Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='filodendron']
Skoro zrobił się już taki kurkowy off, to od czego zależy wielkość jajek? Od rasy, żywienia?
W weekend byłam na zootargach, gdzie wystawiane były różne rasy kur, niektóre bardzo ozdobne i bardzo duże - a jajka miały maciupeńkie.[/QUOTE]

umknęło mi to wczoraj. Wielkość jajka jest uzależniona od rasy. Chociaż w pl bardzo często w chowie produkcyjnym używa się mieszańców, tak są krzyżowane rasy żeby uzyskać konkretne cechy, czyli np. większą nieśność, czy szybki przyrost mięsa. I w zależności od tego z jaką rasą się na do czynienia jajko może być malutkie od wielkiego kuraka, a całkiem spore od małej i drobnej kurki.
Do tego dochodzi tez rodzaj karmienia i chowu. Także w zasadzie wszystko ma wpływ. I bardzo mi szkoda, że nasze rodzime rasy i te stare zasłużone gdzieś odchodzą w zapomnienie na korzyść właśnie mieszańców.
Ja obecnie mam kury rasy [B]Leghorn[/B] ([URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Leghorn[/URL]) chociaż marzy mi się [B]Zielononóżka kuropatwiana [/B]([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielononóżka_kuropatwiana)albo"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielononóżka_kuropatwiana) [/URL]albo[B] Żółtonóżka kuropatwiana[/B] ;)
Chociaż najpopularniejsze były i nadal można je spotkać w gospodarstwach [B]Polbary[/B] ([URL]http://efabis.tzv.fal.de/cgi-bin/getblob.cgi?sid=a1536cba698e2ead6a181f176ee787b2,50004150[/URL])
W temacie kurczaków coś tam wiem ;)


[quote name='Vectra']dziś miałam przyjemność i od 7 lat mam tą przyjemność.... mój wspólnik hodowlany jest myśliwym. Od wielu wielu lat ;)
pytałam z ciekawości .. ile zastrzelił w swoim życiu zwierząt .... wymienił kilka :) jego "praca" to nie walenie z dwururki .. a sprzęcik ma zacny , bo się bawiłam i strzelaliśmy nie raz do tarczy ;) myśliwy prócz sezonowego ostrzału danego gatunku , ma masę rzeczy w lesie do zrobienia ... dla dobra zwierząt żyjących ;)[/QUOTE]

o właśnie o tym mówię. Każdy kto głośno krzyczy "myśliwi są źli i be i fuj" tak naprawdę żadnego nie zna. Z żadnym nie rozmawiał. I ma często gęsto mgliste pojęcie o tym czym się zajmują. I jak wszędzie znajdzie się grupa wykolejeńców, którzy mają radochę z zabijania, do tego zero empatii. I jadą sobie postrzelać dla frajdy. Tylko pytanie czy to jest myśliwy? Czy idiota z dwururką?

U mnie w rodzinie było kilku myśliwych, i takiego szacunku do natury, życia i zrozumienia lasu życzę każdemu. Także nie wrzucała bym do worka jak leci wszystkich. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']nie rozumiem Cię. to, że osoba x traktuje każde życie na równi nie może wpłynąć na to, jak postrzegają swoje żywienie lwy i inne wilki.[/QUOTE]
ale osoba x mówiąca, że traktuje każde życie na równi w momencie jak daje swojemu psu krówkę jest hipokrytką, bo stawia swojego psa wyżej niż tą krowę. już samo stwierdzenie, że każdy jest równy świadczy o nieznajomości świata, bo tak nigdy nie było i nigdy nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Łatwo powiedzieć ale jak to zrobić? W Polsce średnio jeden myśliwy przypada na ok. 400 obywateli. W parlamencie jeden myśliwy przypada na 40 posłów.[/QUOTE]
Tia, i każdy gania do tego lasu z solą, siankiem i liczyć zwierzątka ;)
Niestety trudno mówić o "marginesie" w kontekście myśliwych nastawionych wyłącznie na łup. (Wrzućcie sobie w google "oprawa trofeów myśliwskich - ile firm wyskakuje). Prędzej skłonna jestem uwierzyć, że margines stanowią ci opisywani przez Vectrę czy Asiak Kasię.
*
Asiak Kasia - dzięki za info o kurkach. Faktycznie kury z dzieciństwa przypominały tę pierwszą rasę. A na wystawie to były jeszcze całkiem inne cudaki, z wielkim żółtym ptakiem z ulicy sezamkowej włącznie - jakaś taka rasa z wielką kulą pierza na głowie, w kolorze żółtawym. Ładne.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam jednego myśliwego, całe ściany ma udekorowane skórami, czaszkami, porożem. Z tego co wiem zimą do lasu nie jeździ bo mu się nie opłaca. Natomiast w internecie roi się od afer z myśliwymi, które związek łowiecki tuszuje. Choćby te afery z odstrzałem psów. Gdyby zamiast tuszować, broić takich wykolejeńców związek po prostu by reagował jak trzeba, nie byłoby takich dyskusji. Od pewnego czasu nawet nie czytam o tym co tam się dzieje, szkoda nerwów.

