Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='Kyu']Mają, mają, ale jaki pokazują na każdym kroku... niestety. I nie jest dla mnie tematem do dyskusji coś na co realnie nie mam nawet minimalnego wpływu, tak na prawdę.[/QUOTE]
Tak naprawdę masz wpływ, ale długofalowy ;) Wypowiadając się publicznie, np. na forum, kształtujesz opinię innych. Opinia szerszych kręgów jest już opinią pewnego "targetu" politycznego. Ostatecznie ci politycy są tam dzięki nam, więc sprowadza się to do tego, że to my musimy się zmienić ;)

Link to comment
Share on other sites

Mentalność Kalego to bardzo ciekawa sprawa ...
gdy pani Środa pisze o myśliwych nieprzychylnie ( choć ja bym takich słów nie użył ) to jest ' beee " ale jak pan Łukasz Warzecha obraża miłośników zwierząt ( eko wariaci, nawiedzeni, itp. ) to już jest " cacy " i ok:

[URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Lukasz-Warzecha-ekowariaci-spuszcza-psy-z-lancucha,wid,16039535,wiadomosc.html?ticaid=1116ad[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Tak naprawdę masz wpływ, ale długofalowy ;) Wypowiadając się publicznie, np. na forum, kształtujesz opinię innych. Opinia szerszych kręgów jest już opinią pewnego "targetu" politycznego. Ostatecznie ci politycy są tam dzięki nam, więc sprowadza się to do tego, że to my musimy się zmienić ;)[/QUOTE]

No, tak.. Ale czy dzięki nam, nie wiem. Mam wrażenie, że całe życie głosujemy przeciw, a nie za...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Mentalność Kalego to bardzo ciekawa sprawa ...
gdy pani Środa pisze o myśliwych nieprzychylnie ( choć ja bym takich słów nie użył ) to jest ' beee " ale jak pan Łukasz Warzecha obraża miłośników zwierząt ( eko wariaci, nawiedzeni, itp. ) to już jest " cacy " i ok:

[URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Lukasz-Warzecha-ekowariaci-spuszcza-psy-z-lancucha,wid,16039535,wiadomosc.html?ticaid=1116ad[/URL][/QUOTE]
Dla kogo jest cacy i ok? Dla mnie jedno i drugie nie jest ani cacy, ani ok. Obie wypowiedzi pasują do siebie poziomem jak ulał :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Dla kogo jest cacy i ok? Dla mnie jedno i drugie nie jest ani cacy, ani ok. Obie wypowiedzi pasują do siebie poziomem jak ulał :roll:[/QUOTE]

Wiesz, zarówno myśliwi jak i pan Warzecha używają podobnych określeń aby lżyć ludzi o innych poglądach na stosunek ludzi do zwierząt, także piszą o tym, że obrońcy zwierząt to środowisko lewicowe - tylko myśliwi poruszają podobną kwestię
poza tym, o ile tekst pani Środy jest niestosowny to jest w nim sporo prawdy, w tekście pana redaktora natomiast są same brednie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Błagam, tylko bez polityki, bo sobie pójdę i z bicia piany nici, zrobi się tylko kółko wzajemnej adoracji ;) Chyba, że panbazyl zostaje.

filodendron- domniemam, że nieszczęśnikowi wyprawili pokot.[/QUOTE]

