Jump to content
Dogomania

Wolontariuszom wstęp wzbroniny - czyli co schronisko w Kaliszu chce przed nami ukryć.


Bonsai

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie do końca wiem, co napisać, ale wierzę, że Wam się uda! Musi się udać!

PS. Jak w końcu rozwiązana jest sprawa z mailami? Bo ja bym bardzo chętnie wysłała, ale kompletnie nie wiem co napisać..
Przydałby się jakiś tekst ogólny, który każdy by mógł skopiować i tylko się podpisać.

Trzymam za Was kciuki, dziewczyny!

Natalia

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam maila do prezydenta i długo nie musiałam czekać na odpowiedź. Co prawda nie od samego prezydenta, ale mój mail zostanie do niego przekazany. Cieszę sie że ktoś odpowiedział.

Oto co dostałam :

[QUOTE]Szanowna Pani,

Pani list przekazałem Prezydentowi, który zapozna się z jego treścią.
Pragnę
Panią poinformować, że schronisko dla zwierząt prowadzone jest przez
Toewarzystwo Opieki nad Zwierzętami i władze tego stowarzyszenia
odpowiedzialne są za warunki w nim panujące. Niemniej, schronisko jest
pod
stałą kontrolą Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej
UM i
odpowiednich służb weterynaryjnych i sanitarnych.
Dziękuję uprzejmie za list, którego intencje i troskę w nim zawartą w
pełni
podzielam.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta
R. Bieniecki[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale, _ChiQuiTa_! Dziękuję serdecznie! Sądzę, że to sporo da, i zachęcam wszystkich do pomocy!
Ja wczoraj również dostałam odpowiedź, od Prezydenta Miasta. W piśmie zawarta jest obietnica zajęcia się sprawą, "naprawa funkcjonowania schroniska" - pozostaje mieć nadzieję, że naprawdę coś zdziałają. W przyszłym tygodniu podobno ma być spotkanie w UM.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, listy i e-maile przynoszą zamierzony skutek! :) Kancelaria Prezydenta jest zasypywana protestami, co nie pozostaje bez echa. Dziękuję bardzo tym, którzy wysłali e-maila i tych, którzy jeszcze nie zdążyli wysłać swojego protestu - serdecznie zapraszam, bardzo nam to pomaga!

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam takie cos to mnie krew zalewa:angryy:najchetniej takiemu kierownikowi bym nogi z tylka powyrywala,albo cos wiecej:mad:Najwdoczniej chodzi tutaj o pieniadze.Nierozumiem ktos chce zabrac psa ze schroniska i jeszcze tyle pieniedzy ma placic,to jest chore.Prosze napiszcie jak mozna wam pomoc,a chenie to zrobie ,chociaz nie mieszkam w kraju.

Link to comment
Share on other sites

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals od kilku miesięcy wspólnie z Olą walczy o zmiany w schronisku.Przeczytajcie o tym [URL="http://www.helpanimals.pl"]www.helpanimals.pl[/URL]
W ciągu 2,5 roku w tym schronisku padło 917 zwierząt .
Sprawą zajmie się prokuratura - szykujemy stosowny wniosek.

Link to comment
Share on other sites

O Boże !
Nie sądziłam, że w naszym schronisku są aż tak złe warunki.
Od razu napisałam maila do prezydenta.
[I]
Szanowny Panie Prezydencie,
Piszę do Pana w sprawie naszego kaliskiego schroniska dla zwierząt.
Nie wiem, czy Pan wie jakie tam panują warunki?
Na terenie placówki walają się śmieci, martwe szczury.
Zwierzęta nie mają dogodnych warunków, śpią bezpośrednio na ziemi, co jest powodem zamarzania zimą.
Nikt nie dba o ich zdrowie, padają na różne zarazy - w tym nosówkę.
Co więcej krzyżują się między sobą, a potomstwo jest usypiane!
To wręcz niedopuszczalne, psy i suki powinny być sterylizowane, gdyż takie swobodne rozmnażanie się (często kazirodcze) jest
przyczyną chorób i wad genetycznych, a to zmniejsza szansę zwierzęcia na adopcję.
Adopcje te są utrudniane, a za zwierzę wymagane są sumy 100 zł i wyżej.
W porównaniu z innymi schroniskami np. we Wrocławiu, gdzie datek za psa wynosi 25 zł, a za kota 15 zł, sale dla psów są ocieplane, nasze schronisko wypada niczym Hiroszima!
Dba Pan o miasto.
Obywatele wybrali Pana do drugiej kadencji, ponieważ Panu ufają.
Proszę zwrócić uwagę na schronisko i zrobić coś w sprawie warunków.

Mam nadzieję, że rozważy Pan mój list.
Z poważaniem,
Justyna Żuk.

[/I]mam nadzieję, że pomoże.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak, jest zainteresowanie, ale sprawa nieustannie stoi w miejscu. Jak na razie to o tym się tylko dyskutuje. Następne spotkanie w ratuszu w styczniu. A co przez ten czas? Przez ten czas kierownik dalej będzie się panoszył w schronisku jak na własnym podwórku, a zwierzęta będą umierały.
Nietrudno zauważyć, że głównym problemem schroniska są osoby nim zarządzające. Czy tak trudno zmienić tę sytuację? Ile jeszcze te psy muszą czekać na zbawienie? Jak długo wolontariusze nie będą jeszcze wpuszczani na teren schroniska? Jak długo na cierpieniu zwierząt będą zarabiały poszczególne osoby?
Smutne, ale prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

Pokuszę się również o uwagę, że jak widać kierownik zadbał o to, co pokazać reporterom... Przednie budy są faktycznie całkiem reprezentatywne (podarowane m.in. przez nas -byłych wolontariuszy- z prośbą o danie bud na wybieg dla psów średnich, gdzie psów więcej jak bud - jak widać zrobiono jak sobie chciano), składowane właśnie w celu udawania, że wszystko jest w porządku. Szkoda, że reporterzy nie poszli na dalszą część placu, gdzie widać sterty śmieci, a jak wyglądają budy psów! No i szczurki łatwiej spotkać. Ale tam się gości nie prowadza oczywiście. :p
Wypowiedzi kierownika chyba nie musze komentować. :cool3:

Ale jestem szczęśliwa, bo zauważyłam, że jeden Dziadunio żyje jeszcze! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...