Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='bezag']Nie mieszkam tez w mieście gdzie jest tych oficjalnych możliwości więcej.[/QUOTE]

[B]bezag [/B]też mieszkam w Sanoku, co prawda od nie dawna :P

masz tu dwie opcje jak możesz pomagać:
[URL]http://www.sanok.kupindeks.pl/zostan-tutorem.html#[/URL]

[URL]http://www.stonz.sanok.pl/[/URL]

To tak na szybko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szysz'][B]bezag [/B]też mieszkam w Sanoku, co prawda od nie dawna :P

masz tu dwie opcje jak możesz pomagać:
[URL]http://www.sanok.kupindeks.pl/zostan-tutorem.html#[/URL]

[URL]http://www.stonz.sanok.pl/[/URL]

To tak na szybko ;)[/QUOTE]
W stozie byłam i podziękuje. Chyba, że się zmieni tam "władza".
Co do tego pierwszego, wiem o tym, bo w szkole działa wolontariat i chodzi sie do starszych osób jak i do dzieci. Jednakże nie mogłam się zapisać w pierwszej klasie przez osobiste problemu i zaległości w nauce.

Link to comment
Share on other sites

Bosh .... :modla: i znów biednej [B]bezag[/B] nikt nie rozumie :placz: wszyscy wokół są głupi i bez serca bez artystycznej i dziecięcej [:lol:] wrażliwości ....Ludzie no co wy ...przecie przyjdzie się jej pochlastać :grins:


Bezag ...a co z Twoją godziną dla ziemi :grins: klepałaś cały ten czas wczoraj w klawiaturę , gdzie twoja eco zasada ....tak jesteś hipokrytką jak już ci to napisała Vectra

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Bosh .... :modla: i znów biednej [B]bezag[/B] nikt nie rozumie :placz: wszyscy wokół są głupi i bez serca bez artystycznej i dziecięcej [:lol:] wrażliwości ....Ludzie no co wy ...przecie przyjdzie się jej pochlastać :grins:[/QUOTE]
Znów przekręcanie moich słów i dopisywanie własnych pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

Bezag , pokaż mi JEDNĄ część z twojego komputera ... która jest japońska , a nie chińska czy koreańska.
W Japonii od dawna nie produkuje się części do kompów , bo to za drogo kosztowało. Cała produkcja odbywa się w krajach gdzie ludzie zasuwają za michę ryżu. Byś Ty wielka ekolożko mogła kupować to za bezcen.

auta po 2000 roku amerykańskie , też są made in china ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Bezag , pokaż mi JEDNĄ część z twojego komputera ... która jest japońska , a nie chińska czy koreańska.
W Japonii od dawna nie produkuje się części do kompów , bo to za drogo kosztowało. Cała produkcja odbywa się w krajach gdzie ludzie zasuwają za michę ryżu. Byś Ty wielka ekolożko mogła kupować to za bezcen.

auta po 2000 roku amerykańskie , też są made in china ...[/QUOTE]
To nie ja zaczęłam o małych japońskich rączkach...
Nie mamy samochodu...
Coś jeszcze> Jakieś zarzuty? Po raz enty piszę, ze nigdzie nie napisałam, że jestem lepsza to wyście osbie dopisali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']To nie ja zaczęłam o małych japońskich rączkach...
Nie mamy samochodu...
Coś jeszcze> Jakieś zarzuty? Po raz enty piszę, ze nigdzie nie napisałam, że jestem lepsza to wyście osbie dopisali.[/QUOTE]
ale to Ty nasz umoralniasz i piszesz jaki świat zły :)
nie musisz mieć samochodu - wystarczy że nadużywasz komputera

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Czujesz sie umoralniana? Biedactwo.[/QUOTE]
czuje się ubawiona wręcz do łez.
jak czytam te bzdury które klepiesz na chinskiej klawiaturze i gapisz się w chiński monitor.
Ja przynajmniej zajadam polski chlebek , z polskim masłem i polską szybką ... ale importowaną soją też nie gardzę..