a zaglądam tu, zagladam, choć na FB to się dopiero zaczęło :diabloti: [url]https://www.facebook.com/events/436052413182014/436055213181734/?notif_t=event_mall_reply[/url] wklejam tu bo jeden dość oblegany temat o myśliwych też jest. Tam nie tylko piana, ale i pierze leci. Niestety - wszystko w imię polityki, tfuuu - dobra zwierząt....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Wiesz, zarówno myśliwi jak i pan Warzecha używają podobnych określeń aby lżyć ludzi o innych poglądach na stosunek ludzi do zwierząt, także piszą o tym, że obrońcy zwierząt to środowisko lewicowe - tylko myśliwi poruszają podobną kwestię
poza tym, o ile tekst pani Środy jest niestosowny to jest w nim sporo prawdy, w tekście pana redaktora natomiast są same brednie.[/QUOTE]
Wiesz, żyjemy w takim świecie, w którym hodowanie, zabijanie i zjadanie zwierząt jest powszechne, a zatem racja p. Środy nie jest aksjomatem, to nie Tischnerowska "świenta prowda", co najwyżej "tyż prowda", i chamskie zagrywki emocjonalne jej nie pomogą (prawdzie, nie Środzie). Kowalski, który wszak nad sprawą winien się pochylić i wyrobić sobie zdanie, nie odróżni "tyż prowdy" od "gówno prowdy" Warzechy, bo wcześniej ucieknie z obawy, że jako ofiara cywilna zostanie trafiony plwociną. Takie mam obawy :)
Swoją drogą z cyrkiem to Warzecha pojechał po bandzie - najbardziej magiczna przyjemność dzieciństwa :) Musiał mieć smutne i całkiem niemagiczne dzieciństwo i choć siermięgi PRLu nie ma już dawno, to swoim dzieciom najwyraźniej czuje się w obowiązku zafundować to samo.

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzajmy - od ponad siedmiu lat interesuję się tematem łowiectwa i przez ten czas miałem w internecie do czynienia z najgorszymi przedstawicielami " braci łowieckiej ", z chamami, prostakami i ludźmi niewychowanymi, którzy używali przeróżnych epitetów w kierunku mojej i nie tylko osoby - im wolno, bo najczęściej moderator tylko usuwał takie posty, bez żadnych konsekwencji dla obrażającego ( dziś dowiedziałem się, że takie osoby jak ja, które nie mają żadnego pojęcia o przyrodzie zasługują tylko na epitety, którymi posługuje się pan Warzecha ), ale jak ktoś z przeciwnej strony coś wysmaży, to już grożą pozwami do sądu, itp.
dodam jeszcze, że myśliwych nie trzeba obrażać ( jestem temu przeciwny ) ale ich zwyczajnie w świecie nie można krytykować: nigdy i za nic - oni natomiast mogą obrażać innych.

Link to comment
Share on other sites

warzecha mnie zupełnie nie zaskoczył, śoroda też nie. obydwojga niezbyt lubię, ale środy to baardzo nie lubię. dawno straciła umiejętność dyskursu naukowego, leci po bandzie polityczno-światopoglądowej, czyli stoczyła się jako dyskutant. spodobała jej sie pseudo-elito-celebryckość, no i dyletanctwo niezawodnie z tym związane. przykre.

Link to comment
Share on other sites

A czy myśliwi nie zachowują się jak " elita "? - jak to sami o sobie mówią: " wybrańcy narodu " bo to Państwo czyli naród dało im prawo do zabijania zwierząt
wydaje mi się też, że pan Warzecha obraził swoim tekstem znacznie większą część obywateli niż pani Środa i nikt Mu jakoś procesami nie grozi, bo po co?, takich ludzi najlepiej jest ignorować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a zaglądam tu, zagladam, choć na FB to się dopiero zaczęło :diabloti: [URL]https://www.facebook.com/events/436052413182014/436055213181734/?notif_t=event_mall_reply[/URL] wklejam tu bo jeden dość oblegany temat o myśliwych też jest. Tam nie tylko piana, ale i pierze leci. Niestety - wszystko w imię polityki, tfuuu - dobra zwierząt....[/QUOTE]

Nie, nie, nie. Tylko nie ona.
Jakaż była zdziwiona, że myśliwi potępiają bezprawne strzelanie do psów, da się z nimi rozmawiać i ofu wyrzucają ze swych kręgów osobników działających wbrew prawu. Oprócz tego jest zwyczajnie głu..., nieprofesjonalna.
Zrąbali poprzednią nowele i to tak, że w tej chwili na dobrą sprawę w przypadku hodowli psów i kotów rasowych nie da się jej naprawić.


Lisie, cały czas te same teksty, nie chce mi się pisać 2gi raz tego samego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']
Jakaż była zdziwiona, że myśliwi potępiają bezprawne strzelanie do psów, da się z nimi rozmawiać i ofu wyrzucają ze swych kręgów osobników działających wbrew prawu.


