.
Chyba teraz to juz starczy,ja hoduje Zwergspitze,o malych Spitzach wiem niewiele ,jak masz dalsze pytania,to moge nawiazac dla ciebie Kontakt z Hodowca malych Szpicow w Niemczech.
Dla mnie jest ten temat zakonczony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Wszystko jest tak samo uznawane,Sedzia secialny,to Sedzia ,ktory dopuszcza w Niemczech ,w niemieckim Klubie Szpice do Hodowli.Ocena Sedziego ogolnego nie ma wplywu da dopuszczenie do Hodowli,to jest jedyna roznica,dlatego sedziowie specialni chca typowe Szpice,bo chodzi o Typ ,ktory jest chetnie widziany w [U]niemieckiej Hodowli .[/U]
Dla Hodowcow z zagranicy to nie zadnego znaczenia,u jakiego sedziego wystawiaja-CACIB jest CACIB.
Chyba teraz to juz starczy,ja hoduje Zwergspitze,o malych Spitzach wiem niewiele ,jak masz dalsze pytania,to moge nawiazac dla ciebie Kontakt z Hodowca malych Szpicow w Niemczech.
Dla mnie jest ten temat zakonczony.[/quote]
Dziękuję za wyjaśnienia,dla mnie również jest ten temat zakończony.
Tylko dla pełnej informacji podam,że moje psy sędziowali między innymi tacy niemieccy sędziowie jak:
Peter Machetanez - Szef Klubu Szpica
Georg Walther
Wolfgang Kalkbrenner
Ingrid de Lasberg i
Joachim Weinberg
Na ich pieczątkach widnieje napis:
Spezialzuchtrichter des Vereins fur Deutsche Spitze e.v.
To chyba starczy a właściwie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

[B]MAGI [/B]cieszę się, że napisałaś o szpicach małych i pomerkach i o rygorach panujących pod tym względem w Niemczech. To bardzo ciekawe! W Polsce nie ma na ten temat dyskusji, i czasem mysle, że szkoda. Czytałam twoje posty z wielka ciekawością. Proszę o więcej informacji o waszym klubie, waszych hodowlach. jestem też ciekawa o kulturze wystawiania i prowadzenia hodowli w Czechach. Może wiesz cos i na ten temat, jak tam postrzegane są te różniące sie od siebie typy?
MAGI! Wspaniale, że jesteś na naszym forum.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie udało mi się wrócić do Forum i to wcale nie z łatwością.!
Po powrocie z Lublina zastałam awarię w domu, po której przez parę dni pracował u nas elektryk. Telefon i komputer nie działały. Po wymianie komputera okazało się, że nie jestem już zalogowana i (niestety) nie pamiętałam swego hasła. No, ale mniejsza o trudności techniczne - już jestem zalogowana.

Miło mi powitać Magi na naszym Forum - Magi, napisz, jakie masz pomeraniany i może mogłabyś zamieścić jakąś fotkę swoich psiaków. Smocze pole ma rację-
Twoja obecność będzie ciekawym głosem w wielu wymianach zdań.


Dołączam się do gratulacji dla zwycięzców z Opola

Link to comment
Share on other sites

dziekujemy a gratulacje:))
poniewaz musialam ,, biegac'' miedzy dwoma ringami ( malamuty i szpice) tak wiec fotek mam niewiele i nie moglam sledzic przebegu sedziowania na szpicowym ringu
oto kilka fotek ktore ualo mi sie pstryknac i wzglednie nadaja sie do prezentacji
[B]Pimpus[/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/9306/pipcio1mp4.jpg[/IMG][/URL]
[B]Pimpus[/B] z poznanym na wystawie kolega.. niestety nie wiem co to za piesek
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/6785/pipcio2jm2.jpg[/IMG][/URL]
[B]Gina Orlovska Perla i Alma Zdansky Haj[/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/51/szpiceeo0.jpg[/IMG][/URL]
[B]Naira z Krasnych Koutu[/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/7970/szpice1ov8.jpg[/IMG][/URL]
[B]Bi - Gi Aplauz i Naira z Krasnych Koutu[/B]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/1384/szpice2dk0.jpg[/IMG][/URL]
[B]Papaja i Pimpus[/B] ( z tylu)
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img260.imageshack.us/img260/838/papajaipimpekdu2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