Dalej nie odpowiedziałaś .... o co tu walczysz ? o wiosnę , czy o wolne poniedziałki. Bo jeśli nadal masz zamiar tu klepać , że nie jedząc mięsa zbawia się świat. To szkoda Twojego czasu , prądu , lasów i małych chińskich rączek które ci ten komputer złożyły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']czuje się ubawiona wręcz do łez.
jak czytam te bzdury które klepiesz na chinskiej klawiaturze i gapisz się w chiński monitor.
Ja przynajmniej zajadam polski chlebek , z polskim masłem i polską szybką ... ale importowaną soją też nie gardzę..

Dalej nie odpowiedziałaś .... o co tu walczysz ? o wiosnę , czy o wolne poniedziałki. Bo jeśli nadal masz zamiar tu klepać , że nie jedząc mięsa zbawia się świat. To szkoda Twojego czasu , prądu , lasów i małych chińskich rączek które ci ten komputer złożyły.[/QUOTE]
Serio? a ja jem kosmiczny chleb...
Tu? O nic nie walczę. Przedstawiam tylko, że zabijanie jest złe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Aktualnie mamy taką możliwość i to jest pomoc w ograniczaniu barbarzyństwa. Nie jedzenie mięsa , to tylko kawał ochłapa który kupi ktoś inny.

Więc że ktoś nie je mięsa , po prostu ma czyste łapki sam i jest mu cudownie ... poprawy życia zwierząt nie dokonuje tym sposobem żadnej.
Mniej więcej na takiej samej zasadzie to działa ... nie oddam psa do schroniska , nie uśpię - wywalę na ulicy może ktoś przygarnie - jaki jestem humanitarny i cudowny.[/QUOTE]

Myśliwi twierdzą, że Oni są ekologiczni, gdyż własnoręcznie zabijają swoje jedzenie, jedzą zdrowe i smaczne mięso i tym samym nie przyczyniają się do przemysłowej hodowli, gdyż nie kupują mięsa ( akurat w to wierzę ) - jednocześnie, dyskryminują Oni resztę społeczeństwa, uważając nas za morderców i " padlinożerców ", gdyż to Oni są " prawdziwymi drapieżnikami " i spożywają " prawdziwe mięso ", a my jemy tylko padlinę z rzeźni
tyle, ze takie myślenie to hipokryzja i obłuda, gdyż te 100 tysięcy myśliwych + Ich rodziny i znajomi, którzy spożywają dziczyznę, która stanowi mniej niż 1% produkcji mięsnej w kraju, nie ma wpływu na produkcję mięsną w Polsce, gdyż hodowla to biznes, kasa - fakt, iż myśliwy zabije dzika, jelenia, kaczkę czy gęś nie ma wpływu na wielkość hodowli i na sprzedaż, gdyż ryzyko i straty są wliczone, wkalkulowane w hodowlę i na dodatek mamy jeszcze eksport - zresztą, większość polskiej dziczyzny idzie na eksport do krajów, gdzie dzikich zwierząt zabija się jeszcze więcej, niż w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Myśliwi twierdzą, że Oni są ekologiczni, gdyż własnoręcznie zabijają swoje jedzenie, jedzą zdrowe i smaczne mięso i tym samym nie przyczyniają się do przemysłowej hodowli, gdyż nie kupują mięsa ( akurat w to wierzę ) - jednocześnie, dyskryminują Oni resztę społeczeństwa, uważając nas za morderców i " padlinożerców ", gdyż to Oni są " prawdziwymi drapieżnikami " i spożywają " prawdziwe mięso ", a my jemy tylko padlinę z rzeźni
tyle, ze takie myślenie to hipokryzja i obłuda, gdyż te 100 tysięcy myśliwych + Ich rodziny i znajomi, którzy spożywają dziczyznę, która stanowi mniej niż 1% produkcji mięsnej w kraju, nie ma wpływu na produkcję mięsną w Polsce, gdyż hodowla to biznes, kasa - fakt, iż myśliwy zabije dzika, jelenia, kaczkę czy gęś nie ma wpływu na wielkość hodowli i na sprzedaż, gdyż ryzyko i straty są wliczone, wkalkulowane w hodowlę i na dodatek mamy jeszcze eksport - zresztą, większość polskiej dziczyzny idzie na eksport do krajów, gdzie dzikich zwierząt zabija się jeszcze więcej, niż w Polsce.[/QUOTE]
wege też nie mają wpływu na produkcje mięsa. W ich głowach tylko ten wpływ istnieje :)
taka tam obłuda ....

