Jump to content
Dogomania

Pomeraniany (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


NNikka

Recommended Posts

na tym 1 zdjeciu (penwie mnie zlinczujecie) ale ten pomeranian ma lazy eye jak paris :) sa swietne :) powiedzcie mi bo widzialam na wystawie takie psy co maja dluga siersc i takie z samym podszerstkiem to znaczy ze ludzie stezyga pomeraniany?? ten pomeranian na dumnych zdjeciac jest przepiekny

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie zrozumiałam o co chodzi z tymi lazy oczami i u którego psa, i czy o Paris Hilton?
Pomerniany miewają różny typ wlosa: powinny mieć włos ochronny + podszerstek
, ale niektóre mają więcej ochronnego a niedużo podszerstka, inne mają włos tzw. "waciany", czyli sam podszerstek i to nie jest zaletaq, ale niektórych właśnie to zachwyca.Włos się nie tyle strzyże, co obrównuje.
.

Link to comment
Share on other sites

świąteczny prezencik od nas chiłakowych ;)
takiego cuda ufociłam na poznanskiej wystawie o puchar europy środkwej i wschodniej
prześliczny maluszek i było nam bardzo miło poznać jego panią :)
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/110/aba09065143cb567.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja pochwalę się zdjęciami z dzisiejszego spaceru ;)



[IMG]http://i233.photobucket.com/albums/ee99/pokoik1/DSC_0296.jpg[/IMG]
[IMG]http://i233.photobucket.com/albums/ee99/pokoik1/DSC_0270.jpg[/IMG]
[IMG]http://i233.photobucket.com/albums/ee99/pokoik1/DSC_0198.jpg[/IMG]
[IMG]http://i233.photobucket.com/albums/ee99/pokoik1/DSC_0103.jpg[/IMG]
[IMG]http://i233.photobucket.com/albums/ee99/pokoik1/DSC_0105.jpg[/IMG]



A kiedyś taka byłam malutka......

[URL="http://img444.imageshack.us/my.php?image=p1100457zm5.jpg"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/4954/p1100457zm5.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']Krama vel Ula - toz to twoj JJ :)

Pokoik - fajne zdjecia a ona jak lis w tym sniegu :)[/quote]

potwierdzam to to tajlandzkie cudowne stworzonko
fotka nie oddaje nawet połowy jego wdzięku i urody :)

pozdrówki dla wszystkich lisków i włochatych kuleczek
bardzo podoba mi się wasza rasa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie zaglądamy wcale do tego forum, ale mam nadzieję, że jak się zaczną wystawy to znowu sobie pogadamy,a dziś piszę, żeby zawiadomić, ze w piśmie "Przyjaciel Pies" jest opisany przyjazd Tajlandczyka z powyższych zdjęć do Polski i związanych z tym formalności, a w poprzednim numerze była instrukcja postępowania dla tych, którzy wybierają się na wystawę Cruft'a;)

Link to comment
Share on other sites

Witamy Wszystkich serdecznie po długiej przerwie!!! Niestety z powodów technicznych -brak dostępu do internetu/pewnie nie raz pierwszy i ostatni problemy takowe pojawią się jeszcze/. Złośliwość rzeczy martwych.
Na wstępie:trzymam mocno kciuki za wszystkie maluszki w Rzeszowie- życząc Wszystkim ogromnych sukcesów. Pani Janeczce życzymy owocnej walki z tłumaczeniem materiałów.
Dla Suni Pani Marty wiele zdrówka i szczęśliwego rozwiązania.
Gratulujemy jeszcze raz Pani Urszuli Mendak nowego"chłopaka" w hodowli.
Pani Urszulo-maluszek zapowiada się wspaniale/co widać na nowych zdjęciach/-GRATULACJE!!!
Wszystkim Wam Kochani życzymy WIELU WSPANIALYCH SUKCESOW w nowym sezonie wystawowym 2008. Pozdrawiamy Wszystkich gorąco:loveu::loveu::loveu:
Wioletta Koślicka-Depta z całą brygadą z klanu od Deptusiów:painting::painting::painting::painting::painting::painting::painting::smilecol::bye:

Link to comment
Share on other sites

Pani Tereso :)

jak milo ze udało się Pani zalogować. Mam nadzieje , będzie nas tu przybywać :)

Ja przyznam skrycie ze szykuje małą niespodziankę dla posiadaczy pomeranianów i szpicków małych i tych większych ... ale o tym powiem za jakiś czas i z pewnością się każdy miłośnik rasy o tym dowie.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze skoro zebrała się nas już niezła gromada to rozmowa przynajmniej w tym temacie rozgorzeje.

