Jump to content
Dogomania

Która rasa łatwiejsza ?


_dingo_

Recommended Posts

Widzę, że mogę być nie do końca zrozumiany.

Nie mam zamiaru sprawiać sobie psa ani CC ani amstaffa, chociaż pod względem wyglądu zewnętrznego obie rasy bardzo mi się podobają.

Zalewska alcia: Jestem całkowitym amatorem.

Briards: Fakt, oba psy chyba nie bardzo sprawdziły by się w rękach początkującego. Miałem jednak na myśli przede wszystkim różnicę między nimi. Generalnie to chyba możnaby pokusić się o takie generalne stwierdzenie, że każdy duży i silny pies w rękach początkującego jest potencjalnym zagrożeniem, niezależnie od rasy...

Psiunia: No tak, rozumując w ten sposób to z bullowatych najlepszy dla początkującego byłby stafik, a z molosów buldożek francuski :D Co chyba nie jest stwierdzeniem zupełnie bez racji...

Co do CC, to usłyszałem bardzo niedawno opinię, że w zasadzie są to psy o psychice dość zbliżonej do boksera...

Link to comment
Share on other sites

cc i amstaf to może na pierewszy rzut oka są podobne ale to jużkoniec podobieństw masz z jednej strony psa z charakterem teriera (którym oczywiście jest) żywego rozbieganego i z drugiej flegmatycznego molosa mającego większośćświata w głębokim poważaniu (choć jak na molosa nawet jest dość żywy)

jedna cech wspólna jakiej się idzie doszukać to to że obydwie rasy mają lub mogą mieć dość duże skłonności do agresji i to dla mnei koniec jeśli chodzi o podobieństwa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

_dingo_

No masz racje, że nie chcesz sobie jako nie miejący psa kupic amstafa lub cane corso. Lecz moim zdaniem cc byłby 2% lepszy. Wiem, ze jest większy, ale czasem można określic co chce zrobic :) - TO NIE MA WYWOŁAĆ KONFLIKTÓW!

Ale chciałbyś mieć psa??? Ja jestem dobra w polecaniu, tylko jakiego chcesz - obronnego, pasterskiego, gończego, czy np. ozdobnego???

___________

Pozdrówka :wink:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7-letni Bidabliu oraz 1,5-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Lecz moim zdaniem cc byłby 2% lepszy.

2%? Cóż za precyzja :wink:

-Dingo- a ja ciebie zapraszam na www.molosy.pl zebrało tam się dość spore grono osób posiadających Cane Corso :D

No to nie 2 %, ależ 25 % byłby lepszy cane corso od amstafa.

:D

___________

Pozdrówka :wink:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7-letni Bidabliu oraz 1,5-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Tez bym Ci Cane corso polecil bardziej niz AST.CC wydaje sie spokojniejszy poprostu a AST bardziej zywy terier i molos poprostu

Poza tym Amstaf może byc nie przewidywalny, poza tym to taki pies obronny.... :-?

___________

Pozdrówka :wink:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7-letni Bidabliu oraz 1,5-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

Z obronnoscia AST to bym sie spieral raczej on jest takim bojowcem raczej albo psem do towazystwa

Och, mi chodzi o to, ze obroni i moze byc agresywny!

Ale moi drodzy, ja moge sie spierac z tym, ze Amstaf może byc zawsze kochany, nie agresywny ZAWSZE PIES DO TOWARZYSTWA???!!!! :o

Nie zapominajmy, że to ostre psy!!

Ja jesli ma to byc pierwszy pies nie radzę Amstafa, może byc sznaucer średni, Jack Russell terier (którego NAJBARDZIEJ polecam) lub chart :D

___________

Pozdrówka

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7-letni Bidabliu oraz 1,5-miesięczna Fanta

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

a ja bym polemizowała uwazam że pomimo podobienstw które opisał Popek:) cc i ast to zupełnie rózne psy obserwuje na codzień mojego cc i asta mojego brata i predzej poleciłabym asta niz cc. Wszystko zalezy jeszcze od indywidualnych predyspozycji mozliwości chęci i charakteru.

[

Link to comment
Share on other sites

Poza tym Amstaf może byc nie przewidywalny, poza tym to taki pies obronny.... :-?

morze jest glebokie i szerokie a tam mieszka ryba ktora sie nazywa chyba.....

I proponowalabym sie opierac na wiecej niz jednym AScie...

I nie pisac tu o ich nieprzewidywalnosci bo w wiekszosci kiedy pies ma dobry kontakt z wlascicielem to jest przewidywalny :-?

Link to comment
Share on other sites

Poza tym Amstaf może byc nie przewidywalny, poza tym to taki pies obronny.... :-?

morze jest glebokie i szerokie a tam mieszka ryba ktora sie nazywa chyba.....

I proponowalabym sie opierac na wiecej niz jednym AScie...

I nie pisac tu o ich nieprzewidywalnosci bo w wiekszosci kiedy pies ma dobry kontakt z wlascicielem to jest przewidywalny :-?

och, carry ja znam wiecej Amstafów!

I uważam, ze to są takie psy....... ludzie krzyżując niektóe rasy nie wiedzieli, ze akurat takie szczeniaki sie urodzą :(

___________

Pozdrówka :wink:

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Link to comment
Share on other sites

to ciekawe bo ja nie odnosze takiego wrazenia....Mowie tutaj o rodowodowych a nie o mieszancach i pseudo amstaffach bo mysle ze odpowiedzi powinny byc tylko pod katem tych,z prostej przyczyny ze Dingo nie kupilby chyba bezrodowodowca z niewiadomego zrodla.....Tak wiec dobrze wychowany,majacy wiez z wlascicielem amstaff jest jak najbardziej milym towarzyszem a nie rzucajacym sie na wszystko agresorem....Faktem jest ze trzeba w to wlozyc wysilek ale coz......Bez pracy nie ma kolaczy :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...