Jump to content
Dogomania

Pasja


Aleksandra

Recommended Posts

Aleksander

Co prawda nie jestem Chimerą, ale się włączę jeśli pozwolisz.

Też jestem tu nowa, a co więcej nawet nie posiadam charta (ale wstyd :oops: ) Mimo to mam nadzieję, że nie odmówisz mi prawa do dyskusji, choć z tego co piszesz wynika, że przy Tobie jestem marną amatorką :(

Przechodząc do rzeczy: Co oznacza "kiedyś" w Twojej wypowiedzi (o tym, że kiedyś cp dorównywały szybkością greyom)? Ciekawa jestem w jak zamierzchłych czasach to było. Znam bowiem (tak mi się zdaje) przyczyny gwałtownego spadku jakości cp po wojnie, który trwał aż do drugiej połowy lat 70. Zaciekawiło mnie czy w historii rasy były inne momenty takiego spadku?

Tak więc będę wdzięczna za edukację i dane dotyczące dni, gdy cp dorównywały greyom i momentu, gdy zaobserwowano regres.

Pozdrawiam, Agnieszka :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kiedys potrafil dorównac greyowi w szybkości a teraz czasy uzyskuje o pięc s gorsze to przeciez przepasc !!!

:o :o :o KIEDY?

Za super specjaliste w dziedzinie cp się nie uważam ale w życiu o czymś takim nie słyszałam!!!I szczerze wątpię by to było możliwe.Przede wszystkim dlatego że hodowla cp nigdy nie była ukierunkowana na szybkość,w przeciwieństwie do hodowli greyhoundów.Ale jestem bardzo ciekawa skąd Ty zaczerpnąłeś te informacje?

O co chodzi z tym słabym kalibrem?Bo chyba nie o wielkość???Ta przecież jak wiadomo ze żródeł zawsze była trochę zróżnicowana,co zresztą zostało zaznaczone we wzorcu(dość duże "widełki" oraz wskazówka że wzrost poniżej granicy wzrostu nie jest wadą pod warunkiem zachowania właściwych proporcji.

Pytasz o profesjonalny trening-jaki?

Do wyścigów torowych,terenowych czy do....polowań? :wink: To mi sie nasunęło w związku z Tw.zapytaniem czy cp jest w stanie dogonić zajaca?

Zapewniam Cię że większość cp zrobiłaby to bez wiekszych problemów ale zwykle zapobiegliwi właściciele nie daja im ku temu okazji.Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Chimero za rozjaśnienie sytuacji. :D

Właśnie opinie takie jak Twoja znałam do tej pory. Ale znawcą nie jestem i może Aleksander wie coś więcej. Może były jakieś badania, które dały(trochę sprzeczne z moim stanem wiedzy) wyniki, o których pisał Aleksander?

Panie Szmurłowe w swojej powszechnie znanej publikacji wspomniały o niegdysiejszym istnieniu dwóch jakby... odmian cp. Większej, masywniejszej równinnej i mniejszej, zwrotniejszej "górskiej". Może kiedyś ktoś uzyskał "greyowe" szybkości od psów z jakiejś lokalnej populacji.

(mam nadzieję, że tak sobie tworząc własne"teorie" nie piszę jakichś głupot i bzdur skończonych)

Aleksandrze, nie ironizuję, na prawdę jestem ciekawa.

Link to comment
Share on other sites

Czesc Aleksander!a ja kolejny raz prosze Cie -tym razem juz na forum jak widac-o udostepnienie mi numeru telefonu do panstwa Ksieznych.bowiem ten ktory mam sprzed lat nie jest niestety aktualny.Jezeli nie mozesz mi go powierzyc,poradze sobie inaczej,ale oszczedziloby mi fatygi gdybys krotko i wezlowato odpowiedzial czy mozesz to zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Sagit , kontakt do Ksieznych miala kiedys Beata Sarlej .

Ad Aleksander

Kiedys ci tlumaczylam ze CP nie moze miec takiego umiesnienia jak grey ,a tym samym sa to inne psy pod wzgledem szybkosci i wytrzymalosci . CP to przy greyu dlugodystansowiec , roznia sie i to znacznie .

Link to comment
Share on other sites

oj!oj!oj! nie podawałem numeru bo to cudzy numer uważam że trzeba sie najpierw zapytać właścicieli czy mozna ich numer komuś przekazać otrzymałem zgodę no i podałem i nie ma wtym żadnych emocji łaski i tak dalej , wuluzujcie sie wakacjeeeeeeeeeeeee :D Pozdrowienia dla wszystkich podminowanych :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

@Aleksander

Przesylam wyluzowane wyrazy dziekczynienia!Kontakt z wlascicielami Laudy pozwoli mi opowiedziec pelniej o niej Dogomniakom,planuje takze dodac jakies fotki-bardzo sie ciesze ze bede mogla opowiedziec rzetelnie o tak pieknym charcie polskim.

(a tak na marginesie,jednak chyba na priva powinnam dostac ten numer,bo nie wiem czy Pawel i Magda zyczyliby sobie by zostal w ten sposob uwidoczniony)

@Speed

:wink:

Link to comment
Share on other sites

oj!oj!oj! nie podawałem numeru bo to cudzy numer uważam że trzeba sie najpierw zapytać właścicieli czy mozna ich numer komuś przekazać otrzymałem zgodę no i podałem i nie ma wtym żadnych emocji łaski i tak dalej , wuluzujcie sie wakacjeeeeeeeeeeeee :D Pozdrowienia dla wszystkich podminowanych :evilbat:

Kto ma wakacje,ten ma... :-?

Link to comment
Share on other sites

Dlatego napisalam wlasnie ,ze niektorym nie musi :)

Co do Okazji , to mam pytanko czy ona byla idealnie biala , bo mam zdjecia suki z Rosochatym i jest tam napisane Okazja z Wielgowa , ale ona ma malutkie latki na glowie i jedna na grzbiecie . Wiem rowniez ze Panna Pszeniczna byla tak umaszczona i moze to byc ona .

Link to comment
Share on other sites

OKAZJA byla w male szare i szarawe latki.Panne Pszeniczna pamietam jako bialo-kremowa,ale to juz tyle lat minelo,ze moze i mi sie cos pozajaczkowalo z kolorem.Okazje pamietam napewno dokladnire,bo przez krotki czas goscilam ja u siebie,jak juz wspominalam.Byla tak urokliwa,ze o malo co u mnie nie zostala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...