Jump to content
Dogomania

Dobry pies


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nerul']To jest autentyczna jego posiadlosc czy tak na potrzebe ksiazki i dla ciekawskich ;)?[/quote]

Ponoć naprawdę ma tą farmę. Piszę "ponoć", bo nie byłam i nie widziałam :razz:

[B]===========SPOILER=========================
NIE CZYTAJ JEśLI JESZCZE NIE PRZECZYTAłEś "DOBREGO PSA" !!!!!!!!
=========== SPOILER ========================[/B]

Krytyka na amerykańskim amazonie nie dotyczyła formy, a treści. Ludzie wkurzali się, że autor nie zrobił wszystkiego, co mógł dla Orsona... ani finansowo, ani emocjonalnie.
Krytykowali, że uznał za "niemoralne" wydanie kilku tys $ na ratowanie Orsona, a nie żałował kaski na wypasioną renowację posiadłości, quada itp.
Ktoś napisał, że wystarczyło by po prostu ogrodzić część posiadłości, żeby uniknąć większości problemów.
Ludzie zarzucali mu, że zamiast znaleźć porządnego szkoleniowca, chodził z Orsonem po szamanach, a jeśli już na prawdę nie chciał mieć tego psa, to czemu go uśpił zamiast oddać do adopcji.

Generalnie, te recenzje mnie bardzo zniechęciły i na pewno nie kupię już żadnej książki Katza. Nawet żałuję, że kupiłam A Dog Year i dałam zarobić takiemu nieodpowiedzialnemu człowiekowi :-(

Link to comment
Share on other sites

do konca niewiadomo na ile ksiazka jest prawda a na ile fikcja lecz...
ja odpowiem moze troche kontrowersyjnie ale... jesli pies stwarza powazne zagrozenie dla zdrowia i zycia ludzi to istnieje tylko jedno wyjscie... a oddanie takiego psa komus to de facto narazenie innych osob na powazne niebezpieczenstwo.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zakończenie jest prawdziwe.
Sorry, ale Katz jest w Stanach dość znany... Moim zdaniem mógł bez problemu znaleźć osobę, która podjęła by się rehabilitacji Orsona. Ekspertów od BC mamy tu pod dostatkiem...

Wątek o Orsonie i Katzu na amerykańskim forum borderowym:
[url]http://www.bordercollie.org/boards/index.php?showtopic=2532&st=0&start=0[/url]

Tu jest fragment książki po angielsku:
[url]http://www.slate.com/id/2148138[/url]

Pierwsza jego ksiażka nawet podobała mi się, mimo że facet popełniał ewidentne błędy. Z tego co czytam teraz, reszta nie jest w moim guście.

Link to comment
Share on other sites

przeczytalam 2 strony tego watku... moim zdaniem: bicie piany . kazdy udaje fachowca, ja bym zrobil to, tamto ( dobrego behawioryste,szkoleniowca- przeciez orson byl u szkoleniowca...poza tym przy problemach z agresja do ludzi pies juz i tak cale zycie musialby byc izolowany...niemoznaby mu bylo zaufac ze znowu sie nie rzuci i nie skrzywdzi niewinnej osoby)itp... pies byl agresywny wiec zostal uspiony, czy to az takie dziwne? ciekawa jestem czy wiekszosc z tych osob majac psa ktory powaznie pogryzl tak samo by pisala. przeciez nie mozna psa odizolowac od wszystkiego, zamknac w kaltce ( zwlaszcza psa tej rasy- no niewspominajac tutaj o "hodowczyni" labradorow -Clem i Pearl :roll: )- to tylko pogorszy sprawe, a czy wyobrazacie sobie co by bylo gdyby np ktos przypadkiem nieswiadomie weszedlby do tego kennelu ( "I could build a more secure kennel for Orson behind the house, away from traffic and visitors." ) ? jakby pozniej autor tlumaczyl oszpecenie kogos do konca zycia ? jakby sie czul on a co dopiero ta osoba ktora musialaby z tym zyc... zupelnie nie rozumiem calej tej afery.
swoja droga to ciekawa jestem czy gdyby w ksiazce chodzilo o zwyklego kunlika to tez by wynikla taka awantura..... :roll:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Feigned']ja znalazłam w empiku przez przypadek i kupiłam bez zastanowienia, chociaż wcześniej nie słyszałam o tej książce. :)

jak dla mnie to naprawdę super książka!
warto przeczytać, polecam ;)[/quote]


Jak taka super, to ja się wcale nie obraże jak mi pozyczysz :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...