Jump to content
Dogomania

Pielęgnacja szaty pudla - wystawy


Anaa

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='espania7']uff przebrnęłam przez cały wątek szkoda że sobie wszystkich rad nie spisywałam żeby próbować , moja Vivi mieszka z nami i z dogami bo zabawach z dogusiami jej sierść wygląda malo ciekawie kąpie ja co 5 , 6 dni czy to aby nie za dużo?[/quote]
Zdecydowanie za często.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja w sumie sama strzygę psa bo postanowiłam spróbować :p pierwszy raz strzygłam to zacięłam go trochę nad okiem drugi raz na szyi i na pysku mam nadzieję ze za trzecim razem nic mu nie zrobię aaa wogle raz był strzyżony maszynką a wcześniej strzygła go moja mama ale teraz nie ma za bardzo czasu więc robię to sama :loveu: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Kąpiel co 5 dni to za często. Ja swoje kąpię co ok 2 tyg z konieczności. Chociaż ostatnio mój syn czuje się lepiej i czasami (szczególnie w lato) kąpałam nawet raz w m-cu.
Oliwić jeszcze nie musisz, kup kosmetyki nawilżające, póki co powinno pomóc na przesuszony włos. Przecież to i tak jeszcze psie dziecko.
Nożyczki kup takie jakie będą ci dobrze leżały w ręku i jakimi lubisz pracować. Ja osobiście wcale nie umiem ostrzyc prostymi. Muszę mieć długie i gięte, firma jest chyba mniej istotna.

Link to comment
Share on other sites

Jakie ostrze używacie do strzyżenia łapek, ryjka i ogonka?? 15 czy 30?? U białego ma być widać skórę więc hodowcy raczej 30 na wystawe jadą, ale jak Igora ogoliłam tym, to strasznie łysy jest :P A, i jeszcze... czy to normalne, że po ok 5 minutach pracy ostrza się grzeją?? Oliwione, sierść czysta... Maszyna to Andis AGC super 2 speed. Igorek ją lubi, bo w przeciwieństwie do Ostera nie ziuczy głośno. I jak uzyskać takie równe wykończenie?? Nie bardzo mi to równo wychodzi na razie...


Po rozmowach z kilkoma osobami już wiem, że andisy tak się grzeją, to dlaczego nikt kto wcześniej tak je polecał, o tym nie wspomniał?? I jak to obejść bez robienia co 3 minuty przerw i chłodzenia ostrza na parapecie???

Link to comment
Share on other sites

Ja Forda robiłam ostrzem chirurgicznym dzień przed wystawą, właśnie po to żeby był jak najbardziej łysy i żeby było widać jaką czarną ma skórę.
Masz też wtedy pewność że i włos będzie równy;)
O wtedy przed Zakopanym też był tak zrobiony
[IMG]http://www.pudleinterstudio.republika.pl/images/ford001.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gosia... czy tak krótkim ostrzem to goliłaś od razu, czy zaczynałaś od dłuższych?? My na razie zrobiliśmy się 15 i jest ok, czyli na tym poprzestaniemy na jakiś czas...

I z innej beczki.... wiem, że używacie gumek z rękawiczek, ale u nas one tną włos... dobrze działają nam takie miękkie, jak recepturki, tylko maluśkie, dostane od znajomych z Finlandii... tylko, że nie widzę ich w sklepach internetowych... Bo te takie wąskie twardsze gumki też tną Igorory włos... macie może namiar na takie miękkie gumysie???

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach są lateksowe ringówki,
1000 szt - 50 zł i są super, my zawsze je kupujemy.
Jak moje pudelki były młodsze używaliśmy frotek i też się sprawdzały i nie wyrywają włosa, ale to już na dłuższą grzywkę- do tego zawsze wypadający włos mozna podpiąć takim nałym motylkiem (jak mi się nie chce wiązać gumek to tak robie):oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Szukając szczotki Chrisa Christensena zerknęłam na kosmetyki i mają tam szampon do ciemnych sierści - Black on black.[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,668210,0.html[/URL] Jakie macie opinie na jego temat? Czy faktycznie to delikatny produkt, działający tylko "optycznie" czy farba do sierści? Jeśli go użyję na grafitową sierść, to nie zafarbuje mi psa na czarno? I czy można do pierwszego prania użyć Pet Silk (bo super się po nim rozczesuje) a do drugiego Black on black?

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam czarny szampon z Chris Christensena, ale nie polecam ci go dla twoje psa.
Na pewno nie zafarbuje ci grafitowej sierści na czarno. To jest już kosmetyk można powiedzieć profesjonalny, i trzeba umieć go stosować, a m. in. wymaga zastosowania po nim odpowedniej odżywki ChCh. Lepszy efekt pielegnacyjny sierści uzyskac stosując sam PET SILK :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Ja miałam czarny szampon z Chris Christensena, ale nie polecam ci go dla twoje psa.
Na pewno nie zafarbuje ci grafitowej sierści na czarno. To jest już kosmetyk można powiedzieć profesjonalny, i trzeba umieć go stosować, a m. in. wymaga zastosowania po nim odpowedniej odżywki ChCh. Lepszy efekt pielegnacyjny sierści uzyskac stosując sam PET SILK :)[/QUOTE]
Dziękuję. To pewnie nie kupię. Nie chodzi mi o farbowanie, wręcz przeciwnie - dlatego pytałam, czy przypadkiem psiura to za mocno nie zafarbuje. Stosowałam kiedyś Hery do czarnej sierści i on tak ładnie "wychładzał" kolor - robił się taki stalowy i zimny, bez brązowawych przebłysków. Ale Hery wysuszał sierść - dlatego chciałam coś innego, ale o podobnym działaniu. Pet silk jest bardzo dobry (używam szamponu i odżywki nawilżającej), ale nie daje tego efektu "chłodnego" koloru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...