Jump to content
Dogomania

umaszczenie i podszerstek


soti

Recommended Posts

[quote name='dorplant']czy wasze buraski tez teraz linieja ? zima w pelni a moje jak oszalale zrzucaja podszerstek :crazyeye:, jedna Arsa "normalna " ale ona jest po cieczce .
Kurcze codziennie pol wiaderka klakow wyczesuje i konca nie widac ,
[/QUOTE]
Trzeba sobie było kupic normalne psy,takie których czesac nie trzeba i siersci nie gubią a nie jakies wybrakowane :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

no moje ...osiek linieje jak wsciekly[juz okrywe zrzuca]a surykat zaczyna.
obie maja teraz cieczke.
babcie w reichu nie linieja i nic linienia nie zapowiada.:cool3:
ech te swieze podmuchy z nordsee:evil_lol::evil_lol::evil_lol:.
smieje sie ze mieszkaja przy stadzie to sie do owiec upodobnily i trzeba je bedize strzyc jak cala reszte.:cool3::evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Trzeba sobie było kupic normalne psy,takie których czesac nie trzeba i siersci nie gubią a nie jakies wybrakowane :evil_lol::evil_lol:[/quote]
hehehe ja bym powiedziala ze moje sa normalne :p,przynajmniej wiem gdzie glowa a gdzie ...ogon ;)
sajo zbierac moge, ale odbior wlasnym transportem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dorplant
Ona sie tajniaczy, jest tutaj na dogo, ale sie nie odzywa. Bedzie na semi z Mia :lol: Mnie notorycznie opierdziela, ze marnuje siersciuche (szczotkuje psy przed placem, wiec ma dowod winy, a notorycznie zapominam zabrac jakis worek), ale wykupilam sie obietnica siersci z bernardyna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes B.']saJo, ja Ci kurde reklamówkę przyniosę i przywiążę do czesadeł:mad: Cała nadzieja w Brandy:diabloti:

dorplant, psią wełnę przyjmę w dowolnych ilościach:loveu:

(no i się roztajniaczyłam:shake:)[/quote]
he hehe jak nie zapomne to Ci pozbieram, do semi z Mija .:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A potrafisz ją uprząść???[/quote]

Wciąż ćwiczę na kłakach swojego psa. Samo przędzenie jest pikusiem w porównaniu z przygotowaniem kłaków do przędzenia właśnie (dla mnie;))



[quote name='dorplant']he hehe jak nie zapomne to Ci pozbieram, do semi z Mija .:p[/quote]

Będę wdzięczna:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes B.']Dokładnie.

Czyżbyś była w temacie? Powiedz, że potrafisz to to i masz jakieś dobre rady:loveu:[/QUOTE]
Niestety jestem tylko teoretykiem i nie ma juz mojej babci ani jej kolezanek które potrafiły ....

Ale znalezienie kogos kto grępluje nie jest bardzo trudne - trzeba pytac tam gdzie czyszcza pierze i wyrabiaja kołdry.
Znacznie gorzej z przędzeniem....

A ja zbieram pogubione i poobcinane sznurki z moich wełniaków i mam juz pół reklamówy.
Swetr gryzłby za bardzo ale burkowa kamizelka byłaby super ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']agnes ! no prosze ! jednak tradycja nie ginie w narodzie :)
rozumiem druty i wzoreczki ale kołowrotek ??? no hoho[/quote]

mch, ja nie wiem czy pamiętasz, ale obiecałaś mi pochwalić się co sztrykowałaś:razz::loveu:

A kołowrotka nie mam:placz: Mam za to takie coś co nie wiem jak nazwać po polsku... Wrzeciono? O takie: [URL]http://i6.ebayimg.com/06/i/08/f9/86/31_1_sbl.JPG[/URL] :diabloti:

[quote name='puli']Niestety jestem tylko teoretykiem i nie ma juz mojej babci ani jej kolezanek które potrafiły ....

Ale znalezienie kogos kto grępluje nie jest bardzo trudne - trzeba pytac tam gdzie czyszcza pierze i wyrabiaja kołdry.
Znacznie gorzej z przędzeniem....

A ja zbieram pogubione i poobcinane sznurki z moich wełniaków i mam juz pół reklamówy.
Swetr gryzłby za bardzo ale burkowa kamizelka byłaby super ;)[/quote]

Co do przędzenia to w necie tego trochu jest. Niestety tylko po angielsku, ale i tak super. Ba, nawet filmiki są:razz: O "czesaniu" kłaków już mniej, aczkolwiek znalazłam troszkę (po angielsku oczywiście) i teraz robię próby i błędy własne. Chyba jednak będę się musiała zaopatrzyć w dwie wielkie pudlówki, bo na jednej średniej średnio to idzie:roll:


Ale off:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']no fakt ,poszukam jutro tych efektów grzechów mlodosci :evil_lol:.
na razie przezywam bo źaba mial dzis dostawowo podawany hyalgan . spi ,jutro da mi popalic pewnie bo wyspany , to zeby sie dobic popyram na pawlaczu ;)[/quote]

Trzymam kciuki za Źabowskiego, by pomogło!;)

Link to comment
Share on other sites

niedaleko neugalmsbull mieszka kobitka ktora robi sweterki itd na super krosnach.
dajemy jej welne z owiec.
ale rowneiz zrobila kiedys skarpetki z psiej siersci[ma takiego shelti a teraz to chyba juz dwa:evil_lol:].szczeka mi opadla jak mi powiedziala ze to z sheltiakowych kudlow.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...