Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

[quote name='bezag']Selekcja naturalna... Już nie macie czego wymyśleć?

Nasze koty nie wychodzą z domu, czasem latem pjedynczo, gdyż ostatnio kot który wychodził keidy chciał został rozszarpany na naszych oczach przez psy sąsiada, które później pogryzły naszego psa. To raz. Nie wychodzą bo obog jest droga na której jeżdża jak wariaci nie przejmując się zbytnio dziecmi, tym bardziej kotem. To dwa. Nie wychodzą bo na naszym terenie jest gołębnik i kilka gołębi zginęło, do czego nei chcemy dopuścić, gdyż to stracone życie i kilka stówek za jednego sportowego gołębia,a nas zbytnio na to nie stać. To trzy. Nie wychodzą, bo moga wpaść np. podczas traktor podczas koszenia. Mają wybieg, coś na podobiznę woliery z drzewami, budkami i zabawakami. Ale to przecież sprzecznę z naturą, bo kot musi chodzić swoimi sciezkami i byc plackiem na drodze?

Mamy znajomego leśnika, który wie jakie szkody wyrządzają puszczanę psy we wsiach. to nie wilk, który odłowi słabe zwierze, to najczęściej wataha półdzikich psów, które są zagrożeniem dla ludzi i zwierząt. Ale to przeciez natura.

Naprawdę te wasze argumenty nie trzymają sie łady i są śmiesznę.
raz twierdzcie, zę jesteście wyżej rozwinieci,a zaraz porównuejcie się do pierwotnego człowieka i jego natury/[/QUOTE]

bezag dla mnie tym postem potwierdziłaś jedno. To że Twoje myślenie nie wykracza poza obręb tego Waszego terenu.
To że coś jest takie u Ciebie nie znaczy, że gdzie indziej jest. Nie znaczy tak samo, że skoro jest u Ciebie to znaczy, że jest dobre. Ani normalne. Ani normą.
Potwierdzę tylko to co usłyszałaś tutaj już od paru osób: pomijasz niewygodne kwestie. Udajesz, że ich nie ma.
Ja z chęcią wróciłbym do tego Twojego uwielbianego projektu Venus. Dzięki Tobie przypomniałem sobie dzisiaj co to jest :) Poczytałem o nich od nowa. I powiem Ci, że jeśli poważnie uważasz, że to ma rację bytu to nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz...Internet masz ;) to użyj go inaczej niż dotychczas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j0anka']Ja już nie mam siły na tą dyskusje - jednak musze sprostować fakt że niektórzy piszą tu jakoby kot był naturalna częścią ekosystemu - no niestety nie jest. Kot tak samo jak pies - powinien byc pilnowany i nie wyłazić poza chate/działke/ogród swojego własciciela!
Koty nie zjadaja tylko osłabionych ptaków - niszczą ich lęgi, a jk wiadomo lęgi wszystkich ptaków sa objete ochrona pawną. Nie cierpię kotów srajacych w o ogrodzie u mojej rodziny - jakim prawem tam włażą - ludzie sobie nie zyczą mojego psa gdzieś - a ja sobie nie życzę niczyjego kota.
Koty snujace się po polach i lasach (i dokarmiane o zgrozo prze ludzi!!) powinny delikatnie mówiąc zniknąć.[/QUOTE]

