Jump to content
Dogomania

Ranking SH 2007


Miśka

Recommended Posts

Trochę czasu jeszcze jest, dlatego jeśli można coś przedyskutowac (głównie zasady punktacji) to zapraszam do dyskusji...
(ranking zeszłoroczny i punktacja: [URL="http://www.siberianhusky.pl%5Crankpl06.htm"]www.siberianhusky.pl\rankpl06.htm[/URL]

Z tego co widzę z brakami w wynikach chyba w tym roku nie będzie większego problemu, chętnie podejmę się podliczenia wszystkiego, na pewno znajdą się chętni do pracy w roli weryfikatorów ;-)

Rzeczą nową jest pomysł nagrodzenia zwycięzców np. na przyszłorocznej klubówce, pucharami i dyplomami, idąc za przykładem Klubu Malamuta...
Czy są chętni do ufundowania pucharów? (dwie osoby już są na pewno)
Na ranking w końcu haruje się przez cały rok ;-)

Kategorie w płci są 4 - dorosłe, weterany, młodzież, puppy (kl.baby + szczeniąt). Może rozpisac listę chętnych, kto na co...
Ja mam 2, obstawiam I miejsca w weteranach + dyplomy I, II, III m-ce we wszystkich kategoriach.
PiotrJan ma 3 pucharki, proszę o zadeklarowanie dla kogo (w sensie kategorii) :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny pomysl z tymi pucharsami :)
Ja tez cos chetnie ufunduje -
Ja sie deklaruje na 4 pucharki
Zwyciezca Rankingu Pies (zeby nie bylo ze chce sobie puchar ufundowac to uprzedzam ze poki co wcale na przodzie nie jestesmy, a jesli by sie tak stalo bo jeszcze mamy pare wystaw do konca roku to moj puchar pojdzie dla miejsca II )
Zwyciezca Rankingu Suka
Zwyciezca Rankingu Puppy Pies i Suka
pomysle jeszcze nad mlodzieza :)

Link to comment
Share on other sites

My też chętnie weźmiemy udział w rankingowym nagradzaniu :).
Proponuję puchary dla Najlepszego Juniora - SUKI i PSA - czyli 2 pucharki. Pomyślę jeszcze o dyplomach lub rozetach, ale to później, bo nie wiem jak będzie z czasem. Za pare dni nam się świat do góry nogami przewróci :evil_lol:.

No i pewnie jeszcze trzeba będzie ufundować coś na klubówkę - tradycyjnie ;).

Link to comment
Share on other sites

jak najbardziej potwierdzam, że pomysł jest Piotra, żeby nie było...

a jeszcze zastanawiam się, czy swoistym patronatem nie mógłby objąc całej akcji Przewodniczący Klubu Szpica, p. Jakubowski - jeśli nie miałby zastrzeżeń do punktacji, to zawsze na dyplomach ładniej wygląda "pod patronatem Klubu Szpica" i wszystko wygląda jakoś tak bardziej oficjalnie niż "ranking podwórkowy"...
NigdyNigdy, Cyraneczka - jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Szczytny cel i miło będzie zwycięzcom tegorocznym postawić na półce Puchar za Ranking :lol:
Szkoda tylko, że w ubiegłym roku nikt o tym nie pomyślał, czyżby wygrały te psy co nie trzeba? :eviltong::evil_lol:[/quote]

Pewnie nie, tylko do klubówki było bardzo daaaaleko... żeby można było wręczyc puchary. Ale w sumie można było to zrobić w Katowicach, większość zwycięzców było na tej wystawie. Trzeba to będzie przemyśleć następnym razem :).

Ja myslę, że z tym patronatem Klubu Szpica to by było fajnie - taki pierwszy krok do tego, żeby pokazać, że coś działamy i myślimy w naszym huskowym gronie. Ale mam jakieś takie wrazenie, że Pan Jakubowski raczej na to nie pójdzie, bo to nieformalne i nie po linii klubu... Chciałabym się mylić.
Niestety ja w tej kwestii niewielę mogę zdziałać, to jest głównie inicjatywa dla NigdyNigdy :cool1::eviltong:.


