Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla szczeniaka sznaucera mini 10 tygodni ???


zbyniu_54

Recommended Posts

niestety albo kupujemy coś taniego, albo coś wartościowego :( nie da się tych 2 elementów w dużym stopniu pogodzić, a jeśli dobra karma jest za droga, to zawsze można przejść na jedzenie domowe (mam na myśli oczywiście posiłki specjalnie przygotowywane dla pieska), tu jednak trzeba uważać, aby zachować odpowiednie proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów, no i pamiętać trzeba o witaminach i minerałach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zbyniu_54']Proponowano mi RC mini junior, ale cena jest dla mnie trochę za wysoka.
Czy są jakieś tańsze karmy godne polecenia???


Do teraz jadła RC mini junior
Co myślicie o karmie : Purina Dog Chow, albo Calibra ?
Może macie jakieś inne sprawdzone ? Proszę pomóżcie !!![/quote]

Poszukaj w sklepach internetowych - za 15 kg Eukanuby puppy & junior small breed zapłacisz ok. 170 zł.

Link to comment
Share on other sites

Jak to mówią tanio i dobrze to w dwóch różnych sklepach. Ale są karmy dobrej jakości a jednak tańsze - musisz popatrzeć po sklepach internetowych. Zresztą przecież mini tak mało zjada że ten wydatek w czasie jest tak rozłożony że może podołasz. Co innego moje potworniaste olbrzymki pochłaniające dziesiątki kg karmy ;)
Prawda jest taka że na żywieniu szczeniaka nie można oszczędzać. To bagaż na całe życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Nieprawda :eviltong: . Tanio i dobrze to tylko w Erze :evil_lol: .[/quote]


Co do tego to mam wątpliwości, chyba nie maiałaś u nich nigdy reklamacji. :-(


Wracając do tematu : pytam o Calibre bo mój wet sam ją zaproponował jako świetnąkarme podobną do Eukanuby :-o
Fak jak się porówna to róznica naprawde nie wielka, białko i witaminy prawie to samo !!! Juz nic nie rozumiem :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

zbyniu o calibrze slyszalam wiele niepochelbnych opinii ( rowniez na Dogo jest o niej watek)
chyba glownym problemem jest to ze karma niby ta sama ale dostepna w polsce i czechach rozni sie znaczaco skladem ( w polsce jest robiona na zceskiej licencji) - tak jakby to byl zupelnie inny produkt

Link to comment
Share on other sites

[B]zbyniu[/B] generalnie na szczeniaku nie mozna oszczedzac - bo to co zainwestujesz w niego teraz bedzie procentowalo w przyszlosci to raz
a dwa miniatura nie je wcale tak duzo
ja dla 3 sredniakow i 1 miniksa zuzywam ok 23-24 kg karmy miesiecznie wiec dla jednej miniatury bedzie to nieduzy worek :roll:

moze masz jakiegos znajomego hodowce w swojej okolicy ktory nalezy do klubu hodowcow ktorejs z karm ? te kluby maja ceny nizsze niz sklepowe - moze uda ci sie w ten sposob kupowac karme taniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse'][B]zbyniu[/B] generalnie na szczeniaku nie mozna oszczedzac - bo to co zainwestujesz w niego teraz bedzie procentowalo w przyszlosci to raz
a dwa miniatura nie je wcale tak duzo
ja dla 3 sredniakow i 1 miniksa zuzywam ok 23-24 kg karmy miesiecznie wiec dla jednej miniatury bedzie to nieduzy worek :roll:

moze masz jakiegos znajomego hodowce w swojej okolicy ktory nalezy do klubu hodowcow ktorejs z karm ? te kluby maja ceny nizsze niz sklepowe - moze uda ci sie w ten sposob kupowac karme taniej[/quote]


P.s jutro o 22,oo maleńka będzie już z nami :)

Elitesse, mam nadzieje, że żona mnie nie zabije ale normalnie Cię kocham Ty to wszystko tak po chłopsku potrafisz wytłumaczyć !!!
Jeszcze tylko na szkolenie trymowanka się do Ciebie wprosze, co Ty na to :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

zbyniu_54 jeżeli zamierzasz zmienić karme suni to musisz zrobić to stopniowo do Royal canin dodawać coraz większe dawki nowej, aż zupełnie przejdziesz na inna karmę, aby mała nie miała rewolucji żołądkowych.
Możliwe że hodowca od którego bierzesz małą należy do klubu hodowców. Z własnego doświadczenia wiem że najdroższe jest niestety karmienie szczeniaka. Moja Arka jak była mała jadła o wiele więcej niż jako dorosły pies. Ale u miniatur to niejest aż tak drogo jak u większych ras.
Musisz się liczyć jeszcze z tym że suni nie musi wcale posmakować to co akurat jej wybierzesz.
Moja sunia jak ją kupiłam była na eukanubie, ale nie jadła jej chętnie i zmieniłam jej na Royal Canin, który je trochę lepiej.
Jedzenie gotowane jest tańsze tylko trzeba mieć czas i wiedzieć co z czym i w jakich proporcjach, 3 kg RC kosztuje około 60 zł czyli 1 kg 20 zł.
Piersi drobiowe 1 kg kosztuje około 12 zł, gicz cielęca 16 zł a psa nie karmisz samym mięsem, trzeba do tego dołażyć ryż albo płatki owsiane 3 zł 1 kg, oraz warzywa które nie są drogie do tego można dołorzyć siemie lniane, serek itp. trochę zabawy. Gdybym nie była w pracy prawie cały dzień to chętnie bym dawała gotowane, moja sunia byłaby szczęśliwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jośka'] kg RC kosztuje około 60 zł czyli 1 kg 20 zł.
[/quote]

