Jump to content
Dogomania

Sucha sierść - co podawac


Frytela

Recommended Posts

na wystawie we włocławku włascicielka hodowli z której jest kokos stwierdziła ze maon suchy włos, i kazała go porównac do włosa jego rodzonego brata i faktycznie różnica jest ;)
wiec moje pytanie co mu podawać, żeby tą sierść natłuszczyć, albo czym go smarowac, pomocy.
Od wczoraj podaje mu gammolen myślicie ze on moze pomóc w tym przypadku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela'][QUOTE]na wystawie we włocławku włascicielka hodowli z której jest kokos stwierdziła ze maon suchy włos, i kazała go porównac do włosa jego rodzonego brata i faktycznie różnica jest ;)[/QUOTE]
Jak często i w czym go kapiesz? Stosujesz jakieś odzywki?
[QUOTE]
wiec moje pytanie co mu podawać, żeby tą sierść natłuszczyć, albo czym go smarowac,
[/QUOTE]
Siemie lniane albo olej lniany albo oliwe z oliwek (z pierwszego tłoczenia!)
[QUOTE]
Od wczoraj podaje mu gammolen myślicie ze on moze pomóc w tym przypadku
[/QUOTE]
Może. Najwczesniej po miesiącu, jak wszystko inne. Doraźnie moze być lanolina AllSystem

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak po schronie miał przesuszoną sierść. Poprawiła się po tym jak dostaje karmę Acana. W składzie tej karmy są wszystkie dodatki na piękną sierść. Oprócz tego polecam dodawanie łyżki oleju z pestek winogron albo oliwy.Pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']kąpie go co ok miesiec, a przed wystawą tylko wycieram błoto i inne brudy o.O
[/quote]
No to wiele wyjaśnia. :cool1: Szampon co miesiąc odtłuszcza i wysusza włos który staje się łamliwy. Zmiana karmy tu niewiele pomoże. Odżywka by się przydała koniecznie! Taka po kapieli do spłukiwania a oprócz tego moznaby spryskiwac czymś siersć miedzy kapielami.
Odżywka zatrzymuje wilgoć, wysyca kolor, daje sprężystość włosa, zapobiega elektryzowaniu , łamliwości itd
[quote]kąpie go w Hery, a odzywki sie przymierzam ale nie wiem jakie... :P[/quote]
Hery ma odzywki w ofercie

Link to comment
Share on other sites

Zobaczysz po miesiącu karmienia Acaną czy będzie poprawa. Przeczytaj w składzie karmy ,są tam różne dodatki na sierść .Więc uważaj żebyś nie przedobrzyła.:razz: Stosuję tę karmę u psów długowłosych i mogę z czystym sumieniem polecić.Przy tym bardzo wydajna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ma ktoś moze jeszcze jakies przemyślenia i rady co do suchego włosa?

mój psiak (niespełna półtoraroczny terier tybetański) ma straszne siano zamiast lśniącego lejącego włosa :placz:
je żarełko mieszane, karmy z wyższej półki (wciąż szukamy tej najlepszej), długi czas podawałam oliwę do miski, jeszcze dłuzej stosowałam gammolen, dostaje też żółtka od czasu do czasu, kąpany jest max co 2 miesiące w szamponach i odżywkach dostosowanych do jego włosa, czasany (min. raz w tyg) zawsze "na mokro" - ze sprayem ułatwiającym rozczesywanie.
i mimo tych wszystkich zabiegów poprawy nie widzę żadnej :shake: mam wrażenie nawet że jest coraz gorzej..
do tego ma baaardzo gęsty podszerstek, więc przydałby się nam jakiś preparat wpływający dodatnio na strukturę włosa, ale nie powodujący zagęszczenia okrywy.
póki co w najbliższych planach mam zmianę kosmetyków na serię Vulpes: o2, YV2 , YS5 plus olej kokosowy oraz testowanie Omeganu, ale może ktoś bazując na własnych doświadczeniach doradzi coś mądrzejszego.
pomocy :modla: :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

hmm co to jest Efa Olie? :oops: gdzie to szukać, słabo sie na tym znam :oops:

edit: JUŻ ZNALAZŁAM :multi:

przy właściwościach i działaniach przeczytałam m.in
" Podanie preparatu EFA Oile powoduje, że skóra staje się sprężysta, [B]zanikają objawy nadmiernego przetłuszczania[/B], jak również łupieżu."

