Jump to content
Dogomania

Pies w autobusie linii miejskich


KaRa_

Recommended Posts

Czy wolno w Poznaniu jedzić z psem w autobusie miejskim? płaci się za niego biletem?normalnym czy ulgowym? chodzi mi o sporego już szczeniaka. Czy na wystawe w Poznaniu wolno wejść do środka z kundlem? czy się płaci za to ? a jak się płaci to ile i gdzie dokładniej?

Link to comment
Share on other sites

KaRa_TC,

mgd_a ma rację, przynajmniej, jeśli chodzi o Poznań. Bo to chyba zależy od miasta. Ale w Poznaniu jest tak: jeśli psa możesz trzymać na kolanach albo na rękach (jak mały plecak), to nie płacisz. Ale jeśli jest większy, to płacisz normalny bilet (nie ulgowy!) - jak za przewóz bagażu. A, no i pies koniecznie musi mieć kaganiec!

A co do wytstawy, to muszę cię zmartwić - niestety, swojego psa nie możesz wziąć. I to bez względu na to, czy jest rasowy czy nie. Na terenie wystawy mogą być tylko psiaki zarejestrowane do wystawiania. :-?

Link to comment
Share on other sites

We Wrocławiu pies podczas jazdy środkami komunikacji miejskiej musi posiadać bilet ulgowy oraz kaganiec, smycz i książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie. Identycznie w PKP i PKS, z tą różnicą, że w mieście małe psy ,,na kolana" nie muszą mieć biletu a w PKP i PKS bez względu na rozmiar i bilet i kaganiec. I wygląda na to, że są to przepisy ogólnokrajowe. Co do wejścia na wystawę z psem, Luna, skąd masz takie informacje? Dlaczego w Poznaniu nie wolno wejść ze swoim psem? We Wroclawiu, teraz we wrześniu, można było zabrać ze sobą psa, wchodził za darmo, należało pokazać tylko aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. Poznań ma inne przepisy? Pierwsze słyszę...

Link to comment
Share on other sites

No bo widzisz Martuś,

u nas tacy już są weterynarze - chuchają na zimne :wink: Po prostu nie zgodzili się, żeby na terenie wystawy były jakieś inne psy, bez względu na to czy są szczepione czy też nie. A informację mam z dwóch niezależnych źródeł - z Poznańskiego Związku Kynologicznego i od zaprzyjaźnionych hodowców, którzy na tej wystawie są co roku...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

zwracam sie do was z pytaniem dotyczacym jazdy z psem autobusami mpk. co trzeba z psem zabrac ( kaganiec, dokumenty psa ?) czy trzeba kupowac bilet jezeli tak to jaki ? (szukalem postow na ten temat ale nie znalazlem) czy istnieje na to jakis przepis/ustawa. prosze przyblizcie mi jak to wyglada :)

Link to comment
Share on other sites

Pies obowiazkowo w kagancu, bilecik trzeba kupic (nie wiem jaki ale zawsze kupuje taki jak dla siebie czyli normalny). Ksiazeczke zdrowia mam i tak zawsze w torebce ale nie mam pojecia czy tez trzeba ja miec przy sobie.

I pewnie jakies przepisy na to sa ale gdzie ich szukac nie pytaj mnie bo nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest :wink: Kaganiec, świadectwo szczepienie przeciwko wściekliźnie i bilet oczywiście normalny, chyba że piesek jest mały i mieści się na kolanach. Z tego co słyszłam to w takiej sytuacji pies jeździ bez biletu :D

Wydaje mi się, ze to na tyle :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

od czego by tu zacząć...
mój pies od dziecka jeździ samochodem. bardzo ładnie się przyzwyczaił, jeździ grzecznie i bez sensacji. nie uczyliśmy go jazdy autobusem, bo wyglądało na to, że nigdy autobusem nigdzie nie będzie musiał jechać...
sprawa wygląda jednak nieco inaczej. zostałam sama z psem, chciałabym się wybrać na Pola Mokotowskie, a samochodu ani prawa jazdy nie posiadam :) może denerwuję się za bardzo, ale chciałabym, żeby jazda autobusem nie była stresem i problemem dla psa...
nie wiem też, jaki bilet potrzebny jest dla psa... mam boksera, więc transporterek raczej odpada ;) mieszkam w Warszawie, więc jeśli się wybiorę - to autobusem lub tramwajem ZTM...

z góry wielkie dzięki za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby gdyby pierwsza przejażdżka autobusem była przyjemna dla psa. Ja robiłam tak: zabierałam głodne psy wieczorem na spacer i przejeżdzałam z nimi jeden przystanek pasąc je całą droge smakołykami. Po wyjściu z autobusu były zabawy i dalszy spacer. Pierwsze jazdy były późnymi wieczorami kiedy komunikacja miejska swieci pustkami - psy sie nie stresowały w tłoku i mogłam sobie pozwolic na nie zakładanie kagańców (oprócz nas w autobusie jechały tylko 2 - 3 osoby). Stopniowo zwiększałam im poziom stresu komunikacyjnego (tłok) i zmieniałam pory podróżowania.
Psom się tak jazdy spodobały że prędko chciały sie pakowac do kazdego autobusu jaki sie nawijał.
Jezeli Twoja suka juz wie co to kaganiec to przynajmniej jeden problem juz odpada. Tylko załóz jej taki w którym bedzie mogła wcinać smakole.

Link to comment
Share on other sites

Figo wie, do czego służy kaganiec, na razie zwykły skórzany, w którym może pogryźć i zjeść coś miękkiego, chcieliśmy kupić chopo lub gappaya ale pieniądze poszły na pewnego chorego psa... :( myślę, że na razie ten kaganiec który ma wystarczy :)

wielkie dzięki za podanie pomysłu na naukę, już dziś wieczorem wsiądę w autobus przystanek przed parkiem i jedziemy :)

Link to comment
Share on other sites

dobrym sposobem jest etz nei przejmowanie sie.. wbiegneicie do autobusu i jaaazda.. a przeciez na polach mok. peisek sie wybiega itp wiec skojarzy dobrze.. moj peis mial rok jak pierwszy arz autobusem jechal.. wczesniej tylko auto i auto.. taks amo z neinacka byla jazda tramwajem czy pociagiem.. po prostu.. jedziemy..:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie musi to być problem. Jest szansa, że jak lubi samochód to i autobus polubi. Moje psy jeżdżą nawet i metrem, jak trzeba. Oczywiście najmniej je lubią (duży HUK), ale już autobusy bardzo, chcą wsiadać nawet do nie pasujących numerów:)) Lubią wyglądać przez okno. Mogę Ci jeszcze ze swojego doświadczenia poradzić, że może najlepszy byłby niskopodłogowy- można wyglądać oknami w drzwiach, łatwiej wsiąść. Na początek wybierz autobus mało tłoczny, ja czasem czekam aż podjedzie takowy. A na Pola czasem też jeżdżę z moją trzodą autobusem i jest zawsze OK:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...