Jump to content
Dogomania

4 miesięczny owczarek niemiecki z dysplazją


agatapio

Recommended Posts

Dzisiaj po zdjęciu rtg wykryto u mojego 4-mieisięcznego owczarka niemieckiego ostrą dysplazję stawu biodrowego obydwu kończyn:placz: . Jestem z Poznania i chodzimy do kliniki na ul.serbskiej. Mamy iść na konsultację do dr.Wąsiatycza i w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos moze go zna i ma o nim jakies zdanie? Moze ewentualnie zna jakies specjalistę do konsultacji chociaz jak patrze na to zdjecie to nie bedąc lekarzem widac ze ma dysplazje. Pies jest ze znanej hodowli z poznania rodzice nie mieli dysplazji mama A a ojciec B. Więc nie wiem jak to się stało :( pomóżnie, może macie jakies rady?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim baardzo współczuję! O dr Wąsiatyczu słyszałam wiele, ale opinie były różne. Od bardzo pochlebnych po negatywne. Jednak mój wet osobiście go polecał, więc myślę, że nie jest tak źle. Czy pies ma jakieś objawy tak złego stanu stawów? Masz moze skan RTG i mogłabyś pokazać? Niestety zdrowi rodzice to nie wszystko. Dysplazja nie dziedziczy się wprost, to bardziej zlożony proces...Przykro mi bardzo i trzymam kciuki.
Co do rad: przede wszystkim spokój, po drugie oszczędzanie malca, trzymanie go naprawdę baaardzo szczupłego, dawanie odżywek na stawy. noszenie po schodach, lepiej zero aportowania i ganiania z innymi psami. Wiem, ze to brzmi strasznie, ale jakikolwiek uraz powstały podczas ganiania może być bardzo niebezpieczny.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o objawy to razcej brak, biega chetnie, a na pewno nie stwarza mu to bólu, chętnie chodzi na spacery, gania za wszystkim co sie rusza, a diagnoza była na podstawie zdjecia rtg. Mam zdjecia tego zdjęcia wiec jesli byłabys tak miła i spojrzała bo ja jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o pieski, jest to mój pierwszy i biedactwo niestety najzdrowesze nie jest, wczoraj miał operowana przepulkinę. Niestety nie wiem jak się wkleja tutaj zdjęcia :/ jeśli mozesz wyslij mi w priv maila, albo moze jest jakas inna mozliwość??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatapio']Dzisiaj po zdjęciu rtg wykryto u mojego 4-mieisięcznego owczarka niemieckiego ostrą dysplazję stawu biodrowego obydwu kończyn:placz: . Jestem z Poznania i chodzimy do kliniki na ul.serbskiej. Mamy iść na konsultację do dr.Wąsiatycza i w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos moze go zna i ma o nim jakies zdanie? Moze ewentualnie zna jakies specjalistę do konsultacji chociaz jak patrze na to zdjecie to nie bedąc lekarzem widac ze ma dysplazje. Pies jest ze znanej hodowli z poznania rodzice nie mieli dysplazji mama A a ojciec B. Więc nie wiem jak to się stało :( pomóżnie, może macie jakies rady?[/quote]

W ogóle to gratuluję,że zrobiłaś ją tak wcześnie! Jeśli chodzi Wąsiatycza to ponoć w Poznaniu jest on autorytetem jeśli chodzi o stawy i inne podobne. Moja suka będzie za tydzień u niego operowana,też dysplazja.. Ale jeśli chcesz do niego iść to się spiesz 22.09 wyjeżdza na szkolenie do USA i nie będzie go 3 tyg. tak mi mówił jak byłam u niego w poniedziałek! Jeśli jednak nie uda się Tobie z różnych powodów zdążyć to idz do : Kinga Pękala. Ja już byłam w Poznaniu u różnych magików! Aż w końcu trafiłam do niego.. Więcej info mogę Tobie podać na priv,już z resztą próbowałam Tobie napisac na priv ,ale chyba nic nie dostałaś,pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natka1238']to idz do : Kinga Pękala. [/QUOTE] polecam tą kobietę. Jest cudownym lekarzem. Operowałyśmy w tej klinice dysplazje łokciową mojej suni,dokładnie 5 wrzesnia, pies wstał następnego dnia :) i chciał biegać.

O tej klinice moge powiedzieć tylko dobre rzeczy, nie miałam jak na razie z nimi problemów. Bora ma obustronną dysplzję łokciową i biodrową (na razie jeszcze nie operowalną). Jeśli chce pokaż tutaj fotkę. Myśle że p. Kinga bedzie chciała żebyś wykonała zdjęcie powtórnie, choć nie jestem pewna. To dobry specjalista.

Tak jak dziewczyny pisały, spacerki tylko na smyczy, żadnego biegania w kółko (tzn głupawki), ostrych zabaw z psami, żadnego aportowania, dużo pływania (wiem pogoda nie sprzyja), dodatki na stawy do karmy. Lepiej żeby psiak sie zmęczył spacerując niż właśnie takimi szaleństwami. Powodzenia. Koniecznie daj znać jak poszło. Z tego co wiem p. Kinga jest na urlopie do 18 wrzesnia

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...