Link to comment
Share on other sites

Dobre stare dogo - nic się nie zmienia ;)
Pozdrowienia dla Starych Dobrych Znajomych - sorry, ale u mnie totalny brak czasu na net...
Zalogowałam się bo moja koleżanka z agility potrzebuje pomocy – info tutaj [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241046-SOS-dla-agilitowca-Ani-Makosz[/URL]

Zeskanowałam taki fajny artykuł - wiedziałam, że kiedyś się przyda - no bo jak offować to offować - polecam [URL]http://kuryozdobne.republika.pl/o_jedzeniu_maly.jpg[/URL]

Artykuł jest z FORUM (najciekawsze artykuły z prasy światowej) nr 9 28.02-6.03.2011 (nie żebym kupowała, ale czasem dostaję do spalenia ;))

Co do myśliwych JA osobiście uważam, że z nimi - to tak jak z ludźmi - normalni są niezbędni, a pop... należałoby eksterminować lub izolować na ich koszt.

A jak czytam tekst, o tym jaki to problem, że pieseczek 200 m w lesie pogoni sarenkę to mnie ...... strzela...
Dziewczyny zastanówcie się, jak będziecie się czuły (=jak ta biedna sarenka?) gdy Was (pod własnym domem) pogoni te 200 m, duży łysy i wyraźnie napalony facet...
Będziecie wiać ile pary w nogach. Modląc się do dowolnego boga, który zechce Was wysłuchać (kocham Prattcheta) aby gonił Was tylko rekreacyjnie, a nie w konkretnym celu....

Link to comment
Share on other sites

a ja jestem z myśliwskiej rodziny (dziadek, wujkowie), choć myślistwa zakończonego aktem zabijania nie rozumiem nadal.... Lubię część myśliwskiej kultury (mają dość dobrą znajomośc trunków i to nie byle jakich a często staropolskich napitków, oraz jadła). A najbardziej z myślistwa lubię psy myśliwskie - znakomita większość w rękach nie-myśliwych :diabloti: . I lubię też szkolenia myśliwskie dla psów. Dużo dają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']umknęło mi to wczoraj. Wielkość jajka jest uzależniona od rasy. Chociaż w pl bardzo często w chowie produkcyjnym używa się mieszańców, tak są krzyżowane rasy żeby uzyskać konkretne cechy, czyli np. większą nieśność, czy szybki przyrost mięsa. I w zależności od tego z jaką rasą się na do czynienia jajko może być malutkie od wielkiego kuraka, a całkiem spore od małej i drobnej kurki.
Do tego dochodzi tez rodzaj karmienia i chowu. Także w zasadzie wszystko ma wpływ. I bardzo mi szkoda, że nasze rodzime rasy i te stare zasłużone gdzieś odchodzą w zapomnienie na korzyść właśnie mieszańców.
Ja obecnie mam kury rasy [B]Leghorn[/B] ([URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Leghorn[/URL]) chociaż marzy mi się [B]Zielononóżka kuropatwiana [/B]([URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielononóżka_kuropatwiana)albo"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielononóżka_kuropatwiana) [/URL]albo[B] Żółtonóżka kuropatwiana[/B] ;)
Chociaż najpopularniejsze były i nadal można je spotkać w gospodarstwach [B]Polbary[/B] ([URL]http://efabis.tzv.fal.de/cgi-bin/getblob.cgi?sid=a1536cba698e2ead6a181f176ee787b2,50004150[/URL])
W temacie kurczaków coś tam wiem ;)




