Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Podaję jeszcze kilka propozycji, bo wczoraj nie miałam już czasu siedzieć przy kompie. Uprzedzam, że nie wszystkim mogą się podobać, bo te wymyślałam w zeszłym roku jak rejestrowałam hodowlę kotów...:loveu:
Preferuję krótki przydomek, bo uważam, że jest wtedy łatwiej go zapamiętać.... W psach mam ~Esseni, a w kotach ~Satori*PL. Zawsze można dołożyć coś do tego, albo dać długie imię jeśli ktoś bardzo chce mieć dużo napisane.

~ Expression
~ Leopardus
~ Velvet (aksamit)
~ Meritum (zasługa)
~ Metamorfoza (przekształcenie)
~ Mikado (tyt. ces. jap.)
~ Extra *****(np. dog, ja wpisałam Coon :-))
~ Nobilis (szlachetny)
~ Vademecum
~ Optimum (najlepsza)
~ Pallas (talizman)
~ Primo Loco (na 1 miejscu)
~ Regalis (królewskie)
~ Remedium
~ Spectrum (zjawisko)
~ Equilibrum (równowaga)
~ Excalibur
~ Tip-Top
~ Tutti Frutti
~ Unicuum (jedyny w swoim rodzaju)
~ Validus (silny)
~ Vanilla Sky (waniliowe Niebo)
~ Va Banque
~ Fantastic
~ Adiantum
~ de Luxe
~ [URL="http://www.m-coon.info"]Satori [/URL](olśnienie, objawienie)- To mi zarejestrowali w kotach :loveu::loveu::loveu:

No mam tylko tyle, gdzies miałam więcej, ale nie moge znaleźć kartek :razz:
Wczoraj nie podawałam znaczeń, ale jeśli kogoś interesuje konkretny wyraz, to podam...

Link to comment
Share on other sites

Ale ilość!!! :crazyeye: :mdleje:

Ooo... To były zawzięte poszukiwania przydomka :D
Jeśli jeszcze coś dodasz to baaardzo proszę z tłumaczonkami... Oki? :modla:

A co do tych wczorajszych to mam pytanie co do znaczenia variete, grandezza, comes

[quote name='gombar']
~ Unicuum (jedyny w swoim rodzaju)[/quote]
Superowe! Szkoda, że po polskiemu takie długie... ewentualnie -> unikalny, ale to już nie to...

Mogę uprzedzić ewentualnych chętnych, że z pewnością odpada Remedium, bo już jest taka hodowla i jest też hodowla Regali[B]a[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']

A co do tych wczorajszych to mam pytanie co do znaczenia variete, grandezza, comes[/quote]


~ Variete (różności)
~ Grandezza (wyniosłość, duma)
~ Comes (towarzysz)

[quote name='revii']
Mogę uprzedzić ewentualnych chętnych, że z pewnością odpada Remedium, bo już jest taka hodowla i jest też hodowla Regali[B]a[/B][/quote]

Uprzedzałam, że niektóre nazwy moga być takie same lub bardzo podobne, nie znam aktualnie wszystkich hodowli psów, a przydomki które podaję były dla moich kotów :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gombar']~ Variete (różności)
~ Grandezza (wyniosłość, duma)
~ Comes (towarzysz)

Uprzedzałam, że niektóre nazwy moga być takie same lub bardzo podobne, nie znam aktualnie wszystkich hodowli psów, a przydomki które podaję były dla moich kotów :lol:[/quote]

Dzięki za tłumaczonko!

A kto zna wszystkie hodowle? :roll:
Podajemy propozycje, które mogą zostać nie tyle użyte, a "natchnąć" kogoś (dlatego "kocie" też są wporzo :evil_lol:)

A ewentualne "wykreślenie" niektórych przydomków zaoszczędzi roboty przyszłym hodowcom :D

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewien czy ta informacja nie była już podawana ale tutaj jest link do strony FCI w Belgii gdzie są zarejestrowane wszystki przydomki i mozna sobie sprawdzić czy ten, który sobie wymyśliliśmy nie jest już zajęty:

[URL]http://www.fci.be/affixes.asp?lang=de&sel=8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teddy']Nie jestem pewien czy ta informacja nie była już podawana ale tutaj jest link do strony FCI w Belgii gdzie są zarejestrowane wszystki przydomki i mozna sobie sprawdzić czy ten, który sobie wymyśliliśmy nie jest już zajęty:

[URL]http://www.fci.be/affixes.asp?lang=de&sel=8[/URL][/quote]

Już był nawet osobny temat poświęcony tej stronie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja to miałam przeprawy wielkie z przydomkiem.:cool1:
Do związku zapisałam sie jak miałam 14 lat,zaczelam wystawiać swoją sunie.
Potem złożyłam papiery o nadanie przydomka.
Wybrałam nazwy i dostałam odpowiedz,kartka która otrzymałam ze zwiazku gdzieś mi zagineła.
Wystawiałam swoje psiaki miałam tez kilka miotów ale dopiero gdy zostawiłam sobie sunie grzywacza z miotu który miałam w zeszłym roku zobaczyłam ze cos jest nie tak.

