Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Co tu tak pusto?:candle: Wszyscy bez weny?

To moze ja skromnie cos wrzuce...

Pustynny czar
tylko pozazdroscic
klepsydra
z otchlani
wielki pies:evil_lol:
zawsze przy Tobie
sila wiatru
zadarte ucho
od konkurencji:evil_lol:
to za malo powiedziane:evil_lol:(imie np piekny, madry itp.)
zakazany owoc
kuszaca propozycja
ode mnie :evil_lol:
dla Ciebie :evil_lol:

nie chce mi sie wiecej:diabloti: na ozywienie chyba wystarczy:razz:

Link to comment
Share on other sites

Hej!
To i ja dorzucę swoje 'trzy grosze' :evil_lol:
Mam nadzieje, że się nie powtórzą :loveu::loveu::loveu:


Długie, zabawne, dające do myślenia...:
"... moja miłość"
"...moje szczęście"
"... soczysty całus"
"...woń milości"
"...szybszy od wiatru"
"...mały, wielki pies"
"... to ja" (np. Alma to ja)
"...wizja przyszłości"
"... naturalne piękno"
"... królewska piękność"
"...tańczący z psami"
"...piękność z Vegas"

I takie, takie... no takie :evil_lol::
Kanelly
Teo
Algarve (to mi sie z czymś kojarzy :loveu:)
Tigra
Sensitive :evil_lol:
Lovely dog
My angel
My dream

I co? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie zaglądnęłam... ach.... :crazyeye: cudowne!
Ileż pomysłów wy macie! Przeczytałam wszystkie strony i jestem zachwycona :cool3: Nie zakładam hodowli, może kiedyś, jednak miło czytać te nazwy i samemu troszeczke pogłówkować. Jak już coś wymyśle, to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Chwali to sie dopiero jak przydomek jest juz zarejestrowany;), w innym wypadku ktos moze wypelnic formularz, zlozyc i sie okaze, ze formularz wczesniej zlozony przelezal kilka dni, a ten pozniejszy zostanie wczesniej rozpatrzony;).

McDzik czekamy na odpowiedz i wtedy napiszesz nam co ciekawego wymyslilas:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cindy']McDzik...
Jak wrócisz to wypisz te propozycje i dopisz które z nich to Twój faworyt, ok;)
A są jakieś pomysły z dogo? :razz:[/quote]


No dobra, mam nadzieje, że nie zapesze, bo nikomu się nie chwale, ale złozyłam dziś ten wniosek, opłaciłam i w takiej oto kolejności wypisałam:
1. Livolly
2.Lilivon
3.Livello
4.from Livolly
5.from Lilivon
6.of Livello

Moja mama jest numerologiem i kolejność tutaj jest taka, jaką 'moc sukcesu' niesie za sobą każda nazwa :lol: Może to Livolly dziwnie brzmi, ale idzie się przyzwyczaić , a numerologicznie najlepiej prosferuje :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']od siódmego ciepła topnienia? <Fizyka :cool1:>
Siedem... [B]Czyżby to azot był siedmiowartościowy? [/B]
'Amanda z siedmiu wartości'
'Anastazja siódme ciepło topnienia'

:cool1:

[SIZE=1]A jeszcze babce od biologii musze opisać akcje 'zanim kupisz psa' i nie wiem jak to do kupy złożyć[/SIZE]

Ale SIÓDMA GWIAZDA bardzo fajnie brzmi.[/QUOTE]

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA idz sie wyspij same herezje tutaj ;P azot moze byc najwiecej V wartosciowy... VII to mozesz powiedziec chlor, mangan ale to nie we wszystkich zwiazkach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Mc, mi się pierwsze bardzo podoba :loveu: ew. czwarte[/quote]
W pierwszej kolejności rozpatrują pierwsze, czyli jak dobrze pójdzie, to właśnie 1 propozycja wejdzie :lol: oby, bo takie krótkie, zgrabne, fajnie sie wymawia :lol: przyzwyczaiłabym się :lol: no i uniwersalne, psauje do wszystkich ras :lol:

Link to comment
Share on other sites

Myśle, ze da :lol: zawsze przed wystawą jej daje numery katalogowe do sprawdzenia i zazwyczaj wszystko się sprawdza :lol: a najmocniejsze numerologicznie numery mają zazwyczaj psy z lokat BIS-owych -tak dla ciekawostki :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]McDzik [/B]i jak poszło? :razz:

A teraz UWAGA!
Wiem, ze tutaj piszecie wymyslone przez Was nazwy przydomków hodowlanych i przyznam szczerze, że jestem pod ogromnym wrazeniem!!! Niektóre z nich są tak fantastyczne! Myslę, że musicie mieć szeroką wyobraźnię... Ja niestety takową mam tylko gdy nauczycielka pyta sie czemu nie odrobiłam pracy domowej :evil_lol:

Przejdę do rzeczy... Planuję zakup FLATKi... suni... Już mam kontakt z kilkoma hodowcami i teraz to kwestia wyboru...
Psa chciałam nazwać -Lagos- ale ponieważ wspólnie zadecydowalismy i wybraliśmy suczkę zupełnie nie wiem jak takową nazwać ;)
Chciałabym imię dość oryginalne, stosunkowo krótkie (2-3 sylaby) i najlepiej kończące się na "A" lub "I" ale to nie jest jakiś wymóg...
Jestem tak zaaferowana :loveu:

I jeszcze zanim zaczniecie bić (:mad:) :evil_lol: napisałam tutaj o tym ponieważ jak już wcześniej wspominałam macie tak wspaniałe pomyśly, że żadne nawet najbogatsze w informacje strony internetowe tego nie zastąpią...

Mam nadzieję, ze mi pomożecie i obejdzie się bez bicia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam bić nie będę, ale gorzej jak nas dorwie jakiś Mod ;)

Cóż... "zamówienie" jest dość ogólne (imię domowe czy rodowodowe? jeśli rodowodowe to na jaką literę? nic nieznaczące, polskie czy obcojęzyczne? jeśli obcojęzyczne to w jakim języku? zabawne, poważne czy oddające jakąś cechę rasy?), więc nie bardzo wiem co pisać...

Ale spróbuję wszystkiego po trochu :cool1:

Bzda - bzdura :lol:
Eira - śnieg
Flama - płomień
Friga - bogini miłości
Grandezza - wyniosłość, duma
Kukla - mały, okrągły chlebek
Matuta - bogini poranka
Pilula - pigułka
Skia - cień, ciemność, duch
Tilia - lipa
Tinctura - nalewka (czyt. tinktura)
Umbra - cień
Unda - fala

Bryza
Gratka
Nimfa
Okazja
Pasja
Pokusa

Aquta
Fukuma
Gabi
Hari
Koma
Nanda
Neba
Nira
Ponia
Sanai
Torima
Turunga
(chyba nic nie znaczą, bo wymyślone)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze revii Ty to masz pomysły! :evil_lol:
Zazdroszcze talentu! :eviltong:
No super propozycje... :lol:

No to jeszcze dodam, ze imię domowe, że w jakim jezyku (czy wymyslone :evil_lol: ) nie ma większego znaczenia, ale na pewno nie jakieś polskie w stylu PUSIA ;) Wiec... no nie wiem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! :oops:

To i tak wygrzebane i odkurzone propozycje z mojego archiwum, więc spisanie kilku to żaden problem :evil_lol:

Jeszcze poszperam i postaram się coś dopisać, choć szczerze mówiąc, jeśli ma to być imię domowe, to z góry wybieranie takowego jest wg mnie nietrafione.

Przykładowo - kiedyś zakładałam, że nasz kolejny pies będzie wołany Jon - ale po zapoznaniu się z maluchem okazało się, że to do niego kompletnie nie pasuje, bo to jest Bor! :loveu:
Przykład 2: koleżanka zamarzyła sobie shi-tzu - na podstawie zdjęć wybrała szczeniora i stwierdziła, że jak ulał będzie pasować do niego "Budyń". Szczeniak trafił do jej domu i został Feniksem.

Oczywiście lepiej się "zabezpieczyć" ;) przed przybyciem maleństwa - ale gdy ono już przybędzie - serducho od razu Ci podpowie jakie imię jest dla suńki.

Możesz też przejrzeć ten wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f973/imiona-szczeniat-15121/[/URL]
jest w nim sporo propozycji - może coś Cię zainspiruje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...