I jeszcze taka śmieszna rzecz ... roślinożercy broniący natury ... a sorry gdzie rosną te ich roślinki ? w doniczkach na balkonie ?
gdyby ludzie zaprzestali jeść mięsa .. produkcja roślin musiała by zostać zwiększona , tym samym dzikie zwierzątka miały by mniej miejsca niż mają obecnie.

No i znowu myśliwi byli by źli , bo by zabijać musieli leśne cuda natury , te które obżerały by wegetarian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Mam, że propozycję.
Zakończy glupie rozmowy, bo co bym nie napisała jest źle, więc na zdrowy rozum nie ma to sensu. Wiem, że gdybym miała na karku więcej lat inaczej byłoby to odbierane.[/QUOTE]

nie , nie o wiek tu chodzi tylko o świadomość ... niech to co piszesz trzyma się kupy i dupy za przeproszeniem , niech to wszystko ma sens , niech jedno twoje słowo nie zaprzecza drugiemu ...a o twojej dojrzałości nie będzie świadczył wiek , tylko twoje reakcje na inne zdanie , na krytykę , trzeba umieć polemizować , rozmawiać , przyznać rację kiedy jej się nie ma a nie iść w zaparte że moje jest najmojsze ...i to czy masz 16 czy 61 nie jest ważne ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Mam, że propozycję.
Zakończy glupie rozmowy, bo co bym nie napisała jest źle, więc na zdrowy rozum nie ma to sensu. Wiem, że gdybym miała na karku więcej lat inaczej byłoby to odbierane.[/QUOTE]

o w końcu coś rozsądnego. I nie chodzi o Twój wiek, to jest bez znaczenia, a o to że sie upierasz bez sensu przy czymś co juz dawno dowiedzione. Trochę pokory nie zaszkodzi. Może jednak warto abyś została wolontariuszką ciut dłużej niż ten 1 dzień, np w domu pomocy dla ludzi starszych czy dla upośledzonych dzieci, najlepiej za granicą abyś za szybko do rodziców nie mogła wrócić - takie doświadczenie z pewnością by Ci pomogło poskładać w całość wiele spraw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']wege też nie mają wpływu na produkcje mięsa. W ich głowach tylko ten wpływ istnieje :)
taka tam obłuda ....

I jeszcze taka śmieszna rzecz ... roślinożercy broniący natury ... a sorry gdzie rosną te ich roślinki ? w doniczkach na balkonie ?
gdyby ludzie zaprzestali jeść mięsa .. produkcja roślin musiała by zostać zwiększona , tym samym dzikie zwierzątka miały by mniej miejsca niż mają obecnie.

No i znowu myśliwi byli by źli , bo by zabijać musieli leśne cuda natury , te które obżerały by wegetarian.[/QUOTE]

Wiesz, są ludzie, którzy wierzą w to, że ludzkość jest już gotowa na wegetarianizm - poza tym, obecnie, spora część upraw roślinnych idzie na paszę dla zwierząt hodowlanych, hodowanych dla mięsa, więc areał upraw wcale nie musiałby ulec zwiększeniu
polecam wywiad z prof. Andrzejem Elżanowskim:

[URL]http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/andrzej-elzanowski,298506.html[/URL]

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/41453-jonQuilla"][B]jonQuilla[/B][/URL] [/B] - dyskutowałem z Nimi przez siedem lat i mam już jako takie wrobione zdanie: większość z nich, to zadufane w sobie prostaki i chamy / niestety / o znikomej wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt, przeciwnicy psów i kotów / poza psami myśliwskimi / i ludzie, którzy odbierają zwierzętom prawo do jakich kolwiek emocji, bo to przecież " tylko zwierzęta ", a miłość do zwierząt kojarzy im się tylko z zoofilią ...
zresztą, Ci, którzy wypowiadają się w mediach też do elokwentnych osób nie należą, np. jeden z myśliwskich kapelanów:

[QUOTE][B]"Oni nie są Polakami"[/B]

Na zarzuty odpowiada ks. Tomasz Duszkiewicz – kapelan myśliwych diecezji drohiczyńskiej. W wywiadzie dla "Głosu Węgrowa i Okolic" podkreśla, że [B]"łowiectwo jest bardzo mocno wplecione w kulturę naszej ojczyzny. (...) Ci, którzy uprawiają łowiectwo, to bardzo często ludzie o dobrym sercu, którzy troszczą się o przyrodę. Ludzie z zewnątrz widzą wyłącznie zabite zwierzęta. Myślistwo to jednak gospodarka. To troska o zwierzynę, która sama nie jest w stanie się utrzymać. Myśliwi są gospodarzami, którzy jej pomagają".[/B]