A tak na marginesie, czy ktos zna dokładną datę przyszłorocznej klubówki???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Ja myslę, że z tym patronatem Klubu Szpica to by było fajnie - taki pierwszy krok do tego, żeby pokazać, że coś działamy i myślimy w naszym huskowym gronie. Ale mam jakieś takie wrazenie, że Pan Jakubowski raczej na to nie pójdzie, bo to nieformalne i nie po linii klubu... Chciałabym się mylić.
Niestety ja w tej kwestii niewielę mogę zdziałać, to jest głównie inicjatywa dla NigdyNigdy :cool1::eviltong:.[/quote]

Zapytam- może jutro będzie okazja zagadać, a jak nie to w Nowym Dworze na pewno (o ile mi, staremu sklerotykowi, to z głowy nie wyleci) :cool1:

[quote name='Cyraneczka']A tak na marginesie, czy ktos zna dokładną datę przyszłorocznej klubówki???[/quote]

O ile dobrze zrozumiałam to 2 marca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[FONT=Book Antiqua]Mam już oficjalne potwierdzenie [/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Ranking Wystawowy Siberian Husky został [B]objęty patronatem Przewodniczącego Klubu Szpica, Psów Ras Pierwotnych i Dużego Psa Japońskiego[/B] - Pana Zygmunta Jakubowskiego, który w najbliższym numerze miesięcznika Związku Kynologicznego w Polsce - "PIES" opublikuje krótką wzmiankę o całej inicjatywie z prośbą o przesyłanie wyników wystaw do końca stycznia 2008 roku... [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua]Wręczenie nagród odbędzie się na Klubowej Wystawie Szpiców 2008 (luty, Nowy Dwór Mazowiecki) - jeśli ktoś jeszcze chce dorzucic jakieś nagrody od siebie, zapraszam![/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Zasady punktacji nie zmieniają się, poza koniecznością doliczanie punktów za tytuł Najlepszego Juniora w Rasie - który od tego roku jest obligatoryjnym wg nowego Regulaminu Wystaw Psów Rasowych.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2]</B>[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[LEFT][B][SIZE=2][FONT=Book Antiqua]Ogromna prośba o pomoc w zebraniu pełnych wyników z [/FONT][URL="file:///G:/nowy/aglai1/aglai2/sh_world/w07.htm"][FONT=Book Antiqua][COLOR=navy]wystaw[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Book Antiqua] jakie odbyły się w 2007 roku (brakuje: Przemyśla, Wałbrzycha, Raciborza)...[/FONT][/SIZE][/B]
[B][/B]
[B][FONT=Book Antiqua]Wielkie podziękowania dla Kasi Czarkowskiej [NigdyNigdy] za dogranie sprawy patronatu Klubu Szpica i p.Jakubowskiego![/FONT][/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka'][FONT=Book Antiqua]Mam już oficjalne potwierdzenie [/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Ranking Wystawowy Siberian Husky został [B]objęty patronatem Przewodniczącego Klubu Szpica, Psów Ras Pierwotnych i Dużego Psa Japońskiego[/B] - Pana Zygmunta Jakubowskiego, który w najbliższym numerze miesięcznika Związku Kynologicznego w Polsce - "PIES" opublikuje krótką wzmiankę o całej inicjatywie z prośbą o przesyłanie wyników wystaw do końca stycznia 2008 roku... [/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua]Wręczenie nagród odbędzie się na Klubowej Wystawie Szpiców 2008 (luty, Nowy Dwór Mazowiecki) - jeśli ktoś jeszcze chce dorzucic jakieś nagrody od siebie, zapraszam![/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Zasady punktacji nie zmieniają się, poza koniecznością doliczanie punktów za tytuł Najlepszego Juniora w Rasie - który od tego roku jest obligatoryjnym wg nowego Regulaminu Wystaw Psów Rasowych.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2]</B>[/SIZE]


[LEFT][B][SIZE=2][FONT=Book Antiqua]Ogromna prośba o pomoc w zebraniu pełnych wyników z [/FONT][URL="file:///G:/nowy/aglai1/aglai2/sh_world/w07.htm"][FONT=Book Antiqua][COLOR=navy]wystaw[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Book Antiqua] jakie odbyły się w 2007 roku (brakuje: Przemyśla, Wałbrzycha, Raciborza)...[/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]


[LEFT][B][FONT=Book Antiqua]Wielkie podziękowania dla Kasi Czarkowskiej [NigdyNigdy] za dogranie sprawy patronatu Klubu Szpica i p.Jakubowskiego![/FONT][/B][/LEFT]
[/quote]


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=green]Pomysł jest wspaniały i podziwiam realizatorów!! Gratki za wielki wkład w nasza rase!Jak poznam wyniki-ufunduje niespodzianke dla NDSwR I NDPwR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='LOCZEK'][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=green]Pomysł jest wspaniały i podziwiam realizatorów!! Gratki za wielki wkład w nasza rase!Jak poznam wyniki-ufunduje niespodzianke dla NDSwR I NDPwR[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4]Zagalopowałam sie.........przecież dla najlepszej suki i psa już fundatorzy są,a więc my uszykujemy niespodzianke dla najlepszego WETERANA[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']:-) coś o weteranach pisałam w pierwszym poście ;-) ale ok, obstawie inną nagrodę.
czy chcecie dla I weterana suki i psa, czy tylko jednego z tych dwóch?[/quote]


