Jump to content
Dogomania

Nowonarodzone szczeniaczki a kot


haniago

Recommended Posts

Witam wszystkich :) Moje pytanie kieruję do tych hodowców, którzy poza inwentarzem szczekającym są też w posiadaniu kota. Otóż moja sunia ma urodzić za około 3 tygodnie, pomału się do tego przygotowujemy. Natomiast pojawił się dylemat związany z naszą koteczką. Kotka owszem, szczepiona, odrobaczana regularnie, zdrowa itd. ale nie w tym rzecz. Kotka prowadzi podwójne życie - tzn. w domu jest łaszącą się mruczanką z przymilnym spojrzeniem, a za drzwiami jest krwiożerczym drapieżcą polującym na wszystko - najczęśniej znosi upolowane myszki, małe szczurki, ptaszki itp. Oczywiście ich nie zjada, bo jeść dostaje w domu. Za to my zaczynamy się bać, czy przypadkiem nasza słodka kicia nie zechce zapolować na szczenięta?!... Mam koszmarne sny z tym związane. Zdaję sobie sprawę, że moja Heidi będzie bronić szczeniąt jak lwica, ale co w momencie, gdy trzeba będzie sunię zabrać na spacerek?...
Jak to jest, czy kot zaprzyjaźniony (do tej pory przynajmniej) z suczką będzie próbował zapolować na szczeniaczki?... Z góry dziękuję za Wasze porady, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja tak miałam - mam w domu dwie kotki. Niestety kotki przez pierwsze dwa tygodnie były izolowane, wyraźnie były zainteresowane, a że właśnie lubią polować, to obawiałam się o małe szczenięta. Zwłaszcza, że one przez te pierwsze dni są bardzo małe, nieporadne, a potem jak już otworzą oczka to już nie są takim łatwym kąskiem.

Link to comment
Share on other sites

To zależy od kota :) Mój kocurek nie miał problemu z odróżnieniem gryzoni i ptaszków, na które zawzięcie poluje z małymi szczeniakami ;) Ani mu było w głowie dobierać się do klusek. Owszem był nimi zainteresowany, no bo wiadomo, nowość w domu. Ale nic poza tym. Musisz po prostu sprawdzić jak na maluchy reaguje Twoja kicia i podjąć odpowiednią decyzję - izolować czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pozytywną wiadomość :) czyli nie wszystkie koty są groźne. No nic, tak czy inaczej szczeniaczki będą mocno chronione, a kotek może zamieszka na ten czas w innym domu... jeszcze zobaczymy :) Choć z drugiej strony - suczka z kotką się przyjaźnią, potrafią leżeć razem przytulone, piją wodę z jednej miski, sunia dominuje, kotka jej ustępuje... Kotka często podchodzi do sznaucerki się do niej łasi jak do człowieka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...