wolno żyjące koty były od zawsze, od zawsze towarzyszyły człowiekowi właśnie do celów łownych więc poniekąd są częścią ekosystemu... no nie powiesz mi że kot który kiedyś sobie mieszkał w szopie i miał za zadanie tępić myszy był zakodowany do tego stopnia że nie pokusił się nigdy na żadnego ptaka ani jego lęgi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']bezag dla mnie tym postem potwierdziłaś jedno. To że Twoje myślenie nie wykracza poza obręb tego Waszego terenu.
To że coś jest takie u Ciebie nie znaczy, że gdzie indziej jest. Nie znaczy tak samo, że skoro jest u Ciebie to znaczy, że jest dobre. Ani normalne. Ani normą.
Potwierdzę tylko to co usłyszałaś tutaj już od paru osób: pomijasz niewygodne kwestie. Udajesz, że ich nie ma.
Ja z chęcią wróciłbym do tego Twojego uwielbianego projektu Venus. Dzięki Tobie przypomniałem sobie dzisiaj co to jest :) Poczytałem o nich od nowa. I powiem Ci, że jeśli poważnie uważasz, że to ma rację bytu to nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz...Internet masz ;) to użyj go inaczej niż dotychczas.[/QUOTE]
Znów wygodniej twierdzić, ze coś jest nierealne, a ja znów swym świętym zwyczajem zacytuje:
"Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla']wolno żyjące koty były od zawsze, od zawsze towarzyszyły człowiekowi właśnie do celów łownych więc poniekąd są częścią ekosystemu... no nie powiesz mi że kot który kiedyś sobie mieszkał w szopie i miał za zadanie tępić myszy był zakodowany do tego stopnia że nie pokusił się nigdy na żadnego ptaka ani jego lęgi[/QUOTE]
Wolno zyjący kot to ryś, lew, tygrys to sa kotowate, kot domowy, jak sama nazwa wskazuje jest domowym zwierzęciem. Dawniej było niewolnictwo, tak samo jak dużo złych rzeczy, ale teraz jest teraz i to teraz jest ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla']wolno żyjące koty były od zawsze, od zawsze towarzyszyły człowiekowi właśnie do celów łownych więc poniekąd są częścią ekosystemu... no nie powiesz mi że kot który kiedyś sobie mieszkał w szopie i miał za zadanie tępić myszy był zakodowany do tego stopnia że nie pokusił się nigdy na żadnego ptaka ani jego lęgi[/QUOTE]

pies tez kiedys był wilkiem - a jednak teraz nie wolno psom biegac luzem i robic co chcą. Koty mnożą sie na potęgę, ludzie bezmyślnie je dokarmiają i umożliwiaja im zycie na działkach, a one łażą po polach i kłusują. Między naturalnie zyjącymi w ekosystemie swierzetami zachodzi konkurencja pokarmowa - między dopasanymi kotkami nie - a one dodatkowo sobie poluja wnikając w środowisko nie jednokrotnie rzadkich gatunków.

to tak jakby powiedziec ze krowa czy świnia sa częścia naturalnego środowiska.

