Jump to content
Dogomania

drżenie tylnich łapek


ingridr

Recommended Posts

Mam pytanko:

Zauważyłam, że jak moja Duma (goldenica) wstaje (po spanku) to czasem leciutko drżą jej tylnie nóżki. Mam okropnego stracha, bo dość dużo naczytałam się o dysplazjach i itp... :cry:

Mam w planach prześwietlenie, ale nie teraz ....za 1,5 miesiąca Duma idzie na sterylke i nie chcę jej przed tą operacją strzelić kolejnej narkozy (narkoza chyba nie jest obojetna dla organizmu :-? )

Wet ją obmacał, pouciskał i nic nie stwierdził (zalecił ewentualnie prześwietlenie). Dumę chyba nic nie boli, bo bryka jak szaleniec!

Czy Waszym psiaczkom też czasem zadrżą łapcie jak wstają??? może to normalne zdrętwienie jak u ludzi????

Link to comment
Share on other sites

ingridr, trochę nie całkiem na temat, ale jeśli będziesz ją sterylizować, to dowiedz się, czy przy okazji tej narkozy nie prześwietliliby jej bioderek... .

Sterylkę będę robić w Rybniku, a prześwietlenie w zupełnie innym mieście :lol: (tak, tak...są jeszczę lecznice nieposiadające rentgena :lol: )

Ale pomysł super - przy sterylce każe im zaraz zębiska przejrzeć - jakby znaleźli jakiś kamień to sru.... jednym szlagiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oj, no i mamy problem. Moj pies mial latem taki maly atak i wet powiedzial ze jak to sie powtorzy w ciagu nastepnych 3 miesiecy to mozna podaczke podejrzewac. Ale sie nie powtorzylo. Stwierdzilismy wiec ze to moze bylo od upalow (choc pies na sloncu nie przebywal). A padaczka w jakim wieku moze sie ujawnic?

Link to comment
Share on other sites

Oj, no i mamy problem. Moj pies mial latem taki maly atak i wet powiedzial ze jak to sie powtorzy w ciagu nastepnych 3 miesiecy to mozna podaczke podejrzewac. Ale sie nie powtorzylo. Stwierdzilismy wiec ze to moze bylo od upalow (choc pies na sloncu nie przebywal). A padaczka w jakim wieku moze sie ujawnic?

Ciepło wzmaga ataki.

Wejdz sobie na stronke vetserwisu tam jest fajnie o padaczce napisane.

Link to comment
Share on other sites

Witam!!! Ingridr, jeśli to tylko po spanku to może nic nie oznaczać :D ale... jeśli byłoby to nie po spanku, tylko tak po prostu i jeszcze z innymi objawami, to moloby to byc coś strasznego... :( wole o tym nie mówić... :cry: Ale to tylko po spanku więc raczej nie ma co się obawiać.

Twoja psinka nie ma innych objawów, prawda? :P

Link to comment
Share on other sites

Wejdz sobie na stronke vetserwisu tam jest fajnie o padaczce napisane.

Zaraz po tym zdarzeniu czytalam troche (tez opisy innych ludzi) ale tak sie pobeczalam ... to straszne a cierpienie wlascicieli jeszcze gorsze :cry: . Wole nie myslec o takim czarnym scenariuszu. No, ale te strone obejrze tak w zapasie.

Link to comment
Share on other sites

Wejdz sobie na stronke vetserwisu tam jest fajnie o padaczce napisane.

Zaraz po tym zdarzeniu czytalam troche (tez opisy innych ludzi) ale tak sie pobeczalam ... to straszne a cierpienie wlascicieli jeszcze gorsze :cry: . Wole nie myslec o takim czarnym scenariuszu. No, ale te strone obejrze tak w zapasie.

Ojeny nie przejmuj sie tak, napewno twój psiak nie ma padaczki tylko dostał takiego ataku wyglądającego jak padaczka.

A gdzie są te opisy ludzi, chętnie sobie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

A mojemu tez czasem drza ale we snie. Tylko ze nigdy mi nie przyszlo do glowy ze to moze cos oznaczac :( . A cockery tez maja zadatki na dysplazje. Ale chyba to nie to. Po prostu sobie drza i tyle, co?
Oj, no i mamy problem. Moj pies mial latem taki maly atak i wet powiedzial ze jak to sie powtorzy w ciagu nastepnych 3 miesiecy to mozna podaczke podejrzewac. Ale sie nie powtorzylo.

Więc problemu nie ma, przynajmniej na razie. Wielu psom drżą łapy podczas snu. Jeżeli drżą tylko we śnie, to nie ma sie czym przejmować. Jak sama napisałaś, "po prostu sobie drżą", a atak się nie powtórzył, więc spoko.

Link to comment
Share on other sites

Może nie na temat, ale mi sie tak nasuneło.