Lisie, cały czas te same teksty, nie chce mi się pisać 2gi raz tego samego.[/QUOTE]

Tak, tak, myśliwi to " chodzący ideał " pełen cnót wszelakich
ze strzelaniem do psów jest tak, że część myśliwych uważa, że oni nie powinni się do tego wtrącać bo to nie ich działka ale jeżeli już to należy zabijać tak, żeby nie było świadków i dowodów a każdy myśliwy powinien wozić przy sobie saperkę
Ty też używasz tych samych argumentów o wspaniałości myśliwych, którzy obrazili się nawet na prośbę o nie strzelanie do ptaków łownych podczas trwającego właśnie weekendu ' Europejski dzień ptaków /.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Nie, nie, nie. Tylko nie ona.
Jakaż była zdziwiona, że myśliwi potępiają bezprawne strzelanie do psów, da się z nimi rozmawiać i ofu wyrzucają ze swych kręgów osobników działających wbrew prawu. Oprócz tego jest zwyczajnie głu..., nieprofesjonalna.
Zrąbali poprzednią nowele i to tak, że w tej chwili na dobrą sprawę w przypadku hodowli psów i kotów rasowych nie da się jej naprawić.


Lisie, cały czas te same teksty, nie chce mi się pisać 2gi raz tego samego.[/QUOTE]

no własnie - zniknęły moje posty z tym, ze poprzednia nowela do bani.... więc sie wymixowałam z tego tematu. Ale wybory się zbliżają, więc halasu narobić trzeba. (u nas kilometr szosy nareperowali..... ) Szkoda czasu - wolę tu "bicie piany" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Tak, tak, myśliwi to " chodzący ideał " pełen cnót wszelakich
ze strzelaniem do psów jest tak, że część myśliwych uważa, że oni nie powinni się do tego wtrącać bo to nie ich działka ale jeżeli już to należy zabijać tak, żeby nie było świadków i dowodów a każdy myśliwy powinien wozić przy sobie saperkę
Ty też używasz tych samych argumentów o wspaniałości myśliwych, którzy obrazili się nawet na prośbę o nie strzelanie do ptaków łownych podczas trwającego właśnie weekendu ' Europejski dzień ptaków /.[/QUOTE]


Nie lubię jak ktoś wkłada mi do ust coś, czego nie powiedziałam.
Czuję się trochę jak na ściance tenisowej.

paniebzylu- wolnosć słowa itepe...

Nie mogę patrzeć tylko jak "ktoś taki" bierze się za "coś takiego", ba, ciągnie "kogoś" za sobą.
A potem "obrońcy zwierząt" dziwią się, że ma się ich za oszołomów, biorąc sobie błazna za "przywódcę".

Link to comment
Share on other sites

wyszłam na obrońcę myśliwych a prowadzę organizacje ekologiczną :evil_lol:
lubie takie niejasności :evil_lol:
Ale przynajmniej znam środowisko z obydwu stron i nikt mi kitów wciskał nie będzie, jak również ja z siebie idiotki nie zrobię tak jak organizatorzy pewnej imprezy dośc sporej gdy zaprosili aktualnego prezydenta RP na otwarcie i chcieli go częstować chlebem ze smalcem i ogórkiem.... Niby fajne danie, ale na otwarcie jakiegoś klubu gospodyń wiejskich. A tu miała być mega impreza o szlacheckich konotacjach. Więc mówię, że moze by coś bardziej delikatesowego podać, na co organizatorzy - a to powiemy, ze to smalec z dzika.... No cóż - od totalnej wtopy uratowało imprezę hobby prezydenta (całkiem nieoczekiwanie z resztą), bo powiedziałąm, że prezydent przecież myśliwy i zna smak smalcu z dzika więc będzie wtopa jak pozna, ze to świński....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']wyszłam na obrońcę myśliwych a prowadzę organizacje ekologiczną :evil_lol:
lubie takie niejasności :evil_lol:
Ale przynajmniej znam środowisko z obydwu stron i nikt mi kitów wciskał nie będzie, jak również ja z siebie idiotki nie zrobię tak jak organizatorzy pewnej imprezy dośc sporej gdy zaprosili aktualnego prezydenta RP na otwarcie i chcieli go częstować chlebem ze smalcem i ogórkiem.... Niby fajne danie, ale na otwarcie jakiegoś klubu gospodyń wiejskich. A tu miała być mega impreza o szlacheckich konotacjach. Więc mówię, że moze by coś bardziej delikatesowego podać, na co organizatorzy - a to powiemy, ze to smalec z dzika.... No cóż - od totalnej wtopy uratowało imprezę hobby prezydenta (całkiem nieoczekiwanie z resztą), bo powiedziałąm, że prezydent przecież myśliwy i zna smak smalcu z dzika więc będzie wtopa jak pozna, ze to świński....[/QUOTE]

