Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

Cóż, poczytaj w takim razie o prawach kobiet w islamie :) O obrzezaniu kobiet w afrykańskim odłamie islamu. O życiu wielu Europejek, które wyszły za muzułmanów, a potem z nimi wyjechały. To nie są bajki. Mam kuzynkę, która wyszła za Pakistańczyka. Fajnie nie jest.
I podtrzymuję poprzednią wypowiedź - z Twoich wypowiedzi wynika, że taki jest Twój tok myślenia. Także wybacz, ale podsumowuję Twoje brednie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Cóż, poczytaj w takim razie o prawach kobiet w islamie :) O obrzezaniu kobiet w afrykańskim odłamie islamu. O życiu wielu Europejek, które wyszły za muzułmanów, a potem z nimi wyjechały. To nie są bajki. Mam kuzynkę, która wyszła za Pakistańczyka. Fajnie nie jest.
I podtrzymuję poprzednią wypowiedź - z Twoich wypowiedzi wynika, że taki jest Twój tok myślenia. Także wybacz, ale podsumowuję Twoje brednie.[/QUOTE]

I czyli wszyscy muzułmanie są jednakowi?
Bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag'] Chrześcijaństwo niewiele się różni od Islamu.[/QUOTE]
Ale przynajmniej pozwala ogłuszyć krowę zanim się poderżnie się jej gardło, tchawicę i poczeka aż się w konwulsjach na śmierć wykrwawi.
Tak luźno a'propos umniejszania cierpienia braci mniejszych, do których celny strzał z broni palnej w sumie też można zaliczyć, skoro jesteśmy w wątku o myśliwych. Zawsze to lepsze niż chlastanie krowy odwróconej do góry nogami w stronę Mekki oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ale przynajmniej pozwala ogłuszyć krowę zanim się poderżnie się jej gardło, tchawicę i poczeka aż się w konwulsjach na śmierć wykrwawi.
Tak luźno a'propos umniejszania cierpienia braci mniejszych, do których celny strzał z broni palnej w sumie też można zaliczyć, skoro jesteśmy w wątku o myśliwych. Zawsze to lepsze niż chlastanie krowy odwróconej do góry nogami w stronę Mekki oczywiście.[/QUOTE]
wyjęłaś mi to z klawiszy. Jeszcze do tego dodaj tylko "czysty" nóż który nie dotykał nabiału....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']i amen :)

[B]Hej[/B] - a kto daje psu do syta jeść????? A szczeniakowi jeszcze???? I psy mięsa samego jeść nie powinny, bo to duży błąd - psy barfowe nigdy nie jedzą samego mięsa, ba - nawet mięsa jako takiego nie jadają a raczej tzw "odpady", czyli ścięgna, kości, chrząstki, rury z tchawicy i wszelkie inne paskudy dla ludzi niejadalne i czasem tylko elementy mięsa. Ale nigdy samo mięso.[/QUOTE]
Owszem, dawałam jeść do syta, bo jedni piszą, że szczeniak rośnie i ma jeść do woli a inni że trzeba mu wydzielać i zabierać miskę jak nie zje. To mój pierwszy pies, trochę go rozpieszczam.. i w życiu nie dałabym mu żadnej tchawicy ani innego paskudztwa. je mięso z ryżem lub makaronem i warzywami. dostaje też na szkoleniu karmę rybną. każdy karmi jak uważa za stosowne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']Owszem, dawałam jeść do syta, bo jedni piszą, że szczeniak rośnie i ma jeść do woli a inni że trzeba mu wydzielać i zabierać miskę jak nie zje. To mój pierwszy pies, trochę go rozpieszczam.. i w życiu nie dałabym mu żadnej tchawicy ani innego paskudztwa. je mięso z ryżem lub makaronem i warzywami. dostaje też na szkoleniu karmę rybną. każdy karmi jak uważa za stosowne :)[/QUOTE]
wcześniej pisałaś o jedzeniu samego mięsa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']I czyli wszyscy muzułmanie są jednakowi?
Bez komentarza.[/QUOTE]

Nie, nie wszyscy. Ale jeśli chcesz być muzułmaninem musisz żyć według szariatu. A ten niestety jest w dużej mierze nie do zaakceptowania dla naszej kultury. A skoro dla naszej (od której się odcinasz) to sadzę, że dla Twojej tym bardziej.
Islam to nie chrześcijaństwo. Nie chcę tu napisać, że chrześcijaństwo jest lepsze, ale jest bliższe takim poglądom jak równość społeczna, tolerancja, szacunek dla innych, szacunek dla kobiet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']wcześniej pisałaś o jedzeniu samego mięsa.[/QUOTE]
nigdy nie karmiłam samym mięsem, po prostu dawałam tego mięsa duużo do ryżu, według weta za dużo.
zresztą, marzy mi się przestawić wszystkie zwierzęta na karmę rybną. ale mój pies za bardzo lubi gotowane żarcie a za suchym nie przepada. ciągle mam ten problem z zabijaniem innych zwierząt, żeby moje mogły się najeść.

