Jump to content
Dogomania

Co daje zdany kurs PT?


Oleniek

Recommended Posts

[quote name='asher']Aaaa, Mokka, widzisz, nie wiedziałam o tym. A teraz nadal tak jest (bo gdzieniegdzie jeszcze związkowe szkolenia przecież funkcjonują?)?.[/quote]
Nie wiem, jak jest gdzieniegdzie, bo we Warszawce związkowych szkoleń już nie ma i nie mam gdzie podglądać. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Mnie berdziej chodzi o definicje takiego miejsca, bo klocic ze SMiejskim o malouczeszczalnosc danego miejsca nie mam zamairu, bo i tam on zawsze bedzie mial racje.[/quote]
no ja sie wlasnie nie wyklocilam bo mi wmowil ze to 'malo uczaszczane" jest tak sprecyzowane ze nie wiadomo i np dla mnie moze byc malo ale dla nich juz nie, no i zaplacilam mandat bo naprawde mi sie nie chcialo do sadu... ale rzeczywistosc wyglada tak zeprzepis jest na tyle nieprecyzyjny ze SM i tak wyjdzie na swoje i to tylko od dobrej woli straznika zalezy neistety...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Mnie się wydaje, że nie chodzi o trenowanie IPo, ale o egzamin IPO.
[/quote]


Cytat:
Napisał [B]Leon[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9675475#post9675475"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]No tak, ale właśnie PT jest w Polsce obowiązkowe, jeśli ktoś chce trenować IPO i[B] startować w zawodach ZK[/B]. Tak mi się przynajmniej wydaje?[/I]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"ze przepis jest na tyle nieprecyzyjny ze SM i tak wyjdzie na swoje i to tylko od dobrej woli straznika zalezy neistety"
[/QUOTE]

Tak naprawdę SM jest rozbuchana faktem, że wszyscy własciciele psow te mandaty przyjmują.
My się naprawdę ustawiamy na z góry przegranej pozycji. Mamy postawę "przepraszam że żyję"...
:lol:
Jakby polowa zaczepionych osob mowiła grzecznie "mandatu nie przyjmuję, spotkamy się w sądzie" (oczywiście w sytuacji gdy taką sprawę idzie wygrać - a sędziowie miewają w glowach cztery szare, naprawdę, i można im rozne rzeczy wytlumaczyć) to straznicy miejscy nie polowaliby specjalnie na psiarzy w poszukiwaniu bardzo latwego łupu.

:cool3: Bo dla SM rozprawa w sądzie grodzkim to spory kłopot, wbrew pozorom. Muszą wydelegować swojego przedstawiciela, czasem na kilka rozpraw (zalezy jak dobrze bawi się sędzia... :lol: ). I już to nie wygląda to tak ładnie w statystyce, nie ma tej sprawy w rubryczce "mandaty wystawione"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leon']Cytat:
Napisał [B]Leon[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9675475#post9675475"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]No tak, ale właśnie PT jest w Polsce obowiązkowe, [B]jeśli ktoś chce trenować IPO[/B] istartować w zawodach ZK. Tak mi się przynajmniej wydaje?[/I][/quote]
;)

[quote name='Berek']Tak naprawdę SM jest rozbuchana faktem, że wszyscy własciciele psow te mandaty przyjmują.
My się naprawdę ustawiamy na z góry przegranej pozycji. Mamy postawę "przepraszam że żyję"...
:lol:
Jakby polowa zaczepionych osob mowiła grzecznie "mandatu nie przyjmuję, spotkamy się w sądzie" (oczywiście w sytuacji gdy taką sprawę idzie wygrać - a sędziowie miewają w glowach cztery szare, naprawdę, i można im rozne rzeczy wytlumaczyć) to straznicy miejscy nie polowaliby specjalnie na psiarzy w poszukiwaniu bardzo latwego łupu.

:cool3: Bo dla SM rozprawa w sądzie grodzkim to spory kłopot, wbrew pozorom. Muszą wydelegować swojego przedstawiciela, czasem na kilka rozpraw (zalezy jak dobrze bawi się sędzia... :lol: ). I już to nie wygląda to tak ładnie w statystyce, nie ma tej sprawy w rubryczce "mandaty wystawione"...[/quote]
Amen! :multi:
Najlepiej jest nosić przy sobie wydruk ze stosownej uchwały, a w dyskusji być pewnym siebie i uzywać wielu wyrażeń prawniczych (z grubsza:evil_lol:) - oczywiście grzecznie i kulturalnie.
Na pewno odpuszczą :cool3:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leon']Cytat:
Napisał [B]Leon[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9675475#post9675475"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]No tak, ale właśnie PT jest w Polsce obowiązkowe, jeśli ktoś chce trenować IPO i[B] startować w zawodach ZK[/B]. Tak mi się przynajmniej wydaje?[/I][/quote]

Start w zawodach IPO jest też egzaminem IPO, więc skoro egzamin IPO można zdawać tylko po uprzednim zdaniu PT, to również ten na zawodach. Natomiast nie ma wymogu zdanego PT do startu w zawodach w jakiejkolwiek innej dyscyplinie - obedience, agility itp. Nawet w zawodach PT można startować bez uprzednio zdanego egzaminu PT (nawet w Mistrzostwach Polski), bo po prostu zdajesz ten egzamin na tychże zawodach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Amen! :multi:
Najlepiej jest nosić przy sobie wydruk ze stosownej uchwały, a w dyskusji być pewnym siebie i uzywać wielu wyrażeń prawniczych (z grubsza:evil_lol:) - oczywiście grzecznie i kulturalnie.
Na pewno odpuszczą :cool3:;)[/quote]

Zgadza się. Ja też miałam kilkakrotnie dyskusję z SM na temat tego, co to jest miejsce mało uczęszczane i czy jest i ewentualnie gdzie definicja takiego miejsca. I zawsze odpowiadałam w tym stylu, że o tym, czy miejsce jest uczęszczane czy mało uczęszczane, decydują okoliczności, a w przypadku wątpliwości rozstrzyga o tym sąd, więc jeśli chcą się przekonać, czy park, w którym w promieniu kilkuset metrów jestem ja z psami, 2-3 inne osoby również z psami oraz oni - czyli funkcjonariusze SM, jest miejscem mało uczęszczanym, to niech skierują sprawę do sądu grodzkiego. Nigdy nie skierowali. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[url=http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/174A69F4-004B-49FA-9FBE-FDE2DBF0D5BF/533771/OS_projekt_regulamin_czystosc_20060612.pdf]Aktualne przepisy w Warszawie[/url]
To załącznik do uchwały Rady Miasta, te najwazniejsze dla psiarzy przepisy są w rodziale siódmym.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez sie udalo wybronic za brak namordnika :p panowie zyczyli mi milego dnia i przypomnieli, ze na PKP (to bylo tuz obok dworca, a ja z plecakiem turystycznym ;) i kagancem do niego przyczepionym ;)) obowiazuja przepisy PKP i tam sie nie wymigam od mandatu znajomoscia przepisow.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie wiem czy w calej Polesce, ale w Dabrowie Gorniczej sa identyczne przepisy. Ja puszczam psiaki na takim skwerze niedaleko, ogolnie przechodza tamtedy ludzie. Wiele razy przejezdzala juz obok mnie straz miejska i nigdy nawet sie nie zatrzymali...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...