[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3] ....wszystko okey-napisałam dla najlepszego WETERANA(ogólnie)-niespodzianka:crazyeye:(nie pucharek) [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Właśnie sobie przypomniałam, że od miesiąca mam napisać posta i ciągle zapominam :p
A chodzi o to, żeby napisać to teraz, kiedy ani wyniki za 2007 rok nie są jeszcze znane, a i sezon 2008 jeszcze nie rozpoczęty.
No, to leci....
Słuchajcie, kilka osób (nie ukrywam, że w tym również ja ;)) zstanawia się nad sensem punktowania w naszym rankingu udziału w wystawie zagranicznej. W sumie sam wyjazd w sobie nie jest nic więcej wart, niż wyjazd na drugi koniec Polski (za wyjątkiem kosztów wyprawy oczywiście).
Co więcej, zwycięstwo jest czasem łatwiejsze niż u nas w kraju.
O ile pamiętam, ranking i pomysł na punktację powstały gdzieś w okolicach 1996 roku, kiedy to wyjazd z Husky za granicę, to było "COŚ".
No, ale teraz już chyba nie jest? ;)
I piszę to, jako osoba, która w 2007 "zaliczyła" dziewięć wystaw zagranicznych, więc nie chodzi tu nie daj Boże, o moje własne preferencje :eviltong:

Z drugiej zaś strony, zastanawiałam się (i kilka innych osób również), czy nie byłoby sensu, w miejsce punktacji za udział w wystawie zagranicznej, dodać punktację za ukończony championat.
W sumie ukończenie tytułu świadczy, czy też sugeruje, że spełniło się jakieśtam dodatkowe warunki, ponad to niż uzyskanie CAC.
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Mi się ten pomysł podoba. Ja bym jedynie wypunktowała jakoś inaczej udział w wystawach zagranicznych o specjalnej randze, np. Dortmund (walka o zwycięstwo Niemiec, tam zawsna konkurencja), lub wystawy klubowe za granicą itp. Ale tak naprawdę sam udział w wystawach poza Polską nie powinien być jakoś specjalnie preferowany, bo jak wspomniałaś często łatwiej jest tam zgarnąć CACIBa niż w Polsce :).

Link to comment
Share on other sites

Tez mi sie wydaje ze punktacja powinna ulec zmianie, ale nalezy te zmiany porzadnie przemyslec, byc moze dobry by byl system punktow zalezy od ilosci konkurencji, nalezalo by nagrac rowniez tych ktorzy wybieraja sie do kraji gdzie husky sa naprawde dobre, a nie tam gdzie nie ma ich wcale.
Pomysl za nagradzanie za ukonczone championaty jest dobry jednak zauwaz Kasiu ze wiekszosc zachodnich championatow robi sie w rok, wiec jednego sezonu zaczynasz drugiego konczysz, wiec nie wiem czy tak naprawde ma to sens.
Mysle jednak ze w tej chwili nalezy sie skupic na tegorocznym rankingu i pozostac juz przy takiej punktacji jaka jest ( zeby nie bylo ze mnie taka odpowiada - to wcale nie jest pewne kto wygra w psach) ale mysle ze jest juz za pozno na zmiany.
Ale zawsze mozemy zaczac dyskusje na temat zmian na przyszloroczny ranking.

Link to comment
Share on other sites

Rankingu jeszcze nie liczyłam, ale widzę, że niektórzy zrobili to za mnie :-) Będę wdzięczna za podesłanie pełnych wyników, oszczędzę sobie trochę czasu, bo liczyć jeszcze nie zaczęłam - rozesłałam do oddziałów zk prośby o uzupełnienie braków w wynikach, odzew jedynie z dwóch (Cz-wa i Szczecin), w tym tygodniu chcę jeszcze powisieć trochę na telefonie...

Ranking jeszcze nie liczony, więc wszelakie zmiany w punktacji są możliwe. Problem tylko w tym, że powinny być dyskutowane w większym gronie, co nie tyle jest problemem organizacyjnym, a tym że tak naprawdę ranking interesuje tylko niewielką garstkę osób...