Widzę, że temat myśliwski poprzez wegetarianizm dotarł już do muzułmanizmu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']spokojnie możesz go karmić suchym - tam ze zwierząt jest jedynie zapach i poprawiacz smaku, no moze w tej karmie drobiowej ciut pierza z kury. a reszta to duuużo ryżu (w wersji droższej) lub duuużo kukurydzy (wersja ekonomiczna) a do tego popiół i wysłodki buraczane.[/QUOTE]
A w taste of the wild? oni mają wersję z pstrągiem

Link to comment
Share on other sites

Nie no bez przesady - rozumiem że barf to jest najlepsza dieta, ale nie oznacza to że wszystkie karmy suche to gówno. Nowe linie acany bez zbóż maja wysokie zawartości mięs. Poza tym sa karmy które zamiast ryżu czy kuku maja ziemniaki - ja karmie takimi (np brit care) i mój pies jakoś wygląda dobrze, jest zdrowy i nawet prawidłowo sie rozwinął od szczeniaka.
ja bym chetnie karmiła barfem - ale nie mam czasu na te wyliczenia dawek, suplementacje glonami czy czyms tam, nie mam big zamrażarki a zwyczajnie akurat nie mam tyle czasu aby codzień bywac w sklepie po świeże mięcho. Ale mój pies dość często dostaje jakaś kość. Ale ze mnie podły morderca fuj! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak widzę niewiele się działo przez tydzień nieobecności...
Powiniśmy raczej wrócic do sedna sprawy,a nie paplać o suchych karmach, które ani nie są zdrowe ani smaczne. Zwierzęta nalezy karmić w miare naturalnie, a od kiedy w naturze psowate dostają coś podobnego do bobków? To, że pies powinien jeśc mięso plus rośline dodatki każdy wie. I skończy ten temat, gdyż to tylko powód do odalenia się od niełatwej dyskusji.

Najpierw zarzucano, że wegetarianizm jest nienaturalny dla człowieka( choć wszystkożercy w naturze najczęściej jedzą rośliny i jajka, piszę tu o najbardziej podobnych do człowieka, a nie o niedźwiedziu). Potem, że człowiek jest na wyższym szczeblu ewolucji i są najważniejsi. Oczywiście, że dla każdego gatunku własny gatunek jest najważniejszy, ale skoro jesteśmy mądrzejsi niż zwierzęta, dlaczego nie zacząć myśleć? Chyba po coś dano nam ten mózg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']
Najpierw zarzucano, że wegetarianizm jest nienaturalny dla człowieka( choć wszystkożercy w naturze najczęściej jedzą rośliny i jajka, piszę tu o najbardziej podobnych do człowieka, a nie o niedźwiedziu). [/QUOTE]
I człowiek jako wszystkożerca także je więcej produktów pochodzenia roślinnego niż zwierzęcego. Już Ci o tym pisałem: nawet przysłowiowa bułka z szynką ma więcej bułki niż szynki ;)
Ale gdzieś tam chyba już wszyscy zauważyli, że ta rozmowa sensu nie ma. Dlatego też napiszę tylko: smacznego! A niech każdy to zrozumie jak tam chce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Lilka - rozróżnij wreszcie myśliwego i kretyna z dwuruką, który strzela do wszystkiego, co się rusza.
[/QUOTE]
Ciężka sprawa - trzeba by chyba jakieś testy genetyczne, czy cuś. No, bo skoro "wszystko, co się rusza" czasem bywa własną żoną albo rolnikiem na własnym polu to nie wiem - albo za wysoki poziom adrenaliny albo innych substancji pobudzających ;)

Link to comment
Share on other sites

A czymże się różni lis od psa? Tak samo czują i tak samo chcąc żyć. Ponadto las czy łąka to dom lisa, który jest kradziony. To tak jakby do was strzelano w czterech ścianach. Myśliwy zawsze będzie mordercą i niebezpieczną osobą dla otoczenia. Człowiek który jako hobby ma zabijanie nie jest całkiem normalny.
Przykładowo w Anglii twierdzą, że jest za dużo jeleni, bo pobudowali w lesie drogi i sarna chcąc przejść z jednego pastwiska na drugie nie ma wyboru i przechodzi przez drogę. Ponadto twierdza, że sarna jest szkodnikiem w lesie. Głupszym słów nie słyszałam. Sarna, której naturalnym środowiskiem jest las jest w nim szkodnikiem. Zapominamy, ze Ziemia nie należy do nas, a my do Ziemi. I jak dotąd jedynie człowiek niszczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...