Jump to content
Dogomania

Konserwant BHA w Royal Canin


audeo

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='eska87']No właśnie przeczytałam skład po raz kolejny, myśląc, że może coś pominęłam, ale nadal nie wiem :roll:[/quote]
Nie wydaje mi się, aby olej z ogórecznika czy olej lniany rozwalał wątrobę. To zdecydowanie jakaś plota. Taka, jak to, że Roboran H w dawkach rozsądnych zabija. Jak zobaczę badania i wiarygodne dowody, to ok, jak na razie dla mnie to bujda.
Pomijam fakt, że jest potwornie drogi, za tę cenę można mieć odpowiednik ludzki i dużo taniej psa kurować.

Natomiast Gammolen R ten z wątroby rekina stosowałabym ostrożniej. Są badania które a)kwestionują jego skuteczność i b) mówią o jego wpływie na wątrobę - ALE TYLKO JAK SIE PRZEDAWKUJE.

Więc jak to ze wszystkimi suplementami bywa, trzeba być rozsądnym w podawaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Bura']Nie wydaje mi się, aby olej z ogórecznika czy olej lniany rozwalał wątrobę. To zdecydowanie jakaś plota. Taka, jak to, że Roboran H w dawkach rozsądnych zabija. Jak zobaczę badania i wiarygodne dowody, to ok, jak na razie dla mnie to bujda.
Pomijam fakt, że jest potwornie drogi, za tę cenę można mieć odpowiednik ludzki i dużo taniej psa kurować.

Natomiast Gammolen R ten z wątroby rekina stosowałabym ostrożniej. Są badania które a)kwestionują jego skuteczność i b) mówią o jego wpływie na wątrobę - ALE TYLKO JAK SIE PRZEDAWKUJE.

Więc jak to ze wszystkimi suplementami bywa, trzeba być rozsądnym w podawaniu.[/quote]
Zastanawiam sie czy każdy royal jest niebezpieczny??A royal cannin mini mature zalicza sie ??Podaje to psince i troszke spanikowałam :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Prosze o pomoc.....Napiszcie co wiecie??:shake::-?:-?:nonono2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Zastanawiam sie czy każdy royal jest niebezpieczny??A royal cannin mini mature zalicza sie ??Podaje to psince i troszke spanikowałam :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Prosze o pomoc.....Napiszcie co wiecie??:shake::-?:-?:nonono2:[/quote]
Poczytaj na opakowaniu albo w necie czy ma na składzie BHA czy BHT.

Link to comment
Share on other sites

krótko i wyraźnie: takiego i podobnego składu karmy jak RC są dość szkodliwe i niestety tylko mniejszość psów i kotów zachorują od razu, większość dość długo mają się dobrze aż pewnego dnia zachorują poważnie i już nie można ich całkowicie wyleczyć, mają popsute nerki, wątrobę itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Upiór']krótko i wyraźnie: takiego i podobnego składu karmy jak RC są dość szkodliwe i niestety tylko mniejszość psów i kotów zachorują od razu, większość dość długo mają się dobrze aż pewnego dnia zachorują poważnie i już nie można ich całkowicie wyleczyć, mają popsute nerki, wątrobę itp.[/quote]

To wiadomo...A czy jast jakaś karma która nie ma tego świństwa i jest karmą z najwyższej półki ??A jak tak to jaka firma produkuje taką karme??:shake::shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

i nutro choice :loveu:

Bziku co prawda jadł royala przez pierwsze 2 lata życia i nie zauważyłam żadnych złych skutków... Ale w sumie to nawet nie wiem. Co konkretnie może powodować u psa BHA ?

Nie zamierzamy oczywiście do RC wracać bo to przereklamowana karma a wcale nie taka dobra.

