Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='corvenatoris']Halo Halo :D a czy ktoś pamięta o nas ? Macie jakieś pomysły na przydomek 1 członowy dla rudych ?[/QUOTE]

Napisz coś więcej o sobie i Twoich psach :) Gdzie mieszkacie, co robicie, co kochacie :) Będzie łatwiej.
Mnie ostatnio naszło na wiejskie klimaty :)
Coś w stylu:
... Z Bajkowej Wsi.
Ale jednoczłonowe... hmmm.

[B]DIGNETERIA[/B] (połączenie francuskiego "digne"-dostojny z nicnieznaczącym "teria")
[B]ALAINN[/B] (irlandzki "piękny")
[B]RUBERTIS[/B] (połączenie łacińskich "RUBER"-rudy i "FORTIS" - silny)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Super pomysły!!!!!
Ja również proszę o pomoc. Mam rottweilery i owczarki australijskie. Nie mam sprecyzowanych oczekiwań do języka w jakim ma być przydomek. Podobał mi się SUPERATOR, niestety juz zajęty :-(
Rasy zupełnie inne, więć musi to byc coś co będzie pasowało do nich.
Miała być Czekoladowa Zgraja, ale zasugerowano mi że do rottek to średnio pasuje... Nadmienie że nazywamy się Milka :-)
Z psami byłam związana od zawsze. Zawsze było ich kilka w domu, to żeby się im bardzo nie nudziło. W tym roku w Naszym domu zamieszkały dwie rottki Azira i Zaza, a także Czekolada i Elay - owczarki australijskie. W domu mieszka także 9letnia rottka Lisa.
Ten rok postawiłam na spełnianie własnych marzeń!!! W takiej gromdzie jestem szczęśliwa :-)

Edited by karina149
Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina149']Super pomysły!!!!!
Ja również proszę o pomoc. Mam rottweilery i owczarki australijskie. Nie mam sprecyzowanych oczekiwań do języka w jakim ma być przydomek. Podobał mi się SUPERATOR, niestety juz zajęty :-(
Rasy zupełnie inne, więć musi to byc coś co będzie pasowało do nich.
Miała być Czekoladowa Zgraja, ale zasugerowano mi że do rottek to średnio pasuje... Nadmienie że nazywamy się Milka :-)
Z psami byłam związana od zawsze. Zawsze było ich kilka w domu, to żeby się im bardzo nie nudziło. W tym roku w Naszym domu zamieszkały dwie rottki Azira i Zaza, a także Czekolada i Elay - owczarki australijskie. W domu mieszka także 9letnia rottka Lisa.
Ten rok postawiłam na spełnianie własnych marzeń!!! W takiej gromadzie jestem szczęśliwa :-)[/QUOTE]

Hmmm, tak na szybko:

... FROM DREAMS :).
... the house of dreams.
... herd of dreams (stado marzeń).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kika9004']Hmmm, tak na szybko:

... FROM DREAMS :).
... the house of dreams.
... herd of dreams (stado marzeń).[/QUOTE]

Ciekawe... pierwszy wpadł mi w ucho najbardziej.
Coś ucichło tutaj na tym wątku.... Chyba reszta podobnie jak ja, straciła wenę :lol:

Link to comment
Share on other sites

E tam nie pasuje... moja znajoma ma Samoyedy... teraz kupiła sukę chińskiego grzywacza, a hodowla nazywa się Siberian Love ;) Syberia niekoniecznie pasuje do łysych piesków, ale komu to przeszkadza ;)
Ja mam Winterfield's pisane przed imieniem, a planowane też są grzywacze :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ;) Może jednak nie wszyscy stracili wenę... a na pewno nie ja xD Mam dla Was kilka propozycji. A nóż się któraś komuś spodoba :)

"Strzępek Miłości"
"Dandy" - z fran. Elegancik
"Być, albo nie być" - cytat chyba każdemu znany ;-)
"Rubacuori" - z włos. Łamacz Serc
"Honey on my heart" - z ang. Miód na moje serce
"Gentelman"
"Magiczne Zaklęcie"
"Castle on the hill honey" - z ang. Zamek na miodowym wzgórzu"
"Duo parfait" - z fran. Duet Doskonały
"W transie"
" Amok"
"Samurai"
"Amour magnétisme" - z fran. Magnetyzm Miłości
"Sidła Miłości"
"Correre" - z włos. Pośpiech


Uffff.... Myślę że moje się komuś przydadzą :) Jak mnie najdzie wena to znów wpadnę :-)
P.S. Znakomitej większości nie sprawdzałam w bazach FCI i ZKwP, więc jeśli komuś się któryś spodoba to radzę sprawdzić jego dostępność :)

Pzdr.
yorlex

Edited by yorlex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wzięłam te słowa z jednego z wierszy w powieści J.R.R. Tolkiena i połączyłam razem. W przetłumaczeniu na angielski oznacza to "glittering middle-earth" czyli "błyszczące śródziemie".

Niestety wczoraj przeczytałam, że nazwa hodowlana rejestrowana w Irish Kennel Club może mieć tylko JEDNO słowo, co według mnie jest totalną głupotą. Muszę do nich napisać w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Koszmaria']ze stajni śmierci
Śmierć Pratchetta ma dużego białego konia o imieniu Pimpuś.od czasu,kiedy przeczytałam "Morta" uważam że Pimpuś pasuje jak znalazł do doga argentyńskiego:evil_lol:

Le Chien Fiancee -nawiązanie do "Bombon el perro",filmie o dogu argentyńskim[/QUOTE]

[quote name='czarluch']a może ,, Wonder of the world ,, z ang. cud świata[/QUOTE]
Dziękuję za pomoc ;) bardzo mi się podobają, szczególnie drugi :loveu: ale jeśli coś komuś z Was przyjdzie jakiś pomysł bardzo proszę o dalsze propozycje, robię listę i sprawdzam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...