ja wyszukałam sobie szpicka w czechach a oglądając wystawy i sprawozdania wiem że tam dobór jest uczciwszy niż tu, my bazujemy na opisach,które zostaną nam pokazane lub nie. lub pokazane tylko te najlepsze. z sprawozdaniach na bieżąco się pisze wyniki wystaw, oceny i dużo pełniejsze i dokładniejsze opisy ( opis hodowlany bardzo szczegółowy i dokładny.jeden i nie zmienny, dołączony do wpisu stwierdzającego przydatność hodowlaną.) łącznie z brakującymi zembami lub zaznaczonym nawet konkretnie oznaczonym "brakiem zalążków zębowych" potwierdzonych badaniem. a takiego czegoś w polsce się nie robi.jeśli hodowca sam się nauczy liczyć zęby to dobrze ale mało która osoba tak dobrze zna zęby swojego psa.
jeszcze jedno mi się podoba.źle widziany jest pies mały stylizowany na typ pomeraniana. cięty w celu skrócenia futra jest słabiej oceniony od psa co ma po prostu krótkie futro ale gęste i stojące. ale prawda jest taka że tam jest bardzo dużo psów świetnie ofutrzonych. matka mojego psa wyczesana ma tyle futra co moje przez całe życie nagubiły. mało tego. nie ma zainteresowania kryciem małej suki takim pomeranianowatym psem
. w przypadku czekolady miałam dużo trudniej. jedyny pies wystawiany w polsce , długo jeszcze przed moim arnym, tylko dlatego trafił do polski
że właśnie w takim typie był i hodowca stwierdził że w jego hodowli za bardzo przydatny to on nie będzie. niech sobie jedzie jak najdalej. ale to tylko typ.reszta jak najbardziej w porządku.jednak futrzak z niego niemiłosierny. z moich obserwacji i rozmów wiem i mam tą pewność, że te śmieszne duże głowy z zasady dużo mniej płaczą i są porządane.mają niekiedy duże zęby i tak jak u mojej suki,śmiesznie to wygląda ponieważ wystają czasami jak u wampiórki. ja ze swoim niemcem nie mam żadnych problemów z oczami i ani jeden nie ma problemu z tym że mu podwójnie zęby rosną. żadnego strachu co robić gdy nie wypadną. a samo wyrywanie zębów u psów które pomeranianami nie są, raczej nie świadczy dobrze o takim niemcu. strachy poczułam wtedy gdy przerośniętą pomeraniankę do domu wpuściłam.
to co tu mówię to słowa czeskich hodowców którzy dochowali się silnych stad czekoladowych. właśnie dlatego ja uważam że mają dużo racji i warto ich posłuchać.
jak słusznie zauważyła p.imparato z rozmowie ze mną, na wystawie w legionowie: nie ma pomeranianów czekoladowych,które spełniały by kryteria. ale nie ma ich, ponieważ brąz,jako recesywna cecha,musi być bardzo silna. osobnik musi byś silny. pomeraniany moim zdaniem do najzdrowszych psów nie należą i może dlatego tylko silne dominujące cechy mogą przetrwać. przynajmniej tu. (może gdzieś daleko, gdzieś gdzie polska czy europejska ręka ich nie dotknęła w celu zmieszania
ze szpicami, istnieją okazy zdrowia) w czechach nie ukrywa się problemów konkretnych psów, dotyczących hodowli. jest wszystko udokumentowane i do sprawdzenia, jeśli hodowca nie ma chęci pokazać pełnego opisu to jest on udostępiony drogą druku w sprawozdaniu lub do wglądu w zarządzie.. nie spotkałam hodowcy aby coś taił przede mną. wady sami pokazują i wypowiadają swoje zdanie na temat planowanego skojarzenia. nie pokazują wstydu ze posiadają nieidealne psy. mało tego, pokazują wszystkie oraz dokładnie każdą ich wadę.na równi zostały mi zaprezentowane nie tylko psy godne podziwu i te tylko poprawne ale i te zupełnie nie nadające się do niczego. przy tym wyjaśniono mi gdzie popełniono błąd, nie ukrywano przede mną pochodzenia danych psów,nie dlatego że miały wybitne rodzeństwo ale dlatego by tego nie powielić, w przeciwieństwie do polskich hodowców,którzy głęboko chowają to co nie udało się i nigdy nikomu nie powiedzą co to było i gdzie schowali. bardzo szanuję czechów podejście do hodowli czegokolwiek. znam czechów od ornitilogicznej strony i od końskiej i nawet akwarystycznej. uważam że są czołowymi hodowcami w europie bazującymi na wiedzy nie tylko internetowej, szkolnej czy pantoflowej. są świetnymi praktykami. może w rolnictwie mamy więcej do gadania ale czesi,tak samo jak nasze konie arabskie, są zauważani są na świecie jako hodowcy. ja naprawdę mam miłe skojażenia i wspomnienia z kontaktów z czeskimi hodowcami czegokolwiek. nigdy mnie nie wyśmiano, nie próbowano oszukać ani naciągnąć na nic. co do kultury wystawiania to nie poruszę tego tematu dopóki sama siebie nie będę umiała opisać i spojrzeć na siebie i na to co robię , z boku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...