I tylko sprostuję, że pomysł na punktacje wystaw zagranicznych nie powstał w okolicach 1996 roku - w rankingach liczonych przez M.Milian nie było dodatkowych punktów za występy za granicą, ta kolumna w tabeli jest wykorzystywana od 2005 roku, a kilka sezonów wcześniej na liście dyskusyjnej Wystawy...

Pytanie czy okroić jedynie te "dodatkowe" punkty promocyjne za "udział", ale brać pod uwagę wynik z wystawy zagranicznej jeśli łapie się ona do tych "7 najwyżej punktowanych" czy w ogóle bierzemy tylko pod uwagę wystawy w Polsce (jestem za, głównie ze względu na braki w przepływie informacji na temat psów innych niż "forumowe").

Punkty za Championat - te dodatkowe warunki to zwykle tylko kwestia czasu, a nierzadko nawet nie to, jeśli pojeździć do krajów gdzie chętnie championaty rozdają po 1 wystawie... Wiem, że w rankingu organizowanym przez oddział ZK w Olsztynie punkty za ukończenie championatów są przyznawane - i chodzi nie o championat który zaczęło się i skończyło w jednym sezonie wystawowym, ale po prostu się go ukończyło - niezależnie od tego, kiedy był rozpoczęty.

Mi się zawsze marzył jakiś współczynnik przeliczania punktów w zależności od liczby konkurentów, ale nie wiem jak mógłby wyglądać.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam jednak, że w tym roku powinniśmy liczyć ranking tak jak w latach ubiegłych. Ale mozemy ustaliś punktacje na nastepny rok. Moze faktycznie ktoś mieć nam teraz za złe, że zmieniamy kryteria, bo może ktoś specjalnie jeździł tylko na zagraniczne wystawy, żeby nabijać punkty do rankingi i teraz mu to przepadnie. A jak ustalimy punktacje na przyszły rok, to zaczynamy sezon od "0" i każdy będzie mógł sobie przemyśleć co mu sie bardziej opłaca :-).

Podtrzymuje moją propozycję, żeby spośród zagranicznych wystaw dawać dodatkowe punkty za zdobyte tytuły, np: Zwycięstwo Niemiec, Zwycięstwo Litwy, analogicznie zwycięstwo polski, zw. Klubu itp.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz zaraz, bo widzę, że się nie zrozumieliśmy ;)
Nie chodzi mi tu broń Boże o żadne rewolucje w rankingu, jaki teraz mamy- chodzi jedynie o "podmienienie" (lub wywalenie) tych punktów za udział w wystawie zagranicznej na punkty za [U]ukończony[/U] championat (proponowałabym doliczać takie punkty do CAC kończącego dany tytuł).
Co więcej, [U]nie chodzi mi o wprowadzenie zmiany punktacji za rok 2007[/U] (!!!! powariowaliście? ;)).
Chodzi mi o to, żeby zanim zacznie się sezon 2008 już mieć ustaloną punktację, a nie zmieniać jej wraz z "zapotrzebowaniem" :lol:

[quote name='Cyraneczka']Ja bym jedynie wypunktowała jakoś inaczej udział w wystawach zagranicznych o specjalnej randze, np. Dortmund (walka o zwycięstwo Niemiec, tam zawsna konkurencja), lub wystawy klubowe za granicą itp.[/quote]

No, ja bym to punktowała tak, jak analogiczne wystawy w Polsce :)
Zwróć uwagę, że np. taki Poznań jest puntowany, jak zwykła międzynarodówka.
Chyba, żeby dodać punkty za Zw. kraju tak, jak sugerowałaś.

[quote name='jolka11']To kobitki zdecydujcie się ,czy zaliczać wystawy zagraniczne czy nie . Bo coś zaczynacie mieszać. [/quote]

A czy ja powiedziałm, że wystaw zagranicznych nie zaliczać? :eviltong:
Nie, chodzi mi tylko o to, żeby traktować je jak analogiczne wystawy w kraju ;)

[quote name='piotrjan']... wyniki za rok 2007 , wbrew pozorom są znane wszystkim zainteresowanym ( przynajmiej większości ) :p[/quote]

Ja nie znam :roll:
No.... OK- w weteranach psach mam swojego faworyta, ale to wszystko :p
Coś mi natomiast mówi, że w pierwszej piątce dorosłych suk będzie barrrrrdzo gęsto ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Coś mi natomiast mówi, że w pierwszej piątce dorosłych suk będzie barrrrrdzo gęsto ;)[/quote]
... bo to wszystko barrrrrdzo dobre suczki !!!
Szkoda , że nie można im wszystkim przyznać wspólnego 1 miejsca .
Cała piątka na nie zasługuje . Ale 1 miejce jest tylko jedno . Szkoda !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...