Pozdrawiam i zapraszam "do klawiatur" . . .
M. (hod Vintoyra)

Link to comment
Share on other sites

No........................................witam Pani Teresko,miło bardzo,że takie osoby-jak Pani i Pani Janeczka trafiły tu do nas.
Niestety-Deptusie zmieniły miejsce zamieszkania i jeżeli chodzi o dostęp do internetu to trafilismy na fatalne miejsce/połączenie mamy drogą radiową/ tak więc nasz dostęp często uzależniony jest od aury pogodowej,a że mieszkamy nad naszym pięknym morzem to wiadome jest,iż w okresie : jesienno-zimowym i wiosenno-zimowym wieje jak.............cholipcia:cool3:;):crazyeye: / i w tym czasie o internecie często i gęsto można tylko pomarzy.................ć:diabloti::razz::angryy::mad:.
Witamy serdecznie Samojedka i malutkiego Rudzielca w naszym gronie pod postacią WANILKI:lol::lol::lol:.
Pani Marto -jak tam brzusio RYSI pewnie w zawrotnym tempie rooooooooooośnie:lol::multi:.
Oj, KOCHANI czuję,że nasza forumowa VINTOYRA zrobiła nam niespodziankę i z racji swojego zaangażowania w dyskusję na temat różnic w eksterierze SZPICA MINIATUROWEGO a POMERANIANA zainspirowała FCI do podziału naszych maluszków na 2 odrębne rasy-:-o:-o:-o:multi::multi::multi:. To byłaby cudowna niespodzianka:crazyeye::czytaj::laola:. Zarty-żartami,bo śmiechu w życiu nigdy za wiele ale tego to się chyba nigdy ze strony FCI nie doczekamy ale cóż pomarzyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyć zawsze można i jakimże byłby świat bez marzeń:lol::lol::lol:.Pozdrowionka dla WSZYSTKICH:loveu:

Link to comment
Share on other sites

I
[B]Renata[/B] - o Tobie nigdy nie zapomnę :)

II
jeśli chodzi o niespodziankę - to powiem że [B]Deptusie [/B]źle celujecie :)
W te "klocki" bawi się Pani Brzobohata ( nota bene właścicielka jednego z przodków mojej Rysi), która udała się nawet do prawników aby "zinterpretowali" wzorzec nr 97, a następnie napisała list do VDH, aby "ci" nie uzurpowali sobie prawa do pomeranianów bo to co w Niemczech zwie się zwergspitzem to jednak mało z pomeranianem (amerykańskim / angielskim czy już nawet "w wersji skandynawskiej" ma do czynienia.) Ostatnio nawet sprowadziła dwie dziewczynki jedną orange i jedna black and tan :) z hod Jan - SHar's


III
Deptusie - no i jak się mieszka w Wejherowie ?

IV
moja niespodzianka niewątpliwie ma związek z pomeranianami :) ale na to przyjedzie czas i wszyscy dowiedzą się o tym w odpowiednim momencie (no może cześć osób dowie się wcześniej [Pani Janino i Pani Tereso w tym miejscu uśmiech i mrugnięcie z mojej strony]

V
sezon wystawowy rusza - a ja muszę się przyznać, że najbardziej nie mogę doczekać się MWPR w Katowicach ( Renata no i Twoich występów w Rzeszowie)
Zapowiada się dość interesująco ....(oczywiście już mam swoich faworytów)

Pozdrawiam
M.

Link to comment
Share on other sites

No i wiosna obudziła nam nawet Milczącą Wiole! Już nie mówiąc o tym, że dodała skrzydeł Teresie i pomogła Jej się zalogować na naszym Forum!
Tereso, witaj na Forum, bardzo chciałam i namawiałam ,żebyś się tu zalogowała. Pani Wiolu, też witaj nam od nowa, bardzo Pani tu bralowało i Pani łagodnego, pogodnego spojrzenia na życie. (Dziękuję za sms świątecznego -a ja, zakopana po uszy w pracy przez cały grudzień i styczeń nie odpowiedziałam bo, nierozsądnie zastanawiałam się, czy, skoro Pani zupełnie się nie odzywa, czy to o d Pani, czy może znam inna Wiolę. Dopiero hodowczyni z Sieradza przekazała mi od Pani pozdrowienia i dowiedziałam się o przenosinach do Wejherowa i problemach z internetem).

