Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='kredka']Oj...łacina :P nie znam ani słowa w tym języku :P[/quote]
Gdyby nie to, że w książkach, które czytam, spotykam dużo zwrotów łacińskich, to i nigdy bym na ten język nie zwróciłą szczególnej uwagi.
A to, co tu podaję to jedynie wybrane wragmenty sentencji łacińskich lub, gdy mam czas, wynik tłumaczenia na podstawie słownika - czyli: dla chcącego nic trudnego :lol:
Nie trzeba się języka uczyć by się nim bawić ;)

Tak więc nie jestem specjalistką, ale dzięki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']cor cordium - serce serc (łac)[/quote]

:modla:

Śliczne! :loveu:

A jeszcze takie pytanko, jak odejmę „cor”, to zostanie mi samo „cordium”. Czy „cordium” będzie oznaczać „serce”? Bo bardziej w takiej wersji mi by pasowało ;)


[SIZE=1]P.S. Revii, jestem pod wrażeniem :modla:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Może pomożecie i mi... :shake:

Próbuję znaleźć nazwę dla hodowli rhodesianów. Szukam nazwy albo krótkiej albo o głębokim sensie albo przynajmniej zabawnej. Interesuje mnie język angielski i polski.

U mnie w domu wszyscy uwielbiają cynamon, ciasto rodzinne to szarlotka, moje ukochane lody cynamonowe, wymarzony szczeniak na którego czekam również będzie nosił to imię. Ale nazwa którą mam w podpisie i jaki mam adres strony jest ciut za długa i tak nie do końca mnie przekonuje.

Proszę pomóżcie :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natali@']Śliczne! :loveu:

A jeszcze takie pytanko, jak odejmę „cor”, to zostanie mi samo „cordium”. Czy „cordium” będzie oznaczać „serce”? Bo bardziej w takiej wersji mi by pasowało ;)


[SIZE=1]P.S. Revii, jestem pod wrażeniem :modla:[/SIZE][/quote]
Żaden problem, to dla mnie przyjemność :lol:

Niestety "cor" oznacza właśnie "serce"

Może coś innego? Np.:

cor unum - jedno serce
cor gaudens - serce radosne
laetificat cor - rozwesela serce
cor tuum - serce twoje
mel in corde - miód w sercu

Już to tłumaczyłam, ale wyjaśniam jeszcze raz aby nie było wątpliwości - słowo "cor" czytamy "kor" (nie zawsze "c" czyta się jako "k", ale tak jest w tym przypadku ;))
Dodam jeszcze, że "serce" to również "pectus" i w mianowniku l.p. może bez zmian w odmianie zastępować "cor"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']Może pomożecie i mi... :shake:

Próbuję znaleźć nazwę dla hodowli rhodesianów. Szukam nazwy albo krótkiej albo o głębokim sensie albo przynajmniej zabawnej. Interesuje mnie język angielski i polski.

U mnie w domu wszyscy uwielbiają cynamon, ciasto rodzinne to szarlotka, moje ukochane lody cynamonowe, wymarzony szczeniak na którego czekam również będzie nosił to imię. Ale nazwa którą mam w podpisie i jaki mam adres strony jest ciut za długa i tak nie do końca mnie przekonuje.

Proszę pomóżcie :loveu::loveu::loveu:[/quote]

Hmm.. cynamon... :roll:

Może:
dom cynamonu
chatka cynamonu
... z cynamonem (fajnie by brzmiało np. suka - "Szarlotka z Cynamonem" ;))
przyprawa życia

[quote name='Tebusa']A "Cynamon w sercu"? :lol::lol::lol:[/quote]
Po łacinie:

casia in corde
lub
cinnamus in corde
lub
cinnamon in corde
:D

Przy czym "casia" oznacza nie tylko przyprawę, ale również drzewo cynamonowe ;)


A może "ancymon"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']Ok to ostatnie pytanie a potem dam Wam znać jak dostanę odpowiedź ze związku ;)

Coś z dzikością i z cynamonem- jednocześnie :cool3:[/quote]

Phi! Łatwizna - dziki cynamon :eviltong:

ale o jaką dzikość chodzi? taką:

szalony cynamon
szał cynamonu

czy taką:

cynamon na wolności ;)

:D

Link to comment
Share on other sites

ooo znalazla sie cioteczka z wena:multi:

To moze i ja zasiegne pomocy, szukam nazwy dla hodowli sznaucerow, najchetniej lacina, jedyne co przychodzi mi do glowy to

herbu barbatum (herbu brodatego)
lub
mafia barbatum (mafia brodatego)