o właśnie o tym mówię. Każdy kto głośno krzyczy "myśliwi są źli i be i fuj" tak naprawdę żadnego nie zna. Z żadnym nie rozmawiał. I ma często gęsto mgliste pojęcie o tym czym się zajmują. I jak wszędzie znajdzie się grupa wykolejeńców, którzy mają radochę z zabijania, do tego zero empatii. I jadą sobie postrzelać dla frajdy. Tylko pytanie czy to jest myśliwy? Czy idiota z dwururką?

U mnie w rodzinie było kilku myśliwych, i takiego szacunku do natury, życia i zrozumienia lasu życzę każdemu. Także nie wrzucała bym do worka jak leci wszystkich. :roll:[/QUOTE]
Akurat znam myśliwych, jeden mieszka koło mnie i wiem, że każdy myśliwy, który zabija jest nieprzewidywalny i ma zapędy na psychopate.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ale osoba x mówiąca, że traktuje każde życie na równi w momencie jak daje swojemu psu krówkę jest hipokrytką, bo stawia swojego psa wyżej niż tą krowę. już samo stwierdzenie, że każdy jest równy świadczy o nieznajomości świata, bo tak nigdy nie było i nigdy nie będzie.[/QUOTE]
I to jedyny argument przeciwko mnie? Gdyż daje swoim zwierzętom jedzenie? najlepiej czepić się czegoś nieistotnego, gdy nie ma się nic istotnego do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Akurat znam myśliwych, jeden mieszka koło mnie i wiem, że każdy myśliwy, który zabija jest nieprzewidywalny i ma zapędy na psychopate.[/QUOTE]

a ja znam 5, z czego tylko jeden jesy bucem bez rozumu. 4 to naprawdę super ludzie, gdzie strzelanie to obowiązek i wcale nie uwielbiają taplania się w krwi i bebechach. Czyli jednak myśliwi są spoko, bo ja znam więcej tych fajnych. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a ja jestem z myśliwskiej rodziny (dziadek, wujkowie), choć myślistwa zakończonego aktem zabijania nie rozumiem nadal.... Lubię część myśliwskiej kultury (mają dość dobrą znajomośc trunków i to nie byle jakich a często staropolskich napitków, oraz jadła). A najbardziej z myślistwa lubię psy myśliwskie - znakomita większość w rękach nie-myśliwych :diabloti: . I lubię też szkolenia myśliwskie dla psów. Dużo dają.[/QUOTE]
Tylko zamiast rozwijac te ciekawszy kierunek, bez zabijania, raczej ówcześni myśliwi skłaniają się do mordowania. Ja przykładowo uwielbiam psy myśliwskie, ale tych myśliwych których znam nie wiedzą nic o psach albo rozmnażają kundelki twierdząc, że to np. ogar polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']A każdy ekolog to matołek bez wyobraźni. Fajne uogólnienie? Podoba się? Nie? To nie uogólniaj chamsko, jeśli nie chcesz, zeby zrykoszetowało w Ciebie.[/QUOTE]
wiesz, uogólniać to można, ale nie na zasadzie, że zna się AŻ jedną taką osobę i uogólnia się to na tysiące:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']a ja znam 5, z czego tylko jeden jesy bucem bez rozumu. 4 to naprawdę super ludzie, gdzie strzelanie to obowiązek i wcale nie uwielbiają taplania się w krwi i bebechach. Czyli jednak myśliwi są spoko, bo ja znam więcej tych fajnych. :diabloti:[/QUOTE]
Wiesz jak to brzmi? Zabijanie to obowiązek.... Najlepiej powiedziec, ze to obowiązek,a le zabijać z przyjemnością...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Tylko zamiast rozwijac te ciekawszy kierunek, bez zabijania, raczej [B]ówcześni [/B]myśliwi skłaniają się do mordowania. Ja przykładowo uwielbiam psy myśliwskie, ale tych myśliwych których znam nie wiedzą nic o psach albo rozmnażają kundelki twierdząc, że to np. ogar polski.[/QUOTE]
Współcześni - znaczy zyjący dzisiaj.
Ówcześni to żyjący wówczas, czyli kiedyś. Używasz słów - najpierw poznaj ich znaczenie
Inna sprawa - czytam Ciebie i wiem, że dla Ciebie 99,9% społeczeństwa to ludzie godni jedynie pogardy, więc chyba nie wezmę pod uwagę Twojego zdania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']wiesz, uogólniać to można, ale nie na zasadzie, że zna się AŻ jedną taką osobę i uogólnia się to na tysiące:diabloti:[/QUOTE]
No widzisz, już tu na wątku jest inny ekolog, czyli panbazyl, którą czytam do lat i ogromnie szanuję za wiedzę i pozim wypowiedzi. To po prostu odniesienie do [QUOTE]i wiem, że każdy myśliwy, który zabija jest nieprzewidywalny i ma zapędy na psychopate.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Wiesz jak to brzmi? Zabijanie to obowiązek.... Najlepiej powiedziec, ze to obowiązek,a le zabijać z przyjemnością...[/QUOTE]

