Jump to content
Dogomania

" Sztuka latania " :( 3 miesieczna oneczka JUZ W SWOIM DOMU !!!!


ewatr

Recommended Posts

[quote name='fizia']Na owczarek.pl dostałam wiadomośc od hodowcy owczarków.

"a czy malutka nie powinna być odrobaczona ? Bo ten powiększony brzuszek też mnie zastanawia, no i jak piszesz biegunka. W naszej hodowli raz się tak przytrafiło, chociaż szczeniaki regularnie odrobaczane i dodatkowe odrobaczenie w 100% pomogło. Znajoma miała szczeniaka, który miał fatalne rozwolnienie i okazało się, ze to kokcydia. Po podaniu odpowiedniego specyfiku wszystko wróciło do normy.
A jak długo sunia ma te druty w łapkach ? Pytam, bo mamy też w domu beagielkę, która po zerwaniu się ze smyczy wpadła pod samochód i miała wieloodłamowe złamanie kości barkowej, która została zespolona gwoździami. Te gwoździe miała w łapie prawie 3 miesiące. Poczatkowo balismy się, ze łapka bedzie bezwładna, ale teraz aż miło patrzeć jak mała biega."[/quote]


Malutka jest pod stałą opieką bardzo dobrego lekarza weterynarii i wszelkie konieczne specyfiki w tym srodki na odrobaczenie , odpchlenie zostały podane od razu po pojawieniu sie Tipuni w schronisku .
Co do drutów i gwozdzi to nie chciałabym kogoś wprowadzic w błąd bo ja sie na tym nie znam :shake: i pisze tu tyle ile sie dowiem a to jednak nie zawsze sa pełne informacje bo z drugiej lub trzeciej ręki :oops:

Jak uda mi sie dokładniej cos dowiedziec to dam znac ale wybaczcie jezeli nie bedzie to predko bo ja nie jestem codziennie w schronisku a nawet jak jestem to spotkanie wetki czyli osoby najbardziej kompetentnej w tym temacie jest rzadko mozliwe bo ona jest rano a ja moge byc wieczorem po pracy ...........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ewuniu, czy malutka ma już wirtualnego opiekuna? Bo jeżeli nie to ja się chętnie nią wirtualnie zaopiekuję;).
Mam już dwoje podopiecznych u Was : Diodaczka i przedtem Kajtula a teraz nie wiem kogo:niewiem:, to chętnie od następnego miesiąca ją przygarnę pod swoje skrzydła, do czasu aż malutka znajdzie domek:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1959']Ewuniu, czy malutka ma już wirtualnego opiekuna? Bo jeżeli nie to ja się chętnie nią wirtualnie zaopiekuję;).
Mam już dwoje podopiecznych u Was : Diodaczka i przedtem Kajtula a teraz nie wiem kogo:niewiem:, to chętnie od następnego miesiąca ją przygarnę pod swoje skrzydła, do czasu aż malutka znajdzie domek:lol:[/quote]


Cioteczko Maluszek ma juz oferty opieki wirtualnej ;) ....

Aniu masz PW :lol:

Link to comment
Share on other sites

:placz:Nie mam słów. :placz:Nie wiem nawet co napisac. :-(:-(:-(Kochana Tipi. Tak jak się bezbronne zwierzę spotyka z człowiekiem. Tak trudno wyleczyc, postawic na cztery łapy.:-(:-(:-(:-( Kto dał człowiekowi prawo by niszczyc. Świat jest źle skonstruowany.
Jestem z Wami i z Tipi.

Link to comment
Share on other sites

Tipi hopsaj...

Wspaniale że tak wiele osób zaoferowało się jej pomóc :loveu:

Ewuś myślę że aukcja cegiełkowa wiele by dała, bo gdy juz ktoś cegiełke pod wpływem chwili kupi to nie ma odwrotu, a tak to jeszcze wiele może sie zdarzyć :eviltong:, pomyślcie o tym ;)

fidelek2 wystawiała wiele takich aukcji, zawsze przynosiło to wiele dobrego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Co u Ciebie TIPI, lepiej się dziś czujesz ??[/quote]

Chciało by sie pisać dobre wieści ........ale niestety nie jest rewelacyjnie :shake: Tipi miała wczoraj sciągniety gips i wyciągniete te szyny czy gwożdzie z łapek , teraz musi cały czas leżeć i dlatego jest zamknięta w klatce a to jej sie ogromnie nie podoba :shake: ale nie to jest niepokojące bo to minie ......

Martwi nas to ,że prawdopodobnie bedzie jednak bezwład jednej łapki .......ten tzw,człowiek musiał uszkodzic trwale ta konczyne .:-(

Na ten moment musimy czekać aż sie stawy wygoją potrwa to tydzien lub dwa , malutkiej nie wolno chodzic na tych łapkach , tą bezwładną masujemy zgodnie z poleceniem weta .

Zdjęcia beda teraz rzadziej bo tylko z klatki lub na rękach u człowieka .

Potem zapadnie decyzja co dalej .

Trzymajcie kciuki za maluszka ona tak bardzo chce chodzic
rwie sie do tego z całych sił .

Link to comment
Share on other sites

znalazłam jeszcze jeden [COLOR=darkorchid][B]filmik[/B] [COLOR=black]z[/COLOR][/COLOR] Tipunia ale to jeszcze z przed kilku dni jak miała gips i probował sie zabawiac z innym szczeniaczkiem na wersalce ..zobaczcie jak to pogodna sunia :lol:

[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=hcTTI0zCl9Y"][B][COLOR=darkorchid]http://pl.youtube.com/watch?v=hcTTI0zCl9Y[/COLOR][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...