O osobach, które krytykują Hubertusa jako "święto promujące zabijanie zwierząt", ksiądz Duszkiewicz mówi, że to[B] "ludzie, którzy nie mają pojęcia o łowiectwie. Oni nie są Polakami. Słuchają pseudoekologów, którzy są ekoterrorystami. Ci zaś mówią, że strzelanie do zwierząt to brutalne zabijanie. To nie jest zabijanie. To pozyskiwanie zwierzyny. Idąc do sklepu, powinniśmy zdać sobie sprawę, że ta kiełbasa, którą kupujemy, pochodzi od zwierząt, które zostały zabite w bardziej brutalny sposób niż dziki".

- W polowaniu nie ma nic złego. To polska tradycja. Co może być w niej złego? (...) Człowiek z natury jest łowcą - kończy ks. Duszkiewicz.[/B][/QUOTE]

[url]http://www.rp.pl/artykul/531602,946261.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/41453-jonQuilla"][B]jonQuilla[/B][/URL] [/B] - dyskutowałem z Nimi przez siedem lat i mam już jako takie wrobione zdanie: większość z nich, to zadufane w sobie prostaki i chamy / niestety / o znikomej wrażliwości i empatii w stosunku do zwierząt, przeciwnicy psów i kotów / poza psami myśliwskimi / i ludzie, którzy odbierają zwierzętom prawo do jakich kolwiek emocji, bo to przecież " tylko zwierzęta ", a miłość do zwierząt kojarzy im się tylko z zoofilią.[/QUOTE]

Może moje doświadczenie z myśliwymi nie jest tak bogate jak Twoje ale ja ogólnie nie lubię szufladkowania ludzi bo z reguły jest to krzywdzące.
Miałam znajomego, swojego czasu byliśmy bardzo dobrymi kumplami który był myśliwym, podobnie jak jego ojciec. Nie zauważyłam u nich niechęci do zwierząt a byłam kilka razy u nich na obiedzie gdzie pierwszy raz jadłam dziczyznę nie wiedząc nawet o tym a także dwa razy byłam na takim ognisku organizowanym przez ich koło łowieckie. Jakoś nie miałam wrażenie że siedzę wśród morderców bez serca, a rozmowy głównie opierały się na polowaniach...mimo to nic nie było w nich rażącego i bezdusznego jak dla mnie.
Btw. kolega ten pierwszy alarmował że trzeba zabrać mojego psa od wcześniejszego właściciela, jeszcze zanim pies zaczął tracić na wadze i ogólnie źle wyglądać.

Nie wątpię ze jakaś część myśliwych jest taka jak ich opisujesz ale nie generalizujmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla']Może moje doświadczenie z myśliwymi nie jest tak bogate jak Twoje ale ja ogólnie nie lubię szufladkowania ludzi bo z reguły jest to krzywdzące.
Miałam znajomego, swojego czasu byliśmy bardzo dobrymi kumplami który był myśliwym, podobnie jak jego ojciec. Nie zauważyłam u nich niechęci do zwierząt a byłam kilka razy u nich na obiedzie gdzie pierwszy raz jadłam dziczyznę nie wiedząc nawet o tym a także dwa razy byłam na takim ognisku organizowanym przez ich koło łowieckie. Jakoś nie miałam wrażenie że siedzę wśród morderców bez serca, a rozmowy głównie opierały się na polowaniach...mimo to nic nie było w nich rażącego i bezdusznego jak dla mnie.
Btw. kolega ten pierwszy alarmował że trzeba zabrać mojego psa od wcześniejszego właściciela, jeszcze zanim pies zaczął tracić na wadze i ogólnie źle wyglądać.