Link to comment
Share on other sites

nowotwory z tego co czytałam a wiki mówi to

[QUOTE]Może wywierać toksyczny wpływ na nerki, wywoływać wysypkę, pokrzywkę, rzadko duszność. W wysokim stężeniu wywołuje nowotwory u zwierząt laboratoryjnych. Jednak z innych badań wynika, że może hamować działanie innych związków rakotwórczych. W wielu krajach jest niedozwolony w produktach dla dzieci.[/QUOTE] BHA

i to samo o BHT
[QUOTE]Może wywoływać wysypkę, pokrzywkę, rzadko duszność. W wysokim stężeniu wywołuje nowotwory u zwierząt laboratoryjnych. Jednak z innych badań wynika, że może hamować działanie innych rakotwórczych związków. W wielu krajach jest niedozwolony w produktach dla dzieci.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']również hill's którego bardzo lubię:)[/quote]

Eeee ale tam dużo kukurydzy jest.:cool1:

[quote name='Bzikowa']i nutro choice :loveu:

Bziku co prawda jadł royala przez pierwsze 2 lata życia i nie zauważyłam żadnych złych skutków... Ale w sumie to nawet nie wiem. Co konkretnie może powodować u psa BHA ? [/quote]

Raka, kłopoty z nerkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Eeee ale tam dużo kukurydzy jest.:cool1:



Raka, kłopoty z nerkami.[/quote]

Tragedia:angryy: To teraz mam bardzo poważny problem bo fafik Acane,Biomil,Orjen nie chciał jesc dobiero royalek zaczoł jesc a tu taki prezent ze royal jest rakotwórczy:-(:-(:-(A jak w składzie jest zapisane to świństwo:angryy::mad: I CO JA MA TERAZ ROBIC??:???: Pomóżcie

[FONT=Arial Black][SIZE=1](dodam ze psiak je royalka z przerwami przez około 4 lata)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']Karmić psa Royalem dalej...:cool3:[/quote]

[FONT=Arial Black]To by było idealne rozwiązanie ale jeżeli royal jest szkodliwy??? :-o Ja chce zeby mój psiak żył naj dłuzej i cieszył sie zdrowiem :roll::Dog_run:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka'][FONT=Arial Black]To by było idealne rozwiązanie ale jeżeli royal jest szkodliwy??? :-o Ja chce zeby mój psiak żył naj dłuzej i cieszył sie zdrowiem :roll::Dog_run:[/FONT][/QUOTE]

to kup mu np. Orijen i bądź uparta, żadnych czynów z twojej strony, oprócz pełnej miski nowej karmy, no i co na to pies, przecież nie umrze przy pełnej miski, zgłodnieje i zje :razz: a potem i przyzwyczai się do nowej karmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Upiór']to kup mu np. Orijen i bądź uparta, żadnych czynów z twojej strony, oprócz pełnej miski nowej karmy, no i co na to pies, przecież nie umrze przy pełnej miski, zgłodnieje i zje :razz: a potem i przyzwyczai się do nowej karmy[/quote]

Tak prubowałam ale mój psina jest nie ugienty i strasznie wparty nie jadł 4 dni:roll: on tylko royala uznaje:mad: A djety weteraryjne z royala tez sa szkodliwe patrzyła i tego dziadostwa:lol: nie mają chodzi mi o djete dla sercowców ( Early cardiac ) :hmmmm: ?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ale po co mu dieta dla sercowców jak jest zdrowy? A Orijen też nie jest dobry dla każdego psa. Ma wysoki poziom białka co jak niektórzy weci mówią, jest szkodliwy dla nerek. Poza tym po co psu tyle białka skoro nie pracuje.[/quote]
[FONT=Arial Black]Fafciu ma niewydolność serca ( 2 stopnia) Lecze go juz 1,5 roku:placz:I dlatego zastanawiam sie czy ta karma tez jest badziewna???I nie zdrowa??[/FONT]
[FONT=Arial Black]:Dog_run:[/FONT]



[FONT=Arial Black][SIZE=1]( bierze Foortekor 5 pół roku a wcześnie brał karsivan )[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...