Fajnie gdyby kojarzyla sie z cechami charakterystycznymi sznaucerow, czyli np.broda, szorstki wlos, zarosniete/kosmate lapy, tepienie szczurow/gryzoni, wedrowki przy koniach, konie, strozowanie, odwaga, bystrosc, czujnosc, energicznosc, niezaleznosc, inteligencja, upartosc....;)

Za wszelkie propozycje bede bardzo wdzieczna. W nowym roku mam zamiar zlozyc wniosek o przyznanie przydomku:razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa'].... Z Cynamonem

brzmi super. Tylko moje pomysły na imiona mogłyby się szybko skończyć... Ale zaraz dopiszę do karty :loveu:

Casia in corde też mi się podoba i np. anglik szybciej to wymówi niż "Cynamonowy Dom"[/quote]

a mi sie jeszcze podoba cinamon"s life imionka tez sie wymysli:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']Jejku :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: jestem pełna podziwu dla takiej twórczości i pomysłowości :razz::razz::razz::razz: a może jakieś pomysły dla zmarszczaków z Chin :cool3: czyli shar-pei ???[/quote]


ZMARSZCZKA kwitnacej wisni:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']To moze i ja zasiegne pomocy, szukam nazwy dla hodowli sznaucerow, najchetniej lacina[/quote]
Ależ tu się zrobił ruch! :D
Dawno tak nie było...

Chętnie bym coś podrzuciła, ale nie mam pomysłów... :eviltong:


No, ale dobra, coś się znajdzie ;)

erro barbatus - brodaty wędrowiec (obieżyświat)
custos fidelis - wierny stróż
custos incorruptis - nieprzekupny stróż
amicus pertinax - krnąbrny przyjaciel
amicus barbatus - brodaty przyjaciel
expultrixque barbatus - brodaty tępiciel

Póki co, tyle musi wystarczyć :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='revii']Ależ tu się zrobił ruch! :D
Dawno tak nie było...

Chętnie bym coś podrzuciła, ale nie mam pomysłów... :eviltong:


No, ale dobra, coś się znajdzie ;)

[B]erro barbatus - brodaty wędrowiec (obieżyświat)[/B]
[B]custos fidelis - wierny stróż[/B]
custos incorruptis - nieprzekupny stróż
amicus pertinax - krnąbrny przyjaciel
amicus barbatus - brodaty przyjaciel
expultrixque barbatus - brodaty tępiciel

Póki co, tyle musi wystarczyć :roll:[/QUOTE]

boskie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Co z tego że na najbliższe 5 lat hodowli nie planuję, co z tego że weszłam przypadkiem. Te wasze pomysły, szczególnie Revii (:klacz::modla:) mnie powaliły na kolana.. i musiałam przeglądnąć wszytko :D
niektóre są naprawdę cudowne, nic nie zacytuję, bo za dużo mi się podoba :evil_lol: z te 5 czy tam ileś lat na pewno tu wpadnę, mam nadzieję że coś wtedy jeszcze wolnego zostanie :eviltong: bo z moją weną to bym miała Sweetaśną Hodowle Krowopodobnych xDD

ludzie poszukujący przydomka - cofnijcie się o kilka i kilkanaście stron wstecz, każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']boskie:loveu: [/quote]
[quote name='Isia & Chester']Co z tego że na najbliższe 5 lat hodowli nie planuję, co z tego że weszłam przypadkiem. Te wasze pomysły, szczególnie Revii (:klacz::modla:) mnie powaliły na kolana.. i musiałam przeglądnąć wszytko :D[/quote]
Dziękuję Wam pięknie! :loveu:
Te słowa uznania są dla mnie najlepszą nagrodą i doskonałym bodźcem do dalszych poszukiwań i wymyślania nowych propozycji. :lol:

Szkoda tylko, że obecnie dużo jest potrzebujących, a mało osób z pomysłami, nie tak jak wcześniej... Ale może ktoś nowy wpadnie i zmieni obecny stan rzeczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Prosze pomożcie,za kilka dni mam zamiar isc zarejestrwac przydomek.Miałam pomysł -moje imie czytane wspak- i nie było na stronce FCI ale teraz juz jest :placz: wczesniej nie mogłam zarejestrowac bo dopiero za 4 dni końce 16 lat :roll:


Moje rasy to czarny terier rosyjski i shih tzu ale biore tez pod uwage w przyszłosci afgany,PONy i softy wiec najlepiej uniwersalne.

Raczej nie planuje psów krótkowłosych tylko kudałcze.

Podoba mi sie BARBATUM i z tym zwiazane.
Jezyk jakikolwiek tylko nie polski i nie angielski,podobaja i sie bez znaczenia i łacińskie. Krótkie najlepiej jedno członowe.


Błagam pomożcie! Bo u mnie weny totalnie brak:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...