Link to comment
Share on other sites

przykładem "nierealnego" co stało się realne jest zniesienie niewolnictwa. Przez wieki było to "normalne" aż nagle ludziom zaświtało, że coś jest nie tak, walczyli oto aby innym ludziom była lepiej, nie dla własnej wygody, pieniedzy,a e sumienia. Południe gdzie się nie opłacało znieść niewolnictwa była przeciw, bo straciłaby darmową siłę. Ale zaraz pewnie będzie, że to zależy od kultury....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']przykładem "nierealnego" co stało się realne jest zniesienie niewolnictwa. Przez wieki było to "normalne" aż nagle ludziom zaświtało, że coś jest nie tak, walczyli oto aby innym ludziom była lepiej, nie dla własnej wygody, pieniedzy,a e sumienia. Południe gdzie się nie opłacało znieść niewolnictwa była przeciw, bo straciłaby darmową siłę. Ale zaraz pewnie będzie, że to zależy od kultury....[/QUOTE]
bezag :D sorry to z filmów wiesz? :) O tym niewolnictwie? :) Otóż powody były jak najbardziej ekonomiczne. Ręce opadają :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']bezag :D sorry to z filmów wiesz? :) O tym niewolnictwie? :) Otóż powody były jak najbardziej ekonomiczne. Ręce opadają :D[/QUOTE]
Bardzo ekonomiczne. Stracenie darmowej pracy to jest super ekonomiczne. To był jedyny przejał rozsądku u Amerykanów, bo wciąż np. niszczą Indian. Ale znowy wygodniej jest się tym nieinteresować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Bardzo ekonomiczne. Stracenie darmowej pracy to jest super ekonomiczne. To był jedyny przejał rozsądku u Amerykanów, bo wciąż np. niszczą Indian. Ale znowy wygodniej jest się tym nieinteresować.[/QUOTE]
O widzisz coś zaczynasz kumać ;) Coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele ;) Więc Ci szlachetni jankesi walczyli o prawa murzynów, ale już o prawach rdzennych mieszkańców zapomnieli? ;) Tzn czekaj...murzyni byli lepszymi ludźmi niż Indianie? Czy może jednak Indianie nie przekładali się na wartość ekonomiczną? Hę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']O widzisz coś zaczynasz kumać ;) Coś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele ;) Więc Ci szlachetni jankesi walczyli o prawa murzynów, ale już o prawach rdzennych mieszkańców zapomnieli? ;) Tzn czekaj...murzyni byli lepszymi ludźmi niż Indianie? Czy może jednak Indianie nie przekładali się na wartość ekonomiczną? Hę?[/QUOTE]
Oj widzę że biedne dziecko douczy się też trochę historii.
To ja nauczę może śpiewu ,bezag za czasów mojego dzieciństwa spiewano taką piosenkę :
"Gdyby tygrysy jadły irysy to by na świecie nie było źle ,
bo każdy tygrys irysy by gryzł a mięsa wcale nie "
Naucz się bo dla ciebie to ważne słowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']Oj widzę że biedne dziecko douczy się też trochę historii.
To ja nauczę może śpiewu ,bezag za czasów mojego dzieciństwa spiewano taką piosenkę :
"Gdyby tygrysy jadły irysy to by na świecie nie było źle ,
bo każdy tygrys irysy by gryzł a mięsa wcale nie "
Naucz się bo dla ciebie to ważne słowa.[/QUOTE]
Nie pojmuje zbytnio sensu twego postu...
Ani ja biedna, ani ja aż tak głupia jaką chcecie ze mnie zrobić.
Indianie walczyli o swoją suwerenność, nie chcieli się w żaden sposób podporządkować, nadal są pozamykani w rezerwatach, a ich prawa, wyjątkowo na poloduniu-łamanę. W wojnie secesyjnie chodziła przede wszystkim o politykę, północ chciała miec hegemonie, a zdobyć ją mogła poprzez poparcie masy uwolnionych murzynów. Podczas wojny dochodziło do starć z Indianami, lecz co moze zdziałać kilka ludzi przeciw całej armi?

Link to comment
Share on other sites

Frodka -zainspirowałaś mnie:evil_lol: mnie się kojarzy inna piosenka - też fajna:cool3:

Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']
Indianie walczyli o swoją suwerenność, nie chcieli się w żaden sposób podporządkować, nadal są pozamykani w rezerwatach, a ich prawa, wyjątkowo na poloduniu-łamanę. W wojnie secesyjnie chodziła przede wszystkim o politykę, północ chciała miec hegemonie, a zdobyć ją mogła poprzez poparcie masy uwolnionych murzynów. Podczas wojny dochodziło do starć z Indianami, lecz co moze zdziałać kilka ludzi przeciw całej armi?[/QUOTE]
Noooo bezag czytaj to co piszemy, bo dobrze Ci to robi. Mniej więcej tak jak napisałaś. Swoją drogą: dziękuję za przyznanie mi racji. Chodziło o ekonomie, a nie o biednych niewolników.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chichi']Przecież pisałaś, że Twoje psy jedzą tofu. To było kilka stron temu i co już nie aktualne?
Zabijać (to według Twojej nomenklatury) dla siebie nie będziesz. Jesteś dobra.
Zabijasz dla braci. Zabijasz, czyli jesteś mordercą ?[/QUOTE]
Jedzą, bo lubią. Jedzą owoce i warzywa bo lubią i są zdrowe. Wola kotleta sojowego niż mięso. Ale codziennie dostają ryż z mięsem i gotowanymi warzywami.
Zabija ten co je. Kupujemy na dodatek mięso, które byłaby wyrzucone, a jest wciąż dobre. Wyrzucanie to straszne marnowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Czyli skrawki wędlin?

