Jump to content
Dogomania

Kastrować czy nie?


rybkad

Recommended Posts

mam do was jedno pytanie - mam dwa psy - suczke i psa...mamy zamiar wysterylizować sunie jak tylko bedzie to mozliwe - juz ustalilismy z wetem że po pierwszej cieczce...

a jak wygladałaby sprawa - gdybysmy jednak wykastrowali psa - jak reagowałby na cieczkę suni - moze ktos wie? i jeszcze jedno - jaki jest najlepszy wiek do kastracji psa?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Aniaa

moim zdaniem jezeli mozesz i masz mozliwosc to lepiej wysterylizowac suke przed pierwsza cieczka pisac wiecej o tym nie bed poprostu poczytaj sobie vetservis tam jest duzo na ten temat pisane kiedy lepiej sterylizowac bo im wczesniej tym mniejesze ryzyko roznych rakow itp

co do psa wykastrowanego ktory czuje ze sunia ma ciecze w 100% nie moge sie wypowiedziec ale napewno nie powinien byc natarczywy i nie bedzie non stop obwachiwac i laziac za sunia

Link to comment
Share on other sites

wszyscy napewno macie racje, ale dla mnie to jest okropne. kładą biednego psiaka na stół i chlastają go skalpelem. za duża ingerencja .

Tak tylko się tobie wydaje, że nie ma nic wspólnego.

jeżeli obcinaliście psu uszy, to co - nie leżał w narkozie na stole u veta, pokrwawiony?

Stało mu się coś przez to? To nie była ingerencja?

Ale być może kupiliście już z obciętymi uszami, więc tylko się pytam.

Ale na forum molosów, pisałaś, że OBCIEŁABYŚ swojemu psu ogon. A to, tez jest ingerencja chirurgiczna.

Link to comment
Share on other sites

Stało mu się coś przez to? To nie była ingerencja?

Ale być może kupiliście już z obciętymi uszami, więc tylko się pytam.

Ale na forum molosów, pisałaś, że OBCIEŁABYŚ swojemu psu ogon. A to, tez jest ingerencja chirurgiczna.

kupilismy z obcietymi uszami i ogonem.

dla mnie to cos innego, jednak nie umiem tego wyjasnic. to siedzi w srodku. porownuje to do operacji u czlowieka. jakbym dala sie wysterylizowac.............poprostu koszmar, ale pewnie nikt mnie nie zrozumie. spoko.

Link to comment
Share on other sites

Fasolka- ja rozumiem, że uszy i sterylizacja to nie to samo.

1. Jedno i drugie wymaga narkozy.

2. Uszy to widzimisię właściciela, nie mające na celu zdrowia psa, tylko estetykę- dlatego jestem przeciwna.

Sterylizacja ma na celu uniknięcie niechcianej ciąży i zdrowie psa- dlatego jestem za.

3. Uszy, to zabieg kosmetyczny- poza samą narkozą- bezpieczny i łatwy.

sterylizacja suki- to poważna operacja z ingerencją w jamę brzuszną, kastracja psa to zabieg dużo łatwiejszy i mniej groźny.

Nie da się więc porównać żadnego z tych zabiegów.

Ale oburzyłaś się samą narkozą i chlastaniem psa skalpelem i stad było pytanie.

Link to comment
Share on other sites

3. Uszy, to zabieg kosmetyczny- poza samą narkozą- bezpieczny i łatwy.

sterylizacja suki- to poważna operacja z ingerencją w jamę brzuszną

B I N G O !!! o to własnie chodzi <mówię o suce>

Ale oburzyłaś się samą narkozą i chlastaniem psa skalpelem i stad było pytanie

narkozą nie :fadein:

Link to comment
Share on other sites

szczerze moja suka 5 lat miała kopiowane uszy widziała i widziałam też sterylkę u suki i tam było o połowe mniej krwi niż przy uszach! tak to poważny zabieg ale mówienie że pies nie jest skazany na raka i ropomacicze to wróżenie z fusów :lol:

nigdy nie wiadomo co się stanie i kiedy a jeśli można tego uniknąć i jeszcze ułatwić życie sobie i psu to ...

pozdrawiamy P&L

Link to comment
Share on other sites

Ja tak jak większosć jestem za kastracją, ona ma cos na celu.. by uniknąć nie chcanych szczeników które lądują w schroniskach... a obcinanie uszu i ogona.. to tylko wygląd.. który przysprawia bólu... a po co?! aby podobał sie właścicielowi :evil:

Ja także z chęcą poddałabym takiemu zabiegowi mojego psiaka, ale najprawdopodobniej by się już nie obudził, więc jednak wole sie z nim użerać w czasie cieczki suczek ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...