Kiedys weterynarz - specjalista od psów i kotów, oraz sędzia międzynarodowy ósemki opowiadał mi o jednym piesku.

Ten piesek jak twierdziła włascicielka był na cos chory, ale nie było objawów. Wedłu włascicelki cos mu jest bo czasem zachowuje się inaczej, zrobiono mu wszelkie badania, które nic nie wykazały ( wdeług badań był całkowicie zdrowy).

Włascicelka nadal obstawała przy swoim i ww wet wzioł psa ( aby go poobserwować) ze sobą na spacer, chodził z nim już z 2 godzinki oberwując go cały czas dokładnie. Kiedy miał już go odwieźć właścicielce, zadrżały mu mięśnie i był to objaw padaczki (mały atak). Juz było widomo co pieskowi jest. Wiem, że po jakimś czasie wystąpiły u niego normalne tzw. duże ataki (choć wcale nie musiały wystapić).

Lepiej spytaj weta o tą padaczkę, aby wykluczyć tę ewentualność.

Link to comment
Share on other sites

Łapcie jej drżą tylko po spanku :D i to sporadycznie (raz na miesiąc) - ale ja jestem panikara i dlatego się tak dopytuję :lol:
Nie jesteś panikara - ja pisałam, żeby się nie zamartwiała do Cockerka, której psu drżą łapy tylko podczas snu. Dużo bardziej bym się martwiła, gdyby drżały po obudzeniu, tak jak u Twojego.
Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, ze drza mu lapki tylko podczas snu i to czasem, dlatego nie pomyslalam ze to moze byc cos zwiazane z padaczka. Wtedy latem taki atak mial wieczorem przed spaniem, chodzil jakis dziwny i kiedy sie wreszcie polozyl to zaczal sie prezyc, kulic i tak na zmiane i caly drzec. Oblozylam go zimnym recznikiem i po jakis 10 minutach juz mialam jechac do weta, ale psu przeszlo. W nocy czuwalam ale sie nie powtorzylo, a rano wet powiedzial ze tak wyglada atak padaczki ale jak sie nie powtorzy to wykluczamy. Ale i tak sie boje ze moze kiedys mu sie to ujawni, albo ze to byl jakis zwiastun :cry:

Link to comment
Share on other sites

Sh_maniak!

Te opisy innych ludzi ktorzy maja (lub mieli) psay z padaczka czytalam na jakims forum o zwierzetach - niestety nie pamietam na jakim :( . Ale to naprawde smutne, powiedzialam sobie ze wiecej tam nie zajrze.

Rozumiem.

Faktycznie twój opis ataku twojego psa wyglada jak padaczka.

To nie dziwne, że po 10 min był juz ok. przewaznie po takim czasie psy odzyskuja swiadomosć. Choc sunia mjego kolegi juz była tak chora, że nawet przez tydzień po ataku nie odzyskiwała swiadomości :(

Ataki moga wystepowac przeciez w różnych odstępach czasu nawet co parę lat, wydaje mi sie , że w lecie sie okaże czy faktycznie twój piesek ma padaczke czy był to tylko taki atak nerwowy.

A w jakim wieku masz psa?

Że pies rusza łapkami podczas spania, to chyba normalne, śni mu sie coś. Czasem jeszcze szczeka przez sen, co słychać jak hihot, albo warczy i cały czas łapkami macha i biegnie i biegnie w tym swoim śnie.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

:

Że pies rusza łapkami podczas spania, to chyba normalne, śni mu sie coś. Czasem jeszcze szczeka przez sen, co słychać jak hihot, albo warczy i cały czas łapkami macha i biegnie i biegnie w tym swoim śnie....

A to faktycznie smiesznie wyglada, ale takie wlasnie przebieranie lapkami da sie odroznic ze to po prostu jakis smieszny sen :D . No i to popiskiwanie ... :P .

Moj pies na 2,5 roku. Teraz na szczescie, i odpukac, jest w porzadku, ale jak go kupilam to przez pierwszy rok niemal co chwile latalam do weta - wszystko co spaniel moze miec, to on juz mial (oprocz uszu). No i jak o tej padaczce uslyszalam to myslalam ze z krzesla zjade. Obserwuje go teraz ale nic podobnego sie juz nie dzieje - ku radosci wszystkich domownikow, a mojej najwiekszej :P .

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Byłam z psiskami u weta i po dłuuugaśnym wypytywaniu wykluczył padaczkę. Spostrzegłam, że łapcie jej drżą po spanku i tylko jak się nie poprzeciąga. Wet powiedział, że psom też łapy drętwieją. Ale po sterylce i tak jej dla mojego, świętego spokoju zrobię rentgena :lol:

Za to ma potężne zapalenie gardzioła....i Duma, i Pyśka - normalnie się zmówiły kozy wstrętne :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...