Pies woli kotleta sojowego.
Pewnie

Twoi rodzice też są takimi entuzjastami wegetarianizmu?[/QUOTE]
Tak, tak dajemy psom wędliny, na prawde nie rób ze mnie głupszej niż jestem.
najczęściej dostają porcję rosołową.

Moja mama jest wegetarianką, podobnież mój brat.

Link to comment
Share on other sites

Brawo ;)
Nie ma chyba bardziej dręczonych przed ubiciem zwierząt niż kurczaki.
Także porcja rosołowa jak najbardziej spoko ;)
Zwłaszcza z połączeniem z gotowanymi warzywami i ryżem.

Zrób test - postaw miskę z warzywkami i drugą, z krwistym mięchem wolowym.
Gwarantuje że ślinka nie będzie mu ciec na widok warzywek...

Ale sądzę, że dyskusja z Tobą (dalsza) nie ma już sensu.
Ty zwyczajnie nie masz racjonalnych argumentów, plączesz się w tym co mowisz.
Szkoda mi Ciebie trochę, bo życie zweryfikuje.

Link to comment
Share on other sites

Na mojej ulicy mieszka jeden facet, pasjonat myślistwa. Ciągle chodzi w takiej czapeczce z piórkiem, gustuje w skórzanych ubraniach. Zawsze towarzyszy mu jamnik bez smyczy.
Jak go widzę, jego sposób poruszania się, wygląd, przychodzi mi do głowy tylko jedno określenie: morderca.

Nie ma usprawiedliwienia do zabijania zwierząt, z wyjątkiem ciężko chorych (wścieklizna itp).
Mordercą jest każdy myśliwy i każdy pracownik rzeźni. A ludzie, którzy jedzą mięso są chodzącymi grobami ciał zamordowanych zwierząt.
Zwłoki powinno się zakopywać w ziemi, a nie ćwiartować i jeść.
Czasem mnie obrzydzenie bierze jak pomyślę na jakim świecie muszę żyć.
Wiecie co Chińczycy robią z psami i kotami?

[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Wyciągane z klatek są metalowymi szczypcami lub chwytem za tylną nogę. I tak oto zaczyna się męka – w zależności od zapotrzebowania na skórę psy i koty są albo żywcem wrzucane do gotowania albo też przystępuje się do ściągania z nich skóry żywcem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Psy są pałowane, bo w wyobrażeniu Chińczyków dzięki temu mięso będzie bardziej kruche, skóra z nich ściągana jest podczas gdy one ciągle żyją nie tylko dlatego, że podobno wtedy „lepiej” schodzi”.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Chińczycy „wierzą” bowiem, że cierpienie wydobywa smak psiego mięsa. Pokazuje to tylko ich zwyrodnialstwo i okrucieństwo – doskonale zdają sobie sprawę z bólu zadawanego tych zwierzętom.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Pałowanie, skalowanie, rzucanie głową o ziemię, kopanie, przyduszanie odbywa się na oczach tłumów, są wśród tego tłumu dzieci[B],[/B] kobiety – nie widać w nich zbytniego przerażenia czy też oburzenia.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Czasem psy są wieszane na metalowych hakach poprzez wbicie haka w szczękę (cały czas wtedy żyją).[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']Na mojej ulicy mieszka jeden facet, pasjonat myślistwa. Ciągle chodzi w takiej czapeczce z piórkiem, gustuje w skórzanych ubraniach. Zawsze towarzyszy mu jamnik bez smyczy.
Jak go widzę, jego sposób poruszania się, wygląd, przychodzi mi do głowy tylko jedno określenie: morderca.

