Jump to content
Dogomania

książeczka pracy


Marta i Wika

Recommended Posts

Czy żeby startować w zawodach obedience, potrzebuję książeczkę pracy?
W ZKwP najpierw powiedzieli mi że tak, potem że nie, a potem że jednak tak. I że oni tak naprawdę nie wiedzą jak to z tymi książeczkami jest. Stwierdziłam że wezmę, bo 3 zł to nie jest wielka suma. I drugą na agility.

Ale pani jeszcze poszła się zapytać.

Okazało się, że poznański Związek nikomu jeszcze książeczki na OB nie wydawał. Tzn. to jest zwykła "Książeczka wyszkolenia psa" taka jak na inne rzeczy, ale numer jest jakiś tam inny.

Potem przyszła inna pani i zapytała czy chcę na IPO? Wyobraziłam sobie Wikę - całe 8 kg żywej wagi - na rękawie i stwierdziłam że zdecydowanie nie chodzi mi o IPO ;)

Były też wątpliwości czy w ogóle kundelek może startować i czy w związku z tym można wydać mu książeczkę pracy. Potem były wątpliwości, czy jeśli sama szkoliłam psa, a nie byłam na szkoleniu związkowym to czy można wydać książeczkę pracy.

W sumie - 40 minut :roll: Może źle trafiłam.
No ale w końcu dostałam tę książeczkę.

Czy ktoś kompetentny może mi wyjaśnić, jak to jest? Chodzi mi o obedience. Pies mieszaniec, nie skończył żadnego oficjalnego kursu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika'](...) Potem przyszła inna pani i zapytała czy chcę na IPO? Wyobraziłam sobie Wikę - całe 8 kg żywej wagi - na rękawie i stwierdziłam że zdecydowanie nie chodzi mi o IPO ;)
[/quote]
Może jednak? ;) Zobacz sama, co może mały WIELKI piesek:
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=rTN5kTkdvME[/URL] :lol:

[quote]Były też wątpliwości czy w ogóle kundelek może startować i czy w związku z tym można wydać mu książeczkę pracy. Potem były wątpliwości, czy jeśli sama szkoliłam psa, a nie byłam na szkoleniu związkowym to czy można wydać książeczkę pracy.

W sumie - 40 minut :roll: Może źle trafiłam.
No ale w końcu dostałam tę książeczkę.[/quote]
Taaa... :oops: Ale składkę członkowską masz opłaconą?
W końcu jednak macie książeczkę startową, gratulacje! ;) A gdzie Was z Wikusią oglądniemy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irena & indiana']Może jednak? ;) Zobacz sama, co może mały WIELKI piesek:
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=rTN5kTkdvME[/URL] :lol: [/quote]

No tak... Wika też lubi skakać na ludzi :evil_lol: I szczekać :evil_lol:
Ale serio - niesamowity pies! Nie rozumiem co w tym śmiesznego ;)

[quote]Taaa... :oops: Ale składkę członkowską masz opłaconą?[/quote]

No pewnie! :eviltong:
Jak się zapisywałam, na mojej deklaracji pani napisała "bez psa" :roll: Bo jak coś jest nierasowe to najwyraźniej wg ZKwP nie jest psem :roll:

[quote] A gdzie Was z Wikusią oglądniemy?[/quote]

Początkowo planowałam w najbliższy weekend w Zielonej Górze. Ale chyba jeszcze się wstrzymamy. Zresztą nawet nie za bardzo mam jak tam dojechać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']No tak... Wika też lubi skakać na ludzi :evil_lol: I szczekać :evil_lol:
Ale serio - niesamowity pies! Nie rozumiem co w tym śmiesznego ;)

[/quote]

To, ze wg powszechnego mniemania popedy sa cecha tylko ras uzytkowych, ze tylko duze psy typu dobek, OB, ON dzialaja pod ich "kierunkiem". Pokazano, ze te malutkie teriery moga pracowac jak psy uzytkowe. Maja wszyskie niezbedne popedy i temperament. Dla mnie to jest piekne pokazanie, ze kazdy prawdziwy pies moze robic cwiczenia z obrony, a smieszne, bo ten piesek robi to na powaznie, a my widzimy skaczaca pchelke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']jesli sie nie zdalo jakiegos szkolenie i nie ma sie z niego dyplomu etc to nie mozna startowac w zawodach Obedience?[/quote]
Oczywiście, że tak.
Tylko trzeba być członkiem związku, "zdobyć" tę nieszczęsną książeczkę i [U]zgłosić się na zawody[/U].

[QUOTE]Pokazano, ze te malutkie teriery moga pracowac jak psy uzytkowe.[/QUOTE]
Jeżeli chodzi o pokazanie, że mogą pracować jak użytkowe, to pytałabym się, po co. Jeżeli chodzi o pokazanie pracy sportowej, to wszystko OK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']Oczywiście, że tak.
Tylko trzeba być członkiem związku, "zdobyć" tę nieszczęsną książeczkę i [U]zgłosić się na zawody[/U].
[/quote]
Oczywiscie Twoja wypowiedz oznacza, ze w zawodach obedience moze wziac udzial kazdy, niezaleznie od posiadanych dyplomow, pod warunkiem tego, ze przewodnik jest czlonkiem ZKwP. Bo napisane jest tak, ze mozna to zrozumiec dokladnie odwrotnie.

[quote name='Jura']
Jeżeli chodzi o pokazanie, że mogą pracować jak użytkowe, to pytałabym się, po co. Jeżeli chodzi o pokazanie pracy sportowej, to wszystko OK.[/quote]
Bo kogos to cieszylo, kogos, kto znal sie na szkoleniu obronczym, kochal swojego psiaka i w taki wlasnie sie z nim bawil. I przeciez widac na filmie, ze to jest obrona sportowa, pies ma super radoche, a my ogladajac - chyba tez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']I przeciez widac na filmie, ze to jest obrona sportowa, pies ma super radoche, a my ogladajac - chyba tez.[/quote]

:-)
Fakt, policjant patrolujący nocne osiedle z malutkim terierkiem wyglądałby dość zabawnie. Ale - niezależnie od sportu - myślę, że maluch mógłby być skuteczny również jako użytek... Dodatkowo zaskoczenie działałoby na jego korzyść :lol:
No w każdym razie my się na IPO na razie nie wybieramy ;) A Wika i tak odstrasza 99% menelstwa w pociągu. Ostatnio z nią jechałam w nocy i na konduktora, współpasażerów nawet nie mruknęła, a jak jakiś pijak próbował wejść do przedziału, to wydała dźwięk, którego nie powstydziłby się duży rottweiler :evil_lol:
Dziękuję wszystkim za info o książeczce, cieszę się że mam to już za sobą :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Oczywiscie Twoja wypowiedz oznacza, ze w zawodach obedience moze wziac udzial kazdy, niezaleznie od posiadanych dyplomow, pod warunkiem tego, ze przewodnik jest czlonkiem ZKwP. Bo napisane jest tak, ze mozna to zrozumiec dokladnie odwrotnie.[/quote]

:loveu: Sama z siebie się obśmiałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wszędzie książeczka jest po 3zł? Czy to zależy od oddziału? :)
Czy to nie jest tak, że jest osobna książeczka do Obi i osobna do konkursów PT? Czy ogólna książeczka szkoleniowa?
Podejrzewam, że w moim oddziale też może być z tym trochę przygód, więc lepiej wiedzieć czego się chce :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...