I jeszcze hodujesz rasowe psy myśliwskie!!! A nie zbierasz burki z ulicy, pięknie po prostu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Nie lubię jak ktoś wkłada mi do ust coś, czego nie powiedziałam.
Czuję się trochę jak na ściance tenisowej.

Nie mogę patrzeć tylko jak "ktoś taki" bierze się za "coś takiego", ba, ciągnie "kogoś" za sobą.
A potem "obrońcy zwierząt" dziwią się, że ma się ich za oszołomów, biorąc sobie błazna za "przywódcę".[/QUOTE]

A to nie Ty pisałaś przypadkiem o tym, że " zieloni " tylko przywiązują się do drzew?

ja też nie lubię gdy mnie się wciska do grupy społeczno - politycznej, do której nie należę:

[quote]
[COLOR=#000000][B]To są ludzie cynicznie, metodycznie realizujący całokształt lewackiej ideologii[/B], w którym "ekofilia" (nie mylić z ekologią) jest jednym z kilku fundamentów wytresowania nowego społeczeństwa na modę "gender", "multi-kulti", "wrażliwość" "pomoc niezaradnym" i inne ściemki, których zadaniem jest "rozmiękczenie" społeczeństwa by nie protestowało oraz danie ułudy wolności w wybranych marginalnych zagadnieniach, by przykryć zniewolenie w sprawach fundamentalnych.

Gwarantuję Ci coraz większą osobistą frustrację w najbliższych latach. W swoich wpisach dałeś się poznać jako łagodny sympatyk lewactwa, lecz niestety to właśnie ci Twoi ulubieńcy obrali sobie za jeden z celów ataku akurat Twoje hobby - łowiectwo.
Nie bez przyczyny.
Gdyż myślistwo od zawsze interesowało ludzi myślących (słowo myślistwo wzięło się od "myślenia"), niezależnych, odważnych, "facetów z jajami" - [B] a tych nie lubi lewactwo.[/B] Najłatwiej manipuluje się potulnymi, bezpłciowymi, "wrażliwymi", zniewieściałymi, niezdecydowanymi.[/COLOR]
[/quote]

[URL]http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=428616&t=428616[/URL]

nie jestem już wię tylko " ekowariatem ", " ekooszołomem ", " ekofilem " i " lemingiem " ale także " lewakiem "

o jakim " przywódcy " piszesz?
czy Wy też jesteście przeciwni kolejnym zmianom w ustawie o ochronie zwierząt? ( chipowania, zakaz trzymania psów na łańcuchu, zakaz występu dzikich zwierząt w cyrkach i zakaz hodowli zwierząt futerkowych ).

Edited by lis
Link to comment
Share on other sites

Chyba dalej się nie rozumiemy, uff, jakoś to przeżyję.
Btw, może jednak coś nowego?

Co do pytania. Ja nie jestem przeciwna zmianom, tylko niech robi to ktoś z wyższym ajkju, ze zdecydowanie szerszą wiedzą i na pewno z pomocą dobrego, rozsądnego prawnika.
Bo pięknie brzmiące hasła mogą rzucać wszyscy, tylko mam wrażenie, że tu ktoś patrzy przez rolki po papierze toaletowym przed siebie, prąc do przodu niekoniecznie wiedząc dokąd.