więc jak się to ma do wysuszonej sierści :oops:

Link to comment
Share on other sites

Efa oil to b.dobry preparat na suchą siersc
ja osobiscie polecam naturalne oleje (z ryżu , z winogorn ,lniany olej etc.)
z suplementów na siersc moge polecic biotyne z cynkiem Dolfos , gammolen ;)
ale moim zdaniem siersc powinno sie odzywiac na zewnątrz i od ''srodka'' tzn z tym co wyzej napisane:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oliwia.']Efa oil to b.dobry preparat na suchą siersc
ja osobiscie polecam naturalne oleje (z ryżu , z winogorn ,lniany olej etc.)
z suplementów na siersc moge polecic biotyne z cynkiem Dolfos , gammolen ;)
[U]ale moim zdaniem siersc powinno sie odzywiac na zewnątrz i od ''srodka'' tzn z tym co wyzej napisane[/U]:loveu:[/quote]
Nie tylko twoim zdaniem, bo i moim tez, ale to zasluga mojego weta:)

Link to comment
Share on other sites

AnkaW, a co to znaczy sucha skora? O ile wiem to w parze z sucha skora po jakims czasie idzie lupiez, ktory jest likwidowany przez Efa Olie. Na logike - skoro likwiduje lupiez, to natluszcza skore tak? To juz masz odpowiedz. To oczywiscie moje domysly, jak masz watpliwosci podejdz do weta i podpytaj. Ja kogo nie pytalam to polecali wlasnie ten preparat. Ewentualnie Omegan jest dobry, ale jego cena i dawkowanie przy duzym psie to juz za wysoka cena - ze swojego doswiadczenia polecam te krople - a my problem ze skora mamy juz baaardzo dlugo. Ja juz czuje w dotyku, ze poprawa jest - lupiez jeszcze rowniez jest, ale na to potrzeba czasu. Trzeba pamietac ze takie srodki podajemy srednio 2 m-ce, nie krocej.
U mnie pojedyncze oleje sie nie sprawdzaly dopiero mieszanka w postaci Efa Olie daly dobre efekty. Ale wiadomo kazdy pies jest inny;)

Link to comment
Share on other sites

póki co zakupiłam tego Vulpesa, a od środka spróbuję zamiast Omeganu - Dermapharm Dermatine - [URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6640&action=prod"]Dermapharm DERMATINE - 60 kapsu�ek - sklep zoologiczny Karusek.com.pl, artyku�y zoologiczne dla psa, kota i innych zwierz�t[/URL] , znacie to?
mój psiak chętnie żre tabletki, a oleje wchodza mu gorzej, więc wypróbujemy teraz ten DD.

Link to comment
Share on other sites

[B]Agnes[/B] ja to wszystko wyczytałam i rozumiem działanie preparatu, zdziwiłam się tylko, że było napisane o znikających objawach nadmiernego [B]przetuszczenia,[/B] moje golasy nie mają wysuszonej skóry, /może latem po pierwszej opaleniźnie trochę im się łuszczy, schodzi :evil_lol:/ natomiast zauważyłam przy czesaniu że łamią im się końcówki włosów czyli nie maja przetłuszczonych. Żadne oleje palmowe itp. wsmarowywane we włosy nie pomogły i szukam czegoś innego co nawilżyłoby, natłuściło włos.
Teraz daje im ludzkie kapsułki omega 3 i z wiesiołka. Poczekam trochę na efekty.

Link to comment
Share on other sites

efa olie zawiera wiecej niz wiesiolek + omega 3. Oczywiscie to moze u Was pomoze, nie mowie nie;) U nas wiesiolek, ale podawany sam, tez slabo sie spisal

[B]sotie[/B] ja nie znam tego preparatu - napisz jak skonczycie czy jest jakis efekt, bo ciekawa jestem:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie chce się wymądrzać,mojemy babolowi też podaje Efa Olie,na razie dopiero tydzień,więc o efektach nie będę mówić,choć słyszałam pochlebne opinie.Kosztuje ok.25 zł i powinien nam wystarczyć na miesiąc.Szperając dzisiaj w sieci znalazłam Efaderm-skład ten sam,działanie też a kosztuje ok.15 zł.I co najważniejsze mogę go kupić w moim sklepie zoologicznym bo Efa musiałam zamawiać w sieci.Może warto spróbować??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...