Małe opakowania są droższe. Jesli kupisz 15 kg Eukanuby za 170 zł - to wyjdzie 11 zł/kg - czyli prawie połowa ceny RC.
Ja kupuję karmę w 15 kg workach i przesypuję do puszki. I mam długo spokój, a karma też się nie zepsuje, Małe szczeniaki jedza duzo więcej niż dorosłe, ale na szczeniaku nie mozna oszczędza - to co dostanie jako szczenię będzie procentowac w przyszłości. Jeśli coś będzie nie tak - później juz tego nie naprawisz.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka K ma rację większe opakowania wychodzą taniej:lol:
Teraz to już ty musisz zadecydować, czym chcesz karmić małą, tak jak mówiły poprzedniczki nie warto oszczędzać to wszystko ci się zwróci w dobrej kondycji pieska.
O już powtarzam:evil_lol:

iwonka_ ja Hill'sa nie użyałam, jeżeli tym karmisz psa to czekamy na twoją opinię o tej karmie:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... a ja karmię moją ulubienicę Acaną i bardzo ją sobie chwalimy. Heidi ją uwielbia!... :) Zamawiam duże opakowania, 15kg albo nawet 20kg, wtedy bardziej się opłaca. Niedawno próbowałam przestawić Heidi na RC, nawet w miarę jej smakowało, ale zdecydowanie bardziej woli Acanę, więc do niej wróciłam. W podforum poświęconym żywieniu jest cały wątek o Acanie - można poczytać opinie wielu osób :) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Jak już pisałem mała jest już z nami je RC i widać, że jej smakuje. Jest jednak problem mała ma łupież i wet powiedział, że to się często zdarza jak się karmi psy RC.
Najpierw miałem dylemat czym ją karmić, jak podjąłem decyzje, że zostaniemy przy RC to się okazało, że i tak trzeba zmienić :shake:
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Poczekaj chwilę, aż sie mała zaaklimatyzuje u Was. Bardzo często psy tak reagują na zmianę otoczenia lub na inną sytację stresującą (mój pies natychmiast po wejściu na wystawę jest cały zsypany łupieżem). Po powrocie do domu wszystko wraca do normy.

Nic nagle :), nie podejmuj zadnych nagłych decyzji :)

Link to comment
Share on other sites

niewiele moge powiedzieć, nie mam wielkiego doświadczenia. Hillsa podaje od niedawna. Wcześniej karmiłam Best Choisem, ale mój sprzedawca zszedł z tej karmy całkowicie. Nie wiem co to była za akcja, ale miał w puszkach 80dekowych po 9,50. Nigdzie indziej takiej ceny nie widziałam, najniższa była jakaś promocja po 12.
No, ale. Wybór miałam tylko taki: Hills albo Bosch. Chociaż miał też Acanę, ale kiedyś próbki jakieś dawałam Acany i niebardzo jadła. Ona zresztą niechętnie zmienia karmę. Skarmiłam 3kg Lighta z niewielką domieszką(1kg) Sensitive skin.
Ten lajt nie bardzo panience podchodzi. Teraz ddostaje normalny kurczak Adult, zmieszany z resztka lajta i wybiera -lajt zostaje w misce.
Co mogę powiedzieć? Nie zauważyłam niczego złego, żadnych świądów, zaburzeń żołądkowych ani tp.Ostatnio troche koopska częstsza, ale podejrzewam,że opyla whiskasa kotu, chociaz chowam miche jak mogę.
Cena jest dość wysoka, ale nie znalazłam porównywalnych karm tańszych.
Nie kupuje dużych opakowań, bo 15kg to by było prawie na pól roku, a małych nie opłaca sie sprowadzać. Jestem więc zdana na mojego jedynego w okolicy sprzedawcę psiego amu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jośka']zbyniu_54 a jaką karmę polecił wet.?
Aby piesek niemiał łupierzu nalerzy dodawać do karmy olej.
Tylko niewiem czy takiemu maleństwu można, pewnie żołądek delikatny jeszcze.[/quote]

Wet zaproponował Eukanube.
Mam wiec RC w domu i zamówiłem Eukanube i Akane. Bedziemy się testować :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...