Jump to content
Dogomania

Co mi doradzicie?


Sol

Recommended Posts

Mam 8 letnia suczke. Przez ostatni rok w wyniku nasilenia sie problemow skornych -wypadanie siersci, nadmierne linienie,dostawala sucha karme Nutre Nuggets - czerwona dla psow ze sklonnoscia do alregii i psow wrazliwych. W wyborze kierowalam sie obecnoscia skladnika Omega 3 i 6 - co jak wiecie dobrze wplywa na siers.

Bylam zadowolona z efektow. Teraz mam problem bo w Toruniu nie moge jej dostac, mowia ze w hurtowniach jej nie ma od miesiaca, a to co maja to stare zapasy.Nie chce kupowac karmy, ktora lezy i wietrzeje.

Chce zmienic, ale na jaka? Moze byc wyzszej klasy, posiadac oczywiscie skladnik omega 3 i 6 bo teraz poroblemy skorne wrocily ;/

Co polecacie? Prosze o propozycje. Wiem tylko ze ktoras Eukanuba by sie nadawala, ale pytam Was o zdanie na ten temat. O innych karmach malo slyszlam, wiec prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

jestem teraz w toruniu i tutaj faktycznie jest problem z karmami. moze sprobuj belcando (napisz na prv to dam ci namiary) a z drozszych no nie wiem moze acana choc dopiero mam probki jeszcze nie dawalam, ja mam ten sam problem z sierscia z moim 10letnim psem i on jest karmiony gotowanym + troche pro plan senior, sa tez karmy lecznicze hills'a rowniez w tych weterynaryjnych jest taka dla starych psow ale nie sadze aby w toruniu byla latwo dostepna

Link to comment
Share on other sites

Kupilam dzisiaj Royal Canina dla psow wrazliwych z kwasami nienasyconymi Omega 3 i 6. Pies musi cos jesc ;)

Pani w sklepie powiedziala ze nastepna karma to powinien byc Royal dla seniorow - ona rowniez ma Omege 3 i 6.

Innych karm przez Was polecanych nie mieli. A eukanube o ktora mi chodzi mam dostac w lecznicy wet.

Czy Royal to dobra karma? Nigdy nia nie karmilam - widze ze cena porownywalna do cen eukanuby. Czy potem mam kupic ta dla seniorow?

(wiem ze to wazne zeby juz teraz dawac psu karme dla seniorow, ale ludzie do tej pory pytaja mnie, ile moj pies ma miesiecy, wiec sobie wyobrazcie jak mlodo wyglada i jak sie zachowuje na swoj powazny wiek :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Z SIR JOHNSA jest karma dla psów starszych i z tendencją do alergii nazywa się Maitenence i jest w czerwonym worku z głową goldena.

Ta karma również zawiera Omegę 3 i Omegę 6.Worek 18 kg kosztuje 145 zł.

To bardzo tanio...ale w moim miescie na 100% tego nie ma...jesli chodzi o dostepne karmy - Torun to taka dziura omijana przez producentow ;(

Szkoda bo nie mam zadnego wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Belcando genarlanie nie ma Omegi - tylko wersja z jagniecina ma Omege3 - pozostale nie maja nic. Wiekszosc karm z wyzszej polki ma kwasy tluszczowe.

Ja kupilam dla Tessy Bento Kronen z jagniecina - oprocz Omegi 3 i 6 ma podwojna w porownaniu do innych karm dawke biotyny, ktora rowzniez swietnie dziala na siersc.

Acana tez powinna byc ok. Tessa miala po niej piekna siersc. Oprocz kwasow nie zawiera tez glutenu pszenicznego, ktory czesto poowduje uczulenia.

Link to comment
Share on other sites

Teraz mam problem bo w Toruniu nie moge jej dostac, mowia ze w hurtowniach jej nie ma od miesiaca,

Nutra, jako karma sprowadzana ze Stanow miala chwilowe problemy z wjazdem do Europy, ale juz jest. Jesli nie jestes na 100% przekonana do zmiany to zaczekaj dzien lub dwa. Powinna juz byc w sklepach.

Link to comment
Share on other sites

Tymczasem sunia ma Royala.

Nutra byla dobra i bylam zadowolona, ale Zula juz nie jest mloda, powinna dostawac karme dla seniorow i to szczegolna ze wzgledu na jej problemy z sierscia. Zmiana jest wiec konieczna.

Albo to bedzie Royal Senior albo inna karma dla seniorow z Omega 3 i 6 jesli uda mi sie taka znalesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po 2 tyg stosowania widac efekty: ladna siersc, pies zadowolony z zycia.

Jednak zjada okolo 1,5 razy wiecej karmy niz dawkowanie na ulotce;) Cale zycie byla niejadkiem wiec nadwaga jej nie grozi i ciesze sie ze chetnie je.

Za okolo tydzien kupie Royala Senior...mam nadzieje ze bedzie dobra ;)

I ciekawostka...Karma Royal jest dostepna tylko w jednym sklepie w Toruniu. W innych moga laskawie zamowic, ale musialam dodatkowo zaplacic...eh gdzie ja mieszkam :wink:

Mozecie sprawawdzic ceny w waszych miastach? Ja place w tej chwili okolo 19 zl za kilogram karmy Royal Medium Sensible i jestem ciekawa ile przeplacam...:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...