Pamietam tez ze dzwonili czasem do mnie ludzie którzy pytali mnie o charciki włoskie których nie mam.

Cały czas byłam przekonana ze nazwa moja to "Wiatry pustyni"
Miałam protokoły kontroli miotów na te nazwę.

Mam stronę internetową z tą nazwą.
W zarządzie warszawskim też było w kompie "Wiatry pustyni".

Jednak gdy wyrabiałam dokumenty mojej suni dostałam informacje ze w Zarządzie głównym nie ma takiej hodowli- jest za to "Wiatr pustyni".I tak tez moja hodowla jest zarejestrowana.I ze rodowód na tą nazwę będzie.

Przypomniało mi sie wtedy ze psy odemnie które czasem były wystawiane w katalogach miały własnie "Wiatr pustyni"- ja wtedy myślałam ze to błąd.

Teraz nie da się dojść już jak było naprawdę.

Odszukałam w internecie ze jest tez hodowla "Pustynny wiatr" i to z nia była mylona moja apropo charcików włoskich których ja nie mam.

Poszłam wyjaśniać do zkwp.
Złożyłam podanie o zmiane tej nazwy która była w Zarzadzie głównym na tą która była w Warszawskim.
Odpowiedz dostałam negatywna ze zmiana jest nieistotna.Mimo iż napisałam ze moja nazwa jest mylona.

Potem postanowiłam ze zrezygnuje z tej nazwy bo chciałam tez swoja hodowle zarejestrowac w FCI. a z takimi nieporozumieniami nie ma sensu.

Chciałam za jednym razem zrezygnowac i złożyć nowe propozycje ale Panie przekazały mi ze nie można bo mają takie zarzadzenie.

Musiałam złorzyc podanie o wyrejestrowanie i czekac,czekac az przysla odpowiedz.
Dopiero potem mogłabym zarejestrowac drugą nazwe i czekac znowu ok 3 miesiące.

Byłam niecierpliwa i zadzwoniłam do zarzadu głównego- dlaczego nie mozna składać tych dokumentów jednocześnie.
Panie odesłały mnie do regulaminu-ze nie było żadnych zarządzeń i że mogę jak najbardziej.

Wiec pojechałam do oddziału mojego i powiedziałam to Paniom na miejscu,powiedziały ze ode mnie sie o tym dowiadują i ze mogę wiec złożyć propozycje.

Tak tez zrobiłam i teraz czekam na nowy przydomek.

Troche tego było uffff.

A to moje propozycje:ciekawe co wybiorą....

Imperial
For Passion
Unicue
Triada
Panteon
Satino
Millenium
Dynastic

Link to comment
Share on other sites

iskra życia
ogniwo życia
przebłysk natury
pocałunek słońca
kropla ukojenia
z rodu arystokratów
płomień mądrości
kwiat serca
diamentowy błysk
gwiezdna laguna
zorza północy
wesoly płomyczek
piękno od pokoleń
wyszywane serce
nasza duma
nasz skarb
zdolna bestia :]
bursztynowy czar

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']
zdolna bestia :][/quote]
:D Super! :D

A teraz coś innego:
dolegan - leniuch
denega - fala
niemir - niepokój
okomón - opiekun
praga - upał
(to wszystko jest po polsku, oczywiście gwarą)

A wybrałby ktoś coś takiego:
concwerwr ?
po walijsku - zdobywca :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']Ja to miałam przeprawy wielkie z przydomkiem.:cool1:
Do związku zapisałam sie jak miałam 14 lat,zaczelam wystawiać swoją sunie.
Potem złożyłam papiery o nadanie przydomka.
Wybrałam nazwy i dostałam odpowiedz,kartka która otrzymałam ze zwiazku gdzieś mi zagineła.
Wystawiałam swoje psiaki miałam tez kilka miotów ale dopiero gdy zostawiłam sobie sunie grzywacza z miotu który miałam w zeszłym roku zobaczyłam ze cos jest nie tak.

Pamietam tez ze dzwonili czasem do mnie ludzie którzy pytali mnie o charciki włoskie których nie mam.

Cały czas byłam przekonana ze nazwa moja to "Wiatry pustyni"
Miałam protokoły kontroli miotów na te nazwę.