Nie wątpię ze jakaś część myśliwych jest taka jak ich opisujesz ale nie generalizujmy.[/QUOTE]
To, że lubią psy- tego nigd nie neguje, choć strzelanie do psów jest dość częste. Też znam myśliwego który ma zwierzęta i ba, jego córka jest wegetarianką i jest przeciwko myślistwu. Tu chodzi przede wszystko o zabijanie, które zawsze będzie złe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla']Może moje doświadczenie z myśliwymi nie jest tak bogate jak Twoje ale ja ogólnie nie lubię szufladkowania ludzi bo z reguły jest to krzywdzące.
Miałam znajomego, swojego czasu byliśmy bardzo dobrymi kumplami który był myśliwym, podobnie jak jego ojciec. Nie zauważyłam u nich niechęci do zwierząt a byłam kilka razy u nich na obiedzie gdzie pierwszy raz jadłam dziczyznę nie wiedząc nawet o tym a także dwa razy byłam na takim ognisku organizowanym przez ich koło łowieckie. Jakoś nie miałam wrażenie że siedzę wśród morderców bez serca, a rozmowy głównie opierały się na polowaniach...mimo to nic nie było w nich rażącego i bezdusznego jak dla mnie.
Btw. kolega ten pierwszy alarmował że trzeba zabrać mojego psa od wcześniejszego właściciela, jeszcze zanim pies zaczął tracić na wadze i ogólnie źle wyglądać.

Nie wątpię ze jakaś część myśliwych jest taka jak ich opisujesz ale nie generalizujmy.[/QUOTE]
dokładnie mam tak samo. Znam wielu myśliwych jak i nie myśliwych i pustkami w rozumie są podzieleni po równo - zarówno myśliwi jak i nie myśliwi :evil_lol: więc generalizowanie, ze jak ktoś w zielonym to bleee a jak w różowym to git jest bez sensu.
a że sobie gadają o polowaniach - no cóż - wędkarze o taaakich rybach, kibice o wtopie polskiej pilki noznej, my o psach i ich gooowienkach nawet przy obiedzie będziemy gadać - to chyba w miare normalne jest.
Ja tam lubie myśliwskie ogniska, bo to sa ogniska a nie grilowiska. Rano człowiek śmierdzi dymem z ogniska a nie z przypalonego grilla.
W mojej rodzinie myśliwi byli, wychowałam się na polowaniach, chodziłam na polowania, strzelałam ale tylko do pustych gilz po nabojach i sprawiało mi to wielką frajdę. Co mi nie przeszkadzało sympatyzować ze srodowiskiem ekologów, pracować w organizacjach ekologicznych, bronić praw zwierząt i roślin jak również wód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']wege też nie mają wpływu na produkcje mięsa. W ich głowach tylko ten wpływ istnieje :)
taka tam obłuda ....

I jeszcze taka śmieszna rzecz ... roślinożercy broniący natury ... a sorry gdzie rosną te ich roślinki ? w doniczkach na balkonie ?
gdyby ludzie zaprzestali jeść mięsa .. produkcja roślin musiała by zostać zwiększona , tym samym dzikie zwierzątka miały by mniej miejsca niż mają obecnie.

No i znowu myśliwi byli by źli , bo by zabijać musieli leśne cuda natury , te które obżerały by wegetarian.[/QUOTE]
Ponad połow produkcji roślin idzie na paszę dla zwierząt. A mięsem człowiek nie żyje i ten co je mieśo je i również rośliny. Nie byłoby tragedi.
Widzę, że wegetarianizm coś ci zrobił. Podawał kilka linków gdzie wszystko je opisane mądrzej niż ja tu prawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']To, że lubią psy- tego nigd nie neguje, choć strzelanie do psów jest dość częste. Też znam myśliwego który ma zwierzęta i ba, jego córka jest wegetarianką i jest przeciwko myślistwu. Tu chodzi przede wszystko o zabijanie, które zawsze będzie złe.[/QUOTE]
a to że zjadasz sałatę to nie jest zabijanie sałaty? Dla sałaty to zabijanie. Na śmierć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag'][B]Ponad połow produkcji roślin idzie na paszę dla zwierząt.[/B] A mięsem człowiek nie żyje i ten co je mieśo je i również rośliny. Nie byłoby tragedi.
Widzę, że wegetarianizm coś ci zrobił. Podawał kilka linków gdzie wszystko je opisane mądrzej niż ja tu prawie.[/QUOTE]
o to to to :diabloti: dlatego moje psy nie jedzą RC ani tego typu suszu - nie nakręcam upraw roślin w celu wyżywienia moich psów. Pies to nie kura aby jeść kukurydzę i ryż.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...