Nie ma usprawiedliwienia do zabijania zwierząt, z wyjątkiem ciężko chorych (wścieklizna itp).
Mordercą jest każdy myśliwy i każdy pracownik rzeźni. A ludzie, którzy jedzą mięso są chodzącymi grobami ciał zamordowanych zwierząt.
Zwłoki powinno się zakopywać w ziemi, a nie ćwiartować i jeść.
Czasem mnie obrzydzenie bierze jak pomyślę na jakim świecie muszę żyć.
Wiecie co Chińczycy robią z psami i kotami?

[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Wyciągane z klatek są metalowymi szczypcami lub chwytem za tylną nogę. I tak oto zaczyna się męka – w zależności od zapotrzebowania na skórę psy i koty są albo żywcem wrzucane do gotowania albo też przystępuje się do ściągania z nich skóry żywcem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Psy są pałowane, bo w wyobrażeniu Chińczyków dzięki temu mięso będzie bardziej kruche, skóra z nich ściągana jest podczas gdy one ciągle żyją nie tylko dlatego, że podobno wtedy „lepiej” schodzi”.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Chińczycy „wierzą” bowiem, że cierpienie wydobywa smak psiego mięsa. Pokazuje to tylko ich zwyrodnialstwo i okrucieństwo – doskonale zdają sobie sprawę z bólu zadawanego tych zwierzętom.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Pałowanie, skalowanie, rzucanie głową o ziemię, kopanie, przyduszanie odbywa się na oczach tłumów, są wśród tego tłumu dzieci[B],[/B] kobiety – nie widać w nich zbytniego przerażenia czy też oburzenia.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#666666][FONT=Lucida Grande]Czasem psy są wieszane na metalowych hakach poprzez wbicie haka w szczękę (cały czas wtedy żyją).[/FONT][/COLOR][/QUOTE]


Niewiele to się rózni od ferm futrzarskich czy rzeźni, gdzie ogłuszanie za pomoca pistoletu jest rzadkie. Zwierzęta odczuwają strach tak samo jak ludzie, ponadto nie wiedzą dlaczego to się dzieje. Najabrdziej sponiewieranymi zwierzetami są świnki i ptactwo. Świnki( będę nazywać je zdrobniale, bo je kocham, tak samo jak pieski czy kotki) są inteligentniejsze od psów, a ludzie uważaja je za głupie bo kąpią się w błodzie. Ptaki nie są tak inteligentne, ale w odczuwaniu bólu nie chodzi o inteligencję. Większość ludzi jest głupia, ale ból tak samo odczuwa.
Szanowanie życia, jak wartość samą w sobie nie jest niedorzeczna ani nierealna. Mnóstwo ludzi uważa podobnie jak ja, ale przez konsumetów są nazywani dziwaki, bo myślą samodzielnie. Świat konsupcjonizmu został idealnie przedstawiony w książce/filmie Atlas Chmur. Zaraz będzie to tylko fikcja, ale dlaczego nie czerpać z prostego źródła, przystępnego dla każdego człowieka? Ludzie wolą wierzyc w batmana niż to co jest realne, ale wymaga ciężkiej, współnej pracy? Bo superbohater jest całkowicie nierealny.
Dla większości wegetarian wystarczy świadomość bólu zwierząt. jednakże ludziom jest obojętne to co niedotyczy ich. Tak samo traktujemy sprawę ubóstwa w Afryce czy Azji. Wiemy o tym, ale to przeciez daleko i co możemy poradzić. Ich bieda jest spowodowana naszym dobrobytem.