A skąd Ty możesz wiedzieć czy im to sprawia przyjemność? :roll:
Ponadto to był własnie przykład dlaczego nie powinno się generalizować na podstawie 1,2,5 osób całej grupy. Wsród ekologów tez znajdą się psychole, tak samo jak wsród lekarzy, hodowców, nianiek, strażaków, itd. Natomiast nie mowi się, że wszyscy strażacy to psychole, bo codziennie ryzykują życiem i bawią się ogniem. Pojmujesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']A skąd Ty możesz wiedzieć czy im to sprawia przyjemność? :roll:
Ponadto to był własnie przykład dlaczego nie powinno się generalizować na podstawie 1,2,5 osób całej grupy. Wsród ekologów tez znajdą się psychole, tak samo jak wsród lekarzy, hodowców, nianiek, strażaków, itd. Natomiast nie mowi się, że wszyscy strażacy to psychole, bo codziennie ryzykują życiem i bawią się ogniem. Pojmujesz?[/QUOTE]
Ale Ty podajesz całkowitą mniejszość, a nie większość....
Większość myśliwych jedynie co potrafi to wyjąć strzelbę i strzelić do bezbronnego stworzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Współcześni - znaczy zyjący dzisiaj.
Ówcześni to żyjący wówczas, czyli kiedyś. Używasz słów - najpierw poznaj ich znaczenie
Inna sprawa - czytam Ciebie i wiem, że dla Ciebie 99,9% społeczeństwa to ludzie godni jedynie pogardy, więc chyba nie wezmę pod uwagę Twojego zdania.[/QUOTE]
Gratuluje kultury poprawiania innych... Ale polecam wszystkich poprawiać, a nie być wybiórczym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']No widzisz, już tu na wątku jest inny ekolog, czyli panbazyl, którą czytam do lat i ogromnie szanuję za wiedzę i pozim wypowiedzi. To po prostu odniesienie do[/QUOTE]
jak dla mnie ktoś, kto tylko kłapie ozorem, a nic nie robi w celu, nazwijmy go ekologicznym to nie ekolog. więc ekologa na wątku mamy tylko jednego, panbazyla;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Dbam o język. Wiesz, to część dziedzictwa kulturowego, tworzona przez tysiące lat. Tak samo, jak kury.[/QUOTE]
To czemu nie zadbasz o język innych? Już była tu osoba, która za jedyny argument miała moje błędy ortograficzny spowodowane dysleksją. Ale tylko moje...
W ogólnie nie rozumiem po co zbaczać na jakąś pierdołę, to nie świadczy o mnie, lecz o tych, którzy potrafię jedynie poprawiać komuś literki co robi się w szkole...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...