Tak naprawdę, to jeszcze nie wiosna, tylko ocknęła nas zapewne Rzeszowska wystawa.
Tym, którzy jadą życzę dobrej, przyjemnej, przyjaznej wystawy.I żeby dużo fotografowali. Mc Dziku, Ty też! Bo Wanilka już się na Forum sprawdziła i liczymy, że nie tylko Marta zobaczy zdjęcia!!:roll:


Filonku-Bezogonku - nie mrugaj do nas, tylko zdradż swoją tajemnicę, skoro jest ona już zdradzona gdzie indziej! Nie umiem zgodzić się ze słowem unikat:-(

Jeśli
Hodowczyni z Sieradza zagląda tu kiedykolwiek, to donoszę, że w dzień lub dwa po naszej rozmowie telefonicznej mój Africano pokrył sukę, i:multi: w następnych dniach powtórzył tą akcję dwukrotnie.Więc mam nadzieję, że przełamał swoje wątpliwości i zaczyna byt reproduktora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']I
[B]Renata[/B] - o Tobie nigdy nie zapomnę :)

II
jeśli chodzi o niespodziankę - to powiem że [B]Deptusie [/B]źle celujecie :)
W te "klocki" bawi się Pani Brzobohata ( nota bene właścicielka jednego z przodków mojej Rysi), która udała się nawet do prawników aby "zinterpretowali" wzorzec nr 97, a następnie napisała list do VDH, aby "ci" nie uzurpowali sobie prawa do pomeranianów bo to co w Niemczech zwie się zwergspitzem to jednak mało z pomeranianem (amerykańskim / angielskim czy już nawet "w wersji skandynawskiej" ma do czynienia.) Ostatnio nawet sprowadziła dwie dziewczynki jedną orange i jedna black and tan :) z hod Jan - SHar's


III
Deptusie - no i jak się mieszka w Wejherowie ?

IV
moja niespodzianka niewątpliwie ma związek z pomeranianami :) ale na to przyjedzie czas i wszyscy dowiedzą się o tym w odpowiednim momencie (no może cześć osób dowie się wcześniej [Pani Janino i Pani Tereso w tym miejscu uśmiech i mrugnięcie z mojej strony]

V
sezon wystawowy rusza - a ja muszę się przyznać, że najbardziej nie mogę doczekać się MWPR w Katowicach ( Renata no i Twoich występów w Rzeszowie)
Zapowiada się dość interesująco ....(oczywiście już mam swoich faworytów)

Pozdrawiam
M.[/quote] W Wejherowie to nie wiem jak się mieszka - mieszkam 5 km od stolicy malowniczych Kaszub.Ale zakupy robi się idealnie bez wielkomiejskiego tłoku/mówię o Gdyni/.
Dostałam maila od Hany owy list /petycję,prośbę/ do Prasidenta VDS PETERA MACHETANZ-a asygnował swoim nazwiskiem ojciec Hany. Papier bardzo cierpliwy i wszystko przyjmie ale znając na bieżąco stosunek VDS do problemu:roll::evil_lol: dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo poczekamy sobie na konkrety.
Dostałam od niej zdjęcia sunieczek obie są śliczniutkie choć mnie bardziej serce prowadzi z sentymentu do "dzeiwuszki" o umaszczeniu black/tan. To już jej 3 importy z USA/1 piesek i 2 sunie/ + SNOOPY z Soffie Kennel.
Do Katowic pojadę tylko towarzysko aby pokibicować WSZYSTKIM pięknym psiakom
w zdobyciu nominacji na CRUFTA 2009. Wydaję mi się,że największe szanse mają piękne POMERANIANY o jednolitym umaszczeniu -orange,red,black,cream.
Bardzo żałuję,że osobiście nie zobaczę zmagań tuptających po ringu Waszych Kruszynek,typów swoich nie mam -bo ilu Sędziów tyle opinii.A stawka dość ciekawa .
Zapewne WYGRA TEN MALUSZEK ,który okaże się w tym dniu najlepszy i spodoba się Sędziemu.
A czy mnie się spodoba TEN a innemu TAMTEN-"GUSTA NIE PODLEGAJA DYSKUSJI".:lol::painting:

Link to comment
Share on other sites

Powielam prośbę Pani Janeczki w swoim imieniu proooooooooooooooosimy o wielką,oooooooooooooooogromną porcję zdjęć z MWPR RZESZOW 2008.
Oddziałowi życzymy udanej wystawy,zadowolonych wystawców, a Wszystkim Wystawiającym miłej atmosfery i sportowego zachowania/FAIR PLAY/ na ringu i wokół niego.Z kynologicznym pozdrowieniem dla wszystkich :laola:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...