Mam stronę internetową z tą nazwą.
W zarządzie warszawskim też było w kompie "Wiatry pustyni".

Jednak gdy wyrabiałam dokumenty mojej suni dostałam informacje ze w Zarządzie głównym nie ma takiej hodowli- jest za to "Wiatr pustyni".I tak tez moja hodowla jest zarejestrowana.I ze rodowód na tą nazwę będzie.

Przypomniało mi sie wtedy ze psy odemnie które czasem były wystawiane w katalogach miały własnie "Wiatr pustyni"- ja wtedy myślałam ze to błąd.

Teraz nie da się dojść już jak było naprawdę.

Odszukałam w internecie ze jest tez hodowla "Pustynny wiatr" i to z nia była mylona moja apropo charcików włoskich których ja nie mam.

Poszłam wyjaśniać do zkwp.
Złożyłam podanie o zmiane tej nazwy która była w Zarzadzie głównym na tą która była w Warszawskim.
Odpowiedz dostałam negatywna ze zmiana jest nieistotna.Mimo iż napisałam ze moja nazwa jest mylona.

Potem postanowiłam ze zrezygnuje z tej nazwy bo chciałam tez swoja hodowle zarejestrowac w FCI. a z takimi nieporozumieniami nie ma sensu.

Chciałam za jednym razem zrezygnowac i złożyć nowe propozycje ale Panie przekazały mi ze nie można bo mają takie zarzadzenie.

Musiałam złorzyc podanie o wyrejestrowanie i czekac,czekac az przysla odpowiedz.
Dopiero potem mogłabym zarejestrowac drugą nazwe i czekac znowu ok 3 miesiące.

Byłam niecierpliwa i zadzwoniłam do zarzadu głównego- dlaczego nie mozna składać tych dokumentów jednocześnie.
Panie odesłały mnie do regulaminu-ze nie było żadnych zarządzeń i że mogę jak najbardziej.

Wiec pojechałam do oddziału mojego i powiedziałam to Paniom na miejscu,powiedziały ze ode mnie sie o tym dowiadują i ze mogę wiec złożyć propozycje.

Tak tez zrobiłam i teraz czekam na nowy przydomek.

Troche tego było uffff.

[...]

[/quote]

Uhh, zawsze wiedziałam, że w zkwp jest jeden wielki BAŁAGAN :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dam wam rade. Najlepiej jest miec przydomek krotki i z jednego slow bo potem jest strasznie z rodowodami w odleglych generacjach brakuje miejsca.

Niewiem czy uwas ograniczona jest liczba cyfr przy rejestracli, bo unas jest chyba do 24 liter wlacznie z przydomkiem, tak ze czym dluszy przydomek to ogranicza dlugosc reszte imminia.

W Angli mozna dodac swoj przydomek do nazwy psa ktorego sie kup. Hodowcy przydomek jest sawsze na poczatku.

Czyli moje sa np Ch Barbelka Eliksyr, ch Barbelka Iskra JW, barbelka Muzyka, a w Polsce jest PL CZ Barbelka Cyganka.

Psa ktorego sprzedalam sie nazywa Barbelka Laser with Seasara (with Seasara dodanne bylo jak byl przerejestrowany na nowych wlascicieli).

Link to comment
Share on other sites

W odpowiedzi i po części w potwierdzeniu postu [B]Barbelki[/B] zacytuję sama siebie :D:
[quote name='revii']A co do długości, to wydaje mi się, że ograniczenia mogą wynikać jedynie z długości linijki, w którą trzeba wpisać imię z przydomkiem (więc jeśli ma się drobne pismo, to można się rooozpisać).
O ile wiem ta kwestia nie jest ujęta w regulaminie, tylko że przydomek może być przed lub za imieniem pisanym drukowanymi literami :D
Trzeba brać tylko pod uwagę, że zbytnie dłużyzny mogą stać się w przyszłości kłopotliwe - ile błędów można zrobić, a i przyszłym właścicielom też nie będzie zbyt poręcznie.[/quote]

I troszkę propozycji dla rozruszania:
arwydd - omen (po walijsku)
cadernid - potęga (wal)
grymuster - potęga (wal)
cariadus - czuły (wal)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lounelines']No to czekamy, który zatwierdzą :lol:[/quote]
No i dziś dostałam odpowiedź :D
Jak się okazało Nivalis został zatwierdzony dla kogoś innego ( :-( ).
Mój przydomek to [B][U]Nahui Alt [/U][/B]- [I]Słońce Wody [/I]. To z języka Azteków :)

[I][SIZE=1]no.... teraz czas na stronkę... :evil_lol:[/SIZE] [/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...