Link to comment
Share on other sites

Co do okazywania uczuć przez zwierzęta, nie mogę okreslić jak zachowuje się świnka cyz krówka, bo nie mam z tymi zwierzetami stałego kontaktu. Za to wiem jak uczucia okazuje pies, kot i kozy. Zwierzęta tęsknią. Przykłady psów którym zmarl własciciel,a one wciąż czekają na jego powrót- jest mnóstwo. Kozy z którymi mam styczność odkąd nauczyłam się chodzić są bardzo inteligentne, co często wykrozystują przechytrzajac człowieka. Okazują uczucia jak kazdy domowy zwierzak. Niektórych ludzi lubią do innych okazują wręcz agresję. Potrafią płakać za członkiem stada. Niby te oborowe zwierzęta potrzebują tulenia i czułości.

Większość ludzi ma mniejszy wachlasz emocji niż zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Niewiele to się rózni od ferm futrzarskich czy rzeźni, gdzie ogłuszanie za pomoca pistoletu jest rzadkie. Zwierzęta odczuwają strach tak samo jak ludzie, ponadto nie wiedzą dlaczego to się dzieje. Najabrdziej sponiewieranymi zwierzetami są świnki i ptactwo. Świnki( będę nazywać je zdrobniale, bo je kocham, tak samo jak pieski czy kotki) są inteligentniejsze od psów, a ludzie uważaja je za głupie bo kąpią się w błodzie. Ptaki nie są tak inteligentne, ale w odczuwaniu bólu nie chodzi o inteligencję. Większość ludzi jest głupia, ale ból tak samo odczuwa.
Szanowanie życia, jak wartość samą w sobie nie jest niedorzeczna ani nierealna. Mnóstwo ludzi uważa podobnie jak ja, ale przez konsumetów są nazywani dziwaki, bo myślą samodzielnie. Świat konsupcjonizmu został idealnie przedstawiony w książce/filmie Atlas Chmur. Zaraz będzie to tylko fikcja, ale dlaczego nie czerpać z prostego źródła, przystępnego dla każdego człowieka? Ludzie wolą wierzyc w batmana niż to co jest realne, ale wymaga ciężkiej, współnej pracy? Bo superbohater jest całkowicie nierealny.
Dla większości wegetarian wystarczy świadomość bólu zwierząt. jednakże ludziom jest obojętne to co niedotyczy ich. Tak samo traktujemy sprawę ubóstwa w Afryce czy Azji. Wiemy o tym, ale to przecież daleko i co możemy poradzić. Ich bieda jest spowodowana naszym dobrobytem.[/QUOTE]
Dla mnie też nie ma różnicy między psem, kotem, krową, kurą czy świnką. Jedni jedzą krowy, inni jedzą psy, jeszcze inni robaki. Polscy miłośnicy psów wsuwają krowę ale przecież to nie krowa tylko wołowina - towar w sklepie na wagę.
A "wegetarianie" jedzący ryby i drób? Bo przecież ryba "żyje mniej" niż krowa czy świnka. Hipokryci.
Amatorom mięsa zawsze polecam film "Ziemianie". Jeszcze żaden nie chciał obejrzeć. Łatwiej kupić w sklepie kilogram zwłok zwierzęcych niż obejrzeć cały proces "produkcji".
W ogóle uważam, że ludzkość utknęła w błędnym kole kupowania, gromadzenia, zachłanności i pozyskiwania korzyści z cierpienia innych istot. kilkadziesiąt par butów, szafy pełne ubrań i lodówki pełne mięsa, serów i coli żeby to wszystko strawić.
A tymczasem do szczęścia nadmiar dóbr materialnych nie jest potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hej']
A tymczasem do szczęścia nadmiar dóbr materialnych nie jest potrzebny.[/QUOTE]

noo dokładnie - masz racje - tylko czemu siedzisz w ciepłej chacie przed komputerkiem - uzywasz internetu, sikasz do kibla, myjesz sie mydłem i nosisz ciuchy?
jak możesz tego uzywac? powinnas mieszkać na syberii w zgodzie z natura, w dziczy - aby byc zgodnie ze swoimi przekonaniami - bo jesli jest inaczej to ty jestes hipokrytka. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...