Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie.
Od paru dni staram się wymyślić fajną nazwę dla hodowli charcików włoskich i niestety nie mam żadnych pomysłów.
Bardzo proszę forumowiczów o pomysł. Najlepiej aby była po angielsku lub po polsku. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja oczywiście jak zwykle wszystko na ostatnią chwile:

Na cito potrzebuje nazwy hodowli dla Alaskanów
znalazłam tu wiele propozycji, ale jak mi sie podoba to mojej 2-j połowie nie i na odwrót.
Sugestie:
Nazwa nie musi być po polsku. Istotne aby nie miała dużo "ł;ę"itp. aby nie było problemu z pisownią, oraz aby nie była zbyt długa. I cudownie jeśli w jakiś sposób będzie oddawała cechy rasy albo jakieś skojarzenie z mamutkami.

Będe bardzo, bardzo wdzięczna :p

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, mam mały dylemat. Wymyśliłam wstępnie nazwę mojej hodowli, która zamierzam zarejestrować na dniach, ale wciąż się waham co do języka w jakim miałaby ona "brzmieć".

Hodowla miałaby się nazywać [I][B]della Dinastia del Grande[/B][/I], czyli z włoskiego [I][B]z Dynastii Wielkich[/B][/I]. Będę hodować boksery, a poniewaz najpiękniejsze linie bokserów, moim zdaniem, pochodza własnie z Włoszech i Hiszpanii, dlatego pomyślałam o włoskim języku. Poza tym moja boksereczka będzie miała sporo "włochów" w swoim rodowodzie, bo takiej właśnie szukałam.
Ale teraz sama sie zastanawiam czy nie lepiej brzmi ta nazwa po angielsku [I][B]from Dynasty of the Great[/B][/I] ( bądź też samo [B][I]Dynasty of the Great[/I][/B]) ?

A może pozostać przy polskim korzeniu - [I][B]z Dynastii Wielkich[/B][/I]?

Doradźcie, bo zadręczam od tygodni tym wszystkich domowników i sama wciąż nie mogę sie zdecydować.

Zróbcie prosze burzę mózgów, kto co uważa. :p


P.S. A jak tak teraz przeczytałam wątek o najciekawszych przydomkach to aż zaczęło mnie korcić, żeby pomyslec nad czymś zabawnym - buldożek o nazwie Skrzat Bulgotek Od Ropuchy mnie natchnął. :evil_lol:

P.P.S. jeszcze jest po łacinie, zapomniałam dodać ( bo moja siostra stwierdziła, ze włoski lepszy i wypadła we wczesniejszych eliminacjach, choć mnie też sie bardzo podoba )
[I][B]Ex Dinastia Magni[/B][/I] ( Magni czyt. [I]mani[/I] ;) )

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, po włosku brzmi najlepiej (ogólnie bardzo lubię włoski :loveu:). Po Polsku też ujdzie ; ) a angielski jak dla mnie odpada :eviltong:

A miałby ktoś może jakieś fajne propozycje [B]jednoczłonowych[/B] lub [B]dwu-[/B] przydomków? Od razu mówię, że [U]nie chcę konkretnie pod rasę[/U], bo prawdopodobnie nie zostanę tylko przy jednej. W każdym języku, nie musi nic znaczyć, ale fajnie brzmieć :eviltong:

[I]Ale jestem wymagająca :roll:[/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...