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że robią to ludzie odpowiedni, ci, który na tym zależy - oczywiście, wsparcie mądrzejszych by się przydało ale nie wątpię w to, że takowe wsparcie jest

Wracając do psów i kotów:

[URL]http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Rodzinny-dramat-Bandzior-zastrzelil-im-kota,wid,16044969,wiadomosc.html?ticaid=6116fe[/URL]

[quote]
[COLOR=#000000][B]Ja kotowi i psu pozostającym bez opieki właściciela w łowisku nigdy nie odpuszczam! ... Latającym drapieżnikom też.[/B] I co Ty na to? Nie lękam się nikogo jak Ty, bo umiem ten problem zrozumieć. A Ty wyglądasz na ekooszołoma a nie myśliwego. Biorę przykład od sąsiadów z za Odry.....Każdy drapieżnik domowy czy dziki robi spustoszenie wśród drobnej zwierzyny łowieckiej. Zgodzisz się z taką opinią czy nie? Poczytaj łowieckie miesięczniki miemieckie i zobacz zdjęcia co taki kot potrafi zrobić zwierzynie drobnej tylko jednej nocy......wtedy zrozumiesz intencje tego myśliwego. Polska to taki dziwny kraj. Ważniejszy jest kot jak inna zwierzyna wolno żyjąca czy nawet bezdomny co z wychłodzenia umiera........[/COLOR]
[/quote]

[quote]
[B][COLOR=#000000]Piszę tyle razy na tym padole : ŁOPATA I GŁĘBOKI DÓŁ .[/COLOR][/B][COLOR=#000000]
[/COLOR][COLOR=#000000][b]Nie ma trupa , nie ma zabójstwa .[/COLOR][/b]
[/quote]

[URL]http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=428876&t=428876[/URL]

mam tylko nadzieję, że idiotów, którzy świadomie łamią prawo jest jak najmniej ... oby ...

Edited by lis
Link to comment
Share on other sites

Źle Ci się wydaje.
Ci sami ludzie pokazali jak nowelizować rok temu, ale najwidoczniej, muszą to spieprzy.ć parę razy zanim ktoś przestanie im na to pozwalać, z resztą nie tylko w tej dziedzinie i nie tylko tym ludziom.
Krowa, która... itd.

Link to comment
Share on other sites

Lisie - czy myślisz, ze ta cała hucpa w imię że to niby dobra zwierząt/dzieci/uchodźców (niepotrzebne skreślić) jest na prawdę dla ich dobra? Popatrz kiedy i za ile są wybory. I kto chce zmazać nieudaną nowelę tylko mam wrażenie, że powstanie kolejny gniot pachwionowy.

A nad tekstami że jakiś ktoś chce zabijać wszystko co się rusza szkoda czasu mi siedzieć i się zastanawiać - dla tego kogoś jest przewidziane inne miejsce - ale to sprawa lekarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Lisie - czy myślisz, ze ta cała hucpa w imię że to niby dobra zwierząt/dzieci/uchodźców (niepotrzebne skreślić) jest na prawdę dla ich dobra? Popatrz kiedy i za ile są wybory. I kto chce zmazać nieudaną nowelę tylko mam wrażenie, że powstanie kolejny gniot pachwionowy.
.[/QUOTE]

Nie ważne są intencje i ich szlachetność, prawdziwa czy rzekoma, ważna jest skuteczność zmian w prawie a wiele z tych zmian, min. zakaz hodowli zwierząt na futra czy trzymanie psów na łańcuchu, powinno już dawno wejść w życie.

Link to comment
Share on other sites

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych byłby ok (choć ograniczyłby dietę drapieżników w zoo), ale z tymi łańcuchami to ja tego jakoś w ogóle nie widzę w praktyce. Jak to miałoby się odbywać, na jakich zasadach, przecież musiałoby być jakieś vacatio legis albo nie wiem co, bo inaczej w mojej podgórskiej letniej mecie nie będę miała szans dojść z przystanku PKS do domu z psem w całości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...